Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Jak jeżdżą Polacy - oczami motocyklisty
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jak jeżdżą Polacy - oczami motocyklisty

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 15/8/2014, 08:13

Boczo, wyluzuj! Jeżdżę motocyklem i obserwuję z zadowoleniem, że większość kierowców samochodów bardzo dobrze reaguje na motocyklistów. Jeśli dasz im szansę, żeby Cię zobaczyli, prawie zawsze otrzymasz dodatkową przestrzeń. Z prędkością również nie ma problemów, większość jeździ po prostu normalnie. Oczywiście zdarzają się idioci, ale też z przykrością zauważam sporo idiotów na motocyklach.<br><hr>DominikNC
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/8/2014, 12:52

Mój nie mający prawa jazdy i pochodzący ze wsi pod Puławami kierownik mówi: "Im wolniej tym bezpieczniej."

Prawda jest taka, że im większa różnica prędkości między poruszającymi się pojazdami tym zagrożenie jest większe. Spróbujcie zmienić pas z prawego na lewy (do skrętu) na czteropasmówce skuterem zablokowanym do 40 km/h...<br><hr>kisiu1981
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/8/2014, 22:09

wielkie dzieki dla kierowców którzy zwalniają pół pasa jak sie zblizam , wielki szacun , beskid zywiecki pozdro lol<br><hr>lolowiec
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/8/2014, 11:10

Witam
No cóż drogi autorze CZAS PRZESTAĆ JEŹDZIĆ!!! nie nadajesz się i tyle!!!Dlatego popieram okresowe badania lekarskie
zwykłe plus psychiatryczne dla kierowców.Bo przykro mi autorze z czasem staczasz się równią pochyłą i twoje teksty zaczynają o przypominać generalizowanie - KTO NIE JEŹDZI MOTOCYKLEM TEN CH...
I naucz się jednej generalnej zasady w danym momencie jeśli ktoś jedzie wolniej nie oznacza to że jedzie za wolno może to ty jedziesz za szybko.
I dla maruderów co jęczą o lewym pasie - zajrzyjcie do PORD i załapcie że na obszarach miejskich można jechać lewym pasem !!!
bo tak zezwalają przepisy i nikt nie ma obowiązku zjeżdżania na prawy bo BOCZO szybko jedzie.A i tak prawym pasem można też wyprzedzać. I pisze Ci to kierowca jednośladu, puszki i takich pojazdów, którymi byś nawet nie umiał ruszyć<br><hr>m
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/8/2014, 23:49

Komentatorzy napisał(a):Witam
No cóż drogi autorze CZAS PRZESTAĆ JEŹDZIĆ!!! nie nadajesz się i tyle!!!Dlatego popieram okresowe badania lekarskie
zwykłe plus psychiatryczne dla kierowców.Bo przykro mi autorze z czasem staczasz się równią pochyłą i twoje teksty zaczynają o przypominać generalizowanie - KTO NIE JEŹDZI MOTOCYKLEM TEN CH...
I naucz się jednej generalnej zasady w danym momencie jeśli ktoś jedzie wolniej nie oznacza to że jedzie za wolno może to ty jedziesz za szybko.
I dla maruderów co jęczą o lewym pasie - zajrzyjcie do PORD i załapcie że na obszarach miejskich można jechać lewym pasem !!!
bo tak zezwalają przepisy i nikt nie ma obowiązku zjeżdżania na prawy bo BOCZO szybko jedzie.A i tak prawym pasem można też wyprzedzać. I pisze Ci to kierowca jednośladu, puszki i takich pojazdów, którymi byś nawet nie umiał ruszyć<br><hr>m<br>
Co za bełkot....<br><hr>reminis
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/8/2014, 14:38

Przykład z dzisiejszej mojej wycieczki samochodem do centrum handlowego... Wyjeżdżam ze sklepu jest już teren nie zabudowany, koleś (stary pryk) jedzie sobie 40km/h a ograniczenie jest do 60... Nie zastanawiając się długo wyprzedzam go... Co on robi? Ch*j dodaje gazu i wyglądało to jakbyśmy sobie wyścig urządzili... Ale mnie wk*** masakra i jeszcze mi pokazuje,że mam się w głowę walnąć!! Pierwsza myśl to taka,że gonię sku**** aż do momentu postoju i sobie z nim pogadam,ale potem stwierdziłam,że nie ruszam gówna na drodze. Druga sytuacja znowu supermarket, na którym obowiązują ogólne przepisy ruchu drogowego... Baba z pod mojej stolicy regionu najwyraźniej mysląca,że znaki są bo są i po ch*j na nie patrzeć wymusiła mi pierwszeństwo (jechałam z prawej) no normalnie brak słów.Coś wtedy mnie podkusiło,zeby nie jechać na pewniaka a zwolnić i wyhamowałam... Mówię wam strach jeździć a takich dałnów to tylko lać po łebie nic więcej...<br><hr>Panterka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/8/2014, 14:38

Przykład z dzisiejszej mojej wycieczki samochodem do centrum handlowego... Wyjeżdżam ze sklepu jest już teren nie zabudowany, koleś (stary pryk) jedzie sobie 40km/h a ograniczenie jest do 60... Nie zastanawiając się długo wyprzedzam go... Co on robi? Ch*j dodaje gazu i wyglądało to jakbyśmy sobie wyścig urządzili... Ale mnie wk*** masakra i jeszcze mi pokazuje,że mam się w głowę walnąć!! Pierwsza myśl to taka,że gonię sku**** aż do momentu postoju i sobie z nim pogadam,ale potem stwierdziłam,że nie ruszam gówna na drodze. Druga sytuacja znowu supermarket, na którym obowiązują ogólne przepisy ruchu drogowego... Baba z pod mojej stolicy regionu najwyraźniej mysląca,że znaki są bo są i po ch*j na nie patrzeć wymusiła mi pierwszeństwo (jechałam z prawej) no normalnie brak słów.Coś wtedy mnie podkusiło,zeby nie jechać na pewniaka a zwolnić i wyhamowałam... Mówię wam strach jeździć a takich dałnów to tylko lać po łebie nic więcej...<br><hr>Panterka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/8/2014, 14:49

Dokładnie jest tak jak mówi eter, gdy próbowałam wyprzedzić gościa nagle mu odwaliło i zaczął zapierd***ć haha mam z niego bekę teraz,ale wcześniej mi nie było do śmiechu. Dobrze,że nie wiem gdzie mieszka,bo już by miał auto obite :D No co,mściwa jestem i nie dam się jakiemuś moherowi poniewierać!!!<br><hr>Panterka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/8/2014, 16:07

Komentatorzy napisał(a):Witam
No cóż drogi autorze CZAS PRZESTAĆ JEŹDZIĆ!!! nie nadajesz się i tyle!!!Dlatego popieram okresowe badania lekarskie
zwykłe plus psychiatryczne dla kierowców.Bo przykro mi autorze z czasem staczasz się równią pochyłą i twoje teksty zaczynają o przypominać generalizowanie - KTO NIE JEŹDZI MOTOCYKLEM TEN CH...
I naucz się jednej generalnej zasady w danym momencie jeśli ktoś jedzie wolniej nie oznacza to że jedzie za wolno może to ty jedziesz za szybko.
I dla maruderów co jęczą o lewym pasie - zajrzyjcie do PORD i załapcie że na obszarach miejskich można jechać lewym pasem !!!
bo tak zezwalają przepisy i nikt nie ma obowiązku zjeżdżania na prawy bo BOCZO szybko jedzie.A i tak prawym pasem można też wyprzedzać. I pisze Ci to kierowca jednośladu, puszki i takich pojazdów, którymi byś nawet nie umiał ruszyć<br><hr>m<br>
Autor artykułu potrzebuje chyba leczenia nerwicy ale Ty również powinieneś zapisać się na terapię.
Proponuję zmienić nastawienie. Po drogach jeżdżą lepsi i gorsi kierowcy. Bardziej i mniej kulturalni, bardziej i mniej życzliwi. Raz na jakiś czas ktoś wymusi na Tobie pierwszeństwo, będzie blokował lewy pas, będzie jechał z prędkością 3-krotnie za dużą/ za małą.
30tu kierowców zrobi Ci miejsce a 31szy zablokuje.
Jeden ma oczy dookoła głowy a inny jedzie jak z klapkami. I to nie tylko w Polsce, nie tylko Lublinie ale i w całej Europie?
Możesz wypisywać swoje żale, dostawać zawału przy każdym takim zdarzeniu (czyli kilka razy dziennie jeśli sporo jeździsz) lub zrozumieć, że tacy są kierowcy, brać na to poprawkę i jechać dalej bezpiecznie, przyjemnie, swoim stylem uśmiechając się mimo wszystko do tych, którzy radzą sobie na drodze trochę mniej sprawnie.<br><hr>deut
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/8/2014, 17:04

Oj tam, oj tam , proponuję poznać mojego wujka Romka - pierwsza i jedyna znana mi osoba . która dostała od miśków mandat za zbyt wolna jazdę ( a to już się trzeba postarać :) ) i do dziś nie rozumie dlaczego tak się stało i za co ten mandat !! I nie idzie mu wytłumaczyć, że w tym kraju obowiązuje prawostronny ruch i jest nakaz jazdy przy prawej krawędzi drogi.
A z moich codziennych obserwacji wynika, że ilość osób , którym uwłacza jazda prawym pasem stale rośnie - niestety.<br><hr>FZS
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2014, 21:36

Komentatorzy napisał(a):Oj tam, oj tam , proponuję poznać mojego wujka Romka - pierwsza i jedyna znana mi osoba . która dostała od miśków mandat za zbyt wolna jazdę ( a to już się trzeba postarać :) ) i do dziś nie rozumie dlaczego tak się stało i za co ten mandat !! I nie idzie mu wytłumaczyć, że w tym kraju obowiązuje prawostronny ruch i jest nakaz jazdy przy prawej krawędzi drogi.
A z moich codziennych obserwacji wynika, że ilość osób , którym uwłacza jazda prawym pasem stale rośnie - niestety.<br><hr>FZS<br>
Powinni karać tych, co jadą lewym pasem, jak z prawej jest wolny.<br><hr>Piotr R1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2014, 21:41

Jak widzę gościa, co wjeżdża na lewy pas i jedzie 40km/h, to wyprzedzam go nawet przez wysepkę i jadę przed nim 30km/h, widok jego miny w lusterku jest bezcenny.<br><hr>Piotr R1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2014, 21:46

Komentatorzy napisał(a):Dokładnie jest tak jak mówi eter, gdy próbowałam wyprzedzić gościa nagle mu odwaliło i zaczął zapierd***ć haha mam z niego bekę teraz,ale wcześniej mi nie było do śmiechu. Dobrze,że nie wiem gdzie mieszka,bo już by miał auto obite :D No co,mściwa jestem i nie dam się jakiemuś moherowi poniewierać!!!<br><hr>Panterka<br>
Na szczęście mam dużo pod maską także w aucie i jak jakiś cwaniak przyśpiesza jak go wyprzedzam z prawej to daje po garach wjeżdżam przed niego i hebel do oporu.<br><hr>Piotr R1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2014, 09:54

Komentatorzy napisał(a):Dokładnie jest tak jak mówi eter, gdy próbowałam wyprzedzić gościa nagle mu odwaliło i zaczął zapierd***ć haha mam z niego bekę teraz,ale wcześniej mi nie było do śmiechu. Dobrze,że nie wiem gdzie mieszka,bo już by miał auto obite :D No co,mściwa jestem i nie dam się jakiemuś moherowi poniewierać!!!<br><hr>Panterka<br>
Komentatorzy napisał(a):Na szczęście mam dużo pod maską także w aucie i jak jakiś cwaniak przyśpiesza jak go wyprzedzam z prawej to daje po garach wjeżdżam przed niego i hebel do oporu.<br><hr>Piotr R1<br>
jeśli wyprzedzasz kogoś z prawej żeby tylko zajechać mu drogę i wciskasz hamulec, to nie jesteś głupi jesteś debilem R1 i nie masz się czym chwalić, powodując zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie ale też innych użytkowników dróg.<br><hr>M
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2014, 20:19

Przepraszam, ale osohozii?
A tak na poważnie - jest nakaz jazdy z prędkością większą niż 37km/h (znak C-14)? Jak jest to słuszne burzenie, jak nie ma to po co się pieklić. Cytując klasyka "trzeba się wyluzować". To że się komuś spieszy nie znaczy, że ja muszę jechać z największą dopuszczalną prędkością. Ja bym się raczej czepiał tych co przekraczają przepisy. Jadę sobie (motocyklem, żeby nie było) przepisowo 50km/h w terenie zabudowanym, kręto, szkoła na szkole przy drodze, znak "uwaga niewidomi", a kolo wyprzedza i spycha mnie na chodnik bo akurat z za zakrętu wyjeżdża ciężarówka. Żałuję, że nie miałem kamery bo na pewno zgłosiłbym się z filmem na Policję. I jeszcze bym się zgłosił do ubezpieczyciela po zadośćuczynienie szkód (bo się wkur...łem). Niech się "szybki i wściekły" wozi z tematem. <br><hr>Tygrys Brown
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/8/2014, 08:30

to i ja coś napisze. Mój ulubiony temat: niedzielni motocykliści. 17.08 - ostatni dzień długiego "łikentu". Droga z Żywca w kierunku Kent. Jedzie ośmiu "niedzielnych twardzieli" na chopperach, fun po ch**ju... 45km/h!!! Z czego jeden holowany, bo przez cały tydzień lanserski grzbiet nie miał czasu, żeby na niedzielny wypad dwa razy do roku doprowadzić swojego metalowego rówieśnika do stanu umożliwiającego przejechanie całej doliny Soły. Za nimi kolumna samochodów w sile około 40szt. równie wściekle zapier***la 45km/h. Kręta, górska droga, nijak ich wyprzedzić bo chłopcy zajmują cały pas, a kolumna ma z 50m długości. I teraz prawdziwy dramat, w Czańcu łapie ich deszcz! 20km/h, Ja pier***le!!!<br><hr>buu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/8/2014, 13:19

Komentatorzy napisał(a):Polscy kierowcy, a w szczególności ci z południa kraju to zazwyczaj zwykli idioci którzy nie tylko wrzucają bieg gdy na sygnalizatorze zapali się zielone to potem na środku skrzyżowania jeszcze zwalniają- bo przecież oni przejadą. Na dwupasmówkach nie można takiego łobuza przegonić z lewego pasa bo przecież on jedzie przepisowo i ja również mam stosować się do ograniczeń szybkości. Ostatnio podobnie jak Bocza szlag mnie o mało nie trafił gdy leciałem od Siewierza na Częstochowę i musiałem ze słusznej szybkości hamować za typem który uparł się jechać lewym pasem a na mruganie długimi reagował pukając się w swój zakuty łeb...O ile zauważyłem znaczną poprawę zachowania śląskich kierowców wobec motocyklistów przejawiające się w ustępowaniu miejsca w korkach, do zjazdu na pobocze to w kwestii szybkości niestety są niereformowalni. Co się zresztą dziwić, ja na widok fotoradaru stawiam moto na gumę i mam to gdzieś bo foty nie zrobi , policja szybko lecącego moto nawet nie próbuje zatrzymywać to w przypadku puchy o mandat i punkty nie trudno. A czasy nie są lekkie i wielu liczy każdy grosz a od ilości punktów często zależy czy kierowca będzie mógł zarabiać na życie...<br><hr>marian65<br>
Komentatorzy napisał(a):Wow, ale jesteś zajebisty że stawiasz moto na koło jak widzisz fotoradar. To tak zajebiste, że robisz to na drodze publicznej, łamiesz przepisy itd. Jest się czym chwalić. Zuch chłopak.<br><hr>Ubik<br>
Komentatorzy napisał(a):Wiesz co- pocałuj mnie gdzieś...(jak mnie złapiesz...) Czy twoim zdaniem powinienem ratować budżet naszego kochanego kraju płacąc za jazdę w odpowiednich warunkach szybciej niż ustawa przewiduje? Mam gdzieś takie przepisy, oczywiście jeśli natężenie ruchu i warunki nie pozwalają na to by bezpiecznie i szybko jechać to zwalniam i żaden fotoradar nie jest mi potrzebny...<br><hr>marian65<br>
Komentatorzy napisał(a):Jak mnie złapiesz? To takie słodkie, ale wiesz ja wolę dziewczyny. A co śmigania na moto, to wiesz, coś mi się wydaje, że mocniejszy jesteś w pisaniu niż pomykaniu po winklach. Rozumiem jednak główny przekaz. Zgadzam się, że warunki na drodze determinują styl jazdy. Jednakowoż potępiam gadki w stylu stawiam na koło jak widze fotoradar. To takie infantylne nieco. Bo raz, że to nic nie daje - ii tak fotoradar nie zrobi Ci krzywdy fotą od przodu bo tam jesteś nieidentyfikowalny, a jak robi z tyły (jest odwrócony) to stawiając moto na koło jeszcze wyraźniej pokazujesz blachy. Jedyne co takie zachowanie daje to zwiększenie zagrożenia na drodze.<br><hr>Ubik<br>
Komentatorzy napisał(a):Szanowny Kolego masz rację, nie przypadli byśmy sobie do gustu bo również wolę kobitki tzn moją żonkę :-). Masz również sporo racji co do winkli bo już z tego wyrosłem i na moto latam głównie by zaoszczędzić czas i z niechęci do jazdy samochodem, co nie znaczy że każdy mnie na winklu objedzie ;-). Co do fotoradarów i policji z suszarkami to mam jedno i drugie w najbliższej okolicy i wierz mi że jeszcze żaden fotoradar nie zrobił mi foty od tyłu po postawieniu ściga na gumę. Możesz być spokojny, jeśli stwarzam zagrożenie moimi wyczynami to tylko dla siebie bo nigdy nie pozwalam sobie na takie wyczyny między samochodami a między domami- zwyczajnie, jadę wolno...<br><hr>marian65<br>
Tak metryka zmienia nastawienie do moto. Hm, ja z winkli nie wyrosłem i mam nadzieję że nie wyrosnę. To kwintesencja frajdy z jazdy na moto. A ze stawiania moto na drogach publicznych wyrastać nie musiałem, jakość tego typu elementy nie imponowały mi nigdy. Pozdrowienia dla małżonki. Bezpiecznej drogi. I na publicznych oba koła na asfalt ;)<br><hr>Ubik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/8/2014, 15:49

"Jestem bardzo daleki (mniej więcej tak daleki, jak stąd do Jowisza) od stwierdzenia, że Warszawa jest wspaniałym miejscem. Mi osobiście w Warszawie najbardziej podoba się centrum handlowe w Jankach, bo wtedy mam pewność, że już z niej wyjechałem." Słuchaj, Boczek, naprawdę, nie musisz tu być. Bądź tam, gdzie Ci dobrze. Po co się męczysz?<br><hr>kubek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/8/2014, 11:55

Komentatorzy napisał(a):Dokładnie jest tak jak mówi eter, gdy próbowałam wyprzedzić gościa nagle mu odwaliło i zaczął zapierd***ć haha mam z niego bekę teraz,ale wcześniej mi nie było do śmiechu. Dobrze,że nie wiem gdzie mieszka,bo już by miał auto obite :D No co,mściwa jestem i nie dam się jakiemuś moherowi poniewierać!!!<br><hr>Panterka<br>
Komentatorzy napisał(a):Na szczęście mam dużo pod maską także w aucie i jak jakiś cwaniak przyśpiesza jak go wyprzedzam z prawej to daje po garach wjeżdżam przed niego i hebel do oporu.<br><hr>Piotr R1<br>
Robisz to mnie i moim 2 i pół tonom z rurami z przodu i lądujesz w szpitalu, jeśli oczywiście masz szczęście.<br><hr>ch...i d..pa i kamieni kuoa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/8/2014, 07:54

a ja mam cisnieniena pier#$%## CWANIACZKOW którzy swoimi pseudo Harleyami jada cala szerokoscia pasa. Jak chcesz takiego ch... wyprzedzić dodaje gazu. Z A J E B I S C I M O T O C Y K L I S C I !!! ale innym uwagę zwracać to potrafią<br><hr>gizmo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê