Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Jak się zachować podczas kontroli...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jak się zachować podczas kontroli...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 5/2/2014, 14:33

Komentatorzy napisał(a):Pracuje w wojsku. Mój tekst na zatrzymanie przez policje to " mundurowy mundurowemu" i pokazuje legitymacje 4/5 się udaje, bo raz spotkałem się z takim co mi powiedzie " a bo wy w wojsku więcej zarabiacie". Nie ma reguły zależy na kogo trafisz.<br><hr>pimper<br>
I jesteÅ› z siebie dumny?
Pewnie na dodatek jesteÅ› oficerem.
<br><hr>marcin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 2/4/2014, 20:33

policja to g...no i nie warto sie przed nimi płaszczyć i tyle. bo to i tak nic nie da. Powinni wiedzieć gdzie jest ich miejsce.<br><hr>jasny gwint
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 2/4/2014, 20:54

Dzisiaj na wykładach mówiłam kursantom to samo, prawie słowo w słowo :D Ale jestem z siebie zadowolona ^^<br><hr>Instruktorka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2014, 11:23

- nie widział pan ciągłej linii? - ciągłą linię widziałem ale panów nie widziałem :)<br><hr>Gof
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/5/2014, 12:36

Komentatorzy napisał(a):- nie widział pan ciągłej linii? - ciągłą linię widziałem ale panów nie widziałem :)<br><hr>Gof<br>
Dokładnie ostatnio tłumaczyłem że ciągła to też przerywana przerwa na środku<br><hr>xy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/5/2014, 18:00

po kontroli i pouczeniu (baaardzo zasłużonym :) ) pożegnałem się podając rękę dwa tygodnie później najpierw zobaczyłem z daleka podniesionego lizaka, a potem machnięcie żebym jechał dalej, da się? :)<br><hr>kwietnik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/5/2014, 18:48

ja wam moge dac przyklad z wlasnego zycia jezdzilem sobie 2 latka na moto dokladniej na 50cc i byla taka sytuacja ze nie mam prawka i wg i dybneli mnie raz wlasnie bez prawka i wtedy akurat zapomnialem oc i przegladu i og to moto nie byl w piekbym stanie ale cos sie pogadalo na spokojnie i wg z PaniÄ… policjant i wszystko da sie zalatwic a bylem wtedy spoko kilometrow od domu a znow 2 razem jechalem wieczorem do sklepu mialem wszystko wazne w pelni moto sprawny ale prawka nadal nie mialem i zadne tlumaczenie nie pomoglo i dostalem 500 zl a z racji tego ze moto brata to on jeszcze dostal 300 i nie pogadasz zalezy na kogo sie trafi jak ktos bedzie **ujem to nic nie pomoze ale moze byc tez normalny wkoncu policja to tez poza robota czlowiek cywilny ;) <br><hr>Kamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/5/2014, 21:55

"Zatrzymany kierowca powinien okazać skruchę podczas kontroli i zyskać akceptację policjanta."
Absolutna bzdura. W końcu nie każda kontrola to skutek popełnionego wykroczenia. Jest wiele kontroli tylko dla sprawdzenia dokumentów. I co? Z jakiego wtedy powodu mam okazywać skruchę??
Zachowuje sie normalnie, ze zrozumieniem sytuacji i konieczności, ale z zachowaniem własnej godności. Zwłaszcza jak jestem pewien, ze wszystko z mojej strony jest w porzadku.
Wazelina to mozna sobie pięty smarować.<br><hr>MaD
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/5/2014, 17:51

Komentatorzy napisał(a):policja to g...no i nie warto sie przed nimi płaszczyć i tyle. bo to i tak nic nie da. Powinni wiedzieć gdzie jest ich miejsce.<br><hr>jasny gwint<br>
G...o to ty sobą reprezentujesz.Życze ci czestych kontroli i wysokich mandatów!<br><hr>Al Sahid
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/6/2014, 19:20

Komentatorzy napisał(a):policja to g...no i nie warto sie przed nimi płaszczyć i tyle. bo to i tak nic nie da. Powinni wiedzieć gdzie jest ich miejsce.<br><hr>jasny gwint<br>
nie zgodzę się z tobą. Policja jest w porządku jeśli ty jesteś w porządku wobec nic. czego nie mogę powiedzieć o straży miejskiej. policja niedawno złapała mnie na jeździe pod prąd(nie świadomej) i przekroczeniu prędkości o 20 km/h obeszło się bez kary bo było to moje pierwsze wykroczenie, byli bardzo mili funkcjonariusze. kłótnia z policją nic nie da oni mają swoje racje, jak masz w samochodzie/na motocyklu kamerę i masz nagrane że było inaczej wtedy możesz sie kłócić a tak to oni mają nagranie a ty nie więc nic nie zrobisz. a straż miejska nadwyręża swoje przywileje i to bardzo mocno. wg mnie powinno się zlikwidować straż miejską i dać więcej policji za to.<br><hr>Pan V
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/6/2014, 11:08

Komentatorzy napisał(a):Doczytałem do końca. Z wielkim niesmakiem. Patrząc przez pryzmat doświadczeń z (p)olicją w różnych krajach mogę powiedzieć tylko tyle. Tak wielu cwaniaków i chamów w szeregach (p)olicji jak nad Wisłą jeszcze nigdzie na świecie nie nie spotkałem. Standardy zachowania powszechnie uznawane za właściwe obowiązują obydwie strony. To też człowiek piszecie ? Wolne żarty. Człowiek o świńskiej krwi w zdecydowanej większości. Przeciętny malutki człowieczek, któremu po wstąpieniu do (p)olicji wydaje się, że stał się nieomylny. Mądrość , nieomylność wreszcie prawość z nadania ? Pfffffffff ... Formacja do trzymania ludzi za pysk. Formacja w prostej linii wywodząca się z MO - metody te same, formacja mająca na swoim koncie niezliczone haniebne występki tym bardziej gorszące, że zamiatane pod dywan. Z tradycyjnym pozdrowieniem chw...<br><hr>digi<br>
Biedaku nie przyjęli cie?<br><hr>janek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/6/2014, 11:26

A mnie ostatnio zatrzymano za przekroczenie (długa prosta pośród pól uprawnych i jechalem az 72km/h) w zabudowanym. Policjant nawet nie udawal ze wierzy w to co robi tylko zaczął od tekstu "przecież musimy sie poskładać na ten biedny budżet" i wlepił 200 + 4 pkt. Bloczki mandatowe mial wypełnione do przodu hehe i tylko rozdawal wpisując obdarowanego.
Aż sie człowiek cieszy ze ktoś pilnuje bezpieczenstwa na drodze...<br><hr>kaduffy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/6/2014, 19:16

Komentatorzy napisał(a):ja wam moge dac przyklad z wlasnego zycia jezdzilem sobie 2 latka na moto dokladniej na 50cc i byla taka sytuacja ze nie mam prawka i wg i dybneli mnie raz wlasnie bez prawka i wtedy akurat zapomnialem oc i przegladu i og to moto nie byl w piekbym stanie ale cos sie pogadalo na spokojnie i wg z Panią policjant i wszystko da sie zalatwic a bylem wtedy spoko kilometrow od domu a znow 2 razem jechalem wieczorem do sklepu mialem wszystko wazne w pelni moto sprawny ale prawka nadal nie mialem i zadne tlumaczenie nie pomoglo i dostalem 500 zl a z racji tego ze moto brata to on jeszcze dostal 300 i nie pogadasz zalezy na kogo sie trafi jak ktos bedzie **ujem to nic nie pomoze ale moze byc tez normalny wkoncu policja to tez poza robota czlowiek cywilny ;) <br><hr>Kamil<br>
A od kiedy to *** trzeba mieć prawko na kibel? <br><hr>zx6r
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/6/2014, 07:16

Komentatorzy napisał(a):"Zatrzymany kierowca powinien okazać skruchę podczas kontroli i zyskać akceptację policjanta."
Absolutna bzdura. W końcu nie każda kontrola to skutek popełnionego wykroczenia. Jest wiele kontroli tylko dla sprawdzenia dokumentów. I co? Z jakiego wtedy powodu mam okazywać skruchę??
Zachowuje sie normalnie, ze zrozumieniem sytuacji i konieczności, ale z zachowaniem własnej godności. Zwłaszcza jak jestem pewien, ze wszystko z mojej strony jest w porzadku.
Wazelina to mozna sobie pięty smarować.<br><hr>MaD<br>
W tekście, może nie jednoznacznie ale jednak, mowa jest o kontroli w wyniku wykroczenia drogowego. Jak nie popełniłeś takowego to nie masz powodu się martwić i okazywać skruchę. I mogę się założyć, że większość zatrzymań do kontroli to jednak nie tylko sprawdzenie dokumentów.<br><hr>aboz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/7/2014, 08:37

Komentatorzy napisał(a):ja wam moge dac przyklad z wlasnego zycia jezdzilem sobie 2 latka na moto dokladniej na 50cc i byla taka sytuacja ze nie mam prawka i wg i dybneli mnie raz wlasnie bez prawka i wtedy akurat zapomnialem oc i przegladu i og to moto nie byl w piekbym stanie ale cos sie pogadalo na spokojnie i wg z Panią policjant i wszystko da sie zalatwic a bylem wtedy spoko kilometrow od domu a znow 2 razem jechalem wieczorem do sklepu mialem wszystko wazne w pelni moto sprawny ale prawka nadal nie mialem i zadne tlumaczenie nie pomoglo i dostalem 500 zl a z racji tego ze moto brata to on jeszcze dostal 300 i nie pogadasz zalezy na kogo sie trafi jak ktos bedzie **ujem to nic nie pomoze ale moze byc tez normalny wkoncu policja to tez poza robota czlowiek cywilny ;) <br><hr>Kamil<br>
Komentatorzy napisał(a):A od kiedy to *** trzeba mieć prawko na kibel? <br><hr>zx6r<br>
prawo jazdy kategorii Am lub karte motorowerowÄ…<br><hr>Kozi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/7/2014, 09:14

generalnie się zgadzam (i z doświadczenia potwierdzam). tylko nie rozumiem, dlaczego niby bycie miłym ma nie działać na egzaminatorów i urzędników. trzy razy byłem egzaminowany (2x B i raz A) i za każdym razem trafiałem (mama szczescie?) na egzaminatorów sympatycznych facetów. we Wrocławiu rzecz się działa dodam. podobnie z urzednikami, jak się jest sympatycznym to da się taką Panią z urzędu owinąć dookoła palca. ostatnio w skarbówce byłem, kontrola po sprzedaży mieszkania. pani na wejście sztywna jak drut. jak wychodziłem godzinę później to niemal kumpela. bądź miły. to zawsze pomaga. <br><hr>rik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/7/2014, 16:53

Komentatorzy napisał(a):ja wam moge dac przyklad z wlasnego zycia jezdzilem sobie 2 latka na moto dokladniej na 50cc i byla taka sytuacja ze nie mam prawka i wg i dybneli mnie raz wlasnie bez prawka i wtedy akurat zapomnialem oc i przegladu i og to moto nie byl w piekbym stanie ale cos sie pogadalo na spokojnie i wg z Panią policjant i wszystko da sie zalatwic a bylem wtedy spoko kilometrow od domu a znow 2 razem jechalem wieczorem do sklepu mialem wszystko wazne w pelni moto sprawny ale prawka nadal nie mialem i zadne tlumaczenie nie pomoglo i dostalem 500 zl a z racji tego ze moto brata to on jeszcze dostal 300 i nie pogadasz zalezy na kogo sie trafi jak ktos bedzie **ujem to nic nie pomoze ale moze byc tez normalny wkoncu policja to tez poza robota czlowiek cywilny ;) <br><hr>Kamil<br>
Komentatorzy napisał(a):A od kiedy to *** trzeba mieć prawko na kibel? <br><hr>zx6r<br>
Od 13stycznia 2013 roku jak sie nie myle ;) prawo jazdy kat. AM lub karte motorowerowÄ… lub kat. B<br><hr>Adrian
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/8/2014, 11:54

Komentatorzy napisał(a):ja wam moge dac przyklad z wlasnego zycia jezdzilem sobie 2 latka na moto dokladniej na 50cc i byla taka sytuacja ze nie mam prawka i wg i dybneli mnie raz wlasnie bez prawka i wtedy akurat zapomnialem oc i przegladu i og to moto nie byl w piekbym stanie ale cos sie pogadalo na spokojnie i wg z Panią policjant i wszystko da sie zalatwic a bylem wtedy spoko kilometrow od domu a znow 2 razem jechalem wieczorem do sklepu mialem wszystko wazne w pelni moto sprawny ale prawka nadal nie mialem i zadne tlumaczenie nie pomoglo i dostalem 500 zl a z racji tego ze moto brata to on jeszcze dostal 300 i nie pogadasz zalezy na kogo sie trafi jak ktos bedzie **ujem to nic nie pomoze ale moze byc tez normalny wkoncu policja to tez poza robota czlowiek cywilny ;) <br><hr>Kamil<br>
Komentatorzy napisał(a):A od kiedy to *** trzeba mieć prawko na kibel? <br><hr>zx6r<br>
Może miał zdjęte blokady xD<br><hr>Patryk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/9/2014, 08:21

Zdecydowanie - rozmawiać z Policją trzeba spokojnie i bez stresu. Mój przypadek był następujący - jechałam na swojej nowo zakupionej CB 500, niestety nie mam prawka;/(nie zdałam , bo przekroczyłam prędkość o 12 km/h). Wyjeżdżając z winkielka kawałek prostej i lizak Oo - zatrzymałam się pokazałam dokumenty tj. dowód rej. oc ,dowód osobisty - a prawo jazdy? zapytał Pan policjant - a ja na to - panie władzo no tu będziemy mieli problem ..... Oj prosze pani będziemy będziemy - bedziemy musieli zabezpieczyć motocykl - powiedziałam, że nie ma takiej potrzeby, że sąsiad za rogiem mieszka, że tam kolega odstawi i będzie ok - pan policjant pisze mandat - a że zbliżały się moeje urodziny powiedziałam z uśmiechem - o jaki prezent będę miała i zaśmiałam się . Fakt faktem mandat zarobiłam ale moto za róg pozwolono mi odstawić. Generalnie wszystko minęło w miłej atmosferze bez niepotrzebnych nerwów<br><hr>monia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/9/2014, 10:19

Racja ze trzeba byc milym to sie to odzwzajemnic (wlasne doswiadczenie gdy noca wracalismy ze znajomymi z krakowa z targow moto i przez dobre 20 minut po zwyklej kontroli policjatn wyraznie zainteresowany wypytywal co, jak bylo). Sa niestyety tez i tacy, ktorzy wstaja chyba lewa noga i chca tylko dopisac sie do statystyk. Przyklad? Zostalem zlapany samochodem na przekroczeniu predkosci. Fakt przyznaje moja wina (na 50 mialem 83). Droga jakich nie malo u nas w Polsce czyli wyjazdowka z miasta, dwa pasy, zero skrzyzowan, przejsc itp ale znak 50 jest. No to stali za zakretem na parkingu posrod 5 innych aut i z miejsca, nawet nie probowali sluchac tlumaczen, prosby o jakis polubowne zakonczenie sprawy tylko od razu 6 pkt i 300zl mandatu. I na koniec jeszcze tekst ze tylu "chetnych" jeszcze nie mieli i chyba beda tam czesciej stac. No i stoja raz w miesiacu o lowia tyle ze nie musza nigdzie przez caly miesiac wyjezdzac :) Mysle ze fajnie by bylo gdyby w koncu ktos przejrzal na oczy i zajal sie takimi przypadkami, ktore ani nie sluza poprawie bezpieczeniswta a tamuja jedynie ruch.<br><hr>zaq
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê