Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Kierowca samochodu szczerze o...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Kierowca samochodu szczerze o...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 22/12/2013, 19:09

Åšwietny list. Pozdrawiam :)<br><hr>LwG
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 22/12/2013, 21:15

Świetny list;) Nic ująć nic dodać:) Pozdrawiam LwG
<br><hr>ZibiN
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 22/12/2013, 21:42

Ja ostatnio widze że naprawdę dużo osób nas puszcza :) i bardzo to doceniam. Pozdrawiam Szczecin<br><hr>trawis
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/12/2013, 23:07

Popieram stanowisko autora artykułu. Mam 17 lat, jeżdzę 50-tką po ulicy 3 lata. Nauczyłem się wiele na drodze. Uwazam na kazdego uczestnika ruchu, przepuszczam ludzi na pasach, zatrzymuję się na czerwonym. Nie obyło sie bez sytuacji chamstwa ze strony kierowcy samochodu- wymuszenie pierwszeństwa, wyprzedzanie w nieodpowiednim miejscu... W środowisku motocykli obracam się już jakies 5 lat, poznałem sporo ludzi. Bacznie obserwuję poczynania innych na drodze i tez jestem świadkiem wielu przypadków podczas których kierujący motocyklem stwarza poważne zagrożenie na drodze. Wspomniane trzymanie sie za zderzak znam dobrze z trasy Katowice- Częstochowa. Wielu jest takich, których ponosi brawura i pewność siebie. Aaaa tam kupie sobie 6-sete i pojade w krótkim rękawku bo jest gorąco, a nie będę się ubierał jak jakiś debil. To rozumowanie wielu.. Rozum i zdrowy rozsądek w tym temacie jest najważniejszy. Uważajcie na siebie, pozdrawiam wszystkich cześć. (Rieju Mrt 50, Aprilia Rx 125)<br><hr>Dominik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/12/2013, 07:24

Zgadzam sie z artykulem w 100 procentach. Mowi sie ze wypadki powoduja samochodziarze wymuszajac pierwszeństwo, ale do cholery jak ty zza zakretu wylatujesz grubo ponad 100 w zabudowanym to jakim hu*em ma cie kierowca samochodu widziec żeby ustapic?<br><hr>macio
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/12/2013, 16:27

Oczywiście wszyscy powinni mieć więcej kultury i empatii do drugiego użytkownika drogi (i nie tylko). Dużo w tym tekście racji ale, to takie infantylne postawienie sprawy. Nie oceniajmy jedynie zachowań, a oceniajmy je zawsze w konkretnym kontekście i choć zgadzam się że powinniśmy zabiegać o prawidłowe oznakowanie ulic oraz przestrzeganie tych przepisów, to również nie miejmy pretensji do kierowców, którzy mają powyżej uszu przepisów i oznakowań realizowanych przez urzędników zza biurka lub ustawodawców jaśnie objawionych - [patrz idiotyczne przepisy o zielonym liściu czy próby wprowadzenia odblaskowych kamizelek na poziomie krajowym i europejskim]
Za mało zdrowego rozsądku i przepisów ogólnych, aczkolwiek jednoznacznych - za dużo zmian pod zapotrzebowanie poszczególnych lobbystów, nadmiernej ilości przepisów i tragicznie oznakowanych dróg. <br><hr>filip
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/3/2014, 13:27

Dobrze napisane.<br><hr>bc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/10/2014, 13:16

swietnie powiedziane. dodam jeszcze jako kierowca samochodu, ze sama mialam ostatnio sytuacje, ze patrze w lusterka bo chce wyprzedzac i za mna pusto. Gdy juz prawie wykonuje manewr po lewej smignal mi motocykl. nawet bym go nie zauwazyla tym bardziej ze ludzkie oko rejestruje z przyzwyczajenia wieksze ;pojazdy niz moto. moglo dojsc do tragedii. badzmy czujni i dotyczy to obu stron. motocyklistow puszczam na swiatlach ale nie zawsze jest szansa na trzymanie sie zewnetrznej krawedzi(zwlaszcza gdy oboko jst zjazd w prawo dla innych. pozdrawiam cieplo motorsow :)<br><hr>Iza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/10/2014, 15:54

Komentatorzy napisał(a):swietnie powiedziane. dodam jeszcze jako kierowca samochodu, ze sama mialam ostatnio sytuacje, ze patrze w lusterka bo chce wyprzedzac i za mna pusto. Gdy juz prawie wykonuje manewr po lewej smignal mi motocykl. nawet bym go nie zauwazyla tym bardziej ze ludzkie oko rejestruje z przyzwyczajenia wieksze ;pojazdy niz moto. moglo dojsc do tragedii. badzmy czujni i dotyczy to obu stron. motocyklistow puszczam na swiatlach ale nie zawsze jest szansa na trzymanie sie zewnetrznej krawedzi(zwlaszcza gdy oboko jst zjazd w prawo dla innych. pozdrawiam cieplo motorsow :)<br><hr>Iza<br>
Motocykliści często trzymają się środka swojego pasu i zwykle w tedy nie widac ich w lusterkach bocznych, jedynie lusterko wsteczne potrafi ich wychwycić. Motocyklista takze ma pod sb czesto 5x wiecej mocy niz samochod i potrafi blyskawicznie rozpocząć i zakonczyć wyprzedzanie.<br><hr>xXx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/5/2015, 16:27

Zgadzam się z autorem. Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji w której dochodziło do nieprzyjemnego ścięcia się kierowcy samochodu z motocyklistą. Czasami było to spowodowane przez kierującego jednośladem, czasami przez kierującego samochodem. Brak kultury jazdy w Polsce (nie mówię tu o konkretnej grupie kierujących, sam jestem kierowcą samochodu i wiem do czego jesteśmy zdolni, ale wielu motocyklistów, których mimo wszystko podziwiam, też czasami przegina) i zadziorność przeciętnego Staśka z Golfa wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne powody problemów tej natury. Mam nadzieję, że wśród kierowców wykształci się świadomość istnienia innych uczestników ruchu drogowego, niż oni sami, a u motocyklistów świadomość zasad ruchu drogowego i ograniczeń prędkości. Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokości :)<br><hr>Ragnar
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/5/2015, 17:16

Witam. Jeżdzę chopperem od niedawna po ulicy, przepisowo( dziwnie to brzmi motocyklista jeżdzący przepisowo) wszystko napisane zgodnie z tym jak jest na drodze ale jeśli motocyklista zatrzymuje się na warunkowej strzałce a z tyłu kierowca samochodu macha łapami i wyprzedza go hociaż ten stoi coś jest tu nie halo. druga sytuacja. jechałem do pracy padał deszcz plus na drodzę ktoś jechał z wyciekiem z samochodu kierowca przede mną miał sporo miejsca do hamowania na spokojnie ale nie wybrał drugą opcje gwałtownego hamowania. zaliczyłem wywrotke zdązyłem podnieść odpalic motor a z prawej strony kierowca samochodu mało co mnie nie walnął bo chciał zmienić pas.( przez przednią szybę nie widać ????) każda że stron jest winna a poza tym kiedy widzę jak ludzie jeżdzą na ścigaczach zastanawiam się po o oni kupują motor? by powiększyć statystyke i oddać organy do przeszczepu? Tego kompletnie nie rozumiem. Pozdrawiam wszystkim i życzę rozwagi na drodze

ps. jeśli widzisz kogoś na motorze kto jedzie przepisowo ciesz się bo dba też i o twoje bezpieczeństwo i pomyśl o nim on nie ma żadnej ochrony jak ty.


Pozdrawiam Renegat<br><hr>Renegat
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/5/2015, 18:28

nie ma co ściemniać list daje do myślenia i trzeba autorowi przyznać 100% racji )))<br><hr>coyott
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/5/2015, 23:21

Komentatorzy napisał(a):swietnie powiedziane. dodam jeszcze jako kierowca samochodu, ze sama mialam ostatnio sytuacje, ze patrze w lusterka bo chce wyprzedzac i za mna pusto. Gdy juz prawie wykonuje manewr po lewej smignal mi motocykl. nawet bym go nie zauwazyla tym bardziej ze ludzkie oko rejestruje z przyzwyczajenia wieksze ;pojazdy niz moto. moglo dojsc do tragedii. badzmy czujni i dotyczy to obu stron. motocyklistow puszczam na swiatlach ale nie zawsze jest szansa na trzymanie sie zewnetrznej krawedzi(zwlaszcza gdy oboko jst zjazd w prawo dla innych. pozdrawiam cieplo motorsow :)<br><hr>Iza<br>
Komentatorzy napisał(a):Motocykliści często trzymają się środka swojego pasu i zwykle w tedy nie widac ich w lusterkach bocznych, jedynie lusterko wsteczne potrafi ich wychwycić. Motocyklista takze ma pod sb czesto 5x wiecej mocy niz samochod i potrafi blyskawicznie rozpocząć i zakonczyć wyprzedzanie.<br><hr>xXx<br>
Z tego co pamietam ze szkolenia to w ruchu miejskim motocyklista POWINIEN trzymac sie srodka jezdni. Inna pozycja moze sugerowac zamiar wykonania manewru ( skret, wyprzedzanie). W ruchu poz miejskim zajmuje pozycje skrajne ze wzgledu na stan nawierzchni ( bardzo czesto wlasnie srodek drogi jest nierowny i sliski.

Pozdrawiam<br><hr>Baddog
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/5/2015, 08:54

Na prawdę bardzo mądrze napisane. Sam rozpocząłem przygodę z motocyklami i teraz jeżdżąc autkiem zwracam o wiele więcej uwagi na motocyklistów, bo sam wiem czego się obawiam / co się może stać. Według mnie każdy powinien pojeździć choć trochę motocyklem by mieć tą świadomość :)

pozdrawiam wszystkich :)<br><hr>Djuk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/5/2015, 09:58

Dobrze gada, i rozsądnie. Mnie też denerwują często (szczególnie ścigacze) ludzie bezmyślni jeżdżący w mieście pod 200km/h koło szkół i innych miejsc przy których o wypadek z pieszym nie trudno.... Po co?? Chcesz adrenaliny?? To jedz na tor Poznań i pokaż co potrafisz!!<br><hr>Lemonek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/5/2015, 23:29

Nic dodać nic ująć.<br><hr>BaaNDiT
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/5/2015, 15:28

Witam, pewnie ma gość dużo racji , ale i w kilku punktach się muli lub po prostu nie wie o co chodzi.
Byłem ostatnio w San Remo włoska piękna miejscowość, to co mnie tam zdziwiło , to fakt , że aby zaparkować motocykl lub skuter trzeba się na szukać miejsca. Użytkownicy jednośladów wyprzedzają auta i z prawej i z lewej strony przekraczają linie ciągła, na świtele czerwonym są zawsze z przodu. Nie stanowi to problemu dla nikogo.
A piesi tu byłem w szoku widząc jak auto się zatrzymuje przed przejściem , pieszy wchodzi i po chwili wychyla się za auta zobaczyć czy przypadkiem nie mija stojącego auta jednośład. . Moi znajomi jeżdżący samochodami wielokrotnie mnie pytali dlaczego nie stoimy grzecznie w korku tylko jedziemy między autami. Nie chciało mi się tego tłumaczyć, wziąłem kombinezon kask, kazałem mu się w to ubrać i stanąć na dworze kiedy było słońce , a temperatura wynosiła 20 stopni. Po 5 minutach był zlany potem i juz wiedział dlaczego chcemy być w ciągłym ruchu. Ilu kierowców Zdaje sobie z tego sprawę. . I takie drobiazgów jest masa i gdyby uczyli tego zrozumienia dla motocyklistów, na kursach na prawo jazdy, to nie trzeba by robić akcji- Patrz lusterka motocykliści są wszędzie.
Pozdrawiam Krzysztof
<br><hr>Krzysztof
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/5/2015, 15:53

Komentatorzy napisał(a):Witam, pewnie ma gość dużo racji , ale i w kilku punktach się muli lub po prostu nie wie o co chodzi.
Byłem ostatnio w San Remo włoska piękna miejscowość, to co mnie tam zdziwiło , to fakt , że aby zaparkować motocykl lub skuter trzeba się na szukać miejsca. Użytkownicy jednośladów wyprzedzają auta i z prawej i z lewej strony przekraczają linie ciągła, na świtele czerwonym są zawsze z przodu. Nie stanowi to problemu dla nikogo.
A piesi tu byłem w szoku widząc jak auto się zatrzymuje przed przejściem , pieszy wchodzi i po chwili wychyla się za auta zobaczyć czy przypadkiem nie mija stojącego auta jednośład. . Moi znajomi jeżdżący samochodami wielokrotnie mnie pytali dlaczego nie stoimy grzecznie w korku tylko jedziemy między autami. Nie chciało mi się tego tłumaczyć, wziąłem kombinezon kask, kazałem mu się w to ubrać i stanąć na dworze kiedy było słońce , a temperatura wynosiła 20 stopni. Po 5 minutach był zlany potem i juz wiedział dlaczego chcemy być w ciągłym ruchu. Ilu kierowców Zdaje sobie z tego sprawę. . I takie drobiazgów jest masa i gdyby uczyli tego zrozumienia dla motocyklistów, na kursach na prawo jazdy, to nie trzeba by robić akcji- Patrz lusterka motocykliści są wszędzie.
Pozdrawiam Krzysztof
<br><hr>Krzysztof<br>
Hm, tu akurat nie do końca masz rację. To, że jestem ubrany mocno i mi ciepło nie jest uzasadnieniem narażania innych na niebezpieczeństwo. Bo to jak bym powiedział, że mam auto bez klimy i też chcę szybko dojechać bo się pocę - to się przepycham.
Taki już jest rewers przyjemności jazdy motocyklem w mieście i trzeba się z tym pogodzić lub zainwestować w przewiewne acz bezpieczne ciuchy (jak się ma kasę). A jak nie to przyjąć rzeczywistość na klatę a nie wymagać od innych zrozumienia i akceptacji niebezpiecznych czasem poczynań. Sam też jeżdżę pomiędzy samochodami acz z pewną dozą zachowawczości i nie na siłę ;o)<br><hr>GreK
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/5/2015, 22:14

Komentatorzy napisał(a):Witam. Jeżdzę chopperem od niedawna po ulicy, przepisowo( dziwnie to brzmi motocyklista jeżdzący przepisowo) wszystko napisane zgodnie z tym jak jest na drodze ale jeśli motocyklista zatrzymuje się na warunkowej strzałce a z tyłu kierowca samochodu macha łapami i wyprzedza go hociaż ten stoi coś jest tu nie halo. druga sytuacja. jechałem do pracy padał deszcz plus na drodzę ktoś jechał z wyciekiem z samochodu kierowca przede mną miał sporo miejsca do hamowania na spokojnie ale nie wybrał drugą opcje gwałtownego hamowania. zaliczyłem wywrotke zdązyłem podnieść odpalic motor a z prawej strony kierowca samochodu mało co mnie nie walnął bo chciał zmienić pas.( przez przednią szybę nie widać ????) każda że stron jest winna a poza tym kiedy widzę jak ludzie jeżdzą na ścigaczach zastanawiam się po o oni kupują motor? by powiększyć statystyke i oddać organy do przeszczepu? Tego kompletnie nie rozumiem. Pozdrawiam wszystkim i życzę rozwagi na drodze

ps. jeśli widzisz kogoś na motorze kto jedzie przepisowo ciesz się bo dba też i o twoje bezpieczeństwo i pomyśl o nim on nie ma żadnej ochrony jak ty.


Pozdrawiam Renegat<br><hr>Renegat<br>
no to ze scigaczami pojechales po calosci - ot motocykl jak kazdy inny, kazdy kupuje co mu odpowiada. To ze na gumie ktos terroryzuje miasto to nie wina motocykla a kierownika ktory ma jakies kompleksy tudziez inne problemy... <br><hr>raf
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/5/2015, 09:07

Komentatorzy napisał(a):Witam. Jeżdzę chopperem od niedawna po ulicy, przepisowo( dziwnie to brzmi motocyklista jeżdzący przepisowo) wszystko napisane zgodnie z tym jak jest na drodze ale jeśli motocyklista zatrzymuje się na warunkowej strzałce a z tyłu kierowca samochodu macha łapami i wyprzedza go hociaż ten stoi coś jest tu nie halo. druga sytuacja. jechałem do pracy padał deszcz plus na drodzę ktoś jechał z wyciekiem z samochodu kierowca przede mną miał sporo miejsca do hamowania na spokojnie ale nie wybrał drugą opcje gwałtownego hamowania. zaliczyłem wywrotke zdązyłem podnieść odpalic motor a z prawej strony kierowca samochodu mało co mnie nie walnął bo chciał zmienić pas.( przez przednią szybę nie widać ????) każda że stron jest winna a poza tym kiedy widzę jak ludzie jeżdzą na ścigaczach zastanawiam się po o oni kupują motor? by powiększyć statystyke i oddać organy do przeszczepu? Tego kompletnie nie rozumiem. Pozdrawiam wszystkim i życzę rozwagi na drodze

ps. jeśli widzisz kogoś na motorze kto jedzie przepisowo ciesz się bo dba też i o twoje bezpieczeństwo i pomyśl o nim on nie ma żadnej ochrony jak ty.


Pozdrawiam Renegat<br><hr>Renegat<br>
kolego sam nie posiadam ścigacza lecz moto klasy turystyczne enduro ale to co piszesz ty czysta paranoja!!! chcesz sobie pyrkac chopperkiem spox każdy lubi co innego . Ludzie którzy śmigają na ścigach nie zawsze sa dawcami !!! powód kupna takiej maszyny jak byś nie wiedział to fun z jazdy , jest moc potrzebna do bezpiecznego i szybkiego wyprzedzania ,taka maszyna całkiem inaczej składa sie w zakrecie i tp... taką maszyną można sobie bezpiecznie pośmigac po torze specjalnie przystosowanym i tam sprawdzić wszystkie jego możliwości . Pamiętaj że niektórzy umieją korzystać racjonalnie z adrenaliny którą dają szybkie i mocne maszyny . Wiec chyba juz wiesz po co kupuje sie ,,ścigi " a co do dawców też takowym jestem ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu <a href="http://www.dawca.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.dawca.pl</a><br><hr>DARKOM2
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê