Zobacz wątek - Prawko od 24lat
NAS Analytics TAG

Prawko od 24lat

O wszystkim
_________

Postprzez Łukasz_15* » 1/7/2008, 12:50

zdzichu, taa napewno się wyszaleje na naszych pięknych i długich i tanich autostradach i obwodnicach itd. (ironia oczywiście). Troche zmieniając temat, wczoraj jadąc drogą krajową Nowy Sącz-Grybów z moim tatą, kiedy wchodziliśmy w zakręt z prędkościa 100km/h (ograniczenie do 90) to gdy wpadliśmy w jakieś "wybrzuszenia" na drodze to omal nie pofruneliśmy, później jedziemy sobie obwodnicą w Sączu a tu dziura na 15-20cm i drogowcy mają to wszsytko w dupie. Motocyklista nie potrzebuje duzej prędkości żeby zaliczyć glebe.
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26


Postprzez mar111cin » 1/7/2008, 14:33

Gibon chyba dalej nie czytał ustawy, narazie ma tylko wątpliwości.
I tym razem musze się zgodzić z CebeRkiem
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez devxx » 1/7/2008, 14:52

Łukasz_15* napisał(a):Troche zmieniając temat, wczoraj jadąc drogą krajową Nowy Sącz-Grybów z moim tatą, kiedy wchodziliśmy w zakręt z prędkościa 100km/h (ograniczenie do 90) to gdy wpadliśmy w jakieś "wybrzuszenia" na drodze to omal nie pofruneliśmy, później jedziemy sobie obwodnicą w Sączu a tu dziura na 15-20cm i drogowcy mają to wszsytko w d***. Motocyklista nie potrzebuje duzej prędkości żeby zaliczyć glebe.


Ograniczenia sa po to aby ich przestrzegac, chociaz podejrzewam, ze gdybyscie jechali "przepisowe" 90km/h to wygladalo by to tak samo...
Niestety drogowcy zamiast budowac pozadne drogi wola stawiac ograniczenia predkosci, ktorych i tak wiekszosc kierowcow nie przestrzega..
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: się biorą tacy debile...?

Postprzez gibon_2008 » 1/7/2008, 17:16

dla mnie wielka krzywda a i ceberek jak byś miał 17 lat co innego byś pisał i co innego myślał...
Ironia losu skoro ja mam to mam wszystkich innych co zaczynają gdzieś...

a i marcin racji mam w tym co wcześniej pisałem, czego cię nauczyła szkoła jazdy? bo chyba nie prawidłowej jazdy :lol: bo jak zdasz prawko to i tak masz taką wiedzę i umiejętności że jak pasy są na zakręcie to dzwona zliczasz :lol:
gibon_2008
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6/6/2008, 08:34

Postprzez Leitho » 1/7/2008, 19:46

taaa, no bo przeciez jak sie ma 18 lat to od razu trzeba na r1 wskoczyc, gs, hahaha, przeciez to wiekszy rower jest, po co sie motac z jakimis gratami jak mozna swoje talenty ujawniac od razu na 180 konnym potworku, no ale przeicez liczy sie to, co ma sie w glowie, no nie? :lol: tylko szkoda ze duzo osob ma tam w najlepszym wypadku troche sieczki
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez CeBeRek » 1/7/2008, 20:14

gibon_2008 napisał(a):dla mnie wielka krzywda a i ceberek jak byś miał 17 lat co innego byś pisał i co innego myślał...
Ironia losu skoro ja mam to mam wszystkich innych co zaczynają gdzieś...

a i marcin racji mam w tym co wcześniej pisałem, czego cię nauczyła szkoła jazdy? bo chyba nie prawidłowej jazdy :lol: bo jak zdasz prawko to i tak masz taką wiedzę i umiejętności że jak pasy są na zakręcie to dzwona zliczasz :lol:


Nie myślał bym inaczej, pomyślał bym sobie, że dali szanse wielu młodym ludziom do nauczenia się techniki jazdy na mniejszych pojemnościach, jak to jest w innych krajach UE.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez simonw » 1/7/2008, 20:34

gibon_2008 napisał(a):dla mnie wielka krzywda a i ceberek jak byś miał 17 lat co innego byś pisał i co innego myślał...


Taaaa jasne, krzywda tez jest to zapewne ze majac B nie mozesz miec przyczepki bez E, prawda? Moze sie oflaguj z tego powodu ;]


Łukasz_15* napisał(a):(...) Chociaż dobrze, by było się wziąć za szkołę jazdy i poprawić kilka rzeczy, na które zwróciłeś uwagę.


Ustawodawca nie kontroluje szkol nauki jazdy, masz program ktory ma cie tego nauczyc, ale instruktor nie wlozy Ci do glowy tego jak masz jezdzic, albo sie nauczysz albo nie. Proste. Dziwnym trafem program obejmuje przepisy ruchu drogowego oraz konstrukcje pojazdu - tak wiec dziwia mnie pytania "jaki olej" bo o tym takze jest na kursie, trzeba sie tylko troszeczke postarac, bedziesz na studiach kiedys zrozumiesz ocb. Wiedze sie zdobywa samemu a instruktor czy wykladowca jedynie sygnalizuje tematy do opracowania. A ze sa lepsze i gorsze szkoly, coz - zawsze mozna zasiegnac opinii.


gibon_2008 napisał(a):PS: Chyba mój najmądrzejszy post do tej pory :D


Oj polemizowalbym :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gibon_2008 » 1/7/2008, 20:38

tylko tam robisz a z ograniczeniem czasowym na moc , a w Polsce wprowadzają nowe kategorie, człowieku kogo stać będzie na zrobienie tego. popieram ze trzeba mieć jakiś staz na super sporty, czuję respekt do tych motorów po tym jak przejechałem się kolegi gsxr i uważam że ja jeszcze za młody jestem na ten motor, tak z 2 lata i powinienem go okiełznać ale teraz nie ma bata wolę jeździć wolniej i być cały niż w szpitalu leżeć :)

edit: simonw musiałem połechtać sobie ego :lol:
gibon_2008
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6/6/2008, 08:34

Postprzez Łukasz_15* » 1/7/2008, 21:24

A może czas najwyższy wprowadzić prawo jazdy od 24 lat. Mało to wypadków z udziałem młodych niedoświadczonych kierowców? Najlepiej to wziąć się za motory(niech się biorą byle to mądre było) jak kampanie pt. "Kierowco zwolnij", "Jestem kierowcą, nie pije" itd. szlak trafił.
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26

Postprzez CeBeRek » 1/7/2008, 21:34

Przepraszam Was dzieci, że chcę dla Was źle, ale ,, mulasta 600 " jak Wy to mówicie w swoim tępym środowisku to o wiele za dużo jak na umiejętności kogoś kto nigdy nie jeździł na motocyklu, który miał mniejszą moc, a właśnie takim sposobem jak wprowadzenie ograniczenia do 50 koni na pierwsze dwa lata prawka doprowadzi do tego, że umiejętności i przyzwyczajenie się do pewnych sytuacji na drodze będzie pomocne w poźniejszej jezdzie wiekszym sprzetem.

I nie piszcie juz o krzywdach przejechaniu na gsxrze kolegi 50 metrow, bo przejechac to sie moze nawet wyrosniety 12 latek po prostej drodze.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Proxa » 1/7/2008, 21:51

ja majac 17 lat mialem dzowna na moto i jakos doroslem do tego zeby zrobic przerwe do 25 roku zycia i dopiero teraz robie prawko !

Zycze tego innym (oprocz wypadku). JEchac nawet malpa potrafi prosto w cyrku ... ale do niektorych zachowan odruchow trzeba dorosnac.

A nie mlode chlopaczki co tylko chca zapier...ć i szpanowac przed laskami!

i nie obrazajcie sie ... ale pozniej w wypadkach czytamy 15 latek 16 latek 17 latek skad to sie bierze ? ja dobrze wiem co mialem w glowie majac 17 lat i przyznaje ze gowno mialem a nie rozum tez chcialem tylko zapierda...ć ! a nie myslalem o tym ze droga hamowania jest duuuuzooo dluzsza niz na grze w kompie...
Avatar użytkownika
Proxa
Świeżak
 
Posty: 124
Dołączył(a): 20/5/2008, 19:03
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa

Postprzez gibon_2008 » 1/7/2008, 22:18

nie gram w gry motocyklowe :lol wogule nie mam na to czasu ;) Ja jestem ZA! tym żeby było ograniczenie wiekowe i pojemnościowe. Kumpel z szkoły się zabił bo kochani rodzice mu kupili r1 i przywalił 140 pod mostem w auto(centrum miasta, ruch duży) a jak jechał po obwodnicy 160 w zakręcie to wyglądało jak by miał spaść :lol: le tak sie dzieję gdy sie jeździ jak zjeb. Każdy mu mu mówił wolniej , ten dalej swoje. A co do prostej i 50 metrów :P
Bałem sie 4 zamknąć i na zakręcie było czuć że to 600 a nie zx4 którą też jeździłem. I po prostu czułem że jeszcze mam za małe umiejętności zeby pewnie go prowadzić ot co :)
gibon_2008
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 6/6/2008, 08:34

Postprzez mar111cin » 26/1/2009, 21:12

<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez jordan23 » 26/1/2009, 21:16

Świetnie ! Bardzo dobre posunięcie wg mnie
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez Invi » 26/1/2009, 22:05

CeBeRek napisał(a):(...) ograniczenia do 50 koni na pierwsze dwa lata prawka doprowadzi do tego, że umiejętności i przyzwyczajenie się do pewnych sytuacji na drodze będzie pomocne w poźniejszej jezdzie wiekszym sprzetem.


Tak to miało by sens gdyby robiło się prawko raz a później wraz ze stażem dostawało nowe uprawnienia.

Myślę że teraz większość będzie robiła kat A wieku 24 lat i w tym wieku zaczynała od np. R1.


No albo nie zrobi go wcale. W tym wieku to raczej kombi niż supersportach 8)

I rynek który się już tak piknie w Polsce rozwijał padnie. O ile zakład że zwalą to na 'niby kryzys'?

No i oczywiście nowy egzamin kosztuje (co z tego że to co dwa lata to samo? Trzeba zrobić egzamin!).

Ach ten socjalizm!
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Manikotra » 26/1/2009, 22:17

Pojsc za przykladem krajow gdzie obowiazuje ograniczenie na moc motocykla i tyle ! Ja pierwszy raz probowalem zdac na prawko w wieku 16 lat i nie zdalem trzy krotnie i dalem sobie spokoj bylo to pare ladnych lat temu , w tamtym roku zdalem za pierwszym podejsciem bez zadnago problem ! Wniosek .... 16 czy 18 latek nie nadaje sie do prowadzenia motocykla o duzej pojemnosci takie jest moje zdanie !
Avatar użytkownika
Manikotra
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 15/12/2008, 15:03
Lokalizacja: /Podkarpcie/

Postprzez inzynier » 26/1/2009, 22:32

Manikotra napisał(a):Wniosek .... 16 czy 18 latek nie nadaje sie do prowadzenia motocykla o duzej pojemnosci takie jest moje zdanie !



ale nie mozesz wsadzac wszystkich do jednego worka...
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Manikotra » 26/1/2009, 22:50

Nie wsadzam to tylko moja subiektyna ocena 8)
Avatar użytkownika
Manikotra
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 15/12/2008, 15:03
Lokalizacja: /Podkarpcie/

Postprzez mar111cin » 26/1/2009, 23:02

a wy dalej o tym co było pierwsze, jajko czy kura..

chodziło mi bardziej o nakreślenie tematu nowych zasad konsekwencji nazbierania punktów karnych. (ciekawe czy to wejdzie w takiej formie jak zapowiadają).

Jednak nie chciałem zakładać nowego tematu i z tego co widze to był błąd :P
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez bast » 27/1/2009, 09:04

Pierdoly i farmazony
Nigdy nie chodzi o wiek, tylko o doswiadczenie.
Stopniowanie dostepu do pojemnosci to jedyna sluszna droga. Przesuwanie wieku od ktorego mozna robic prawko spowoduje jedynie, ze najwiecej wypadkow nie beda robic 18-22 latkowie, a 24-28 latkowie. Jak ktos w wsiadzie do samochodu czy na motor w wieku 35 lat bez doswiadczenia to bedzie mial takie samo pojecie jak 12 latek. Moze starsza osoba troche jest rozsadniejsza ale bledy wynikajace z braku doswiadczenia to czynnik nie do wyeliminowania. Nasze kursy na prawko przygotowuja nie do jazdy a do ledwie przemieszczania sie

Co do zmian w punktacji karnej. Uwazam ze to bardzo zle. Nasi mistrzowie kierownicy teraz tylko wzrusza ramionami i powiedza: najwyzej pojde na kurs doszkalajacy i chuj. I tak niepotrzebnie juz teraz sa w wordach organizowane specjalne prelekcje o bezpieczenistwie na ktorych mozna sobie anulwac kilka punktow. A ponoszenie konsekwencji za swoje czyny ??
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na gr