Zobacz wątek - Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...
Advertisement
NAS Analytics TAG

Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...

Przepisy, prawo
_________

Postprzez herbatkowy » 5/9/2008, 21:51

andy7 napisał(a):
Co Cie boli ile bedziesz oddawal, jezeli zostanie Ci w kieszeni tyle aby godnie zyc ? Godzin policyjnych jeszcze niema ostatnio z tego co pamietam byly w 1981 byles wtedy na swiecie ?


Nie wiem czy jestes swiadom tego co tutaj napisales. Jesli pracujesz i dostajesz np. 4.000z zł, panstwo kradnie (tak kradnie) ci 2800zł, wynik jest jaki ? Jezeli twierdzisz, ze za 1200zl mozna godnie zyc to chyba nieco sie pomyliles, i zyjesz w innym kraju. Wolisz oddac 2800zl tym urzednikom i oszustom? Czy kupic sobie motocykl, wykarmic rodzine czy kupic rower dla dzieciaka, oczywiscie nie mowie, ze nie trzeba placic zadnych podatkow, ale 70% to chyba troche za duzo? Spokojnie mozna zmniejszyc to do 20% (Oczywiscie nie jednym machnieciem reki, z tym wiaze sie zmiana ustroju i praktycznie calej struktury gospodarczej kraju, do czego nam daleko, ale przeciez wladza tego nie chce, bo im placimy i tak jest im dobrze.) Co do drugiego punktu, jak zwal tak zwal, ale gdy nie moge wyjsc po 22:00, bo zostaje spisywany, lub spalowany (na moich oczach kumpla spalowali za to, ze wracal lekko podchmielony, spokojnie bez zadnych odrzutow) to nie nazwe naszego kraju krajem "wolnym". Sam nie wiem czy boje sie bardziej lysych spod klatki, czy policjantow ktorzy maja sie za nie wiem kogo (oczywiscie nie wszyscy).

Wiec z calym szacunkiem andy7 z tym godnym zyciem to pieprznales nie lada glupote :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez Hellrider » 5/9/2008, 22:14

andy7 napisał(a):Z innej beczki zastanowiles sie nad tym, ze jezeli prawo wejdzie w zycie to w interesie samych producentow bedzie lezalo aby wyprodukowac odpowiednie zestawy dlawiace roznego rodzaju sprzet na te wymagane 35 kW i wypoaszenie ich w odpowiednie papiery typu atest ?


W Niemczech prawo dotyczące kierowania motocyklami jest podobne do tego, jakie ma w Polsce wejsć. Problem w tym, ze w Niemczech ta ustawa też jest od niedawna , a producenci dławią motocykle, ale tylko nowe. . NIE ISTNIEJĄ żadne zestawy dławiące, a tym bardziej z atestami.
Co to oznacza?

Że jeśli chcemy kupić dławiony, to albo nowy w Polsce, albo 2-3 letni z Niemczech. 2-3 letni motor to kwota około 3,5 - 5 tysięcy Euro, wiec łącznie z opłatami w Polsce będzie to minimum 12-15 tysiecy złotych.

Czyli rozumiem, że teraz tworzymy państwo bogatych, a Ci którzy mają mniej kasy mają nie jeździć na motorach, albo jeździć bezprawnie? Bo na to wychodzi.

Tak samo jest z mandatami za przekroczenie szybkości. Chcą zlikwidować punkty karne... Co to oznacza? Że 40 letni dobrze usytuowany Pan w Mercedesie i BMW będzie grzał do oporu, bo dla niego ten podwyższony mandat (powiedzmy 1000 złotych) nie jest dotkliwy. A wykroczenia może popełniac bez przerwy, i nie straci prawka. (ile razy się takich widziało jadących 150 km/h na drogach krajowych, i ponad 200 km/h na autostradach - polecam program Uwaga Pirat! ) . Za to biedniejsi będą płacić mandaty w ratach ... :/
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31


Postprzez Bystry » 6/9/2008, 07:50

Hellrider napisał(a):Tak samo jest z mandatami za przekroczenie szybkości. Chcą zlikwidować punkty karne... Co to oznacza? Że 40 letni dobrze usytuowany Pan w Mercedesie i BMW będzie grzał do oporu, bo dla niego ten podwyższony mandat (powiedzmy 1000 złotych) nie jest dotkliwy. A wykroczenia może popełniac bez przerwy, i nie straci prawka. (ile razy się takich widziało jadących 150 km/h na drogach krajowych, i ponad 200 km/h na autostradach - polecam program Uwaga Pirat! ) . Za to biedniejsi będą płacić mandaty w ratach ... :/


To nie jest dokładnie tak, że ciągle będzie płacił mandat w wysokości 1000 zł, ale jeżeli 5 x bodajże przekroczy prędkość, to potem płaci po 2 tys mandatu. Ma pieniądze niech płaci, mi to w niczym nie przeszkadza :) Ja nie mam i przekraczać nie będę :) A czemu nie szanujecie ludzi którzy mają pieniądze ? tego właśnie nie rozumiem. Oni się jakoś dorobili, może i legalnie, albo i nie, ale udało im się, a wam nie, i dlatego będziecie nimi pogardzać ? Zawsze możecie spróbować. Nie można wrzucać wszystkich "bogatych" do jednego przysłowiowego worka, bo nie raz czytałem jak jest o motocyklistach .... że każdy to jest dawca, a sami mówicie, że tak nie jest więc ... Chyba mniej więcej wyjaśniłem Ci jak to jest :)

PS. nie ma się co wykłócać o to jak jest w innych krajach, bo my żyjemy w Polsce i nic tego nie zmieni... może jesteśmy trochę zacofani, ale spójrzcie na to, że to Polska była okupowana, a nie np. Niemcy. Więc najlepiej poczekać, aż ta ustawa chociaż wejdzie do sejmu i będzie mniej więcej wiadomo co i jak i gdzie :) A ten kto wybiera sobie szlifierkę zamiast puszki to liczy się z tym, że koszty będą większe ...

Pozdrawiam
Bystry
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez andy7 » 6/9/2008, 09:02

herbatkowy napisał(a):
…Jesli pracujesz i dostajesz np. 4.000z zł, panstwo kradnie (tak kradnie) ci 2800zł, wynik jest jaki ? Jezeli twierdzisz, ze za 1200zl mozna godnie zyc to chyba nieco sie pomyliles,

1. To teraz prosze zacytuj, gdzei podalem te sumy poza procentami,
2. wymien kraj, gdzie placi sie 80 % podatkow
3. ile podatku placi sie w PL ?

Z ta kradzieza to dales troche ciala, podatki byly, sa i beda wszedzie, nawet w Rosji zostaly wprowadzine. Mozna jadynie podyskutowac o ich wysokosci i logice wydawania ich przez legislatywe ktora robi to „lekka reka“

herbatkowy napisał(a):
ale gdy nie moge wyjsc po 22:00, bo zostaje spisywany, lub spalowany (na moich oczach kumpla spalowali za to, ze wracal lekko podchmielony


Historia typu “wracam sobie spokojnie do domu a gosc mi na reke nadepnal”. Mylisz chyba troche pojecia godziny policyjnej a godzin zakazu dla maloletnich, zupelnie inna bajka.

Hellrider napisał(a): W Niemczech prawo dotyczące kierowania motocyklami jest podobne do tego, jakie ma w Polsce wejsć. Problem w tym, ze w Niemczech ta ustawa też jest od niedawna , a producenci dławią motocykle, ale tylko nowe. NIE ISTNIEJĄ żadne zestawy dławiące, a tym bardziej z atestami.


Z tego co sie orietuje, to w Niemczech NIEMA jeszcze kategori A2, bo o tej tu dyskutujemy.
Tam mozesz ( w zaleznosci od PJ i granicy wiekowej ) kupic motocykle dlawione otwarte.
Rynek wtorny takimi dysponuje, bo mlodzi adepci 2OO kupuja uzywany zdlawiony, jezdza nim 2 lata i sprzedaja zdlawiony dalej, i tak w kolko. Motocykle tak wlasciwie to dlawia dealerzy, o tym oisalem wczesniej. Skad masz te wiadomosci, ze dlawia tylko nowe ? Ja wiem na 200 %. Ze mozesz kupic zestaw dlawiacy do uzywaneho motocykla.

Hellrider napisał(a):
…w Niemczech …NIE ISTNIEJĄ żadne zestawy dławiące, a tym bardziej z atestami.


Sorry kolego ale Twoje pojecie jest w tej wypowiedzi zerowe. Niemczech bez atestu nie zamontujesz nawet dodatkowego “ lusterka“, czy innej pierdoly, tam na wszystko musisz miec atest, malo tego musisz zrobic wpis w papiery o zmianie.

Hellrider napisał(a): Chcą zlikwidować punkty karne... Że 40 letni dobrze usytuowany Pan w Mercedesie i BMW będzie grzał do oporu, bo dla niego ten podwyższony mandat (powiedzmy 1000 złotych) nie jest dotkliwy.


PL chce wprowadzic PJ na okres probny, jak chcesz wiec rejestrowac przewinienia bez systemu punktow karnych ? Zrodlo wiadomosci pisze co prawda o dwoch wykroczueniach, ale moze jeszcze okazac sie cos innego, ze bedzie podzielone na jedno wykroczenie “wiekszego kalibru” np, wymuszenie pierszenstwa i dwa “mniejszego kalibru”. Tego na razie nie wie nikt ale cos takiego moze wejsc. Punkty zas ( z tego co wyczytalem ) beda przyznawane dopiero od pewnych wykroczen – stawek / wysokosci mandatow. Mozesz wierzyc lub nie punkty na pewno nie beda zlikwidowane ( moze zmniejszxc sie tylko ich ilosc i okres ich likwidacji ( podejrzewam, ze bedzie dluzszy – dwa lata, ale to tylko moje domysly ).

P.S. Panu w Mercedesie np. zabiora za takie przekroczenie np. PJ na np. 3 miesiace i w przyszlosci bedzie bardziej potulniejszy.

Bystry napisał(a):...spójrzcie na to, że to Polska była okupowana, a nie np. Niemcy.


Z tego co wiem to i Niemcy byly okupowane ( zarowno D jak i NRD ) i sa nadal, tylko troche w inny sposob ta okupacja sie odbywa. ( mimo tego, ze maja swoja autonomie i granice na mapie ).

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Invi » 6/9/2008, 09:57

andy7 to ile według ciebie płacimy podatków?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Hellrider » 6/9/2008, 10:36

Andy7, masz racje , mam nikłe pojęcie akurat w materii dławików.

Ale przeglądam często Ebaya i nie widziałem tam nigdy czegoś w rodzaju zestawy dławiącego motocykl.

Jeśli można prosić o jakieś linki, większe informacje na ich temat to poprosze.

Coś czuje że to będzie tak jak A1 :) Ograniczenie pojemnościowe 125 cm3 i mocowe 11 kw (15 KM), a około 80% ludzi na tym forum jeździ odblokowanymi RS, NSR, TZR , które mają po 30 KM :) Czyli tak zwane "martwe prawo".
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez masino » 6/9/2008, 11:11

Właśnie interesuje mnie czy będzie można dławić większe pojemności do przepisowych norm 47KM , bo przecież nic nie jest wspomniane ile moto ma mieć pojemności.
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez andy7 » 6/9/2008, 12:11

Hellrider napisał(a):Jeśli można prosić o jakieś linki, większe informacje na ich temat


Wyslalem PW do kumpla aby przeslal mi linki, w zaleznosci od czasu kiedy mi odpisze wkleje je.

masino napisał(a):...czy będzie można dławić większe pojemności do przepisowych norm 47KM , bo przecież nic nie jest wspomniane ile moto ma mieć pojemności.


Pojemnosc jest niewazna - przynajmniej z tego co mowia wytyczne, moze sie cos zmienic ale osobiscie w to watpie.

O tym, czy bedzie mozna dlawic wieksze pojemnosci przekonamy sie moze juz niedlugo. Pewne typy czy jednostek napedowach czy motocykli nie nadaja sie zbytnio do dlawienia ( z regoly supersporty ). Nie wiem nawet czy sa w tej chwili zestawy dlawiace sporty w klasie 600. Najprawdopodobniej nie. To taka troche "polityczna" sprawa ulatwienia policji kontroli w zakresie "Zdlawionych" i "Otwartych". Niema zdlawionych supersportow nie jezdzi nikt, kto nie ma PJ - przynajmniej takie zalozenia i teoria. Na zachodzie tez pare osob jezdzi bez PJ.

Tak jak wyzej, dostane linki to wkleje.

P.S. w zaleznosci od kiedy wejdzie uchwala w pierwszym kraju wspolnoty EU tak szybko pojawia sie nowe typy motocykli, z nowymi adekwatnymi silnikami - przynajmniej tak przypuszczam.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez emils » 6/9/2008, 12:36

andy-wiec zapytam jasno:
jestes debilem czy tylko udajesz?

no wiec wlasnie,dziwia sie,ze u Nas duzo ludzi jezdzi bez prawka,skoro sami wprowadzaja tak bezsensowne przepisy.

Bystry-nikt nikim nie gardzi,a napewno nie my bogatymi. chodzi o to,ze jesli ktos ma kase,to nie ma dla niego znaczenia,czy kupi haye,czy bedzie musial kupic nowa cbr600rr,zeby byla zdlawiona.
problem jest tutaj,ze jesli nie masz kasy na zdlawione motory to co? na rowerze masz jezdzic? nikt nie patrzy na to,ze nie masz kasy.


p.s.
andy-zrozumiales moje pytanie? czy moze jeszcze je jakos uproscic?
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez andy7 » 6/9/2008, 13:22

emils napisał(a): andy-wiec zapytam jasno:
jestes debilem czy tylko udajesz ?

...zrozumiales moje pytanie? czy moze jeszcze je jakos uproscic ?


Nie wiekszym od CIEBIE - czy wyrazilemsie jasno czy mam Ci wytlumaczyc ?

emils napisał(a):no wiec wlasnie,dziwia sie,ze u Nas duzo ludzi jezdzi bez prawka,skoro sami wprowadzaja tak bezsensowne przepisy.


Wytlumacz moze co maja przepisy / prawo do tego, ze debile jezdza bez PJ ? jezeli ktos jest nastawiony, ze bedzie jezdzil bez PJ to akurat takiemu jest obojetne, jakie prawo bedzie, ono jego i tak nie bedzie interesowac.

emils napisał(a):...nie masz kasy na zdlawione motory to co? na rowerze masz jezdzic? nikt nie patrzy na to,ze nie masz kasy.


Nie bardzo kumam sensownosc Twoich wypowiedzi ?

Moze rozwiniesz ta mysl ? Jest moze gdzies napisane, ze musisz jezdzic tym czy innym motocyklem ? Czy moze, ze wogole musisz jezdzic motocyklem ? , ze musisz jezdzic nim na przeglad techniczny ? Zalozyc opony z bieznikiem min. 1,6 mm ( bo nowki sa drogie ).

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Hellrider » 6/9/2008, 16:13

No to żeś teraz Andy dowalił.

Faktycznie - nie stać mnie na nowy motocykl, to muszę nie jeździć wogóle. Kolejnym krokiem będzie może likwidacja allegro i złomowanie używanych sprzętów, to wtedy jeździć bedą jużtylko bogaci.

Widzę , że solidarność z innymi motocyklistami szwankuje. Zawsze mi się wydawało, że nieważne , czy ktoś jeździ nowym Erłanem, czy 20 letnią WSKą, że w tym i w tym przypadku ma prawo jeździć i być motocyklistą.

Nie wiem, co Cię złego spotkało w życiu, ze masz taki uraz do osób biedniejszych (nikt nie napisał tu, że gardzi bogatymi, za to ty ciągle piszesz coś w stylu "jeśli CIe nie stać, to masz nie jeździć).

Andy7 wiesz co CI mogę obiecać? Że kupie moje wymarzone CB 750, czy jakieś cioty z rządu mi zakażą , czy nie. A jak zakażą, i mnie będzie chciała policja zatrzymać to będę spie****ał. I tym właśnie ta ustawa zaskutkuje , i tak zrobi DUŻA CZĘŚĆ młodych.

Bo ja nie widzę logiki. Wszyscy by chcieli, żeby wszyscy mieli prawo jazdy, jeździli legalnie. A z drugiej strony 18 - 19 letni człowiek, często już z dużym doświadczeniem w ruchu ulicznym (ja jeżdże po mieście Wrocławiu od 14 roku życia, żadnych wypadków, śligów, nawet stłuczek) dostaje nóż w plecy, bo mu się mówi że od teraz nie wolno.

Czym skutkuje polityka państwa wobel młodych wiemy z innych dziedzin. Chociażby marihuana, chociażby alkohol (w wielu krajach UE jest od 16 roku zycia ... ) , chociażby spisywanie po 22 (co skutkuje tym, że jak wracam do domu z dyskoteki to uciekam po bocznych uliczkach przed policją) i wiele wiele innych spraw.

Ale jeśli w Polsce sądzą niektórzy, że REPRESJE są lepsze od EDUKACJI to proszę bardzo. Ustawa zaskutkuje tym, że 18 latkowi (ta niewielka część ich :D) która chciała zrobić prawo jazdy (ja CHCĘ zrobić) będzie jeździła bez. I napewno zrobi się bezpieczniej na drogach :)
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez andy7 » 6/9/2008, 17:02

Hellrider, chyba mnie zle zrozumiales, i Ty i i Emils. Nigdy nie pogardzalem nikim, bez wzgledu czym jezdzil. mi z nieba nie leci wiaze koniec z koncem tak samo jak inni, no moze troche lepiej, ale to juz inna bajka. Jezeli mnie tak odebraliiscie to sorry.

Hellride, rzycze Ci ( i calej reszcie ) abys / abyscie kupil /li sobie taki sprzet o jakim marzycie czy macie kaprys. Mi chodzi o zupelnie co innego.

Jezeli prawo wejdzie to nie poto aby robic komus pod gorke, tylko po to aby chronic go przed samym soba i jego zycie z braku doswiadczenia czuego nie da sie niczym zastapic.

Nikt nie badzei am zabranial kupowac sprzetow, jedynie ograniczal na poczatku aby am wyszlo na zdrowie. Na zachodzie jakos nikt sie nie burzy a w PL rewolucja mlodych gniewnych. Pogadajcie jezeli nie na forum to na zlocie z motocyklistami ktorzy sa znacznie starsi od as samych i spytajcie ich samych jak oni to widza. jak maslicie co wam odpowiedza.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez emils » 6/9/2008, 18:11

ale zastanow sie czmeu na zachodzie nie ma burzy?
czyzby sredni zarobek pozwalal godnie zyc?

zobacz-u Nas zeby zebrac 8tys na moto,trzeba pracowac dobry rok albo i dluzej.
na zachodzie o polowe mniej.
po 1 sa duuuzo lepsze zarobki,a po 2 tansze moto i tansze paliwo.

to nijak ma sie do tego,co jest na zachodzie. nie porownujmy,bo tam jest inny swiat.
i jesli myslisz,ze cos takiego wyjdzie na zdrowie to grubo sie mylisz. jak ktos bedzie chcial to sobie kupi moto bez wzgledu na przepisy. a jak nie kupi i poczeka do 24lat,to jak zrobi A to bedzie zapierd.... za wszystkie czasy.
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Hellrider » 6/9/2008, 18:19

Andy7, starszym motocyklistom łatwo mówić. Ich problem nie dotyczy. To tak samo jakbym ja, będąc na studiach stwierdził, że matura jest zbyt łatwa, i lepiej zaczać robić trudniejszą.

Po drugie, te wieśniaki z ulicy (nieprzypadkowa nazwa? ) Wiejskiej nie muszę się martwić o moje dobro, o to dbam ja sam i moi rodzice. Bo mam po co żyć, i nie spieszy mi się na tamten świat.

Po 3 : jak się za ustawy biorą ludzie , którzy nie mają o tym zielonego pojęcia... Z tego co słyszałem ta kobieta (i nie mówię tego szowinistycznie!) nawet nie ma prawa jazdy kategorii A. .. co ona wie o motocyklach?

I po 4: co do A2 to powiem jedną rzecz - jak można ustalać limity na podstawie mocy? Liczy się moment obrotowy, charakterystyka silnika.

Jeździłem kiedyś SV 650 kolegi. Ma on o ile pamiętam 70 koni, ale silnik w układzie V. Ten motocykl jest tak cholernie dziki sam rwie na koło.

Mój wujek ma CB 750. Motor 75 konny, ale tak przyjazny początkującemu jak 500tki. Liniowe oddawanie mocy, spokojna charakterystyka, kręci się dość nisko.
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez andy7 » 6/9/2008, 19:39

emils napisał(a):
zobacz-u Nas zeby zebrac 8tys na moto,trzeba pracowac dobry rok albo i dluzej.
na zachodzie o polowe mniej.


Wydaje mi sie, ze to rzecz zapatrywan. Mam paru znajomych mieszkajacych w Niemczech i Austri, maja rozne prace i rozne zarobki. Mozesz wierzyc lub nie, im tez sie nie przelewa a oszczedzac musza czasami nawet bardziej. Ty widzisz tylko duuuuuzo lepsze zarobki, zupelnie nie bierzesz pod uwage wydatkow. Mieszkanie to polowa lub 1/3 zarobkow, tel, ubezpieczenia, zarcie, ciuchy itp i zostaje tyle samo co przecietnemu Kowalskiemu. Zalezy tez czy , masz rodzine czy jestes singlem, po rozwodzie , placisz na dzieci itd, itp. Paliwo kosztije teraz srednio 1,45 €, ropa 10 centow mniej, odleglosci wieksze wiec wiecej paliwa spalasz.

Emils ogolnie ekonomia i porownywanie zycia w PL a innymi krajami EU to temat ksiazka i przez nastepnych 10 lat nie dojdziemy do wspolnego zdania.

Nie chce krakac ale przekonasz sie co bedzie sie dzialo gdy zostanie wprowadzore Euro, bedzie placz i zgrzytanie zebow i wiekszosc bedzie krzyczec, ze zpowrotem zadaja zlotowki.

emils napisał(a):
…ze cos takiego wyjdzie na zdrowie to grubo sie mylisz. jak ktos bedzie chcial to sobie kupi moto bez wzgledu na przepisy. a jak nie kupi i poczeka do 24lat,to jak zrobi A to bedzie zapierd.... za wszystkie czasy.


To pokaze czas, po czesci moge sie tu z Toba zgodzic.

Hellrider napisał(a):
…te wieśniaki ..nie muszę się martwić o moje dobro, o to dbam ja sam i moi rodzice. Bo mam po co żyć, i nie spieszy mi się na tamten świat.


Swiete slowa, ale… jak myslisz ilu juz bylo takich co mysleli podobnie a juz ich miedzy nami nie ma. Sa statystyki ktore wykazuja, ze najwiecej wypadkow powoduja kierowcy w wieku od 18 do nawet 28 lat. ( np w USA stawka ubezpieczeniowa spada o ¾ sumy, gdy ubezpieczony konczy 28 lat ).

Hellrider napisał(a):
Po 3 : jak się za ustawy biorą ludzie , którzy nie mają o tym zielonego pojęcia... Z tego co słyszałem ta kobieta nawet nie ma prawa jazdy kategorii A. .. co ona wie o motocyklach?


Czy do tego naprawde trzeba miec kat. A ? Ma inne PJ ? Jezdzi na codzien jakims pojazdem ? Podejrzewam, ze ma swoj swiatopoglad w ktorym motocyklisci nie zajmuja czolowego miejsca. Pytanie czy musza. Pozatym to wytyczne przyszly z EU wiec ona nie musi wogola miec PJ.

Hellrider napisał(a):
jak można ustalać limity na podstawie mocy? Liczy się moment obrotowy, charakterystyka silnika.


To ich akurat nie interesuje, liczy sie moc bo jak chcialbys zestawic dlawienie w/g przebiegu momentu obrotowego, przyznasz chyba sam, ze to utopia. Moc mozesz ograniczyc w kazdym motocyklu a zmienic charakterystyke jednostki napedowej to juz zupelnie inna bajka.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez House MD » 6/9/2008, 21:40

Też zbieram na moto ,myślę ,że wyrobię się na następny sezon. Mój profesor zwykł mawiać ,że nic nam się nie należy ,każdy ma tyle ile sam zarobi ,uzbiera. Taki tok myślenia ,że coś mi się należy ,jest o tyle dobry ,gdy sami stwierdzimy ,że jest bezsensowny i zmienimy nastawienie do życia na tym ziemskim łespadole. Kurs kosztuje ,egzaminy kosztują ,wszystko związane z moto to raczej duże kwoty ,motocykliści to dalej elita, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. W założeniu ustawa ma wiele plusów ,ale jak to bywa w życiu po drodze wyjdą i minusy, wg mnie największym będzie chęć wyżycia się na moto po długim okresie wyczekiwania na PJ i duża liczba 'motocyklistów' bez uprawnień. WORDy i osk kierowców nie są przygotowane na taką rewolucję , z resztą nic nowego w naszym kraju ,najpierw trzeba wprowadzić przepis a później stwarzać warunki do jego wdrążania , za przykład może posłużyć prawo jazdy na autobus chyba kat D ,ponoć mają być symulatory jazdy ,zmodernizowane place , a właściciele osk załamują ręce bo nie mają skąd na to wziąć kasę. Jeśli wejdzie ten podział na pojemności to każdy WORD będzie musiał się zaopatrzyć w kilka motocykli.
PS chłopaki bez inwektywów.
POzdro. :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Qrczak » 6/9/2008, 22:23

Matko, LUDZIE, spokój!

Takie pytanie zanim zacznę, nie jestem obeznany w tym "Kto jest Kim" na forum, ale, Andy, jesteś jakąś szychą czy tylko udajesz? Serio bez urazy, ale robisz wrażenie człowieka, co ma plecy wielkości Petronas Towers...

Cały krzyk się robi, bo państwo wreszcie stawia pierwsze kroki w dobrą stronę. Przy czym zdaje mi się, że jezcze nie wszyscy sobie uzmysłowili, że to jest PROJEKT ministerialny. Co to oznacza?
Tutaj jest trochu teorii, małolaty mogą pominąć...
Scieżka legislacyjna jest taka: projekt->odpowiednia komisja->pierwsze czytanie w sejmie->w zależności od decyzji sejmu, projekt może wrócić do komisji w celu naniesienia poprawek, po naniesieniu poprawek lub przy ich braku następuje...->drugie czytanie (jeśli wcześniej nie było poprawek to już tutaj sejm może przyjąć dany projekt, jeśli były poprawki a w drugim czytaniu przyjęto projekt z poprawkami to wtedy opcjinalne trzecie czytanie)->sejm, który może odesłać projekt ustawy ze swoimi poprawkami pod kolejne czytanie do sejmu->prezydent->Dziennik Ustaw.


Słuchajcie, możecie mnie rozszarpać, ale ta ustawa ma sens. Od razu zastrzegę coś - nie jestem krezusem i nie mam bogatej rodzinki, studiuję dziennie i pracuję jednocześnie (plus jest taki, że mieszkam w domu rodzinnym, bo w Krakowie sporo uniwersytetów...). Zbieram pieniądze na kurs i na moto. I też mnie ta ustawa trochę boli.

Wy się czepiacie nadzianych puszkarzy i dzieci po imprach. Tak samo się Was czepiają za popierdo*enców jeżdżących 200 po mieście, wpychających się gdzie się da (w sumie to Wam współczuję, bo wiedząc ile klną dziennie na rowerzystę, to na Was muszą więcej) i pajaców jeżdżących bez prawka i uciekających przed policją. Jak czasem czytam w Hydeparku opisu "wyczynów" Waszych "kolegów" to się nóż w kieszeni otwiera... Powiem tak - kat. B mam od 4 lat. Przez ten czas najadłem się strachu. Nie będę wspominał manewrów (autem rodzinnym, bo na własne jeszcze nie zapracowałem) typu wymijanie przy pełnym gazie na deszczu pacana co chciał skręcać w prawo ale mu silnik stanął (bez hamulca, byłem za blisko) i chowanie się przed kolesiem który wtedy wyjeżdzał z prostopadłej... To jest jeden z przejawów szczeniactwa za kierownicą ale i pewnego zdrowego rozsądku (coś takiego jak Wasze "Nie hamuj tylko wymiń"), szczególnie biorąc pod uwagę sytucaję. Miałem już wypadek przy 180km/h na autostradzie Krak-Kat-Wroc, pod samym Wrocławiem (jakiś szfab mi zajechał pas i zepchnął mnie tym samym na bandę, przednia ćwiartka od strony pasażera do naprawy, 20m barierki uratowało mnie przed dachowaniem a podświadomość przed poślizgiem, skończyło się na uszkodzonej przedniej ćwiartce auta i niezłym strachu) i może dlatego mówię z pewną pokorą.

Nie wiem, skąd ktoś wziął, że GS500 już w PL nie można rejestrować? Na mózg upadłeś? Prawo działa tak - Jeśli kupisz NOWY model, nie spełniający norm EU, to nie możesz go zarejestrować. Jeśli kupisz model UŻYWANY, to choćby on nie spełniał nawet Euro-1 a kupiłeś model ZAREJESTROWANY, to możesz go legalnie ZAREJESTROWAĆ! Na tej samej zasadzie ludzie sprowadzają szroty z saksów... No chyba, że kupisz model wyrejestrowany, ale to inna bajka.

Śmieszy mnie troszkę ujadanie niektórych tutaj, że nie będą mogli sobie kupić motocykla XXX YYY, bo ma więcej niż 35kW i nie podchodzi pod A2... Szczerze, do czego Wam są potrzebne mocniejsze moto? Taka sama sytuacja, jakbyście kupowali, dajmy na to, Mitsubishi Lancer Evo X do jazdy do pracy, odowżenia dzieci do szkoły i po świeże bułeczki rankiem... Gdzie będziecie osiągali te zawrtone "JadęNaCmentarz"km/h? Bo chyba nie w mieście...

Żeby nie było - jak już wspomniałem, zbieram na kurs i na moto, i mi też te przepisy mało leżą. Ale tutaj może jest kwestia tego, że dla mnie marzeniem jest Transalp XL700V a jego przeznaczeniem jazda w mieście i raz na czas w góry. Poczekać mogę. A jak będę miał chcicę, to zrobię A2 i kupię sobie YBR250 albo Varadero 125... Matko, tak szybko Wam na drugą stronę?!...


Na sam koniec zostawiłem wisienkę na torciku. Art. 123 w/c ustawy ma brzemienie:

Ustawa wchodzi w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia, z tym że przepisy:
1) art. 42 ust. 4 i art. 112 wchodza w życie po upływie 2 lat od dnia ogłoszenia ustawy;
2) art. 44 ust. 1 pkt 6 lit. b i ust. 2 pkt 3, art. 46 ust. 1 pkt 3 lit. b i ust. 2 pkt 2, art. 68 ust. 2 pkt 9
lit. b i ust. 3 pkt 2, art. 70 ust. 1 pkt 3 lit. b i ust. 2 pkt 2, art. 93 ust. 1-2, art. 100 ust. 1-2 a
także art. 100b ust. 1 pkt 11 lit. e-f i pkt 13-16, ust. 2 i 3, ust. 4 pkt 6 i ust. 5 i 6 ustawy z dnia
20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym wchodza w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.


Co to oznacza? Że nawet jeśli przyjmą tą ustawę (bez zmieniania tego art.) pod koniec września, to wejdzie ona w życie dopiero od...

PAŹDZIERNIKA PRZYSZŁEGO ROKU.

Dziękuję za uwagę.

/geez
Qrczak
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/6/2008, 11:03

Postprzez Hellrider » 7/9/2008, 02:14

Przyznam się że mnie trochę uspokoiłeś tym artykułem. Bo w GW oraz podobno "eksperci" straszyli w magazynach TV, że to wejdzie już od początku 2009 roku i ludzie (z tego co słyszałem w szkołach jazdy) w panice zaczęli się zapisywać na kursy :)

W sumie to ja własnie rozpocząłem kurs na prawo jazdy (10 godzin doszkolenia), a pierwszy egzamin mam 25 listopada.

Więc mnie ten przepis chyba nie obejmie, bo nie zdążą wprowadzić tego.

Zresztą nawet fsyby zdążyli , to o ile wiem, osobie która rozpoczęła kurs na starych zasadach przysługuje jego ukończenie. Bo w końcu robię kurs na A, i tak mam wpisane we wniosku do WORDu, a nie na A2.
Avatar użytkownika
Hellrider
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 2/9/2008, 15:31

Postprzez andy7 » 7/9/2008, 07:59

OK, jak znam zycie to ni dalej niz w Czerwcu przyszlego roku ( a najdalej gdy ten temat znajdzie sie na "drogiej stronie " dzialu forum ( to nowym nie bedzie sie juz chcialo klikac i szukac, tylko zamieszcza nowy taki sam temat i znowu wszystko zacznie sie od nowa.

Tu na temat sensownosci ustawy

viewtopic.php?t=24149

smutna ale prawdzwe

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez emils » 7/9/2008, 09:18

Qrczak
jak to dobrze czasami znac prawo :P
mnie tez to troche uspokoilo ;) i mam nadzieje,ze masz racje ;)
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr