Zobacz wątek - Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...
NAS Analytics TAG

Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...

Przepisy, prawo
_________

Postprzez czeslej » 4/9/2008, 14:36

Jak dla mnie ta ustawa będzie bardziej uciążliwa dla kierowców ,których obejmie ,badania psychologiczne itd , nie wiem ,może będą jakieś rezultaty ,przyszłość pokaże. Jedno jest pewne ,nasza kieszeń na tym ucierpi.
PS Andy wyluzuj


Na tych co mają prawko ustawa zacznie działac dopiero w 2033 roku (wg tego artykułu)
In progres...
czeslej
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/7/2008, 15:43
Lokalizacja: Z nad morza


Postprzez Hellrider » 4/9/2008, 14:46

Mam pytanie.

Kończę 18 lat 23 listopada , mam kategorie A1, i zacząłem się przeszkalać na A (to znaczy kurs mam już wykupiony). Kurs skończe za miesiąc, ale jeśli powiedzmy będzie ciężka zima i nie zdąże w tym roku zdać egzaminu, to co wtedy?

Jak zdam egzamin to dostane A2? Czy kategorie A ? Bo według mnie to jest sprzeczne z interesem konsumenta.... Ja się zapisałem na kurs kategorii A, i za to płaciłem. A kurs A2 nie za bardzo mnie interesuje, bo później za 2 lata znów mnie czekają wydatki itp związane z przeszkoleniem.

Czy w tym przypadku prawo DZIAŁA wstecz, czy nie?
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31


Postprzez CeBeRek » 4/9/2008, 14:52

Hellrider napisał(a):Mam pytanie.

Kończę 18 lat 23 listopada , mam kategorie A1, i zacząłem się przeszkalać na A (to znaczy kurs mam już wykupiony). Kurs skończe za miesiąc, ale jeśli powiedzmy będzie ciężka zima i nie zdąże w tym roku zdać egzaminu, to co wtedy?

Jak zdam egzamin to dostane A2? Czy kategorie A ? Bo według mnie to jest sprzeczne z interesem konsumenta.... Ja się zapisałem na kurs kategorii A, i za to płaciłem. A kurs A2 nie za bardzo mnie interesuje, bo później za 2 lata znów mnie czekają wydatki itp związane z przeszkoleniem.

Czy w tym przypadku prawo DZIAŁA wstecz, czy nie?


Nikt tego nie wie kumasz czacze ??
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez masino » 4/9/2008, 14:57

No tak najlepiej wrzucić wszystkich 18-latków do jednego worka bo to dzieciaki i wariaci którzy tylko jak wsiądą na moto to odrazu muszą sie zabić. Najwygodniej wprowadzić zakazy ehh szkoda słów , niech barany się wezmą za ustawy o Euro 2012 bo dróg to za 100 lat nie wybudujemy...
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Hellrider » 4/9/2008, 15:17

Sam pomysł nie jest taki zły ... ale limit mocy jest za niski. Jaki motor kupi 18 latek do 35 kW (czyli okolo 47 KM) ?

Praktycznie tylko GS 500 (jeśli chodzi o poważne motocykle) , bo ma te 45 koni.

CB 500 o ile wiem ma (43 kW) - 57 KM.
ER-5 ma 37 kW (50 KM).

O motocyklach turystycznych (jak CB 750 Seven Fifty , o której marze, i którą planuje kupić) już nawet nie wspominam, bo one najczęsciej posiadają moc między 60 - 90 KM, czasem nawet więcej...
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez masino » 4/9/2008, 15:54

Dokładnie przejrzałem i tylko gs się mieści, a tak to 250 i 125 ^^
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez House MD » 4/9/2008, 16:32

Nie wierzę w to ,że lekarze i inne organy odpowiedzialne wg projektu ustawy za kontrolowanie kierowców na tym nie skorzystają , myślę tu o łapówkach ,ponoć te badania mają być przeprowadzane rygorystycznie a więc będzie okazja ku temu ,aby wręczać koperty. Wg mnie tworzy się państwo typowo urzędnicze ,pełno urzędasów , i po jaką cholerę , miało być jak najmniej tego papierkowego szamba i latania , a tu coraz więcej tego.
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez andy7 » 4/9/2008, 17:18

Widze, ze za bardzo podniecacie sie tym co jakis zadny rozglosu pismak Wam serwuje. Babania lekarskie beda najprawdopodobnie takie same lub moze, powtazam, moze troche bardziej rygorystyczne niz sa w tej chwili.

W tej chwili nie wiadomo jak to zostanie przyjete przez sejm czy inny organ, i czy po dwuletnim okresie jazdy pojazdami kat A2 wogole trzeba bedzie zrobic nowy kurs na kat. A + egzamin. Moze okazac sie, ze po uplywie dwoch lat ograniczenie mocy bedzie automatyczne anulowane poprzez date wystawienia PJ kat A2 i nawet nie trzeba bedzie go wymieniac.

Co do okresu probnego to ci ktorzy popelnia wykroczenia nie beda mieli ciekawie i rozowo. Zdanie testow psychologicznych bedzei utrudnione i kosztowne.

:wink:
Ostatnio edytowano 4/9/2008, 17:22 przez andy7, łącznie edytowano 1 raz
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mineque » 4/9/2008, 17:21

Wiem, że to tylko domysły, ale wątpie żeby przechodziło prawko automatycznie. Ktoś przecież musi Ci zrobić nowy wpis na PJ w rubryce A, bo inaczej to przecież będziesz mial tylko uprawnienia na A2 i tyle, więc wymiana PJ pewnie się kłania. Ale pożyjemy zobaczymy, znając tempo naszych polityków...
mineque
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 16/8/2006, 14:17

Postprzez andy7 » 4/9/2008, 17:26

To Ci sie tylko wydaje.

W lewym gornym rogu PJ ( pozycja 14 ) bedziesz mial wpisana date wydania PJ danej kategori "Wodotrwalym " mazakiem. Po upjywie 2 lat kazdy funkcjonariusz widzi, ze okres ograniczen minal, wiec nie ma dylematu.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mineque » 4/9/2008, 17:41

to nie jest okres ograniczenia kategorii tylko zupelnie inna kategoria. To nie tak, że masz A z limitem. Tylko osobną kategoria bez żadnych limitów.
mineque
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 16/8/2006, 14:17

Postprzez emils » 4/9/2008, 18:12

masino napisał(a):No tak najlepiej wrzucić wszystkich 18-latków do jednego worka bo to dzieciaki i wariaci którzy tylko jak wsiądą na moto to odrazu muszą sie zabić. Najwygodniej wprowadzić zakazy ehh szkoda słów



bardzo pieknie powiedziane...
dziwi mnie tylko taki fakt,ze debile,ktorzy maja 18lat wsiada do samochodu i wg. mnie efekt bedzie podobny.

a co do badan-andy k.... skad Ty mozesz wiedziec czy beda bardziej rygorystyczne czy nie? ogranij tylne siedzenie i najpierw sie przekonaj,a potem pisz...
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez andy7 » 4/9/2008, 18:18

mineque napisał(a):to nie jest okres ograniczenia kategorii tylko zupelnie inna kategoria. To nie tak, że masz A z limitem. Tylko osobną kategoria bez żadnych limitów.


ta opcja zawsze pozostaje.

emils napisał(a):a co do badan-andy k.... skad Ty mozesz wiedziec czy beda bardziej rygorystyczne czy nie? ogranij tylne siedzenie i najpierw sie przekonaj,a potem pisz...


Przyszlo Ci na mysl, ze wiem o czym mowie ? Czlowieku mowimy o Prawie Jazdy a nie o egzaminach na magistra czy profesora.

:wink:
Ostatnio edytowano 4/9/2008, 18:22 przez andy7, łącznie edytowano 1 raz
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez House MD » 4/9/2008, 18:31

Nie ma się co wykłócać ,czas pokaże o co kaman. Wtedy będzie dyskusja ,na razie trzeba obserwować sytuację.
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez herbatkowy » 4/9/2008, 18:42

Chyba wszyscy sie zgodzimy, gdybysmy zarabiali po 5.000zł i prawko kosztowaloby 700zl i nie byloby zalezne od humoru egzaminatorow to nikt by nie plakal.

Co do tego nissana jak pisalem, ktos odpisal ze to koosmiczna roznica miedzy autem a motocyklem :O Wybacz ale teoretycznie autem mozesz zrobic wiekszy bajzer niz motocyklem. I taki zalozmy nissan 200sx ktory ma 200koni moze pojechac spokojnie 220 km/h czasami nawet wiecej, przyspieszenie jakies 7 sekund. Wydaje mi sie, ze duzy kamien rzucony przy 100km/h zrobi wiecej szkod niz ziarenko fasoli rzucone przy tej samej predkosci, wiec wybacz nie kazdy kupuje CBR600RR jako swoj pierwszy motocykl, wez to pod uwage, ludzie jezdza np. na virago czy shadow? Czemu zgadzacie sie na to, zeby grubasy z rzadu decydowalo o tym, czy mozesz, czy nie mozesz jezdzic motocyklem?
To jest niezwykle cienka linia, jak ktos ma kase to moze np. kupic zamiast CBR600RR toyote supre z 340konnym silnikiem, lub teoretycznie nawet ferrari 500konne i teez moze sie grubo wyszalec, krotko mowiac dla mnie pomysl- kolejny bezsens, chodzi oczywiscie o zabranie nam kolejnych pieniedzy, poprostu, lepiej wprowadzic 5 praw jazdy, (wiadomo ze wiekszosc bedzie musiala je zdac) niz wprowadzic podatek np. za sluchanie spiewu ptakow, bo do tego by sie ludzie przyczepili, ale do prawa jazdy? A gdziee tam jeszcze chwala pomysl :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Hellrider » 4/9/2008, 19:01

Niestety, propaganda telewizyjna , że każdy motocyklista jeździ 200, i (o dziwo!) że każdy jeździ na ściagaczu który ma 3 sekundy do 100 i 8 do 200 działa ;)

Ciekawe co by powiedzieli starsi koledzy, jakby po 2 latach spędzonych na 15 konnej 125 tce , musieli znów 2 lata jeździć 250 tką ;) Bo jak już wcześniej pisałem, tylko GS 500 mieści się w normach do 35 kW, inne 500 , 600 już się nie mieszczą (nawet Transalp - motor wyjatkowo przyjazny początkującym :/ ) .

Dzięki wielkie panom z PO za takie prawo. Moja rodzina już wyciągnęła wnioski - jak tylko ojciec usłyszał o tym A2, to powiedział, że już nigdy na PO nie zagłosuje, ani na Tuska na prezydenta.
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez andy7 » 4/9/2008, 19:01

Herbatkowy, czytajac twoja argumentacje to mam wrazenie, ze w przyszlosci bedziesz

anarchista

Ilu znasz malolatow ktorzy rozbijaja sie podanym przez Ciebie Nissanem ? Ferrari, Supra ?

Wpadlo Ci moze do glowy, ze ludzie ktorych na to stac nie maja potrzeby sie wyszalec a te pojazdy kupuja z zupelnie innych wzgladow ?

Co do zarobkow ktore proponujesz a kosztow PJ to sorry ale zatraciles wszelkiego rodzaju rzeczywistosc. Od dobrych - lat Pj kosztuje srednio jedna miesieczna pensje, i jak do tej pory jakos z regoly wszyscy robia jakas tam kategorie. W krajach zachodnich PJ kat A jest drozsze do kat B. Jak myslisz dlaczego ?

Jestes w stanie wytlumaczyc mi ten fenomen ? Czekam caly zniecierpliwiony na Twoja wyczerpujaca opdowiedz .

[quote="Hellrider"]
Ciekawe co by powiedzieli starsi koledzy, jakby po 2 latach spędzonych na 15 konnej 125 tce , musieli znów 2 lata jeździć 250 tką quote]

Teraz dam wam powod abyscie mnie zjedli, he, he

Powiedz mi wiec jaki sens ma wprowadzenie prawa dzialajacego wstecz ? Jezeli od powiedzmy dwoch lat jezdze sprzetem powyzej KM ( wczesniej mniejszymi ) i przezylem to dlaczego mam przesiasc sie na mniejszy ? Ja juz udowodnilem, ze nie jestem zagrozeniem dla samego siebie.

Gdyby jednak byl w sytuacji, ze dopiero zdalem to nie widze dylematu, prawo jest prawem.

:wink:
Ostatnio edytowano 4/9/2008, 19:08 przez andy7, łącznie edytowano 1 raz
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez emils » 4/9/2008, 19:08

herbatkowy
gdybysmy zarabiali po 5tysi to wtedy kazdy spokojnie moglby sobie pozwolic na 50,125,250,600 i dopiero 1000 lub wiecej,ale ze kraj jest jaki jest,toznaczna mniejszosc moze sobie pozwolic na takie cos ;)
najgorsze w tym jest to,ze nikt nie patrzy na stan drog,na puszki, lub chociazby na to,ze aby sie wyszalec tak naprawde trzeba jechac na tor (za ktory placi sie 600zl),bo nigdzie nie ma zanego wolnego miejsca,zebysmy mogli sie prawnie wyszalec.

no ale coz,dla mnie pomysl glupi,ale jesli wola wprowadzac takie ograniczenia...ja wiem,ze w wiekszosci panstw sie sprawdzilo, ale to jest Polska,tutaj niewielu zapalonych spojrzy na to,czy moze zdawac.
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Hellrider » 4/9/2008, 19:08

Faktycznie.

Andy7, nie chce nic sugerować, ale wyglądasz mi na kolejnego z tych nadzianych typków....

Faktycznie , jak kogoś stać na moto za 30 tysięcy, to stać go na 3 prawka.

Tylko że takich jak ja, którym rodzice nie dają na motor, bo niestety nie są dziani jest wielu. Swoją 125tke (Yamaha SR 125 - 15 koni ma ;) ) kupiłem za swoje, za A1 razem z wydaniem i egzaminami zapłaciłem 1100 złotych (kurs + badania lekarskie + egzamin praktyczny + 70 zł za wydanie).

I co ? Powiesz mi teraz, że za dwa lata znów mam bulić 500 - 600 złotych (bo założę się , że trzeba będzie robić na A jakieśkurszy doszkalające itp :D, bo to kraj złodziei) ?

I teraz , jak zdam A2 mam kupić kolejny motor za pare tysięcy? Nie stać mnie na to.

A co to da, że moje prawko poleży w szufladzie 2 lata? Da to, że będę tak napalony , że jak skończe 20 lat i zrobie A to będę faktycznie zapierd***l 200 po mieście, żeby się wyżyć na niesprawiedliwych przepisach.
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez andy7 » 4/9/2008, 19:11

No tak doszlismy do tego, ze w Europie Polska ma prawa sprecjalne, bo Polacy sa lepsi od innych narodow. Widac maja wiecej mlodych gniewnych.

Pytam sie tylko gdzie ktokolwiek wyczytal, ze na drodze trzeba / mozna sie wyszalec ?

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr