Zobacz wÄ…tek - Znowu nas dymajÄ…
NAS Analytics TAG

Znowu nas dymajÄ…

O wszystkim
_________

Postprzez maciejka69 » 17/11/2011, 11:49

no właśnie też czytałem, że zgłoszenie zmian musi być miesiąc przed nowym rokiem, raczej nie zdążą. Znając życie, zanim przyjebią podatki to podniosą akcyzę na paliwo i alko
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa


Postprzez Czester » 17/11/2011, 11:56

Jeszcze przed końcem roku cena LPG przekroczy 3 zeta a benzyny i diesla dobije do 6zł. I to bez ruszania akcyzy. Jestem tego prawie pewien. A po nowym roku dojebią z akcyzą i w ogóle będzie dramat. A wiadomo, że od ceny paliw zależy wszystko inne.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez falconiforme » 17/11/2011, 13:05

pan_wiewiorka napisał(a):A ja tak się zastanawiam. Skoro poszedł był przeciek o próbach zamachu na podatki, ulgi itp., to ciekawi mnie co tak naprawdę chcą ugrać po cichu. Bo to, że z tymi podatkami może wyjść lipa, to tak 60/40, ponieważ rząd może się najzwyczajniej w świecie nie wyrobić, ponieważ czytania będą dopiero na przełomie listopad/grudzień. Później święta, wolne itd. a ogłoszenie zmian musi być minimum na miesiąc przed nowym rokiem.


Dlatego jeśli powstanie skład nowego rządu i wotum ufności, Tusk na tym samym spotkaniu wyciągnie ustawy które z marszu przejdą.

Nam tylko się wydaje że patrzymy na różne partie, a wszyscy wiedzą co się święci i nie będą protestować kto jakie stanowisko przejmie.

NO I WSZYSTKO JASNE JAK NA POTĘGĘ SIĘ SPIESZĄ.
Skład miał być 22-go, dziś jest 17-ty.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kiedy- ... 09718.html

http://wiadomosci.wp.pl/title,Juz-wszys ... caid=1d65e
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez maciejka69 » 17/11/2011, 13:53

Do Eneasza się nie odniosę bo jak zwykle dużo i nie na temat. Ale akurat co do becikowego to uważam, że to jedna z większych populistycznych akcji w naszej najnowszej historii. Co komu da jednorazowe 1000 zł? Kupi sobie trochę pieluch, waciki i dupciokrem? Przecież Ci, którzy mają nawet te średnie zarobki, nie zauważą tego tysiąca w ogóle. Tak naprawdę to była akcja dla tych, którzy albo absolutnie na nic nie mają albo dla tych, którzy wszystko i tak wydadzą na wódę. Tyle że nie zdają sobie sprawy z tego, że TYSIONC szybko zniknie, a dzieciak nie bardzo. Przewiduję wzrost porzuceń, zabójstw i zaniedbań.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez zxer » 17/11/2011, 14:17

tak czytajac ostatnie wiadomosci to od nowego roku paliwo po 6zl, gaz o 30% drozszy, prad o 15 %, VAT z 22 na 25 %, Juz zapowiedzieli ze jezeli kryzys sie poglebi (a tak sie stanie) to podniosa akcyze na alkohol. Podatek kastralny No i likwidacja becikowego (co uwazam za dobry pomysl ale tylko jesli obnizy sie za to podatki co nie nastapi). A no i jakos ostatnio cisza o wprowadzeniu euro w polsce... Za to trwa nagonka na zlotego. To pewnie celowe zeby miec potem wymowke. Zlotowka ma sie lepiej niz euro na chwile obecna
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Czester » 17/11/2011, 18:01

Ano już prawie roczek płacimy 23%. W ostatnią sylwestrową noc serwisanci fiskalni nie pobalowali zbytnio ;)
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez zxer » 17/11/2011, 20:04

CzesterTX napisał(a):Ano już prawie roczek płacimy 23%. W ostatnią sylwestrową noc serwisanci fiskalni nie pobalowali zbytnio ;)

chodzilo mi o to ze wlasnie z 23 na 25 % ...nie ma jak to zdlawic konsumpcje podczas kryzysu wysokim VATem. Znajomosc krzywej Laffera sie klania. Ale pewnie 99% politykow nie wie co to wogole jest

@ enasz
Widzisz jak to powiedzial zmarly juz George Carlin. Wladza nie potrzebuje zwyklego kowalskiego ktory zastanawia sie codziennie jak to jest dymany w doope, taki ktory kwestionuje ich decyzje. Wladzy tacy ludzie nie sa potrzebni. To czego chca to POSLUSZNI wyborcy. Tacy ktorzy przyjmuja wszystko pasywnie to co sie im na talerzu poda.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez grunder » 19/11/2011, 18:27

Rok 2012 :)
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Postprzez Czester » 21/11/2011, 10:11

Ja tam nie dałem zarobić żadnemu serwisowi. Przestawiłem sobie stawki VAT samodzielnie :cool:
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez falconiforme » 8/12/2011, 15:54

Wiec że coś się dzieje:

Manifestacja 10 Styczeń 2012 Warszawa

Nowy Åšwiat Godzina 8:00

http://www.youtube.com/watch?v=QlZ-soplZjY
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez PchÅ‚a » 8/12/2011, 17:26

"gdzie jest sprawiedliwość? Osoba bogata coraz bardziej się bogaci... Osoba biedna staje się coraz biedniejsza..."
Ta. Zróbmy najlepiej rewolucję październikową #2. Ludzie, dlaczego was dziwi, że nie mając kapitału nie da się inwestować i czerpać profity? Ktoś kto jest bogaty ma co inwestować, więc tak, bogaci się coraz bardziej bogacą. I to jest NORMALNE.

powiedzmy NIE temu rzÄ…dowi!!!

Super pomysł. Najlepiej obalmy. I co proponujecie dalej? Jarek Kaczyński formuje nowy rząd? Na pewno chcecie drugie Węgry? I nakaz nabożnego żegnania się za każdym razem jak się wspomni o Lechu Kaczyńskim?!
Postulaty typu "obalmy rząd" są kompletnie poronione. Jak już chcecie gniewnie się drzeć, to powinno się naciskać na rząd aby reformował wreszcie KRUS i ZUS.

"połowa młodych Polaków nie jest w stanie utrzymać siebie samodzielnie".
Skąd te dane? Jak się siedzi na tyłku i nie chce zapieprzać, to faktycznie raczej się nie utrzyma. Dla chcącego nic trudnego - większość moich znajomych na ostatnich latach studiów zarabia. Kto w kawiarni, kto na kasie w biedzie, kto w księgowości w firmach. Tak czy siak, PRACUJĄ.

Podsumowując. Przestańcie jak pisklaki siedzieć z otwartymi dziobami krzycząc "daj, daj, daj!", a jak nikt nic do dzioba nie włoży, to wymachiwać gniewnie kończynami i "obfekalać" gniazdo. Jak macie coś do powiedzenia, to działajcie. Piszcie projekty ustaw, zbierajcie podpisy, proponujcie konstruktywne rozwiązania.

A, i jeszcze jedno. Ilu z Was, gniewnych, bierze regularny udział w głosowaniu na wyborach?...
Avatar użytkownika
Pchła
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20/8/2011, 18:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PchÅ‚a » 8/12/2011, 18:42

Mój post był raczej odpowiedzią na ten "filmik". Zaczyna się we mnie gotować jak czytam takie populizmy krzykaczy. Co z tego, że w Belgii zarabiają 3 razy więcej, jeśli tam też ceny są 3 razy wyższe od polskich? A co tam, szkoda słów.

Twoja postawa, panie_wiewórko, jest godna podziwu i naśladowania :) Z tym inwestowaniem w studentów bym nie przesadzała; za dużo osób w Polsce idzie na studia, z których nic nie wynika. W związku z tym mamy zastępy magistrów "od wszystkiego". Zresztą istnieje np. program kierunków zamawianych i każdy student z takiego kierunku dostaje bardzo ładne stypendium (coś ok. 1000zł miesięcznie).
Co się tyczy polityki prorodzinnej to nie wiem jak wygląda sytuacja. Wiem tylko tyle, że krzyki na ulicach nic nie dadzą. Co najwyżej skończą się jak niechlubne "okazywanie patriotyzmu" 11.11.2011 w Warszawie.
Avatar użytkownika
Pchła
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20/8/2011, 18:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez maciejka69 » 8/12/2011, 19:46

bardzo fajne podejście do życia, Pchła :) Popieram
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Invi » 8/12/2011, 19:50

Pchła napisał(a):Co z tego, że w Belgii zarabiają 3 razy więcej, jeśli tam też ceny są 3 razy wyższe od polskich?


Ta... Na pewno biedni Belgowie wydajÄ… dziennÄ… pensjÄ™ na bak benzyny.


Polityka prorodzinna to też pomyłka, jak ludziom nie będzie się przeszkadzało i ściągało od nich bez tyle kasy ile się da to chętniej będą zakładali rodziny niż jak rząd za te w pocie czoła ściągane podatki kupi im pieluchy.


Pchła napisał(a):Co najwyżej skończą się jak niechlubne "okazywanie patriotyzmu" 11.11.2011 w Warszawie.


Byłaś tam? Wiesz o co chodzi, kto kogo i dlaczego atakował, czy tylko widziałaś w TV jak płonie wóz TVN zniszczony przez złych (bo tak mówił prezenter) prawicowców?


I wyobraź sobie że krytyka rządu nie oznacza że ktoś jest zwolennikiem PiS'u, czego większość wyborców PO nie jest świadoma.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez PchÅ‚a » 8/12/2011, 20:22

Invinciblee napisał(a):Ta... Na pewno biedni Belgowie wydają dzienną pensję na bak benzyny.

Nie wiem jakie są ceny benzyny w Belgii, ale wiem ile płaciłam za piwo w pubie (5 euro duże), za obiad w knajpie (za 10 euro najtańsza opcja promocyjna), za paczkę fajek (5 euro) 3 lata temu.
W te wakacje kolega będąc na praktykach płacił 300 euro za pokój; 42,50 euro za bilet miesięczny (ze zniżką do 25 roku życia), a na bardzo skromne życie, czyli "bez picia praktycznie, jak już to najtansze trunki z ichniego lidla bardzo sporadycznie, zupelnie bez barów i z jedzeniem tez z ichnieszego lidla okolo 200 -250 euro miesiecznie" (to był cytat z rozmowy z nim). Dlatego stwierdzam, że porównywanie płac tu i tam nie ma sensu.

Invinciblee napisał(a):Byłaś tam? Wiesz o co chodzi, kto kogo i dlaczego atakował, czy tylko widziałaś w TV jak płonie wóz TVN zniszczony przez złych (bo tak mówił prezenter) prawicowców?


"Okazywanie patriotyzmu" wzięłam w cudzysłów bo chodziło mi o określenie konkretnego wydarzenia, a nie przyczyn burdy. Przyczyny burdy - hołota wyszła na ulicę i wszystko mi jedno, kto z uczestników zaczął dzień lasu. Swoją drogą, Invi, skrajnie prawicowa młodzież nie jest znana z łagodności charakteru i zamiłowania do spokojnego kulturalnego okazywania sprzeciwu.

Invinciblee napisał(a):I wyobraź sobie że krytyka rządu nie oznacza że ktoś jest zwolennikiem PiS'u, czego większość wyborców PO nie jest świadoma.

Po pierwsze, nie jestem wyborcÄ… PO.
Po drugie, nigdzie nie twierdziłam, że krytykowanie rządu = opowiadanie się za PIS-em. Jak przeczytasz odpowiedni akapit jeszcze raz, to pewnie zauważysz hiperbolę polegającą na przekształceniu słów "powiedzmy NIE rządowi" w "obalmy rząd". Dzięki tej hiperboli miałam zamiar pokazać, że w Polsce nie ma realnej alternatywy aktualnej ekipie rządzącej, a nieszczęsna opozycja w tym kraju to albo Kaczyński (i kaplica), albo lewica (i w sumie też kaplica, bo "dajmy wszystko wszystkim" SLD i niewiadomo-co Palikota to niewesoła perspektywa).
Ostatnio edytowano 8/12/2011, 20:50 przez Pchła, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pchła
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20/8/2011, 18:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez madcap » 8/12/2011, 20:49

jak bedę miał tyle geldów co Warren Buffett, to też będę chętny do płacenia podatków, ale na razie wykonuję odpisy w w wymiarze 100% co miesiąc płaconej zaliczki
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez zxer » 8/12/2011, 23:11

Nie wiem jakie są ceny benzyny w Belgii, ale wiem ile płaciłam za piwo w pubie (5 euro duże), za obiad w knajpie (za 10 euro najtańsza opcja promocyjna), za paczkę fajek (5 euro) 3 lata temu.
W te wakacje kolega będąc na praktykach płacił 300 euro za pokój; 42,50 euro za bilet miesięczny (ze zniżką do 25 roku życia), a na bardzo skromne życie, czyli "bez picia praktycznie, jak już to najtansze trunki z ichniego lidla bardzo sporadycznie, zupelnie bez barów i z jedzeniem tez z ichnieszego lidla okolo 200 -250 euro miesiecznie" (to był cytat z rozmowy z nim). Dlatego stwierdzam, że porównywanie płac tu i tam nie ma sensu.


chyba jak pracujesz jako pomocnik na budowie u polaka na czarno.

zwykly belg budowlaniec ma okolo 1700 ojro + dodatki i to jest malo. mieszkalem w belgii 3 lata wiec wiem

"Okazywanie patriotyzmu" wzięłam w cudzysłów bo chodziło mi o określenie konkretnego wydarzenia, a nie przyczyn burdy. Przyczyny burdy - hołota wyszła na ulicę i wszystko mi jedno, kto z uczestników zaczął dzień lasu. Swoją drogą, Invi, skrajnie prawicowa młodzież nie jest znana z łagodności charakteru i zamiłowania do spokojnego kulturalnego okazywania sprzeciwu.


kulturalne okazywanie sprzeciwu ? hueuheheh a to dobre;) znaczy jak ? "oh jak mi zle, oh jak mi niedobrze, nie mam na chleb, oh jak zle" pedalstwo, nierobstwo, lewactwo trzeba w leb walic bo inaczej beda wyciagac swoje brudne lapy coraz czesciej po nasze pieniadze.


Po pierwsze, nie jestem wyborcÄ… PO.
Po drugie, nigdzie nie twierdziłam, że krytykowanie rządu = opowiadanie się za PIS-em. Jak przeczytasz odpowiedni akapit jeszcze raz, to pewnie zauważysz hiperbolę polegającą na przekształceniu słów "powiedzmy NIE rządowi" w "obalmy rząd". Dzięki tej hiperboli miałam zamiar pokazać, że w Polsce nie ma realnej alternatywy aktualnej ekipie rządzącej, a nieszczęsna opozycja w tym kraju to albo Kaczyński (i kaplica), albo lewica (i w sumie też kaplica, bo "dajmy wszystko wszystkim" SLD i niewiadomo-co Palikota to niewesoła perspektywa).


Zgadza sie. Rzygac sie chce jak utozsamiaja cie z pisem tylko dlatego ze krytykujesz PO
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez maciejka69 » 8/12/2011, 23:13

Invicible napisał(a):Byłaś tam? Wiesz o co chodzi, kto kogo i dlaczego atakował, czy tylko widziałaś w TV jak płonie wóz TVN zniszczony przez złych (bo tak mówił prezenter) prawicowców?

A czy Ty tam byłeś? Jeśli tak, to co widziałeś?

madcap napisał(a):jak bedę miał tyle geldów co Warren Buffett, to też będę chętny do płacenia podatków, ale na razie wykonuję odpisy w w wymiarze 100% co miesiąc płaconej zaliczki

Z pustego nawet Salomon nie naleje. Każdy kraj żeby się utrzymać pobiera podatki. W Polsce jest wiele kulejących resortów, ale podatek dochodowy wynosi 19%. I tu podam dwa przykłady. Każdy kto tylko ma ochotę może to sprawdzić we własnym zakresie (wystarczy trochę znajomości języków obcych i/lub tzw. doświadczenia). W Szwecji socjal stoi na bardzo wysokim poziomie. W ramach opieki państwa, opieka medyczna (na poziomie nieporównywalnym do polskiego) jest prawie za free, ludzie mają prawo np. do darmowych studiów, dopłaty do czynszu, wózka dla dziecka za free, wielu innych. Ok, podatek dochodowy wynosi 42%..
W Austrii, opieka medyczna za free, szkoły, przedszkola, żłobki, dopłaty itd. Podatek dochodowy? 38,333% jeśli zarabiasz między 10.000 a 25.000 euro rocznie, 43,596 % jeśli masz między 25.000 a 51.000 euro rocznie i 50 % jeśli zarabiasz powyżej 51.000 Euro rocznie. I jak wam się to podoba? Nadal twierdzicie, że tak nas wykorzystują?
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez maciejka69 » 9/12/2011, 00:00

wyjątkowo napiszę post pod postem. Wyobraźmy sobie, że rząd wpada na genialny pomysł i przedstawia propozycję. Od jutra z polskiego ścierniska robimy europejskie san francisco. Opieka medyczna, szkolnictwo, socjal, koniec pomysłów z późniejszym wiekiem emerytalnym. I to wszystko za zaledwie 30% podatku dochodowego.
Rewolucja październikowa jak ta lala. W promocji w grudniu.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez zxer » 9/12/2011, 00:17

@ maciejka

opieka medyczna darmowa ? ...dlaczego ja mam placic za cudze leczenie
szkolnictwo darmowe ...dlaczegojamam placic za czyjas nauke
socjal ?...DO ROBOTY!
wiek emerytalny ? ....nie dziekuje, nie gram w lotka, sam sobie oplace emeyture
rewolucja pazdziernikowa ? ....gorsza od obu wojen swiatowych
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 60 gości




na górê