Zobacz wątek - Prawko od 24lat
NAS Analytics TAG

Prawko od 24lat

O wszystkim
_________

Postprzez Justyn » 27/1/2009, 10:00

Troche prawdy w tym jest tzn nie mówie o wszystkich motocyklistach którzy wsiadają na moto po ukończeniu 18tki ale są tacy przez których mówią na motocyklistów piraci, dawcy itp. Oczywiście nie popieram pomysłu ewentualnie tak jak już padło wprowadzenie ograniczeń pojemnościowych na moto. A zresztą co ja się będę przejmował prawko jest wiec mnie to nie dotknie :D
Kawasaki Er 5

Przypadki są przypadkami tylko dla ignorantów
Avatar użytkownika
Justyn
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 18/1/2009, 16:14
Lokalizacja: Wolbórz/Łódź


Postprzez wikples » 27/1/2009, 13:58

Co do tematu, mi nie przeszkodzi jeśli od 18lat będzie można śmigać np. starym Transalpem lub CBF 500 itd. W sumie i tak nie zamierzam kupować czegoś większego. Pozatym może to zlikwiduję jakąś część debili co odrazu na lytry wsiadają. Tylko zastanawia mnie czy więcej ludzi nie zacznie jeździć bez prawka ;)
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez herbatkowy » 28/1/2009, 19:28

elcommendante napisał(a):Zamiast wprowadzac takie idiotyczne ustawy moze lepiej by bylo pomyslec o naprawieniu drog, czestszych kontrolach drogowych, fotoradarach i zbudowaniu obiektow, ktore w bezpiecznych warunkach pozwolilyby na odrobine szalenstwa.


Tak tak tego nam trzeba, fotoradary i wszyscy beda zdrowi a wypadkow nie bedzie. Spieprzam z tego kraju jak tylko zarobie pare groszy. Cholerni idioci w rzadzie i jeszcze lepsi wyborcy. Oczywiscie do tego czasu bede jezdzic bez prawka, co polecam wszystkim nie majacym prawka w formie "prostestu". Pomine to, ze udowodnione jest ze w wieku 18 lat czlowiek jest juz zbyt stary i nie nauczy sie jezdzic tak samo dobrze jak np. 15 latek. Im czlowiek starszy tym ciezej mu sie uczyc, o czym trzeba przekonywac naprawde chyba jedynie idiote. Ujme to tak moji rowiesnicy co sobote ida sie nastukac, poskakac, nastukac sie, kogos okrasc i sie nastukac. Wiecie co ja robie? Zbieram kase na paliwo zeby moc troche pojezdzic, ale moj wolny kraj mnie pewnie za to zamknie. Otoz ojcowie i zalozyciele naszego kraju przewracaja sie teraz w grobie. Nie chce mi sie pisac, bo gadka z idiotami jeszcze nigdy nie przyniosla efektu, pozostaje nam (prawdziwym polakom chcacych wolnosci) plakac i zalowac, ze naszym krajem rzadza kretyni, dla ktorych zlotym srodkiem na kazdy problem jest "ZAKAZ". Wiecie co? Tych idiotow z rzadu nawet bym jeszcze wytrzymal, gdyby wsrod obywateli nie bylo takich odrzutkow, ktorzy sami sobie i co najwazniejsze swoim dzieciom z ojczyzny buduja wiezienie.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez leff » 28/1/2009, 21:08

no to spieprzaj ... myslisz, ze gdzie indziej jest lepiej?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez OvertakeR » 28/1/2009, 21:25

Cholerni idioci w rzadzie i jeszcze lepsi wyborcy
Ekhm, cos jeszcze masz do powiedzenia? Pragne zauwazyc, ale obraziles nie tylko siebie (obrazaj sie ile chcesz, nie wnikam) ale rowniez NAS. IMO nie ma w tej chwili partii, na ktora oddalbym glos.
Co do prawa jazdy - w innych krajach prawko jest wczesniej, ale jest tez inna kultura jazdy, sa rownie zupelnie inne kursy przygotowujace do prawa kierowania pojazdem. W krajach Finlandii zamiast egzaminu masz trwajacy kilkanascie miesiecy kurs przygotowawczy obejmujacy takie rzeczy jak zachowanie samochodu na roznych nawierzchniach oraz w stuacjach kryzysowych (m.n. test losia, czego chyba w zadnym osrodku kursowym nie uswiadczysz). W Szwecji jadac 160-180 masz przepustke do psychiatryka, Niemcy potrafia opie**olic czlowieka na ulicy ze za szybko jechal przed swiatlami (autentyk!).
A co do zakazywania wszystkiego - rowniez jestem przeciwko. Chociazby polska polityka pro/anty-narkotykowa (niepotrzebne skreslic) -> wolnekonopie.pl
Energie ist nichts ohne Steuerung.


Nie jest dla mnie ważna Twoja ranga na forum, staż, ilość wypisanych postów, dla mnie jesteś człowiekiem i tylko w takich kategoriach Cię postrzegam.
Avatar użytkownika
OvertakeR
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 21/12/2008, 13:53

Postprzez CeBeRek » 28/1/2009, 21:53

Po co te fotoradary, już teraz jak ktoś jeździ w trasy jako podstawowe wyposażenie ma cb radio i gps...
Inaczej po prostu nie da się jechać, rząd swoje a my swoje, gdzie da się nadrobić to się nadrabia czas stracony na dziurawych drogach z masą fotoradarów.

Nie zmienia to jednak faktu, że fotoradary na pewno poprawiają bezpieczeństwo i nie ma co nad tym dyskutować.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez herbatkowy » 28/1/2009, 23:53

OvertakeR napisał(a):
Cholerni idioci w rzadzie i jeszcze lepsi wyborcy
Ekhm, cos jeszcze masz do powiedzenia? Pragne zauwazyc, ale obraziles nie tylko siebie (obrazaj sie ile chcesz, nie wnikam) ale rowniez NAS. IMO nie ma w tej chwili partii, na ktora oddalbym glos.
Co do prawa jazdy - w innych krajach prawko jest wczesniej, ale jest tez inna kultura jazdy, sa rownie zupelnie inne kursy przygotowujace do prawa kierowania pojazdem. W krajach Finlandii zamiast egzaminu masz trwajacy kilkanascie miesiecy kurs przygotowawczy obejmujacy takie rzeczy jak zachowanie samochodu na roznych nawierzchniach oraz w stuacjach kryzysowych (m.n. test losia, czego chyba w zadnym osrodku kursowym nie uswiadczysz). W Szwecji jadac 160-180 masz przepustke do psychiatryka, Niemcy potrafia opie**olic czlowieka na ulicy ze za szybko jechal przed swiatlami (autentyk!).
A co do zakazywania wszystkiego - rowniez jestem przeciwko. Chociazby polska polityka pro/anty-narkotykowa (niepotrzebne skreslic) -> wolnekonopie.pl


Obrazilem idiotow ktorzy glosuja na tych samych zlodzieji od lat, jesli do takowych siebie sam zaliczasz, to juz nie moj problem. IMO jedyna partia na ktora powinnismy glosowac jest UPR. Jako jedyni przedstawiaja prawdziwie liberalny program, a przypominam ze nie glosujac na nikogo oczywiscie przylaczamy sie do glosow tych "idiotow". Zmiana zlodzieji na drugich zlodzieji nic nie zmieni (PO,PiS). I dla mnie osoby ktore glosuja na te kilka glownych partii sa idiotami. I moge to powtorzyc jeszcze kilka razy. Jestem zdecydowanie przeciwko polityce socjalnej.


PS: Co do kolegi wyzej, statystyki mowia ze fotoradary nie daly nic procz wiekszego debetu na twoim koncie. Radze rozejrzec sie w okol. Oni stawiajac fotoradary nie dbaja o twoje bezpieczenstwo :wink:
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez leff » 29/1/2009, 09:27

wprowadz program gospodarczy UPR na pustyni to po tygodniu zabraknie piachu a beduini beda emigrowac do Rumunii
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez zephyr47 » 29/1/2009, 12:41

znacznie bardziej poprawili by bezpieczeństwo gdyby zamiast "nasrania" fotoradarami poprawili stan dróg, albo zainwestowali w antypoślizgowe znaki poziome. No ale skoro nasz prezyden nie ma prawa jazdy, (nie jest kierowcą) to z kąd ma wiedzieć na czym polega bezpieczna jazda? Liczy się tylko to, że na hasło "Fotoradar" wszystkie babcie wiwatują, świat uratowany...
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez herbatkowy » 29/1/2009, 12:49

Tak, tak samo jak Pinochet doszedl do wladzy w Chile, i nagle Chile upadlo :D Fakty i historia mowia same za siebie, rozumiem ze masz poglady czysto lewicowe zeby nie powiedziec komunistyczne ale czas sie rozejrzec. Autorytaryzmy dziela sie na dobre i zle, a demokracja jest zawsze glupia. Z tym ze polega ona na tym, ze obywatele zyja w iluzji "ze rzadza" krajem a w rzeczywistosci nie maja pojecia o nawet 5% ustaw i o tym co sie dzieje, i kto tak naprawde rzadzi krajem. Zmieniaja co chca, zabraniaja czego chca a niektorzy dalej mysla ze "demokracja" to rzadzy ludow :) A wlasnie ze jak UPR by doszedl do wladzy to mialbys 2 razy wiecej pieniedzy i tyle. Jedynym dowodem na to, jak bardzo jest to prawicowa, liberalno-konserwatywna partia jest to, ze ich poparcie najczesciej nie przekracza 10% Bo jak wiadomo jest to JEDYNA konkurencja dla skorumpowanych partii takich jak PO,PSL,PiS,SLD,LiD i tak dalej. Jesli chcecie miec dalej to co macie to glosujcie na te 5 partii, usiadzcie w fotelu, wmowcie sobie ze te partie sie czyms roznia, a wy rzadzicie krajem i bawcie sie dobrze.


Na temat polityki juz sie nie wypowiadam. Natomiast co do prawa jazdy od 24-lat, hmm mam dosc tlumaczenia ludziom ze 2x2=4. Moge powiedziec jedynie tyle, wypadki nie zmaleja, Spotkamy sie w tym temacie za 2 lata i zobaczymy kto mial racje. Najlepiej zabronic i koniec. Albo wogole zabronic motocykli? Nie bedzie wogole wypadkow, to jest mysl.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez leff » 29/1/2009, 14:59

moze i mialbym wiecej pieniedzy ale obawiam sie, ze wtedy 1% spoleczenstwa by mialo 99% wolnej kasy .... jakos mnie ten obraz nie rajcuje.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez CeBeRek » 29/1/2009, 16:18

Herbatkowy nawet sobie nie zdajesz sprawy jak fotoradary w miejscowościach przelotowych przez główne trasy zwiększają bezpieczeństwo pieszych, przestań pier..... bo szkoda mi Ciebie i Twoich poglądów.

Po drugie dajesz mi do zrozumienia, że jak ktoś przez wioskę jedzie 150 a 50 to zagrozenie jest takie same, ale nie masz racji, właśnie po to jest fotorada, żeby wkurzyć mnie Ciebie, ale też poprawić bezpieczeństwo, tylko nie wiem po co te fotoradary na dwupasmówkach...
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez herbatkowy » 29/1/2009, 19:05

Wez synu jeszcze kilka razy poczytaj moje posty i bedziesz wiedzial o co chodzi i co mam do powiedzenia na temat fotoradarow. Sa drogi na ktorych mozna bezpiecznie jechac 140km/h i jeszcze przeciwnikiem fotoradarow na takich drogach. Zreszta przypomnij sobie czasy w ktorych jeszcze kilka lat temu nie bylo na naszych drogach fotoradarow. Z logicznego punktu widzenia chyba nie bylo warto ich pakowac za kazdym zakretem.

leff napisał(a):moze i mialbym wiecej pieniedzy ale obawiam sie, ze wtedy 1% spoleczenstwa by mialo 99% wolnej kasy .... jakos mnie ten obraz nie rajcuje.


W podsluchiwanej rozmowie telefonicznej ktos spytal Rockefeller'a : "Czemu ciagle chcesz sie bogacic, mozesz miec wszystko, to co robisz to poprostu krzywdzenie ludzi!" ten odpowiedzial: "Co sie martwisz o ludzi idioto? Martw sie o siebie i o swoja rodzine".

Jesli ktos nie sczail to niech sie nie wypowiada.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Wombat » 29/1/2009, 19:44

CeBeRek napisał(a):Herbatkowy nawet sobie nie zdajesz sprawy jak fotoradary w miejscowościach przelotowych przez główne trasy zwiększają bezpieczeństwo pieszych, przestań pier..... .


W kraju gdzie najwięcej jest fotoradarów na kilometr kwadratowy czyli w UK, już w zeszłym roku, przyznali, że tym co tak naprawdę osiągneli to zwiększone wpływy kasy do wora... i że dlatego będą stawiać kolejne...

Jeśli chodzi o fotoradary to moim zdaniem mają tyle samo pozytywnych "osiągnięć" co i negatywnych... jako negatyw jeśli chodzi o bezpieczeństwo chciałbym wymienić fakt - że każdy w tym kraju kierowca a co najmniej ich większość w wyniku zauważenia fotoradaru naciska na hamulec... niektórzy gwałtownie - jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo nie muszę tłumaczyć.

Zamiast fotoradarów trzeba kluczowe miejsca oświetlić w nocy - to tak naprawdę poprawia bezpieczeństwo, budować kładki nad jezdnią, skrzyżowania bezkolizyjne... a nie zabierać się do sprawy od duupy strony. Fotoradar to taki siermiężny wynalazek komunizmu państwowego - grabienie obywatela i "nie dawanie" mu niczego w zamian twierdząc jedynie, że to dla dobra nas wszystkich i tego chce społeczeństwo podczas gdy ta kasa wędruje do wora państwowego i jest zwyczajnie przeżerana....
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez herbatkowy » 29/1/2009, 19:49

Cholera klaniam sie, jestes jednym z niewielu na tym forum ktorzy wiedza jak dziala caly ten mechanizm, ale coz. Co do tego ze najwazniejszym czynnikiem sa pieniadze to chyba nie ma zadnych watpliwosci. Pare lat temu ktos napisal ze "policja za 2 lata nie bedzie miala pieniedzy na benzyne". I co? Postawili tysiace fotoradarow, i znowu zrobili z NASZYCH nie czyichs tylko NASZYCH pieniedzy plaster ktorym zalepili dziury w budzetach, i beda kleic i kleic poki ktos nie zrobi porzadku z tym krajem, chore kolo w ktorym placimy tylko i jedynie my, co juz kiedys pisalem, ktore predzej czy pozniej sie zakonczy pytanie tylko kiedy, w tym momencie Polska jest tak zadluzona, ze to musi sie tak skonczyc. Dla przykladu ZUS juz jest bankrutem...
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez turboponczek » 29/1/2009, 23:42

A ja jestem za prawkiem na moto od 24 roku zycia i nara. :lol:
Ograniczy się brawura i pałowanie po mieście młodych gniewnych !!! :twisted:
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez zephyr47 » 30/1/2009, 10:28

Hahahahaha!!! :lol: A ja jestem za wycofaniem z produkcjii motocykli mocniejszych niż 47KM :lol: To jeszcze bardziej ograniczy wogule wszystko i wszystkich :lol:
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez CeBeRek » 30/1/2009, 23:21

Jestem za prawkiem od 40 lat na samochód i motocykl, myślę że wtedy wszyscy są już dojrzali i głupoty im nie w głowie. Jestem także za tym żeby od razu nie wsiadali na gsy, tylko na cbr 125 bezpieczeństwo postawił bym ponad wszystko.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez herbatkowy » 30/1/2009, 23:37

Czyli swietnie odnalazlbys sie jako obywatel III Rzeszy :) Idea panstwa socjalistycznego jest bezpieczenstwo, co tylko daje dowod jakim krajem jest Polska. Oczywiscie CeBeRek wiem, ze robisz sobie zarty, co nie zmienia faktu ze poruszyles tym wazna sprawe :) Czekam na czasy, w ktorych dorosly czlowiek bedzie mial prawo decydowac za siebie, pomysl jest poroniony z czym chyba wszyscy sie zgodza?? Jest 50 innych pomyslow ktore mozna wprowadzic celem zwiekszenia bezpieczenstwa na drogach, ale oczywiscie wladze wybraly ze tak sie wyraze najbardziej "dochodowy" i uprzykrzajacy. Ah ten liberalizm... :twisted:
Ostatnio edytowano 30/1/2009, 23:43 przez herbatkowy, łącznie edytowano 1 raz
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez zadzior » 30/1/2009, 23:43

III rzesza i socjalizm...eee :lol:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na gr