Zobacz wÄ…tek - Pierwsza gleba - kiedy?
NAS Analytics TAG

Pierwsza gleba - kiedy?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez oflex » 11/7/2016, 20:20

traveler napisał(a):
oflex napisał(a):3 razy na placu i 1 raz miasto i wszytko to na kursie :) ale przyznam się że ostro świrowałem byłem na tyle w fajnej szkole że mogłem sobie na to pozwolić.


Szkoła która pozwala się wywracać n-razy?


opier.. był za każdym razem ale nie przejmowałem się tym bo to moje dupsko ucierpiało sprzęt prawie bez szwanku po za sytuacją gdzie łańcuch spadł i wkręcił się w karter i porobił szkody. Egzamin zdałem za pierwszym razem i nie bałem się po tym wszystkim wyjechać na drogę z głową na karku bo już wiedziałem jak potrafi 600 kopnąć w tyłek. Lepsze to od sztywnego uczenia kursantów ładnych przejazdów by zdać egzamin a na drodze pierwsza sytuacja pod bramkowa i hallo gleba. To jest wiesz szerokie pytanie jak powinien wyglądać kurs i czego powinien uczyć ale wprowadzenie 600 na egzamin to krok do przodu.
Avatar użytkownika
oflex
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/5/2015, 09:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez A7 x » 11/7/2016, 20:28

600-kopnąć ?
Masz na myśli łagodną XJ-kę na której przeprowadza się egzamin ?
Sorry, ale to raczej brak umiejętności opanowania motocykla, niż element szkolenia, jeżeli tyle razy miałeś glebę.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez oflex » 11/7/2016, 20:33

A7 x napisał(a):600-kopnąć ?
Masz na myśli łagodną XJ-kę na której przeprowadza się egzamin ?
Sorry, ale to raczej brak umiejętności opanowania motocykla, niż element szkolenia, jeżeli tyle razy miałeś glebę.



xj była moją pierwsza maszyną w życiu no to byłem trochę zaskoczony :) heheh
Avatar użytkownika
oflex
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/5/2015, 09:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez AdamoX » 26/7/2016, 20:53

Dzisiaj była pierwsza gleb (nie licząc enduro). Droga przez wioskę... ostry zakręt... za zakrętem mostek w całości zajęty przez kombajn...mocne hamowanie... i było by dobrze gdyby nie droga posypana piaskiem :x
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pwm » 14/8/2016, 11:55

a jak człowiek użyje przedniego zamiast tylnego na parkingu przy skręcaniu to też się liczy? ;)

miałem takie durne przyzwyczajenie z rowerka, że się klamkę przy stawaniu cyk i od razu zeskakujesz... a tu 200 kg też cyk tylko k%%% ja nie Schwarzenegger więc fik ;)
ale byłem z siebie dumny bo podświadomie pamiętałem, że w razie gleby wszystko można puścić poza sprzęgłem :D
więc tylko instruktor się strachu najadł a ja się podszkoliłem z podnoszenia sprzętu i zapamiętałem, że na parkingu się przedniej klamki nie dotyka bo parzy :D

Swoją drogą byłem pod wrażeniem instruktora Wojtka z Cztery Kółka w Poznaniu, który po tej akcji tak długo ze mną ćwiczył podnoszenie, aż się nauczyłem nie robić sobie krzywdy (oczywiście na dzień dobry się nachyliłem i chciałem do góry...). Fajnie to wyglądało z boku, bo dwóch gości walczyło z maszyną a maszyna raz gleba na lewo raz na prawo ;) aż zatrybiłem jak to się tyłkiem podnosi bez rujnowania sobie kręgosłupa.
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez patryq » 20/10/2016, 09:35

Trzy gleby na kursie.
1 - zaraz na pierwszej jeździe, nikt mi nie wspomniał, że lepiej nie trzymać moto na skręconej kierownicy i masa mnie zaskoczyła
2 - wyjazd z wolnego slalomu na końcu którego L-ka robiła sobie łuk, szybkie hamowanie na skręconym kole i gleba
3 - ostatnie na kursie hamowanie awaryjne, za szybko postawiłem nogę na ziemi, motocykl podjechał jeszcze z 20-30cm a łapa została z tyłu, efektów nie muszę tłumaczyć:)

W sumie nie żałuje, że zaliczyłem te gleby w 'kontrolowanych' warunkach.
Nauczyło mnie to, żeby odskoczyć od motocykla i nie patrzeć na sprzęt tylko przede wszystkim na swoje zdrowie.
Dzięki temu ani razu nie przytłukło mi nogi.
patryq
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18/10/2016, 11:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez hefron » 6/1/2017, 15:56

Bosz moj topic ciagle zywy :D 9048327150923475 gleb pozniej :)

10 lat pozniej od pierwszej gleby - pierwszy dzwon. Jakis duren zaczal zawracac na zakazie i przecial mi droge. Polamany motocykl (KTM Duke 640), polamane biodro w 2015. Wszystko dobrze w miare sie zakonczylo i zroslo i miesiac temu juz kulem znow na torze. Zycze wszystkim szybkich zrostow jak moje. Pozdr
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez proxones » 8/1/2017, 21:54

Ja miałam w sumie 3 gleby :D
2 parkingowe i 1 normalnÄ…

Parkingowe to na kursie, 2 pod rząd. Ruszałam pod górkę i zapomniałam o skręconej kierownicy i bam, motocykl spadł na lewą stronę. Jak go podniosłam, utraciłam równowagę i bam, na drugą stronę :D Instruktor miał ze mnie taki ubaw, że szok haha

A normalną glebę miałam jak wyjechałam sobie z tatą na przejażdżkę, tylko że ja jechałam nakedem, a tata enduro i zabrał mnie do lasu. On sobie poradził, ale ja zaliczyłam glebę jak musiałam przyhamować na głębokim piasku. Ale przynajmniej miałam mięciutki grunt :P
Avatar użytkownika
proxones
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10/6/2016, 22:36
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez izaurr » 27/1/2017, 23:36

To moja druga gleba była na piachu, chyba prawie każdy taką zaliczył. A pierwsza to oczywiście na kursie prawa jazdy.
izaurr
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/1/2017, 16:37

Re: Pierwsza gleba - kiedy?

Postprzez Nikczemnikzla » 25/10/2017, 14:55

Moja pierwsza gleba była na rondzie po deszczu, przejechałem cały bok
Lata szczęśliwe są latami zmarnowanymi, praca postępuje tylko w cierpieniu.
Sprawdź ofertę na wywóz mebli kraków (otwórz link)
Avatar użytkownika
Nikczemnikzla
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/10/2017, 14:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza gleba - kiedy?

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 2/11/2017, 14:49

Pierwszą i jedyną jak dotąd glebę zaliczyłam w trzecim sezonie, hamując na piasku. Prędkość na szczęście minimalna, bo dopiero ruszałam, motocykl miał gmole, więc straty żadne.
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê