Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Jazda motocyklem w korku… to...
 
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jazda motocyklem w korku… to...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 12:52

"...miejsce zdarzenia poprzedzone jest podwójną linią ciągłą która wykluczała możliwość pojawienia się jakiegokolwiek pojazdu z lewej strony...." Chwila - to jak było z tymi liniami - była podwójna czy nie było? Jak była to kierujący Volvo nie miał prawa zmieniać pasa ruchu - to raz. Po drugie: motocyklista znajdował się po prawej czy po lewej stronie linii? - Jak po lewej to jesteśmy w domu bo motocyklista znajdował się na innym pasie ruchu, cytując interpretację ubezpieczyciela, wyznaczonym przez lewy rząd pojazdów wielośladowych !!! Tłumacząc w prostych słowach nie znajdował się na pasie ruchu którym poruszał się Volvo. Bohaterowi zdarzenia bardzo rekomenduję złożenie sprawy do Sądu i przemyślenie linii :) obrony.<br><hr>raper
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 12:52

"...miejsce zdarzenia poprzedzone jest podwójną linią ciągłą która wykluczała możliwość pojawienia się jakiegokolwiek pojazdu z lewej strony...." Chwila - to jak było z tymi liniami - była podwójna czy nie było? Jak była to kierujący Volvo nie miał prawa zmieniać pasa ruchu - to raz. Po drugie: motocyklista znajdował się po prawej czy po lewej stronie linii? - Jak po lewej to jesteśmy w domu bo motocyklista znajdował się na innym pasie ruchu, cytując interpretację ubezpieczyciela, wyznaczonym przez lewy rząd pojazdów wielośladowych !!! Tłumacząc w prostych słowach nie znajdował się na pasie ruchu którym poruszał się Volvo. Bohaterowi zdarzenia bardzo rekomenduję złożenie sprawy do Sądu i przemyślenie linii :) obrony.<br><hr>raper
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 13:20

Komentatorzy napisał(a):co chcesz jezdzic motocyklem to twoja sprawa, jako kierowca samochodu motocyklistow nie lubie z prostych przyczyn:
- czasem niestety po prostu was nie widac, patrzy sie w lusterko przy manewrze i raptem motocyklista sie pojawia znikad ;)
- szlag mni trafia jak stoje w korku i miedzy samochodami lawiruje motocyklista - ok tu sie nie czepiam jeszcze, ale sa tacy z was co potrafia mi zlozyc lusterko bo sie nie miesci - tu dostaje kurwicy z wysypka wrecz:/
ogolnie rzecz biorac mi to ani ziebi ani grzeje czy bedziecie dawca nerki czy watroby, jestesci szybsi i to wy musicie uwazac bardziej, nie mowiac juz o tym ze ja po stluczce samochodem wyjde i nic nie jest a wy mozecie nie przezyc<br><hr>samochodzik<br>
Po prostu człowiek z bardzo niskim IQ<br><hr>NTV700
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 13:33

Sluchajcie. Zamierzam założyc inicjatywe na facebooku.

Zbieramy fanów którzy opowiadają sie za uregulowaniem kwesti jazdy motocyklistów w korku między pasami.

Napiszcie tu swoje propozycje co do hasła kampani.<br><hr>AyrtonSenna
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 14:21

Komentatorzy napisał(a):a w nowym taryfikatorze: "Policjanci będą też mogli dawać kierowcom punkty karne za wykroczenia dotychczas w ten sposób niekarane: wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie, wjeżdżanie na skrzyżowanie..." Czyli od nielubiącego motocyklistów Policjanta jeszcze dostaniemy punkty, bo to jest wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie. Cały artykuł <a href="http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5</a><br><hr>alukow<br>
Komentatorzy napisał(a):Bez urazy ale najpierw sprawdź co to jest "kolumna pojazdów" bo chyba mylisz to z "pojazdami na pasch ruchu" bo ma to do siebie tak jak traktor do ciągnika siodłowego<br><hr>gumin<br>
wiem, że kolumna pojazdów to samochody ustawione jeden za drugim, ale pomyśl jak blisko jest do zakwalifikowania przeciskania się w korku do wjeżdżania pomiędzy samochody stojące właśnie w kolumnie<br><hr>alukow
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 14:24

Komentatorzy napisał(a):a w nowym taryfikatorze: "Policjanci będą też mogli dawać kierowcom punkty karne za wykroczenia dotychczas w ten sposób niekarane: wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie, wjeżdżanie na skrzyżowanie..." Czyli od nielubiącego motocyklistów Policjanta jeszcze dostaniemy punkty, bo to jest wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie. Cały artykuł <a href="http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5</a><br><hr>alukow<br>
Komentatorzy napisał(a):Bez urazy ale najpierw sprawdź co to jest "kolumna pojazdów" bo chyba mylisz to z "pojazdami na pasch ruchu" bo ma to do siebie tak jak traktor do ciągnika siodłowego<br><hr>gumin<br>
racja, kolumna jedzie, nie stoi, źle to zinterpretowałem <br><hr>alukow
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 15:44

Jakiś czas temu był opisywany przypadek kierowcy skręcającego na skrzyżowaniu w prawo, który zderzył się z samochodem nadjeżdżającym lewym pasem ulicy w którą skręcał (wyprzedzał). Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami za spowodowanie kolicji. Otóż kierowca który wyprzedzał przed skrzyżowaniem za złamanie zakazu wyprzedzania, natomiast kierowca który skręcał, za to że podczas wykonywania manewru nie upewnił się dostatecznie o możliwości jazdy po drodze w którą skręcał (tłumaczył że podczas skręcania spojrzał w swoją lewą stronę i upewnił się że nie poruszają się tam pojazdy, co jest naturalne). Nie mógł wg prawa spodziewać się samochodu nadjeżdżającego pasem z jego prawej strony (zakaz wyprzedzania), jednak obowiązuje też zasada ograniczonego zaufania, więc jednak powinien sprawdzić czy ma gdzie jechać.
Być może, że tą sytuację można interpretować podobnie. Może będzie to pomocne. Pozdrawiam wszystkich, niezależnie od tego jakimi pojazdami się poruszają ;)
wybaczcie ale nie pamiętam szczegółów...<br><hr>wszyscy_sie_zmiescimy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 17:16

ART. 24 ust. 12 PoRD: Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony.
ART. 33. ust. 3 KierujÄ…cemu rowerem lub motorowerem zabrania siÄ™:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu (chyba, że wyprzedza - patrz przepis powyżej), z zastrzeżeniem ust. 3a;
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Po co te wszystkie przepisy dotyczące jazdy obok innych pojazdów, które dotyczą rowerzystów i motorowerzystów, skoro według pana profesora jest to generalnie zabronione kierującym wszelkimi pojazdami w tym motocyklami, bo po jednym pasie może poruszać się jeden rząd pojazdów???<br><hr>Huckleberry
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 17:19

Komentatorzy napisał(a):Proponuje analogiczny zapis jak do przeciskania się miedzy samochodami: "Kierujący motocyklem, może, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, jeździć na jednym kole, przekraczać dozwoloną prędkość o 100 km/h, zaginać tablice rejestracyjne a także uciekać przed policją". To autora kretynizmów wypisywanych w tym artykule powinno usatysfakcjonować kompletnie.<br><hr>Tom<br>
Komentatorzy napisał(a):Jestes zwyklym kretynem. W cywilizowanych krajach jak UK debatuje sie nad innymi ograniczeniami predkosci w stosunku do motocykli i samochodow. Co jest zupelnie naturalne. Podobnie samochody ciezarowe obowiazuja inne przepisy niz samochody osobowe.<br><hr>zxer<br>
Używanie inwektyw jak widzę zastępuje ci braki w słownictwie. Cóż, na takich jak ty to tylko aborcja... albo motocykl, na jedno wychodzi.<br><hr>Tom
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 18:21

Komentatorzy napisał(a):Proponuje analogiczny zapis jak do przeciskania się miedzy samochodami: "Kierujący motocyklem, może, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, jeździć na jednym kole, przekraczać dozwoloną prędkość o 100 km/h, zaginać tablice rejestracyjne a także uciekać przed policją". To autora kretynizmów wypisywanych w tym artykule powinno usatysfakcjonować kompletnie.<br><hr>Tom<br>
Komentatorzy napisał(a):Jestes zwyklym kretynem. W cywilizowanych krajach jak UK debatuje sie nad innymi ograniczeniami predkosci w stosunku do motocykli i samochodow. Co jest zupelnie naturalne. Podobnie samochody ciezarowe obowiazuja inne przepisy niz samochody osobowe.<br><hr>zxer<br>
Komentatorzy napisał(a):Używanie inwektyw jak widzę zastępuje ci braki w słownictwie. Cóż, na takich jak ty to tylko aborcja... albo motocykl, na jedno wychodzi.<br><hr>Tom<br>
idź już stąd. i swoje, cytując, kretynizmy, zabierz ze sobą. <br><hr>negate
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 18:27

Komentatorzy napisał(a):co chcesz jezdzic motocyklem to twoja sprawa, jako kierowca samochodu motocyklistow nie lubie z prostych przyczyn:
- czasem niestety po prostu was nie widac, patrzy sie w lusterko przy manewrze i raptem motocyklista sie pojawia znikad ;)
- szlag mni trafia jak stoje w korku i miedzy samochodami lawiruje motocyklista - ok tu sie nie czepiam jeszcze, ale sa tacy z was co potrafia mi zlozyc lusterko bo sie nie miesci - tu dostaje kurwicy z wysypka wrecz:/
ogolnie rzecz biorac mi to ani ziebi ani grzeje czy bedziecie dawca nerki czy watroby, jestesci szybsi i to wy musicie uwazac bardziej, nie mowiac juz o tym ze ja po stluczce samochodem wyjde i nic nie jest a wy mozecie nie przezyc<br><hr>samochodzik<br>
gupie rozumowanie<br><hr>she
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 19:04

Ja mieszkam we Włoszech .Ta Polska to horror,tu wszyscy mają skutery żeby nis stać w korkach.Ja jestem zawsze 1' na światłach,nie ważne jak z prawej z lewej pod prąd ,i jest OK.<br><hr>hichlo4
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 21:37

apropo pasa ruchu. -> istnieje też coś takiego jak niewyznaczony pas ruchu ! i niech sobie to ci rzeczoznawcy wezmą pod uwagę. Bo jęśli na jednym wyznaczonym pasie ruchu zmiesci sie więcej niz jeden pojazd to nie oznacza ze mozna sobie jeździć od krawędzi do krawędzi. Kierujący jest zobowiązany do poruszania się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.<br><hr>gosciu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 21:37

apropo pasa ruchu. -> istnieje też coś takiego jak niewyznaczony pas ruchu ! i niech sobie to ci rzeczoznawcy wezmą pod uwagę. Bo jęśli na jednym wyznaczonym pasie ruchu zmiesci sie więcej niz jeden pojazd to nie oznacza ze mozna sobie jeździć od krawędzi do krawędzi. Kierujący jest zobowiązany do poruszania się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.<br><hr>gosciu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 21:41

Jaruś Wałęsa powinien napisać o interpretację przepisów - zapewne pytanie nie pozostałoby bez echa.<br><hr>yahooo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 22:05

Komentatorzy napisał(a):ART. 24 ust. 12 PoRD: Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony.
ART. 33. ust. 3 KierujÄ…cemu rowerem lub motorowerem zabrania siÄ™:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu (chyba, że wyprzedza - patrz przepis powyżej), z zastrzeżeniem ust. 3a;
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Po co te wszystkie przepisy dotyczące jazdy obok innych pojazdów, które dotyczą rowerzystów i motorowerzystów, skoro według pana profesora jest to generalnie zabronione kierującym wszelkimi pojazdami w tym motocyklami, bo po jednym pasie może poruszać się jeden rząd pojazdów???<br><hr>Huckleberry<br>
Słuszna uwaga. Te przepisy powstały po to, bo o ile w przypadku motocykli to było jasne, nie było zabronione, to w przypadku rowerów i motorowerów można było wywnioskować z jakiegoś tam przepisu, że zabronione jest.
<br><hr>tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 22:34

Komentatorzy napisał(a):Sluchajcie. Zamierzam założyc inicjatywe na facebooku.

Zbieramy fanów którzy opowiadają sie za uregulowaniem kwesti jazdy motocyklistów w korku między pasami.

Napiszcie tu swoje propozycje co do hasła kampani.<br><hr>AyrtonSenna<br>
Im wiecej samochodow tym wiecej korkow, kierowco samochodu zazdroscisz ze ktos wymija Cie w korku? przesiadz sie na motocykl :)<br><hr>Mariusz Szpandrzyk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 23:00

witam
Tak sobie czytam i zastanawia mnie jeden fakt. Motocykl omijający samochody w korku może stosować dwie definicje:
1. omijanie
2. wyprzedzanie
O ile samochodem jest jasno określona granica 1m tak w przypadku motocykli czy generalnie jednośladów tej odległości nie ma. Poza tym kierowca ma obowiązek upewnić się czy jego manewr nie spowoduje zagrożenia na pojeździe który go wyprzedza.
Więc o ile nie przekraczamy linii ciągłych to omijanie korków traktujemy jak wyprzedzanie bądz omijanie, jeśli do tego przekraczamy linie ciągłą to już powodujemy wykroczenie.
Wydaje mi się żę ten czytelnik powinien bardziej wysłać skargę do rzecznika ubezpieczonych niż do Policji wtedy Rzecznik wysyła pyanie do firmy ubezpieczeniowej i rozpoczyna się procedura skargi.
Więc powodzenia, ja swoje wywalczyłem po 3,5 miesiącu walki wiec jeśli nie odpuścicie to można wiele.<br><hr>Marek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/4/2012, 08:37

Komentatorzy napisał(a):ART. 24 ust. 12 PoRD: Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony.
ART. 33. ust. 3 KierujÄ…cemu rowerem lub motorowerem zabrania siÄ™:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu (chyba, że wyprzedza - patrz przepis powyżej), z zastrzeżeniem ust. 3a;
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Po co te wszystkie przepisy dotyczące jazdy obok innych pojazdów, które dotyczą rowerzystów i motorowerzystów, skoro według pana profesora jest to generalnie zabronione kierującym wszelkimi pojazdami w tym motocyklami, bo po jednym pasie może poruszać się jeden rząd pojazdów???<br><hr>Huckleberry<br>
przepisy to masło maślane a możesz jechać obok innego pojazdu jeśli:" albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu" czyli jeśli w tym momencie spowodujesz zagrożenie to nie masz prawa tam być a jeśli jest to bezpieczne to możesz - proste<br><hr>gumin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/4/2012, 08:49

Komentatorzy napisał(a):Serwus. wg mnie, a jestem motocyklistą i instruktorem nauki jazdy, winę ponosi motocyklista bo nie zachował szczególnej ostrożności przy omijaniu lub wyprzedzaniu, bo to dość ważne a nie jest zaznaczone czy ciężarówka stała czy jechała. Motocykliście wolno omijać stojące pojazdy o ile zachowa szczególną osrtożność etc. Z wyprzedzaniem jest różnie; widziałem różne wypowiedzi policjantów, którzy są dla mnie bardziej reprezentatywni niż naukowcy bo nie mogą mieć swoich wymyślań na jakiś temat lecz być zgodni z literą prawa, którzy twirdzili, że nie ma jednoznaczej odpowiedzi na to pytanie; mówili, że można o ile się nie najedzie linii ciągłej dzielącej pasy ruchu, a o to z kolei ciężko... i pętla zaczyna się zamykać...Fakt faktem we wszystkich takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność, czego temu koledze zabrakło i najzwyczajniej w świecie dał się złapać i basta. Na motocyklu trzeba być czujnym niestety i nie dać się złapać (polecam atykuł wstępny w motormanii naczelnego w jednym z poprzednich numerów o p.Wałęsie). Uważam ponadto, że zapominają wszyscy o istnieniu tzw, współwiny za zdarzenie, a tu jest idealny przykład, bo babeczka włączała się do ruchu a kolega na motonodze nie zachował szczególnej ostrożności.
Pozdrawiam wszystkich i pamiętajcie, że dyskusja nie ma kogoś przekonać do zmiany zdania lecz rzucić nowe światło na sprawę :)<br><hr>Muszka<br>
Komentatorzy napisał(a):serwus, wg mnie kiepski z ciebie instruktor prawa jazdy i chyba powinienes podszkolic swoja wiedze w zakresie przepisów ruchu drogowego.
Jednoslad moze omijac na tym samym pasie ruchu pojazdy z LEWEJ strony z zachowaniem bezpiecznej odleglosci. Bezpieczna odleglosc nie zostala tutaj okreslona miarÄ… cm, czy m, tylko slowem BEZPIECZNA. Jednoczesnie jednoslac nie ma prawa omijac pojazdu na tym samym pasie ruchu z prawej strony!!!!

Samochod, za to musi omijac jednoslad z zachowaniem bezpiecznej odleglosci i min 1 METRA, co zostalo okreslone przepisami.
<br><hr>tazzman<br>
znalazł się kolejny znawca tematu... ja nie podważam twoich kompetencji, choć pewnie jesteś handlowcem lub kurierem , bo nawet nie przeczytałeś mojej wypowiedzi dokładnie (bez obrazy dla tych profesji, ale jestem bardziej wczytany w temat). nie pisałem słowa o odległościach przy omijaniu a jedynie o potrzebie zachowania szczególnej ostrożnosci przy omijanu lub wyprzedzaniu. Jeśli tego nie wiesz, to oddaj swoje prawko. Punto. Zaznaczyłem, że babka powinna zrobić to samo i wg mnie to współwina, a ty piszesz coś o odległościach i stronach omijania a nie masz o tym pojęcia, bo można omijać z prawej strony pod warunkiem nie najeżdżania na np lnie ciągłe. Mistrzu, naucz się czytać i słuchać a nie udzelać się i dodawać nic nie wnoszące komentarze. Szacun<br><hr>Muszka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê