Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Jazda motocyklem w korku… to...
Advertisement
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jazda motocyklem w korku… to...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Jazda motocyklem w korku… to...

Postprzez Åšcigacz » 5/4/2012, 15:11

Dyskusja na temat: Jazda motocyklem w korku… to kosztowna puÅ‚apka!
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Jazda motocyklem w korku… to kosztowna puÅ‚apka!
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:11

Panu Piotrowie życzę zapału i sukcesów. A jeśli chodzi o ubezpieczenia to nie widzę sensu ubezpieczać się jeżeli w razie co nie można dojść odszkodowania. Nasze Państwo broni silniejszych czyt. firmy ubezpieczeniowe i banki, ma w d*** szarych obywateli. Mam nadzieję ze następne wypory wystawią tej bandzie odpowiedni rachunek. Te zmiany na gorsze szczególnie nasiliły się w ostatnich 5 latach. <br><hr>adam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:12

ACTA się udało,może i tu damy radę. poza tym nas motocyklistów jest naprawdę wielu i każdy z nas może się przyznać do takiej praktyki. Zebranie listy osób za skutkuje poruszeniem takiego problemy przez rząd. Może warto spróbować? Tylko czy wtedy nasi ulubieni politycy nie obrócą tego wspak tworząc przepis dosadnie zakazujący jazdy po linii... <br><hr>Mrberm
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:12

A może skoro ubezpieczyciele podpierają się jakimiś prywatnymi wypocinami p profesorka Stefańskiego, wystarczy kontropinia innego znawcy PoRD, który jest motocyklistą (najlepiej) i zinterpretuje prawo odwrotnie niz profesorek. Nastepnie zostanie ono gdzieś opublikowane i przedkładane w chwili, kiedy ubezpieczyciel zaargumentuje odmowę o wypłacie. ...pewnie to zbyt proste aby zadziałało ...ale kto wie.
Z drugiej strony wiem, że ubezpieczyciele naprawde niechętnie "ida do Sądu", i najczęsciej w ostatniej chwili "dogadują" się z poszkodowanym. Może i Potrkowi się uda ...oby <br><hr>Lufi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:16

"pas ruchu – każdy z podÅ‚użnych pasów jezdni wystarczajÄ…cy do ruchu jednego rzÄ™du pojazdów wieloÅ›ladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;" z tej definicji wynika, że jeÅ›li miÄ™dzy liniami (bÄ…dź miÄ™dzy krawężnikiem, a liniÄ…) oddzielajÄ…cÄ… pasy ruchu, zmieÅ›ci siÄ™ pojazd jednoÅ›ladowy (typu Mikrus, BMW Isetta, Meserschmidt KR 200 itd.), to tenże jeden pas ruchu, można potraktować jako 2 pasy ruchu.<br><hr>Dominik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:19

*** nie lubi motocyklistów? Co wy macie z tym nie lubieniem?! Po prostu sypneli mu kasę , aby to napisał i tyle... A swoją drogą to ubezpieczalnie w PL robią co chcą, a wy im płacicie ciężką kasę... A jak coś się nie podoba to możecie iść do sądu- czas przeciętny rozpraw to ponad 3 lata!
Moim zdaniem powinni zrobić sąd konsumencki- szybkie rozprawy, 2 instancje dla konsumenta, 1 dla firmy. Powinni się opierać o precedensy i sprawa byłaby załatwiana w tydzień.<br><hr>lawyer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:19

Podawać do wiadomości publicznej nazwy tych firm ubezpieczeniowych... antyreklama powinna zmienić ich stosunek do klienta :)<br><hr>mkropka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:20

Co to za ubezpieczalnia ? Moze pomozemy im "zwiększając" ich obroty ?<br><hr>aaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:22

Komentatorzy napisał(a):A może skoro ubezpieczyciele podpierają się jakimiś prywatnymi wypocinami p profesorka Stefańskiego, wystarczy kontropinia innego znawcy PoRD, który jest motocyklistą (najlepiej) i zinterpretuje prawo odwrotnie niz profesorek. Nastepnie zostanie ono gdzieś opublikowane i przedkładane w chwili, kiedy ubezpieczyciel zaargumentuje odmowę o wypłacie. ...pewnie to zbyt proste aby zadziałało ...ale kto wie.
Z drugiej strony wiem, że ubezpieczyciele naprawde niechętnie "ida do Sądu", i najczęsciej w ostatniej chwili "dogadują" się z poszkodowanym. Może i Potrkowi się uda ...oby <br><hr>Lufi<br>
Jakto niechętnie? Jak wiszą Ci 5 tysięcy złotych, a sprawa będzie się przeciągać 3 lata, wiesz ile zje Ci wtedy inflacja? Ponadto po to mają rzeszę prawników i innych pracowników. Ponadto kto się decyduje na proces sadowy? Wielu ludzi sobie odpuszcza.<br><hr>wawrzyniec
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:23

Komentatorzy napisał(a):ACTA się udało,może i tu damy radę. poza tym nas motocyklistów jest naprawdę wielu i każdy z nas może się przyznać do takiej praktyki. Zebranie listy osób za skutkuje poruszeniem takiego problemy przez rząd. Może warto spróbować? Tylko czy wtedy nasi ulubieni politycy nie obrócą tego wspak tworząc przepis dosadnie zakazujący jazdy po linii... <br><hr>Mrberm<br>
Jeżeli jesteś za ACTA to się udało. Niedługo wejdzie w życie.
Jeżeli chodzi o jazdę pomiędzy pasami- 100 tys głosów i pójdzie do sejmu.<br><hr>wyrywkowy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:29

Wielkie dzięki za artykuł i zasygnalizowanie problemu. Kolejny raz przekonujemy się, że żyjemy w państwie absurdów. Mam nadzieję, że sprawa Piotra doczeka się sprawiedliwego i nie krzywdzącego końca, trzymam kciuki i pozdrawiam.<br><hr>skorczi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:31

ile razy otwierając podstrony scigacza mam wlepiać gały w reklame i szukać krzyżyka, rozumiem
elementy biznesowe, ale skoro raz przeczytałem o środach na maxa w C.City to starczy<br><hr>j,k
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:35

Ciekawe co powiedzą jak jakiś małolat śmiga na skuterku przy krawędzi 50 km/h a ktoś wyprzedza mimo iż samochody jada z naprzeciwka pewnie ten wyjeżdżający z boku byłby na 100% winny.<br><hr>ktos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:35

Komentatorzy napisał(a):Podawać do wiadomości publicznej nazwy tych firm ubezpieczeniowych... antyreklama powinna zmienić ich stosunek do klienta :)<br><hr>mkropka<br>
A trzeba tępić mendy! Jakby portale motoryzacje weryfikowały po części pracę firm ubezpieczeniowych to myślę, że powoli sytuacja zaczęła by się poprawiać.<br><hr>tajniak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:41

A ja mam takie pytanie do redakcji. Czy bohater artykułu podczas kolizji wezwał policję? Jeżeli nie to nic dziwnego że firmy ubezpieczeniowe się z niego naśmiewają. Bo nie ma osoby winnej. Co z tego że sprawca spisał oświadczenie jak jest ono tylko świstkiem papieru. W momencie gdyby przyjął mandat jednoznacznie przyznałby się do winy. <br><hr>Mateusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 15:58

można by złożyć projekt obywatelski nowelizacji prawa o ruchu drogowym w tym zakresie. tylko czy zbierzemy 100 tys. podpisów? <br><hr>negate
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez AyrtonSenna » 5/4/2012, 16:08

Słuchajcie jest nas w kraju kilkadziesiat tysięcy. Trzeba przeprowadzić na fb 2 wydarzenia: bojkot tej ubezpieczalni oraz akcje wyrażającą poparcie dla jazdy motocykli między pasami!

Prawda jest taka że ubezpieczalnie mają nas za nic. Też miałem sytuacje że mi nie wypłacono pieniędzy z OC sprawcy bo podobo ubezpieczyciel nie mogł go znaleźć. A dałem im oświadczenie!! I prawo jest po mojej stronie. Dlatego mowie glośno: ta firma to BENEFIA. Nie polecam! Niech kolega któremu przytrafiła sie ta historia poda nazwe ubezpieczyciela.
Avatar użytkownika
AyrtonSenna
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/3/2012, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 16:16

Myślę, że spokojnie zebrałoby się 100 tyś podpisów. W końcu taką parafkę może złożyć nie tylko motocyklista i zakładam, że jedem motocyklista jest w stanie zebrać co najmniej kilka podpisów od znajomych, którzy jednośladami nie poruszają się a są z nami zgodni w tym temacie.<br><hr>Tomasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 16:21

Komentatorzy napisał(a):A ja mam takie pytanie do redakcji. Czy bohater artykułu podczas kolizji wezwał policję? Jeżeli nie to nic dziwnego że firmy ubezpieczeniowe się z niego naśmiewają. Bo nie ma osoby winnej. Co z tego że sprawca spisał oświadczenie jak jest ono tylko świstkiem papieru. W momencie gdyby przyjął mandat jednoznacznie przyznałby się do winy. <br><hr>Mateusz<br>
Tak, wezwał, policja orzekła winę kobiety.<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2012, 16:23

I ja może na prawie się znam w ogóle oczywiście poza tym co było na PJ.
Stosujmy się do tego wszyscy co mają mniejszej pojemności motocykle i jeździmy przy prawej krawędzi jezdni przepuszczając i od razu nagrywając osobników (2 mijające się tiry a my przy prawej krawędzi jezdni) Później tylko wysłać do odpowiedniego organu i zobaczymy jak oni to będą interpretować. Tak samo można te wyssane z palca mądrości ubezpieczycieli przytoczyć do osób które wyprzedzają nas gdy my skręcamy w lewo czy tam w prawo, przecież przejeżdża obok gdy my zwalniamy.
Panie profesorze Stefański, chciałbym Pana zobaczyć na motocyklu w godzinnym korku na motocyklu, czy czekałby Pan łaskawie. Niech zrobią BUS pasy dla motocykli i wtedy nikt do nikogo nie będzie mieć pretensji. Samochód wjedzie na taki pas to go zlinczujemy, będziemy się wyżywać, przeszkadzać i utrudniać tak jak to robią zawistni kierowcy samochodów. A w najlepszym wypadku będziemy Was brać za TARGET gdy mamy starego rupiecia którego próbujemy się pozbyć wyskakując z motocykla który w Was wjedzie. Pół serio pół żartem ;) <br><hr>kzfr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê