Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Największe mity motocyklowe - prawda...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Największe mity motocyklowe - prawda...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 18/9/2013, 22:00

CZERWONE SA SZYBKIE ALE CZARNE JESZCZE SZYBSZE SZCZEGÓLNIE HONDY<br><hr>X 11
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 21/9/2013, 23:20

Nie wiem, kto to pisał, ale miał albo zły dzień, albo motocykle ogląda tylko na youtube.pl. Nie zgodze się chociaż by z jazdą na światłach długich w dzień. Często śmigam na światłach długich i zwiększa to czujność kierowców i pozbawia ich pewności siebie, właśnie dla tego że czasami nie widzą co nadjeżdża i jak szybko. Dzięki temu nie wykonują brawurowych manewrów tylko zastanawiają się dwa razy zanim je wykonają.
Przeczytanie tego artykułu skończyło się straconym czasem.
Pozdrawiam<br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/11/2013, 18:21

Komentatorzy napisał(a):CZERWONE SA SZYBKIE ALE CZARNE JESZCZE SZYBSZE SZCZEGÓLNIE HONDY<br><hr>X 11<br>
NIEPRAWDA, Najszybsze są zielone, ale i tak szybsze są biało-niebieskie, czarne to złomy<br><hr>głupek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/11/2013, 17:46

Przy 200km/h zwęża się nie droga a kąt widzenia. Mit jest prawdziwy choć jest tylko skrótem myślowym. Jest mnóstwo publikacji na ten temat, np ta:
<a href="http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz</a>/
cytujÄ™:
Pole widzenia zdrowego oka w pÅ‚aszczyźnie poziomej wynosi okoÅ‚o 150 stopni. Ponieważ pola widzenia obu oczu nakÅ‚adajÄ… siÄ™, peÅ‚ny kÄ…t widzenia czÅ‚owieka to zazwyczaj okoÅ‚o 200 stopni*. Gdy weźmie siÄ™ pod uwagÄ™ dodatkowe „uzbrojenie" oczu kierowcy, jakie stanowiÄ… lusterka, powinno okazać siÄ™, że każdy dysponuje obrazem sytuacji niemal dookoÅ‚a pojazdu. Niestety gdy tylko pojazd zaczyna jechać, pole widzenia kierujÄ…cego ulega gwaÅ‚townemu zawężeniu. Z tego wzglÄ™du przy Å›redniej prÄ™dkoÅ›ci wynoszÄ…cej 40 km/h, kÄ…t widzenia wynosi już tylko 100 stopni. Przy prÄ™dkoÅ›ci 70 km/h kÄ…t widzenia ogranicza siÄ™ do 75 stopni, a przy maksymalnej dopuszczonej przepisami prÄ™dkoÅ›ci na autostradzie - czyli przy 130 km/h - zmniejsza siÄ™ do jedynie 30 stopni*.
* French Road Safety Association<br><hr>kaduffy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/11/2013, 23:23

Komentatorzy napisał(a):Zgadzam się ze wszystkim, oprócz głośnych wydechów.
Po 5 latach jazdy motocyklem, mam dowody na to że im głośniej tym bezpieczniej w korku.
W KORKU. Czyli tam, gdzie nieuważny kierowca z lusterkiem zachlapanym deszczem może zepchnąć motocykl na tira.
Ponieważ większość życia motocyklowego spędziłem właśnie w korku, to głośny wydech uważam za podstawowy wymóg bezpieczeństwa.

Utrudnia to jazdę, bo jak widzę matkę z dzieckiem w wózku to muszę się starać przeturlać na niskich obrotach obok.
Ale coÅ› za coÅ›...<br><hr>fastviper<br>
Samochody są coraz bardziej wyciszone i coraz więcej ma klimę. Tak więc zamknięte szyby, włączona klima i jakiś fajny bit w głośnikach niwelują głośność Twojego wydechu do odległości kilku metrów. No chyba że w samochodzie jest dziecko więc głośniejsza muza odpada.
Dodatkowo kierowca samochodu może zepchnąć kogokolwiek tylko wtedy kiedy JEDZIE. A skoro samochody JADĄ a Ty wjeżdżasz się miedzy nie, to ryzyko jest tylko po Twojej stronie.<br><hr>Rama
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/11/2013, 19:47

Komentatorzy napisał(a):Nie wiem, kto to pisał, ale miał albo zły dzień, albo motocykle ogląda tylko na youtube.pl. Nie zgodze się chociaż by z jazdą na światłach długich w dzień. Często śmigam na światłach długich i zwiększa to czujność kierowców i pozbawia ich pewności siebie, właśnie dla tego że czasami nie widzą co nadjeżdża i jak szybko. Dzięki temu nie wykonują brawurowych manewrów tylko zastanawiają się dwa razy zanim je wykonają.
Przeczytanie tego artykułu skończyło się straconym czasem.
Pozdrawiam<br><hr>Paweł<br>
No star,y jeżdzę już 6 lat codziennie do pracy ok 35 tys km i stosowałem patent z długim do momentu kiedy sam w samochodzie nie zwróciłem uwagi na taki motocykl - zero informacji dot odległości i wtedy masz zagwozdkę co robić - mogę czekać na motocykl ale mogę też nie wiedząc jak jst daleko wykonać manewr. W tej chwili nie jeżdzę z długimi światłami i nie wiedzę w tym sensu.<br><hr>Szoti
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/11/2013, 22:55

Komentatorzy napisał(a):CZERWONE SA SZYBKIE ALE CZARNE JESZCZE SZYBSZE SZCZEGÓLNIE HONDY<br><hr>X 11<br>
Komentatorzy napisał(a):NIEPRAWDA, Najszybsze są zielone, ale i tak szybsze są biało-niebieskie, czarne to złomy<br><hr>głupek<br>
WIELOKOLOROWE SĄ NAJSZYBSZE !!! (tak mam w dowodzie wpisane - wielokolorowy) bo moja Niunia czuje że żyje od wymiany oleju do wymiany i od tankowania do tankowania ^_^<br><hr>STAR 266 359M
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2013, 10:44

Komentatorzy napisał(a):Przy 200km/h zwęża się nie droga a kąt widzenia. Mit jest prawdziwy choć jest tylko skrótem myślowym. Jest mnóstwo publikacji na ten temat, np ta:
<a href="http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz</a>/
cytujÄ™:
Pole widzenia zdrowego oka w pÅ‚aszczyźnie poziomej wynosi okoÅ‚o 150 stopni. Ponieważ pola widzenia obu oczu nakÅ‚adajÄ… siÄ™, peÅ‚ny kÄ…t widzenia czÅ‚owieka to zazwyczaj okoÅ‚o 200 stopni*. Gdy weźmie siÄ™ pod uwagÄ™ dodatkowe „uzbrojenie" oczu kierowcy, jakie stanowiÄ… lusterka, powinno okazać siÄ™, że każdy dysponuje obrazem sytuacji niemal dookoÅ‚a pojazdu. Niestety gdy tylko pojazd zaczyna jechać, pole widzenia kierujÄ…cego ulega gwaÅ‚townemu zawężeniu. Z tego wzglÄ™du przy Å›redniej prÄ™dkoÅ›ci wynoszÄ…cej 40 km/h, kÄ…t widzenia wynosi już tylko 100 stopni. Przy prÄ™dkoÅ›ci 70 km/h kÄ…t widzenia ogranicza siÄ™ do 75 stopni, a przy maksymalnej dopuszczonej przepisami prÄ™dkoÅ›ci na autostradzie - czyli przy 130 km/h - zmniejsza siÄ™ do jedynie 30 stopni*.
* French Road Safety Association<br><hr>kaduffy<br>
Piszecie o tych 200km/h jakby to była jakaś prędkość nadświetlna i wydarzenie niecodzienne... Czy jak jedziecie autem 200 a niekiedy nawet więcej to wam sie coś zmniejsza ? Chyba mózg... Nie jestem żadnym "wyszkolonym rajdowcem" a na motocyklu jadąc 200+ nie widzę żadnych różnic....<br><hr>Amator
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2013, 12:31

Komentatorzy napisał(a):Przy 200km/h zwęża się nie droga a kąt widzenia. Mit jest prawdziwy choć jest tylko skrótem myślowym. Jest mnóstwo publikacji na ten temat, np ta:
<a href="http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz</a>/
cytujÄ™:
Pole widzenia zdrowego oka w pÅ‚aszczyźnie poziomej wynosi okoÅ‚o 150 stopni. Ponieważ pola widzenia obu oczu nakÅ‚adajÄ… siÄ™, peÅ‚ny kÄ…t widzenia czÅ‚owieka to zazwyczaj okoÅ‚o 200 stopni*. Gdy weźmie siÄ™ pod uwagÄ™ dodatkowe „uzbrojenie" oczu kierowcy, jakie stanowiÄ… lusterka, powinno okazać siÄ™, że każdy dysponuje obrazem sytuacji niemal dookoÅ‚a pojazdu. Niestety gdy tylko pojazd zaczyna jechać, pole widzenia kierujÄ…cego ulega gwaÅ‚townemu zawężeniu. Z tego wzglÄ™du przy Å›redniej prÄ™dkoÅ›ci wynoszÄ…cej 40 km/h, kÄ…t widzenia wynosi już tylko 100 stopni. Przy prÄ™dkoÅ›ci 70 km/h kÄ…t widzenia ogranicza siÄ™ do 75 stopni, a przy maksymalnej dopuszczonej przepisami prÄ™dkoÅ›ci na autostradzie - czyli przy 130 km/h - zmniejsza siÄ™ do jedynie 30 stopni*.
* French Road Safety Association<br><hr>kaduffy<br>
Komentatorzy napisał(a):Piszecie o tych 200km/h jakby to była jakaś prędkość nadświetlna i wydarzenie niecodzienne... Czy jak jedziecie autem 200 a niekiedy nawet więcej to wam sie coś zmniejsza ? Chyba mózg... Nie jestem żadnym "wyszkolonym rajdowcem" a na motocyklu jadąc 200+ nie widzę żadnych różnic....<br><hr>Amator<br>
Trochę pieprzysz, chodzi o to, że lecąc z prędkością tych umówmy się dwóch paczek kąt widzenia się zmniejsza, patrzysz na wprost tam gdzie jedziesz i wraz ze wzrostem prędkości zwracasz coraz większą uwagę własnie na te miejsca, kiedy lecisz dwie paki miejsce w które patrzysz zbliża się dużo szybciej niż przy 50 dlatego przestajesz zauważać nieistotne szczegóły. Patrzysz wtedy na 3-5 sekund przed siebie, dlatego nie bardzo masz czas żeby przeczytać przydrożny bilbord reklamowy czy zerknąć na jakąś duperę idącą po chodniku. Dlatego skrótem myślowym jest to, że droga się zwęża. Nic się nie zwęża zwyczajnie koncentrujemy znaczną część swojej uwagi na miejscu w którym za moment się znajdziemy. Jak nie widzisz różnic to na cholerę latasz tak szybko skoro wrażenia te same przy 50 i przy 200 ? :D<br><hr>afeaef
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2013, 13:04

Komentatorzy napisał(a):Nie wiem, kto to pisał, ale miał albo zły dzień, albo motocykle ogląda tylko na youtube.pl. Nie zgodze się chociaż by z jazdą na światłach długich w dzień. Często śmigam na światłach długich i zwiększa to czujność kierowców i pozbawia ich pewności siebie, właśnie dla tego że czasami nie widzą co nadjeżdża i jak szybko. Dzięki temu nie wykonują brawurowych manewrów tylko zastanawiają się dwa razy zanim je wykonają.
Przeczytanie tego artykułu skończyło się straconym czasem.
Pozdrawiam<br><hr>Paweł<br>
Komentatorzy napisał(a):No star,y jeżdzę już 6 lat codziennie do pracy ok 35 tys km i stosowałem patent z długim do momentu kiedy sam w samochodzie nie zwróciłem uwagi na taki motocykl - zero informacji dot odległości i wtedy masz zagwozdkę co robić - mogę czekać na motocykl ale mogę też nie wiedząc jak jst daleko wykonać manewr. W tej chwili nie jeżdzę z długimi światłami i nie wiedzę w tym sensu.<br><hr>Szoti<br>
Absolutnie popieram, bo mam takie same spostrzeżenia. Jedyne - moim zdaniem - racjonalne użycie "długich" (nie do oświetlenia drogi) jest w korku o porze popołudniowej/wieczornej. Wtedy kierowcy zauważają, że jedzie moto między samochodami i ustępują miejsca znacznie częściej - za co im bardzo dziękuje ;)<br><hr>wojtek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2013, 13:15

Komentatorzy napisał(a):CZERWONE SA SZYBKIE ALE CZARNE JESZCZE SZYBSZE SZCZEGÓLNIE HONDY<br><hr>X 11<br>
Komentatorzy napisał(a):NIEPRAWDA, Najszybsze są zielone, ale i tak szybsze są biało-niebieskie, czarne to złomy<br><hr>głupek<br>
Komentatorzy napisał(a):WIELOKOLOROWE SĄ NAJSZYBSZE !!! (tak mam w dowodzie wpisane - wielokolorowy) bo moja Niunia czuje że żyje od wymiany oleju do wymiany i od tankowania do tankowania ^_^<br><hr>STAR 266 359M<br>
Czarne są najmojsze! Moja jest tylko racja, i to święta racja! Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!<br><hr>racja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2013, 14:09

MIT No 16 - cXxja prawda, plus dodatkowy wydźwięk. Robisz redaktorku krecią robotę, a wystarczy czasem się chwilę zastanowić.
MIT No 19 - czysta prawda ;)<br><hr>Parawan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2013, 22:18

Komentatorzy napisał(a):Zgadzam się ze wszystkim, oprócz głośnych wydechów.
Po 5 latach jazdy motocyklem, mam dowody na to że im głośniej tym bezpieczniej w korku.
W KORKU. Czyli tam, gdzie nieuważny kierowca z lusterkiem zachlapanym deszczem może zepchnąć motocykl na tira.
Ponieważ większość życia motocyklowego spędziłem właśnie w korku, to głośny wydech uważam za podstawowy wymóg bezpieczeństwa.

Utrudnia to jazdę, bo jak widzę matkę z dzieckiem w wózku to muszę się starać przeturlać na niskich obrotach obok.
Ale coÅ› za coÅ›...<br><hr>fastviper<br>
Komentatorzy napisał(a):Samochody są coraz bardziej wyciszone i coraz więcej ma klimę. Tak więc zamknięte szyby, włączona klima i jakiś fajny bit w głośnikach niwelują głośność Twojego wydechu do odległości kilku metrów. No chyba że w samochodzie jest dziecko więc głośniejsza muza odpada.
Dodatkowo kierowca samochodu może zepchnąć kogokolwiek tylko wtedy kiedy JEDZIE. A skoro samochody JADĄ a Ty wjeżdżasz się miedzy nie, to ryzyko jest tylko po Twojej stronie.<br><hr>Rama<br>
Jak masz dobry wydech i wpadasz w korek, to się im szyby trzęsą więc nie muszą słyszeć :)<br><hr>goralx11
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/11/2013, 12:16

Witam , doczytalem do 12 i stwierdzilem **** nie ma co czytac , ten co to pisal nigdy nie jechal moto i tyle .
A ja sie sam skasowalem na rondzie i na wlasne zyczenie od sierpnia nie moge jezdzic .
FRAJER JESTES I TYLE BEZPOWAZANIA SLAWEK<br><hr>mordziak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/3/2014, 22:15

Komentatorzy napisał(a):Przy 200km/h zwęża się nie droga a kąt widzenia. Mit jest prawdziwy choć jest tylko skrótem myślowym. Jest mnóstwo publikacji na ten temat, np ta:
<a href="http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.renault.pl/swiat-renault/bezpieczenstwo/szkola-jazdy-renault/patrz-jak-jedziesz</a>/
cytujÄ™:
Pole widzenia zdrowego oka w pÅ‚aszczyźnie poziomej wynosi okoÅ‚o 150 stopni. Ponieważ pola widzenia obu oczu nakÅ‚adajÄ… siÄ™, peÅ‚ny kÄ…t widzenia czÅ‚owieka to zazwyczaj okoÅ‚o 200 stopni*. Gdy weźmie siÄ™ pod uwagÄ™ dodatkowe „uzbrojenie" oczu kierowcy, jakie stanowiÄ… lusterka, powinno okazać siÄ™, że każdy dysponuje obrazem sytuacji niemal dookoÅ‚a pojazdu. Niestety gdy tylko pojazd zaczyna jechać, pole widzenia kierujÄ…cego ulega gwaÅ‚townemu zawężeniu. Z tego wzglÄ™du przy Å›redniej prÄ™dkoÅ›ci wynoszÄ…cej 40 km/h, kÄ…t widzenia wynosi już tylko 100 stopni. Przy prÄ™dkoÅ›ci 70 km/h kÄ…t widzenia ogranicza siÄ™ do 75 stopni, a przy maksymalnej dopuszczonej przepisami prÄ™dkoÅ›ci na autostradzie - czyli przy 130 km/h - zmniejsza siÄ™ do jedynie 30 stopni*.
* French Road Safety Association<br><hr>kaduffy<br>
Komentatorzy napisał(a):Piszecie o tych 200km/h jakby to była jakaś prędkość nadświetlna i wydarzenie niecodzienne... Czy jak jedziecie autem 200 a niekiedy nawet więcej to wam sie coś zmniejsza ? Chyba mózg... Nie jestem żadnym "wyszkolonym rajdowcem" a na motocyklu jadąc 200+ nie widzę żadnych różnic....<br><hr>Amator<br>
Komentatorzy napisał(a):Trochę pieprzysz, chodzi o to, że lecąc z prędkością tych umówmy się dwóch paczek kąt widzenia się zmniejsza, patrzysz na wprost tam gdzie jedziesz i wraz ze wzrostem prędkości zwracasz coraz większą uwagę własnie na te miejsca, kiedy lecisz dwie paki miejsce w które patrzysz zbliża się dużo szybciej niż przy 50 dlatego przestajesz zauważać nieistotne szczegóły. Patrzysz wtedy na 3-5 sekund przed siebie, dlatego nie bardzo masz czas żeby przeczytać przydrożny bilbord reklamowy czy zerknąć na jakąś duperę idącą po chodniku. Dlatego skrótem myślowym jest to, że droga się zwęża. Nic się nie zwęża zwyczajnie koncentrujemy znaczną część swojej uwagi na miejscu w którym za moment się znajdziemy. Jak nie widzisz różnic to na cholerę latasz tak szybko skoro wrażenia te same przy 50 i przy 200 ? :D<br><hr>afeaef<br>
Kąt widzenia zależy od prędkości? hehehe <br><hr>optyk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2014, 13:58

W szczególności, zgadzam się z Mitem nr 19. 3:)<br><hr>Jarek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/8/2014, 22:05

Czuje pismo bocza...<br><hr>nieboczo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/8/2014, 08:44

Poza nr 5, wszystko się jakby zgadza no i te światła długie- zwłaszcza w korku są przydatne- tak samo głośny wydech- ponadto żadne pieszy czy rowerzysta, jak usłyszy to nie wjedzie, nagle nie skręci w lewo itp
na dłuższą mete jazda z takim wydechem jest męcząca- chyba, że się zdąży samemu ogłuchnąć ;)<br><hr>dr Kaftan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 19:56

Komentatorzy napisał(a):Witam , doczytalem do 12 i stwierdzilem **** nie ma co czytac , ten co to pisal nigdy nie jechal moto i tyle .
A ja sie sam skasowalem na rondzie i na wlasne zyczenie od sierpnia nie moge jezdzic .
FRAJER JESTES I TYLE BEZPOWAZANIA SLAWEK<br><hr>mordziak<br>
Zgadzam się troche ;/ Bo jesli na 99,9 % to motonita powoduje wypadek to ja dziękuje za taką opinie. 2 razy mialem zdarzenie drogowe i ani razu nie moja wina. / /... W korku ludzie nie zjezdzaja tylko dlatego ze sie boja o lakier to sie sporo zmienilo... teraz serio są uprzejmi i czesto jak podziekuje za zjechanie to mi odmachają .... ktos dzieny to pisał ;/<br><hr>Rak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/2/2015, 18:44

Komentatorzy napisał(a):Poza nr 5, wszystko się jakby zgadza no i te światła długie- zwłaszcza w korku są przydatne- tak samo głośny wydech- ponadto żadne pieszy czy rowerzysta, jak usłyszy to nie wjedzie, nagle nie skręci w lewo itp
na dłuższą mete jazda z takim wydechem jest męcząca- chyba, że się zdąży samemu ogłuchnąć ;)<br><hr>dr Kaftan<br>
Głośny wydech dopiero słychać jak cię wyprzedza motocykl, jeżeli jedzie za tobą to go nie słyszysz.<br><hr>dawes
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 46 gości




na górê