Zobacz wÄ…tek - Prawko od 24lat
NAS Analytics TAG

Prawko od 24lat

O wszystkim
_________

Postprzez Shaft » 21/2/2009, 11:20

falconiforme Zgadzam się z Tobą w 100 %. Brak kultury to podstawa problemu. Zgodzę się też , że kiepskie drogi i oznakowanie nam nie sprzyjają. Ale wyobraźmy sobie, że na tę chwilę i tylko na 20 lat w skorumpownej demokracji nie było możliwości na dobre drogi. Stary komunistyczny beton musi odejść bo to on rozwala nasze Państwo. Prosty przykład : młody człowiek prowadzi działalność gospodarczą. Nawet przez chwilę nie pomyślał żeby komuś zapłacić za kontrakt. Pewien człowiek po 50ce idzie do tej samej firmy do której młody człowiek dostał się legalną drogą i oferuje swój produkt. Odchodzi z kwitkiem bo dostaje propozycje..

Dlaczego tak się dzieje ? Otóż ludzie z tamtego pokolenia myślą nawykowo i przez to rozpierniczają nasze Państwo. Zatem realnie patrząc jeszcze potrwa chwile zanim dobre drogi powstaną, ale z pewnością powstaną.

Brak kultury na drodze to podstawa niestety nietylko na drodze. Brak kultury to nie wina kiepskich dróg tylko cech charakteru, które wyrobiła w nas demokracja i wolny rynek. Brak kultury wynika ze szczurzego pędu za kasą i brakiem poszanowania innych oraz wartości jakie posiadamy. Część czuje się lepsza od innych na drodze bo ta część lepiej zarabia więc ma prawo do łamania wszelkich zakazów. Taki sam brak kultury masz w autobusach, pociągach, na spacerze, w kolejce do sklepu ( też się pchają jak na drodze :) )
tylko w tych miejscach inaczej sie przejawia.

Na koniec ktoś podał za przykład Włochy. Tak się składa, że dość często tam jestem i w mieście Włosi jeżdżą jak artyści, ale przestrzegają prędkości i nie robią tego co się robi w Polsce.

Reasumując powinniśmy wszyscy jako motocykliści zastanowić się nad jedną kwestią. W czym pomogą fotoradary jednośladom ? Wg mnie spowolnią samochody w miastach i to wystarczy na przyjemną jazdę motorkiem po mieście bez ładowania Intel Pentium do kasku celem analizy g@wna drogowego :)

Nie pękajcie. Francuzi też jeździli jak osły. A teraz jadąc rano do pracy z pod Paryża widać jaka kultura. Nikt się nie pcha, nie pędzi. Motorki jadą bezpiecznie swoim pasem między samochodami.


PS. Kris2k Wg mnie to nawet nie chodzi o te 70 :) Najgorsi są Ci co walą na 40ce 120 i więcej w ścisłym zatoczonym centrum miasta. Ja naprawdę nie jestem za karaniem społeczeństwa. Ale jak codziennie patrzę jak się jeździ w mieście w mojej okolicy to zaczynam myśleć jak moher ;)

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49


Postprzez simonw » 21/2/2009, 12:29

no nie wierze pierwsza osoba od 2-3 lat ktora podziela moje zdanie i poglady ;) Nyhahahaa... stary, zjada Cie i zabija za takie gadanie ale badz co badz masz mase racji w tym co mowisz.

Jednak zapominasz o jednej rzeczy - ze taki brak kultury, niechlujstwo, lamanie zakazow jest wrecz synonimem polaka od wiekow. Mozna by sie zastanawiac, ale juz w czasach szlacheckich mielismy slynna Sarmację ktorej cechy a raczej przywary sa wszedzie widoczne do dzisiaj. Do tego niestety swoisty mix socjalizmu w polsce zmienil sposob myslenia ludzi, tak jak kiedys "zalatwiali" tak zalatwiaja dalej jakies sprawy. Popatrz np ile ludziow nie kasuje biletów w autobanie. Kiedys sluzylo to oslabieniu systemu, teraz ... coz ;D
Jakby mandaty byly po 1000 euro za przekoczenie predkosci , badz co badz bylo by w polsce normalnie, ale i tak na pewno znalezli by sie mlodociani zagniewani i zap* na 40stce zloty dwadziescia na budziku, bo co sie beda :)

Swoja droga ciekawostka - ostatnio glosna sprawa, gosc wycial bez zezwolenia chronione drzewka na terenie swojej posesji, zaplaci mandat wysokosci 1,2 miliona zloty. Moze takie kary dadza do myslenia i respektowania prawa. Badz co badz statystyczny polak uwaza policje za zlo najgorsze (jak za czasow systemu, a niektorzy ich nawet z zomowcami lacza) xD
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez mar111cin » 21/2/2009, 12:55

jednym słowem musi wymrzeć pokolenie komunizmu żeby coś znormalniało

a fakt faktem najgorsi są ludzie, którzy mają cokolwiek więcej od innych, bo noszą się strasznie jakby byli królami miasta:lol:
najgorsze jest to że zazwyczaj oni nie są ani inteligentni ani mądrzy :lol:

PS chyba trzeba sie wynieś do niemcowni, tak przynajmniej jako państwo polityczne mam nadzieję na równe traktowanie obywateli, bo niestety w polsce tego nie uświadczysz.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Shaft » 21/2/2009, 14:47

simonw napisał(a):no nie wierze pierwsza osoba od 2-3 lat ktora podziela moje zdanie i poglady ;) Nyhahahaa... stary, zjada Cie i zabija za takie gadanie ale badz co badz masz mase racji w tym co mowisz.

Jednak zapominasz o jednej rzeczy - ze taki brak kultury, niechlujstwo, lamanie zakazow jest wrecz synonimem polaka od wiekow. Mozna by sie zastanawiac, ale juz w czasach szlacheckich mielismy slynna SarmacjÄ™ ktorej cechy a raczej przywary sa wszedzie widoczne do dzisiaj.


Eheheh dzięki - zatem poproszę zmienić podpis : świeżak przynajmniej na bywalec hehe ;) Tak na serio to nie mam problemu z tym, że ktoś na mnie jedzie bo w ten sposób uzewnętrznia swoje poglądy i emocje z tym związane. Jestem pewien, że większość podziela takie właśnie poglądy tylko jeszcze o tym nie wie. A dowie się jak zobaczy, że to pomoże rozwiązać wiele problemów motocyklistów. Samo zakrzyczenie problemu świadczy o problemie osoby, której dotyka. Albo sama łamie często prawo drogowe, dostaje dużo mandatów itp. Lepiej zmieniać siebie niż świat. Bo na zmianę świata i tak życia zabraknie. Świat zmieniają jednostki poprzez makro działania. A jednostka która tylko krzyczy, że zmiany są złe i tak nic nie zdziała bo system może więcej ;)

Lepiej mieć dystans do życia niż psuć sobie krew bo jakiś tam polityk uważa inaczej. Brać życie jakim jest.

PS. Sarmacja to słuszna uwaga...:)

Panowie już wkrótce siadamy na motorki ;)

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez <borut> » 21/2/2009, 16:39

Ja jeżdżę przepisowo czasami. A to tylko dlatego, że mój motocykl nie pozwala mi jeździć powoli :)
Ale wiem kiedy moge jechać ostro a kiedy łagodnie. w Miescie nigdy nie gnałem jak idiota bez powodu. Raz tylko i to był mój pierwszy i ostatni raz jak na Kawasaki ZXR 750 jechałem i cwaniaczki w aucie mi miny pokazywali i prowokowali wtedy przeleciałem przez miasto coś koło 136 km/h nawet nei wiedziałem, że tak zapieprzam po prostu wtedy testosteron podskakuje sam i automatycznie zrobiłem redukcję z 2 na 1 obrotomierz pod czerwone pole potem 2 patrze na budzik a tam już taka prędkośc prawię zrobiłem Ee Ee w majty ze strachu od tamtej pory już nie szaleje tak i nei daje się prowokowac byle idiotą bo sam idiotą się staje dając się prowokowac.
A co do tego prawka od 24lat to czysty idiotyzm i debilizm naszego cudownego rzÄ…du...
ZresztÄ… niech siÄ™ goniÄ….
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości




na górê