Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Tor Lublin - z dostępem do morza
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Tor Lublin - z dostępem do morza

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 13/11/2010, 18:31

Komentatorzy napisał(a):Panowie wyluzujcie;) Salon MotoGP się lansuje a wy sobie skaczecie do gardeł. Żadnego toru nie będzie bo być nie może, jedynie pan Grzegorz zyska statu mesjasza i szacun na lubelszczyźnie. I interes będzie się kręcił ;) Reklama dźwignią handlu :)<br><hr>:)<br>
Jak nie znasz ludzi to nie pisz bzdur.Jak masz coś do Grześka to wpadnij do niego i mu to "odważny człowieku" powiedz prosto w twarz. A tak w odniesieniu do wycieczek geograficznych. To rasizm w najczystszej formie. Dobrze, że jednak znam kilka osób z Wroclawia lubiących Lubelszczyznę-to daj nadziejęna normalność w naszym kraju. Rozumiem fakt, że wszędzie mieszkają kosmici i jednostka nie świadczy o poglądach całej społeczności. Dziękuję też za każde slowo krytyki ideii powstania toru:). Jak się o czymś mówi to wieksza szansa na rozgłos i tymsamym realizację pomysłu.
Wierzę, że wbrew wszytkim "przychylnym życzeniom" ten obiekt powstanie dla dobra całej braci motoryzacyjnej.<br><hr>SP
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 13/11/2010, 19:01

Widzę spory tutaj sie rozgrywają prawie jak przy politycznych newsach na portalach z wiadomościami... Po prostu Polacy w czystej postaci. Szkoda, że nigdy nie potrafiliśmy się razem dogadać... "Dajcie Polakom rządzić to sami się pozabijają" - Otto von Bismarck.<br><hr>smutne
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 13/11/2010, 21:26

piepszone wrocławioki wypiepszać ode lublina<br><hr>rysiek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/11/2010, 23:16

Moje oczy moze tego nie dostrzegly ale zabraklo podpisu autora badz autorki textu.
Czyzby to wstyd a moze jakies obawy przed linczem internetowym . Swoja droga moze faktycznie bez merytorycznych konkretow , ale czego wymagac od pierwszego zapoznawczego ze sprawa spotkania . Pseudo Autor textu chyba sadzil ze bedac na spotkaniu dowie sioe ze : gotowka na cel wyłożona , ziemia zakupiona , plany czekaja. Nic tylko zadzwonic po pierwsza kopare;-). Politycy - to sie nie rozpisze bo wiemy jak jest . Nie bardzo tylko rozumiem posadzania kogos o to ze próbuje w ten sposob promowac firme - czyzby obawa o konkurencje ? Swoja droga obawiam sie ze moze do inwestycji nie dojsc , ale jestem pelen podziwu dla osob ktore sa na tyle odwazne zeby podjac wyzwanie i chca dzialac mimo braku checi i wsparcia ze srodowiska - a szkoda . Tacy chyba jestesmy - zazdrosni- o to ze ktos ma pomysl i chce go zrealizowac . Moze nie za rok moze nie dwa ale podjal temat . A ja (czytaj autor ) albo nie jestem na tyle ambitna (y) , moze nie mam sily przebicia a moze nie mam tego czegos zeby dzialac . Jak dla mnie portal strzelił sobie tym artykulem prosto w stope . ;-(. Pozdrawiam i nie do zobaczenia .<br><hr>piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/11/2010, 23:19

Komentatorzy napisał(a):Widzę spory tutaj sie rozgrywają prawie jak przy politycznych newsach na portalach z wiadomościami... Po prostu Polacy w czystej postaci. Szkoda, że nigdy nie potrafiliśmy się razem dogadać... "Dajcie Polakom rządzić to sami się pozabijają" - Otto von Bismarck.<br><hr>smutne<br>
Z historii wynika ze jestesmy scalenie tylo i wylacznie wtedy kiedy nas ktos trzyma za "morde" . Przykre<br><hr>piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/11/2010, 07:50

Komentatorzy napisał(a):Moje oczy moze tego nie dostrzegly ale zabraklo podpisu autora badz autorki textu.
Czyzby to wstyd a moze jakies obawy przed linczem internetowym . Swoja droga moze faktycznie bez merytorycznych konkretow , ale czego wymagac od pierwszego zapoznawczego ze sprawa spotkania . Pseudo Autor textu chyba sadzil ze bedac na spotkaniu dowie sioe ze : gotowka na cel wyłożona , ziemia zakupiona , plany czekaja. Nic tylko zadzwonic po pierwsza kopare;-). Politycy - to sie nie rozpisze bo wiemy jak jest . Nie bardzo tylko rozumiem posadzania kogos o to ze próbuje w ten sposob promowac firme - czyzby obawa o konkurencje ? Swoja droga obawiam sie ze moze do inwestycji nie dojsc , ale jestem pelen podziwu dla osob ktore sa na tyle odwazne zeby podjac wyzwanie i chca dzialac mimo braku checi i wsparcia ze srodowiska - a szkoda . Tacy chyba jestesmy - zazdrosni- o to ze ktos ma pomysl i chce go zrealizowac . Moze nie za rok moze nie dwa ale podjal temat . A ja (czytaj autor ) albo nie jestem na tyle ambitna (y) , moze nie mam sily przebicia a moze nie mam tego czegos zeby dzialac . Jak dla mnie portal strzelił sobie tym artykulem prosto w stope . ;-(. Pozdrawiam i nie do zobaczenia .<br><hr>piotr<br>
Są na samej górze, wystarczy się rozejrzeć.<br><hr>Robert _K
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/11/2010, 10:00

buraki VS ziemniaki :P<br><hr>:p
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/11/2010, 16:35

he he he im wiecej solidnych torów tym lepiej proste:) czy tor na siebie zarobi cóz wiadomo ze w polsce nie ma tak wspaniałych tradycji jak np w angli jestesmy ulomni mocno pod tym wzgledem hehe ale mimo wszytko uwazam ze spokojnie dalby rade .im wiecej torow i mozliwsci wyszalenia sie w bezpiecznych warunkach tym mniej pojepow latajacych 300 km/h w miescie w godzinach szczytu choc oczywiscie tylko w pewnym stopniu ale kazdy procent sie liczy:P <br><hr>endurofan1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 08:40

Komentatorzy napisał(a):a dflaczego ten tor mialby powstac na takim zadupiu jak lublin? polska b. dojazd kiepski ludzi z kasa malo. bezsensu. prponowalbym okolice wroclawia. blisko do niemiec. dobra infrastruktura drogowa. <br><hr>krzysio wierzbicki<br>
Polska B. całuje Polskę A. w D. A o tor i tak będziemy walczyć bo jest tak samo potrzebny Wam jak i nam.<br><hr>scigacz z pl
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 08:53

Komentatorzy napisał(a):Witam
Internet, portale i różnego typu fora dają okazję do wypowiedzi każdemu, kto tylko ma na to ochotę. Dzięki temu możemy poznać różne opinie i punkty widzenia, wielu osób na ten sam temat. Gdybyśmy byli tylko chwaleni i poklepywani po plecach niewiele z tego by wynikało. Tylko konstruktywna dyskusja i spór pozwalają dostrzec ewentualne błędy i wyjaśnić niezrozumiałe kwestie.
Chciałbym odnieść się do kilku wątków poruszonych w artykule i komentarzach pod nim.
Zaczynając od początku:
Zarzuty wobec obecnego toru przy ulicy Zemborzyckiej w Lublinie, mają mieszkańcy ulicy Fulmana, a nie Furmana.
Grzegorz Sprawka nie jest pomysłodawcą, tylko rzecznikiem tej inicjatywy.
Zarząd Okręgowy PZM faktycznie wspiera inicjatywę budowy ośrodka szkoleniowo-sportowego na Lubelszczyźnie.
Na debacie faktycznie nie padły żadne konkrety, ponieważ takie były założenia organizatorów. Celem spotkania było przekazanie szeroko rozumianej opinii publicznej i politykom z regionu, woli, założeń i potrzeby wybudowania takiego obiektu. To, że nam ludziom z branży motoryzacyjnej, pewne fakty wydają się oczywiste, nie oznacza wcale, iż urzędnicy i ogół społeczeństwa też je zna i rozumie.
Debata świadomie została zorganizowana w okresie przedwyborczym, ponieważ tylko wtedy wszyscy kandydujący do władz miasta i województwa słuchają co się do nich mówi. Później są już tak zajęci swoimi sprawami, że dotarcie z jakimkolwiek pomysłem graniczy z cudem.
Podanie przez nas lokalizacji toru, zwolniłoby polityków z myślenia, gdzie taki obiekt można umiejscowić. Pozostawienie takiej decyzji po ich stronie pozwala uzyskać więcej opcji.
Co do wykonania biznes planu, kosztorysu i projektu gotowego toru już w tym momencie, to po pierwsze nie było na to czasu, środków i byłby to kawał, dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty.
Jest wiele wariantów formy działalności, finansowania i zarządzania takim obiektem. Poruszanie tego tematu na debacie nie miało sensu, gdyż nie było tam osób decyzyjnych, ani stron zainteresowanych takimi ustaleniami. Tematy te będą uzgadniane już po wyborach z nowym zarządem województwa i miasta oraz potencjalnymi inwestorami.
Co do załatwienia formalności to faktycznie jest to droga przez mękę, chyba że … zaangażowane w projekt są instytucje publiczne. Wtedy wiele drzwi zostaje otwartych, a czas wydania decyzji znacznie krótszy. Problemy na pewno będą i to niemałe, ale tak to już jest w naszym pięknym kraju. Był czas przywyknąć.
Zawsze można powiedzieć, że można było się lepiej przygotować, że jest to niepotrzebne bicie piany, że mogą być z tego kłopoty zamiast korzyści... Oczywiście może być w tym trochę racji, ale siedząc z założonymi rękami i oglądając się na innych, że zrobią coś za nas, wiele nie osiągniemy. Każde doświadczenie jest na swój sposób cenne i pozwala uniknąć błędu kolejnym razem. To co stało się na Modlinie to nie porażka tylko nauka dla tych, którzy będą organizowali wyścigi w innym miejscu.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i głos w dyskusji. Proszę tylko, aby były to głosy kulturalne i sensowne. Wyzywanie się i obrzucanie błotem nikomu nie służy, a dodatkowo źle świadczy o naszym środowisku.
Pozdrawiam
<br><hr>Grzegorz Sprawka<br>
Komentatorzy napisał(a):Dzięki za wypowiedź, pana wpis upewnił mnie w tym, że nic z tego nie będzie. No ale zawsze warto było spróbować...<br><hr>Gonzo<br>
Komentatorzy napisał(a):Im więcej takich głosów, tym większa satysfakcja później ... Pozdrawiam<br><hr>Grzegorz Sprawka<br>
Grzegorzu, rób swoje , nie słuchaj opinii malkontentów i ludzi którzy niewiele w życiu osiągnęli. Oczywiście, tradycyjnie część czytających wyznaje opinię że Lublin to zadupie Polski. Niech pojadą pod Bratysławę, tam w pomiędzy polami kukurydzy i innych upraw powstał tor zbudowany przez prywatną osobę, największego dewelopera na Słowacji i zawodnika wyścigów samochodowych. Widziałem ten obiekt, widziałem właściciela w akcji na torze na wynalazku Słowackiej produkcji - nazywa się to ATTACK. Proponuję skontaktować się z Federacją Słowacką, lub władzami toru, by mieć choć jakiekolwiek przybliżenie co do kosztów. Tam tor zbudowano pod linią energetyczną wysokiego napięcia, więc ekolodzy nie będą kipieć ze złości. Dojazd do Lublina jest dobry, Litwa. Łotwa. Estonia, Ukraina by tam miała blisko. Kto kiedyś próbował dotrzeć do Magny Cours we Francji gdzie jedzie SBK to wie jakie to prawdziwe zadupie i droga niskiej kategorii, co nie przeszkada teamowym TIR-om dotrzeć. Byłem , to widziałem na własne oczy.
Trzymam kciuki, zdając sobie sorawę z ogromu problemów.<br><hr>M.D.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 16:46

LUBLIN to nawet naciągając leży w polsce C ,rzekłbym ,że nawet D. Co wy tam chcecie ze starych baraków po PGRach budować tory wyścigowe? Na pola kopać kartofle a nie na motocykle buraki jedne.<br><hr>Prawdziwy polak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 16:50

Komentatorzy napisał(a):A czy już odbyła się OLIMPIADA ZIMOWA w Zakopanym ???
to miej więcej takie samie brednie !!!<br><hr>heheheh<br>
Nie, ale wkrótce ma być letnia na Helu...<br><hr>Kaz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 17:53

A kto tam przyjedzie na ten tor kiedy tam nawet dróg asfaltowych nie ma. Podstawowy środek transportu to furmanka którą młodzi gniewni wożą bańki z mlekiem do pobliskiego skupu. Gdzie tam zatankujesz motocykl jak jest jedna stacja na 100 kilometrów? Przecież kobyła paliwa nie potrzebuje ...<br><hr>Polski niemiec
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 18:22

Komentatorzy napisał(a):LUBLIN to nawet naciągając leży w polsce C ,rzekłbym ,że nawet D. Co wy tam chcecie ze starych baraków po PGRach budować tory wyścigowe? Na pola kopać kartofle a nie na motocykle buraki jedne.<br><hr>Prawdziwy polak<br>
dokładnie, to już ruskie som! <br><hr>bejtyzjerzowygo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 20:14

zachowujecie się dzieci z gimnazjum... obrażacie Lublin i lubelszczyzne, a założę się ze nikt by mi tego w twarz nie powiedział. jestem z Lublina i trzymam kciuki za tą inwestycje. i życzę Wam żebyście i Wy mogli pojeździć po tym torze. <br><hr>camil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 20:38

To że Lublin to Polska "B" "C" czy "D" to akurat atut, gdyż łatwiej jest uzyskać środki na inwestycję na tzw. " ścianie wschodniej" niż np w przebogatej krainie miodem i pracą płynącej zwanej Mazowszem
P.S.
Lublin i jego PERŁA górą!!!! :) <br><hr>Kresek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/11/2010, 23:06

wroclaw, poznan, gdansk itp. wyszkosztuja sie na Euro2012 a Lublin za mniejsza kase wybuduje tor. i elegancko:)<br><hr>kkkkk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/11/2010, 05:30

Komentatorzy napisał(a):wroclaw, poznan, gdansk itp. wyszkosztuja sie na Euro2012 a Lublin za mniejsza kase wybuduje tor. i elegancko:)<br><hr>kkkkk<br>
Ubojnie swin modyfikowanych genetycznie wybuduje a nie tor wyscigowy! W porywach rozlewnie taniego wina.<br><hr>Amazonka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/11/2010, 09:26

".... pomysłodawcą jest Grzegorz Sprawka..."

hmmm z tego co wiem w ten projekt angażuje sie duża grupa ludzi, dlaczego ten pomysł przypisuje sie jednemu nazwisku ???????????????????? <br><hr>Rafał
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/11/2010, 12:03

Komentatorzy napisał(a):LUBLIN to nawet naciągając leży w polsce C ,rzekłbym ,że nawet D. Co wy tam chcecie ze starych baraków po PGRach budować tory wyścigowe? Na pola kopać kartofle a nie na motocykle buraki jedne.<br><hr>Prawdziwy polak<br>
to zobacz baranie ile było jazd dla motocykli na starym torze - <a href="http://www.lublin.riders.pl/forum/viewforum.php?f=10" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.lublin.riders.pl/forum/viewforum.php?f=10</a> . I coś mi się widzi, że jesteś zakompleksionym, cienkim mistrzem prostej co nigdy nie przytarł podnóżkiem o asfalt.<br><hr>xxl
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr