Zobacz wątek - Pierwszy motocykl, najwieksza pomylka, prawdziwa meczarnia
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl, najwieksza pomylka, prawdziwa meczarnia

O wszystkim
_________

Postprzez kosta » 4/6/2008, 18:57

przyznam sie bez bicia że mnie tez często się zdaża nie włączać kierunków w ruchu miejskim, walcze z tym głupim zwyczajem ale niezmiernie rzadko mi to wychodzi
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA


Postprzez falconiforme » 4/6/2008, 20:42

O dziwo mi to wychodzi. Wyrobiłem sobie bardzo dobry nawyk i to poprawia moje bezpieczeństwo. Każdy wie co robię.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez Dj Luzer » 4/6/2008, 21:08

Balagan Twoj wypadek jest conajmniej dziwny, ruszyles na motorze do przodu patrzac sie, hmmm, wlasciwie w ktora strone ty sie patrzyles jak wbijales bieg i puszczales sprzeglo ? :)

Ja na motorze jak ruszam ze swiatel to nie tylko patrze przed siebie, ale sprawdzam dodatkowo lewą i prawa strone czy przypadkiem jakis cwaniaczek sie nie spieszy i nie przeleci na czerwonym, albo czy sie ktos nie zagapil, zreszta jadac samochodem tez tak robie...

a Ty sobie ruszasz do przodu patrzac gdzies w bok, normalnie luzak z Ciebie :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez NienawiscObrocWSile » 4/6/2008, 21:24

Moj kumpel u mnie w miescie kupil sobie na pierwsze powazne moto R6(po przygodach z simsonami i innego rodzaju motorkami). Niestety skonczylo sie to tragicznie. Kumpel nie zyje. Zginal na drzewie:(
NienawiscObrocWSile
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4/6/2008, 17:41
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez falconiforme » 4/6/2008, 21:45

szkoda że nie miał szansy się nauczyć jeździć, szkoda kumpla [*]
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez icid » 4/6/2008, 21:53

Ile jeszcze musi wydarzyć sie wypadków i ilu ludzi musi zginąć zanim prawo powstrzyma proceder kupowania takich maszyn na pierwsze moto. Szkoda kolesi, czasem giną zanim zdążą zrozumieć co kupili.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez zephyr47 » 4/6/2008, 22:06

kosta napisał(a):przyznam sie bez bicia że mnie tez często się zdaża nie włączać kierunków w ruchu miejskim, walcze z tym głupim zwyczajem ale niezmiernie rzadko mi to wychodzi


Motocyklista nie zawsze musi ich używać. Nie mówię tu o skrzyżowaniach czy sytuacjach w których od naszego kierunkowskazu zależy czyjaś decyzja, ale np. podczas zmiany pasa (warunkiem jest większa prędkość od innych) lub jak nikogo nie ma ich nie używam.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Dominik_YZF » 5/6/2008, 10:51

Dlaczego nie uzywasz? A co ci szkodzi? Ja sobie wyrobiłem nawyk uzywania kierunków ze strachu, zeby mnie kto nie przejechał i teraz ZAWSZE uzywam. Nigdy ma pewności, ze kogos nie przeoczyłes.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez falconiforme » 5/6/2008, 11:33

Dominik_YZF napisał(a):Dlaczego nie uzywasz? A co ci szkodzi? Ja sobie wyrobiłem nawyk uzywania kierunków ze strachu, zeby mnie kto nie przejechał i teraz ZAWSZE uzywam. Nigdy ma pewności, ze kogos nie przeoczyłes.

Popieram.
Najpierw sprawdzam czy nic nie jedzie, włączam kierunek, sprawdzam czy nic nie jedzie, powoli zmieniam pas.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Patryk_1979 » 5/6/2008, 11:37

Dominik_YZF napisał(a):Dlaczego nie uzywasz? A co ci szkodzi? Ja sobie wyrobiłem nawyk uzywania kierunków ze strachu, zeby mnie kto nie przejechał i teraz ZAWSZE uzywam. Nigdy ma pewności, ze kogos nie przeoczyłes.


Popieram kolegę, Ja też do tego stopnia sobie to wbiłem do głowy, że nawet na parkingu uzywam kierunków ;) zawsze bezpieczniej, a tłumaczenie, że na pustej dordze, można nie włączać kierunków, mnie śmieszy kierunki po to są , żeby ich używać !!!
Ps. A jak jakiś warjat będzie leciał ferrari 300km/h ty nie włącztycz kierunku, bo będzie się wydawało, że pusto?
a jak inny motocyklista będzie leciał szybko
a jak będzie stała policja w krzakach
a jak.... by była ławica.... ;)
Fazer 600 - sprzedany.
GSX-R 750 K6 - już MAM :D
Avatar użytkownika
Patryk_1979
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 25/4/2007, 12:47
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez balagan » 5/6/2008, 18:22

maly blad sie wkradl w moja wypowiedz,

dostalem mandat za NIE WYLACZANIE kierunkow
balagan
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/5/2008, 12:44
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez harry89 » 5/6/2008, 18:42

kosta napisał(a):przyznam sie bez bicia że mnie tez często się zdaża nie włączać kierunków w ruchu miejskim, walcze z tym głupim zwyczajem ale niezmiernie rzadko mi to wychodzi

tez tak mam ale to wtedy kiedy wykonuje jakis, ekhm, mniej bezpieczny manewr i wiem ze sytuacja wymaga na tyle duzego skupienia, ze zawracanie sobie glowy dzwigienka kierunkowskaza byloby bez sensu...
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Dominik_YZF » 5/6/2008, 18:45

Nie ma chyba tak skomplikowanych manewrów (zamierzonych), żeby machnięcie kciukiem w dźwigienkę wytrąciło cię z równowagi...
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez krv » 6/6/2008, 01:30

poprostu zasada jest taka... kierunek nawet na pustyni!! ja tej zasady sie trzymam i tyle!!
krv
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/5/2008, 09:53

Postprzez Dominik_YZF » 6/6/2008, 10:09

Nawet jakby latał takim niewidocznym dla radarów, wciąz może pyknąc ten nieszczęsny kierunek :D
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez irko » 6/6/2008, 12:37

o ile kolega krv dal plame i mial lekkiego pecha to jednak bardziej pasuje do tej 750-tki niz kolega balagan do tego skutera, "zagapilem sie na porszaka"--> %-) "r6 najwieksza pomylka" itd, ten czlowiek zrobi sobie wielka krzywde ale nie teraz tylko jak sie nauczy jezdzic, obecnie z tego co pisze to w jego glowie podczas jazdy panuje ogromny chaos a tak nie moze byc, teoria- to za duze, za mocne, tamto za male i za slabe jest teoria z dupy wzieta biorac pod uwage ogol ludzi jezdzacych na moto bo ja bym mu nie dal simsona, po zdaniu kat B kupilem 7 sekundowe auto jako 17 latek w czasach gdy golf 2 wersja podstawowa to byl wypas i tez slyszalem ze trumna itd, 15lat bez dzwona szybkimi puszkami, moto start od litrowki a to tylko dlatego, ze akurat ktos przyjechal i akurat mial do sprzedania a ja mialem impuls, zapewne jak by przyjechal na r6, r1, haya, zx6 itd to wzialbym bo gs500 na pewno bym nie kupil, wczesniej nascie lat temu jakies motorynki, simsony itp, czy najwieksza meczarnia? nikt nie mowil, ze bedzie latwo ale bez przesady, z biegiem czasu coraz lepiej, tez mysle nie tyle nad czyms slabszym ale wygodniejszym np hornet na miasto, nie twierdze, ze nigdy sie nie wyloze ale moge za siebie zagwarantowac, ze nie wjade zadnej babie w tyl bo sie zapatrze na porszaka jak kolega balagan, ktory zagraza sobie i innym na drodze
na stanie
trx 450r
ktm 530 excr
gsxr 750
irko
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 28/5/2008, 19:41
Lokalizacja: że znowu

Postprzez younec » 7/6/2008, 22:51

Koledzy Ja ostatnio latałem po Rokicińskiej w Łodzi za kolesiem na R1 który jechał dobre 2 km z włączonymi "awaryjnymi" !
Koleś nie wyglądał na "początkującego" a zapitalał z AWARYJNYMI !
------------------------------
Pozdrawiam
Younec
FZ6-s 2004r. -> FZ1S 2008r
Avatar użytkownika
younec
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/2/2007, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 7/6/2008, 22:53

Moze pizze wiozl xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Dj Luzer » 8/6/2008, 08:17

Poprostu jak sie ma gorszy dzien, przez np cisnienie, brak snu w nocy, albo zwykle przemeczenie to moze lepiej motor odposcic w taki dzien i tyle...
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez zephyr47 » 8/6/2008, 08:32

Dj Luzer napisał(a):Poprostu jak sie ma gorszy dzien, przez np cisnienie, brak snu w nocy, albo zwykle przemeczenie to moze lepiej motor odposcic w taki dzien i tyle...


Zgadzam się. Raz jechałem na motorze z gorączką i to była straszna masakra. Czas reakcji jest dużo gorszy, człowiek się nie umie skupić i wogule jest do bani. Lepiej sobie odpuścić
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr