Zobacz wÄ…tek - Piractwo komputerowe (podzielony)
NAS Analytics TAG

Piractwo komputerowe (podzielony)

O wszystkim
_________

Postprzez sepo » 22/2/2008, 22:32

Piankowy Marynarzyk napisał(a):.....wezcie sobie na luz i uratujcie jakiegos kotka ,ktory siedzi na drzewie i nie moze zejsc (dziwne).

Pianka Ty to zawsze dobrze potrafisz człowiekowi doradzić :lol: :lol:
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki


Postprzez simonw » 22/2/2008, 22:57

PuNk napisał(a):Prześledziłem cały temat, każdy post xD
Simon... masz oryginalnego Counter Strike 1.6??
;] Czy może jesteś złodziejem?? xD


HL v1.0 (+ Kubek)
Opposing Force (+Koszulka)
Team Fortress
CS 1.5
Portal (ze steam`a)
NIE mam CS 1.6 steamowej, pobieram aktualizacje jak nie bylo steama jeszcze :) Widzialem ost. w media markecie CS + HL (steam) za 29,90 z jakims modem i edytorami map dodatkowo :P
Tak wiec kupie sobie i dodam do konta steam a nie jak zwykle instalka, 10godzin pobierania latek...
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Leitho » 22/2/2008, 23:14

eee Punk jak przesledziles kazdy post to powinienes zauwazyc ze Simon pisal juz ze ma orginala :D
ale to tak poza konkursem
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez maciejos » 23/2/2008, 00:12

A odpowiedzcie mi spece co ino na legalach chodzą kto jest większym piratem ten kto udostępnia to na torentach czy ten co ściąga z nich
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez simonw » 23/2/2008, 00:52

pobierajac cos z torrenta jednoczesnie udostepniasz tresc.

Kradniesz uzywajac p2p
jesli pobierzesz z ftp/www jestes tylko paserem (lagodniejszy wymiar kary)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez maciejos » 23/2/2008, 00:57

aha to dobrze że mam wszystko oryginalne oczywiscie i w 100% legalne xD
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez siekson » 23/2/2008, 01:40

maciejos napisał(a):A odpowiedzcie mi spece co ino na legalach chodzą kto jest większym piratem ten kto udostępnia to na torentach czy ten co ściąga z nich


Ostatnio mialem przyjemnosc rozmawiac na ten temat z jednym z tworcow ust o pr aut i jendoczesnie chyba z najwiekszym znawca tej dziedziny w Polsce. Konkluzja tej rozmowy jest nastepujaca:

Za samo sciaganie np z torrentow nie ponosi sie odpowiedzialnosci karnej. Mozliwa jest tylko odpowiedzialnosc cywilna czyli jesli sam autor lub organizacja zbiorowego zarzadzania pozwie konkretnie Ciebie. Wtedy placisz dwu lub trzykrotnosc wartosci utworu. W praktyce jednak jest to bardzo malo prawdopodobne bo wyzej wymienione podmioty wola uniknac kosztow procesu i przygotowania do niego.

W rezultacie sciga sie glownie tych co udostepniaja utwory. Udostepnianie podlega pod rezim prawa karnego a wtedy dziala prokurator i wszystko odbywa sie na koszt podatnika.

Dodatkowo nawet jak juz sciagniesz utwor to mozesz calkowicie legalnie zrobic jego kopie rodzinie i najblizszym przyjaciolom. (Oczywiscie w granicach rozsadku.) Konkretnie jest to wszystko w tej ustawie.

Simon nie bede sie z toba sprzeczal w sprawach technicznych bo to tak jakby taczki chcialy przescignac mercedesa ale z torrentami moze byc chyba tak ze udostepniasz pliki jedynie w czasie ich pobierania a po pobraniu od razu przenosisz je z katalogu ktory udostepniles. To takie zachowanie pijawki. Nie wiem o co dokladnie kaman ale skutek jest taki ze mozesz pobierac calkiem sporo udostepniajac przy tym na tyle niewiele aby spac spokojnie ;)
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez simonw » 23/2/2008, 01:58

Owszem :) Pijawkowanie jest mozliwe, co nie zmienia faktu iz wlasnie Sony Music Polska sadzi sie ze sciagaczami :P czyli tak jak mowisz, z ta zmiana ze maja kase i jedyny cel, popisowe procesy, medialne konfiskaty i wysokie wyroki :D
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Thrillco » 23/2/2008, 08:34

Jak fajnie że nie ściągam muzyki z którą sony ma cokolwiek wspólnego :) Włąsciwie to...no...mam pytanie do znawców i głównie do Ciebie simon (sfaniaq), ściagam muze, ktora pochodzi z lat 1990-1995 i w owym czasie jak i dziś nie była dostepna w naszym kraju, poza nim jest dostepna w 75% w wydaniach vinylowych (nie mam gramofonu tak dla scisłosci), 95% twórców juz dawno jest nieaktywna a 75% wydawcówj już nie istnieje...to kogo tym razem okradam ??? Aha...nie mów mi, ze jak jest niedostepne to nie kupuje bo to już jest chore - nie mam zamiaru rezygnować z czegokolwiek tylko dlatego, ze żyje w zadupiu europy, bo wychodząc z takiego założenia to te 18 lat temu nikt nie powinien próbować...czegokolwiek. Z resztą, jak nie było to po h.... kupowałes za miedza PCta, Amiga 500 uzywana by ci ne stykła z rodzimego rynku?? :)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez bobek545 » 23/2/2008, 09:40

dokładnie dokładnie Thrillco... || Szanowny Moderatorze możesz mi powiedzieć dlaczego ja (lukas_545) zostałem wyrzucony z tego forum... ?? Koledzy czy w moich postach było coś nie tak... ? Nie naruszyłem w żaden sposób regulaminu także proszę o przywrócenie mojego konta... W tym temacie nie mam zamiaru już się wypowiadać. Pozdrawiam...
bobek545
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/2/2008, 09:32

Postprzez simonw » 23/2/2008, 09:44

Naruszyles regulamin zarowno podpisem ktory byl linkiem do nielegalnych tresci, jak i samym faktem absolutnego braku poczucia etyki czy moralnosci. Zapewne zlodziei na forum nie chcemy, zeby ktos nam nie "skopiowal" motocykli.
Zazaleznia -> Terror
Acha, posiadanie kilku kont na forum takze jest niezgodne z regulaminem!



A Thrillco - jesli utwor nie ma zadnego wlasciciela, dystrybutora ORAZ rodzina autora wyraza zgode na publiczne udostepnienie - owszem.
Jesli nie ma w polsce dystrybutora - coz - chwilowo jestes bezkarny, choc wcale nie legalny.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez msebek » 23/2/2008, 09:50

:D Fakt Chińczycy kopiują wszystko... Ale gdzieś czytałem na necie o kopiach takich pojazdów - gdzie strefa zgniotu była do bagażnika (w aucie terenowym) :? - to raczej kiepska kopia



simonw, możesz mi wyjaśnić czy korzystanie z serwisówki do motocykla ściągniętej z netu jest legalne ?
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez Thrillco » 23/2/2008, 10:38

simonw napisał(a): chwilowo jestes bezkarny, choc wcale nie legalny.


Obawiam sie a raczej ciesze, że nie chwilowo w tym konkretnym przypadku...nie ma szans, wszystko co sciągam w postaci MP3 raczej nigdy nie bedzie miało swojego dystrybutora na terenie naszego pieknego kraju :)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez simonw » 23/2/2008, 10:50

msebek napisał(a):simonw, możesz mi wyjaśnić czy korzystanie z serwisówki do motocykla ściągniętej z netu jest legalne ?


O ile dopuszcza sie kserowanie ksiazek przez studentow - w celach dydaktycznych - sadze ze mozna to podciagnac pod taka forme. Nie spotkalem sie z serwisowka ktora ma napisane
"reprodukcja .... zabroniona" ( CHOCIAZ MALO WIDZIALEM WIEC NIE WIEM - uzylem opcji "nie spotkalem sie")
sa (c) oczywiscie, autorzy firma etc ale (zerka znow...) nie widze nic takiego na swojej np.
Predzej instrukcja ! Tutaj mozna by naruszyc prawo np tlumacza, czy cos.. ale serwisowka w sumie uzywana jest przez mechanikow do napraw i im wiecej osob ja ma pewnie tym lepiej, chociaz sa tez platne serwisowki i tutaj nie wiadomo czy jest to zalozenie koszt wysylki+druku
czy nie.

Bardzo ciezko powiedziec, tutaj nie podejme sie interpretacji - po prostu jak z takmi rzeczami jest przyznaje sie nie wiem, a moja wiedza prawna ogranicza sie do oprogramowania (bo czytam ze swoich pozwow i pism prawniczych za co skarzylismy ludzi). :D
Takze sadze ze jakis prawnik powinien odpowiedziec, nie ja.Moglbym wprowadzic w blad i to tylko dywagacje.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fandzoilisz » 23/2/2008, 12:06

a jak sie kupuje cs 1.6 na steam to na jaki okres czasu?

czym sie rozni team fortress od cs 1.6?
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez gelo007 » 23/2/2008, 13:32

Ja kupiłem Steama jakieś półtora roku temu i do tej pory śmiga, więc raczej nie ma określonego czasu używalności bez kolejnej wpłaty.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Kóba » 23/2/2008, 17:17

Na pewno. Kupujesz i grasz do oporu.
My style is di bom digi bom di deng di deng digdigi...
NINJA 250R <-- myy Precioussss
Avatar użytkownika
Kóba
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 10/2/2008, 01:17
Lokalizacja: Lębork

Postprzez simonw » 23/2/2008, 18:01

stem to platforma do zakupu oprogramowania, nie trzeba miec nosnikow ani nic.. instalujesz steama, u nich w bazie masz gry ktore kupiles i jesli jej nie masz (np nowa instalka systemu czy nowy komputer) pobiera sie na dysk via steam cala gra.
Nie ma zadnego czasu - kupujesz i masz - tylko po prostu zamiast kupowac w sklepie www i ciagnac progam po ftp, w kliencie steam masz wszystko.

TF to dodatek do HL, podobny nieco do CS ale chodzi o podzial na wiele klas postaci (najperzy, medycy itp) i jest to deadmatch a nie wykonywanie okreslonych zadan.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bobek545 » 24/2/2008, 00:48

simonw wybacz mi wszystko moje grzechy... postanawiam poprawę... a Ciebie ojcze moderatorze proszę o pokutę i rozgrzeszenie... co mam uczynić aby moje pierwsze konto zostało odblokowane... ???? :?:
bobek545
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/2/2008, 09:32

Postprzez simonw » 24/2/2008, 03:46

nie ja sie tym zajmuje -> reklamacje przyjmuje Terror!
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na górê