Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Jazda motocyklem w korku… to...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jazda motocyklem w korku… to...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 08:29

Definicja mówi wyraźnie "do ruchu" a w tym przypadku w ruchu był tylko motocykl więc omijanie stojących przeszkód (samochodów) jest jak najbardziej zgodne z definicją i z prawem.<br><hr>robert26011988
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 08:34

A propos materiału w TVP_KR i komentarza Pana w Ciemnych Okularach - "nie ma przepisu mówiącego o tym, że jadąc lewym pasem kierowca ma jechać przy lewej krawędzi jezdni".
Drogi Panie w Ciemnych Okularach, a proszę mi wskazać przepis, który mówi że Panowie powinni przepuszczać w drzwiach Panie, albo że w komunikacji miejskiej powinno się (oprócz miejsc wyznaczonych) ustąpić miejsca osobie starszej?
Otóż jest to nic innego jak kwestia kultury, osobistej.
<br><hr>Stad
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 08:39

Alw wy jesteście naiwni. Przecież tacy rzeczoznawcy jak Stefański i podobni BIORĄ MEGA KASĘ od ubezpieczycieli i wielu firm za przeprowadzanie takich badań, pisanie takich wniosków itp. Sprawę powinno się skierować do Sądu, a Sąd powinien orzec werdykt na podstawie obowiązującego prawa o ruchu drogowym i zdrowego rozsądku z życia, a nie interpretacji opartej na zdaniu jakiegoś profesora. Wystarczyło by zapłacić odpowednią kasę innemu profesorowi za napisanie przeciwnego artukułu i co wtedy? Dwie sprzeczne opinie. Tacy eksperci, rzeczoznawcy i podobni mają DZIAŁĘ od ubezpieczycieli i różnych firm za WŁAŚCIWE opinie, poglądy, artykuły.<br><hr>rozum
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 08:55

Jak większość przepisów w tym kraju, ma naleciałości albo mają postać nie zmienioną od czasów starego ustroju politycznego. Warunki drogowe się zmieniają, pojazdów i tym samym uczestników ruchu przybywa. Jakoś w największych miastach zachodniej europy nikt nie skarży się na skutery czy motocykle omijające korki. Nawet istnieje ogólne poparcie dla tego typu walki z zatłoczonymi ulicami.
Wypowiedź dr inż. Jana Unanskiego w załączonym filmiku, też wzbudza we mnie kontrowersje. Fakt, że motocykle przyśpieszają gwałtowniej od samochodów nie podlega dyskusji, jednak co do reakcji kierujących samochodem, to są one moim zdaniem takie same. Wymaga się od każdego uczestnika ruchu nawet od rowerzysty wzmożonej czujności i przewidywania zachowań innych kierowców. Jeśli nie mam racji to likwidujmy lusterka w naszych pojazdach. A są kierowcy, którzy rzadko zerkają w lusterka.
Co do gabarytów, wiadomo, że samochód potrzebuje więcej miejsca do wyprzedzenia, natomiast motocykl mniej. Stając w obronie motocyklistów, powiem, że ominiecie pojazdów w korku przy zachowanych bezpiecznych odległościach nie zagraża życiu i zdrowiu ani motocykliście ani kierującemu samochodem. Jest to frustrujące dla kierowców, że ktoś ich wyprzedził a oni muszą stać bo akurat siedzą w swoim służbowym samochodzie i spieszy mu się do klienta.
sam przejeżdżam swoim motocyklem do pracy i omijam samochody w korku, ale tym samym oszczędzam paliwo i aż 30 minut wcześniej jestem w pracy. Dla mnie to bardzo dużo, ponieważ do pracy mam aż 80km. Jednak robię to zawsze ostrożnie, z niewielką prędkością. Moim zdaniem nie stwarzam tym dla innych zagrożenia życia i zdrowia.
Jeśli badacze pisma są tacy mąndrzy to dlaczego nie biorą pod uwagę takich czynników, jak palenie papierosa podczas jazdy samochodem czy rozmowy przez telefon. Te zachowania podnoszą znacząco ryzyko kolizji drogowej, niż przejechanie z niewielką prędkością pomiędzy samochodami , zwłaszcza gdy te stoją. Każdy kierowca widząc zawalidrogę omija ją używając dostępnego miejsca, to samo robią motocykliści omijając za pomocą dostepnego miejsca zawalidrogi, którymi są samochody w ruchu miejskim.<br><hr>Tomkraft
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:05

Komentatorzy napisał(a):_Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie nie określa kwestii przejeżdżania między samochodami stojącymi w korku. W mojej interpretacji jestem jednak zdania, że motocykliści nie mają oficjalnie prawa do przejeżdżania między samochodami z uwagi na brak możliwości zachowania odpowiednich odległości od wyprzedzanych i omijanych pojazdów._ - bez sensu w momencie gdy pas będzie miał np. 4m szerokości <br><hr>Radomenes<br>
Komentatorzy napisał(a):PoRD nie określa również czy możesz słuchać w aucie muzyki, czy nie. Tak samo jak nie określa czy wolno Ci jechać do kobiety.
Nie zabrania ci również ani słuchać muzyki ani jechać do kobiety, tak jak nie zabrania Ci przejeżdżać między autami.
Skoro żadna z definicji tych rzeczy nie zabrania to znaczy że wolno Ci je robić i to jest punkt wyjścia do całej dyskusji. Każda inna interpretacja sprowadza się do tego, że nie wolno Ci oddychać, bo nigdzie nie jest określone że wolno.<br><hr>A<br>
Komentatorzy napisał(a):hehe ... a do teściowej ?<br><hr>Radomenes<br>
Dokładnie, można tak w nieskończoność :D<br><hr>A
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:07

Komentatorzy napisał(a):Serwus. wg mnie, a jestem motocyklistą i instruktorem nauki jazdy, winę ponosi motocyklista bo nie zachował szczególnej ostrożności przy omijaniu lub wyprzedzaniu, bo to dość ważne a nie jest zaznaczone czy ciężarówka stała czy jechała. Motocykliście wolno omijać stojące pojazdy o ile zachowa szczególną osrtożność etc. Z wyprzedzaniem jest różnie; widziałem różne wypowiedzi policjantów, którzy są dla mnie bardziej reprezentatywni niż naukowcy bo nie mogą mieć swoich wymyślań na jakiś temat lecz być zgodni z literą prawa, którzy twirdzili, że nie ma jednoznaczej odpowiedzi na to pytanie; mówili, że można o ile się nie najedzie linii ciągłej dzielącej pasy ruchu, a o to z kolei ciężko... i pętla zaczyna się zamykać...Fakt faktem we wszystkich takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność, czego temu koledze zabrakło i najzwyczajniej w świecie dał się złapać i basta. Na motocyklu trzeba być czujnym niestety i nie dać się złapać (polecam atykuł wstępny w motormanii naczelnego w jednym z poprzednich numerów o p.Wałęsie). Uważam ponadto, że zapominają wszyscy o istnieniu tzw, współwiny za zdarzenie, a tu jest idealny przykład, bo babeczka włączała się do ruchu a kolega na motonodze nie zachował szczególnej ostrożności.
Pozdrawiam wszystkich i pamiętajcie, że dyskusja nie ma kogoś przekonać do zmiany zdania lecz rzucić nowe światło na sprawę :)<br><hr>Muszka<br>
Kolego, ale to szczególną ostrożność ma zachować babeczka przy włączaniu się do ruchu i ma ustąpić pierwszeństwa wszystkiemu co znajduje się na drodze na którą do ruchu się włącza.<br><hr>A
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:18

ajkiej partii jest ten Stefański....z NSDAP ?<br><hr>Luki_zat
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:40

Jeśli chodzi o prawo to ja wychodzę z prostego założenia - jeśli coś nie jest zabronione to jest dozwolone. Taka jazda zabroniona nie jest czyli można tak jechać. A teraz podam ciekawy przykład że linię ciągłą można przekroczyć ale nie nam (motocyklom). Znak zakaz wyprzedzania pojazdów samochodowych WIELOŚLADOWYCH współpracuje z linią ciągłą, znak dopuszcza wyprzedzenie motocykla, gdyż jest on jedno a nie wielośladem, ale przeba zachować 1 m co w praktyce wymusza najechanie na linię ciągłą (przez auto). Czyli wolno przekraczać ją w tym przypadku - tak mówi praktyka. A teraz odwróćmy sytuację, motocykl wyprzedza auto motocykl nie może wyprzedzać bo auto to pojazd wielośladowy i już koniec sprawy mimo iż motocykl wyprzedza szybciej co znaczy bezpieczniej a szerokość obydwóch pojazdów w obu przypadkach jest podobna. To jest głupie ale prawdziwe. Poza tym powyższy przykład daje możliwość jazdy 2 pojazdów na jednym pasie jednocześnie właśnie podczas wyprzedzania. Poza tym objazd w korku jest o tyle bezpieczny że nie da się w korku jechać szybko (bo trzeba uważać choćby na lusterka) a pojazdy wyprzedzane (a właściwie omijane) stoją w miejscu. Dodatkowo nie dokońca wiem czemu wszyscy biorą to za wyprzedzanie choć to jest omijanie bo tutaj auta stoją w miejscu a nie jadą w tym samym kierunku. A czy przy omijaniu też musi być 1m odstępu?<br><hr>rafik53421
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:40

Komentatorzy napisał(a): ajkiej partii jest ten Stefański....z NSDAP ?<br><hr>Luki_zat<br>
CIEKAWOSTKA A UCZĄ JUŻ O TYM NA PRAWKU KAT B ??? :) (JEDEN PAS RUCHU I PODWÓJNA CIĄGŁA) <a href="http://moto.money.pl/testy-na-prawo-jazdy/kat-b/pytanie-249" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.money.pl/testy-na-prawo-jazdy/kat-b/pytanie-249</a>/ SPRAWDŹ ODPOWIEDZI. <br><hr>darkside
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:47

co chcesz jezdzic motocyklem to twoja sprawa, jako kierowca samochodu motocyklistow nie lubie z prostych przyczyn:
- czasem niestety po prostu was nie widac, patrzy sie w lusterko przy manewrze i raptem motocyklista sie pojawia znikad ;)
- szlag mni trafia jak stoje w korku i miedzy samochodami lawiruje motocyklista - ok tu sie nie czepiam jeszcze, ale sa tacy z was co potrafia mi zlozyc lusterko bo sie nie miesci - tu dostaje kurwicy z wysypka wrecz:/
ogolnie rzecz biorac mi to ani ziebi ani grzeje czy bedziecie dawca nerki czy watroby, jestesci szybsi i to wy musicie uwazac bardziej, nie mowiac juz o tym ze ja po stluczce samochodem wyjde i nic nie jest a wy mozecie nie przezyc<br><hr>samochodzik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:47

co chcesz jezdzic motocyklem to twoja sprawa, jako kierowca samochodu motocyklistow nie lubie z prostych przyczyn:
- czasem niestety po prostu was nie widac, patrzy sie w lusterko przy manewrze i raptem motocyklista sie pojawia znikad ;)
- szlag mni trafia jak stoje w korku i miedzy samochodami lawiruje motocyklista - ok tu sie nie czepiam jeszcze, ale sa tacy z was co potrafia mi zlozyc lusterko bo sie nie miesci - tu dostaje kurwicy z wysypka wrecz:/
ogolnie rzecz biorac mi to ani ziebi ani grzeje czy bedziecie dawca nerki czy watroby, jestesci szybsi i to wy musicie uwazac bardziej, nie mowiac juz o tym ze ja po stluczce samochodem wyjde i nic nie jest a wy mozecie nie przezyc<br><hr>samochodzik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 09:52

Komentatorzy napisał(a): ajkiej partii jest ten Stefański....z NSDAP ?<br><hr>Luki_zat<br>
<a href="http://moto.money.pl/testy-na-prawo-jazdy/kat-b/pytanie-249" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.money.pl/testy-na-prawo-jazdy/kat-b/pytanie-249</a>/<br><hr>darkside
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 10:16

Komentatorzy napisał(a):co chcesz jezdzic motocyklem to twoja sprawa, jako kierowca samochodu motocyklistow nie lubie z prostych przyczyn:
- czasem niestety po prostu was nie widac, patrzy sie w lusterko przy manewrze i raptem motocyklista sie pojawia znikad ;)
- szlag mni trafia jak stoje w korku i miedzy samochodami lawiruje motocyklista - ok tu sie nie czepiam jeszcze, ale sa tacy z was co potrafia mi zlozyc lusterko bo sie nie miesci - tu dostaje kurwicy z wysypka wrecz:/
ogolnie rzecz biorac mi to ani ziebi ani grzeje czy bedziecie dawca nerki czy watroby, jestesci szybsi i to wy musicie uwazac bardziej, nie mowiac juz o tym ze ja po stluczce samochodem wyjde i nic nie jest a wy mozecie nie przezyc<br><hr>samochodzik<br>
Z takim podejściem do innych użytkowników drogi-motocyklistów , nie można cie nazwać inaczej jak bucem i burakiem. <br><hr>fazer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 10:49

a w nowym taryfikatorze: "Policjanci będą też mogli dawać kierowcom punkty karne za wykroczenia dotychczas w ten sposób niekarane: wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie, wjeżdżanie na skrzyżowanie..." Czyli od nielubiącego motocyklistów Policjanta jeszcze dostaniemy punkty, bo to jest wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie. Cały artykuł <a href="http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5</a><br><hr>alukow
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 10:54

Ciężarówka przepuszczała panią w Volvo i wg mnie ta pani nie mogła widzieć motocyklistę gdyż był zasłonięty i jechał za szybko by móc jakkolwiek zareagować. Jeśli ciężarówka przepuszczała by na pasach pieszego do którego by wjechał motocyklista to czyja była by wina?<br><hr>gumin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 10:59

Komentatorzy napisał(a):a w nowym taryfikatorze: "Policjanci będą też mogli dawać kierowcom punkty karne za wykroczenia dotychczas w ten sposób niekarane: wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie, wjeżdżanie na skrzyżowanie..." Czyli od nielubiącego motocyklistów Policjanta jeszcze dostaniemy punkty, bo to jest wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie. Cały artykuł <a href="http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5</a><br><hr>alukow<br>
Bez urazy ale najpierw sprawdź co to jest "kolumna pojazdów" bo chyba mylisz to z "pojazdami na pasch ruchu" bo ma to do siebie tak jak traktor do ciągnika siodłowego<br><hr>gumin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 11:28

Komentatorzy napisał(a):co chcesz jezdzic motocyklem to twoja sprawa, jako kierowca samochodu motocyklistow nie lubie z prostych przyczyn:
- czasem niestety po prostu was nie widac, patrzy sie w lusterko przy manewrze i raptem motocyklista sie pojawia znikad ;)
- szlag mni trafia jak stoje w korku i miedzy samochodami lawiruje motocyklista - ok tu sie nie czepiam jeszcze, ale sa tacy z was co potrafia mi zlozyc lusterko bo sie nie miesci - tu dostaje kurwicy z wysypka wrecz:/
ogolnie rzecz biorac mi to ani ziebi ani grzeje czy bedziecie dawca nerki czy watroby, jestesci szybsi i to wy musicie uwazac bardziej, nie mowiac juz o tym ze ja po stluczce samochodem wyjde i nic nie jest a wy mozecie nie przezyc<br><hr>samochodzik<br>
dołaczam sie do wypowiedzi kolegi, można cie nazwac tylko bucem i burakiem. Z tymi lusterkami jeszcze rozumiem twoją niechęć do motocyklistów, ale twoja wypowiedż odnosnie dawców nerek czy wątroby świadczy tylko jakim jesteś debilem. Co gorsze, większość kierowców samochodów mysli tak samo jak ty. Sama jestem motocyklistką, tyle, ze niewielkiej pojemności. Przy wyprzedzaniu auta mi zajeżdzają droge. Podczas jazdy w korku to niektórzy nawet i drzwi samochodu otwierają :) <br><hr>iirs
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 11:29

koleś z jednej strony mówi o tym że jestesmy niechronionymi użytkownikami dróg i staramy sie ubierać tak dobrze jak mozna a za chwile kamera pokazuje kask "uznanej :)"firmy YOHE...<br><hr>pawulon03
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 12:31

Komentatorzy napisał(a):a w nowym taryfikatorze: "Policjanci będą też mogli dawać kierowcom punkty karne za wykroczenia dotychczas w ten sposób niekarane: wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie, wjeżdżanie na skrzyżowanie..." Czyli od nielubiącego motocyklistów Policjanta jeszcze dostaniemy punkty, bo to jest wjeżdżanie między pojazdy w kolumnie. Cały artykuł <a href="http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Minister-zatwierdzil-nowy-taryfikator-wykroczen-drogowych,wid,14388564,wiadomosc.html?ticaid=1e393&_ticrsn=5</a><br><hr>alukow<br>
Pytanie tylko w jaki sposób Cię ten policjant stojąc w korku zatrzyma? Wysiądzie i pobiegnie za moto czy otworzy Ci drzwi widząc Cię w lusterku? <br><hr>Analogowy_sk-wiel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2012, 12:35

A zna ktoś adres tego głównego wroga motocyklistów prof. Stefańskiego? Może trzeba mu umilić życie
'umożliwiając" bezstresową drogę do pracy. <br><hr>życzliwiej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr