Zobacz wÄ…tek - Pierwsza gleba - kiedy?
NAS Analytics TAG

Pierwsza gleba - kiedy?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez adamRS » 19/1/2011, 15:36

200 - konna? :lol: To pewnie z nadmiaru mocy koło Ci uciekło :D
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań


Postprzez hejter » 19/1/2011, 18:30

RUTRA.RD napisał(a):dlatego na drodze lepiej najpierw przejechać trasę na której planujemy się wściekać ( jak w kuby przypadku rondo )

nie zawsze pomaga, mamy ze znajomymi taki z 2kilometrowy odcinek wiejskiej drogi. Sporo fajnych zakrętów, dobra widoczność, przyczepny asfalt i w razie "w" trawiaste pobocze przez większość trasy. Przejechana jak zawsze spokojnie trasa; nic szczególnego, niebezpiecznego no to jedziemy. Długi lewoskręt, spore pochylenie i pies na drodze. Psa ominąłem ale motocykl złapał pobocze i mnie katapultował na asfalt. Kurtkę mi przetarło na wylot ale zew. mocny ochraniacz prawdopodobnie mi uratował bark.
Więc to że ktoś przejedzie i sprawdzi drogę nie oznacza, że za chwilę ta droga będzie tak samo bezpieczna. Ciuchy, ciuchy i jeszcze raz dobre ciuchy to podstawa.
Aprilia Sl 1000 falco
hejter
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30/12/2010, 06:44
Lokalizacja: z mamy


Postprzez Kvba » 19/1/2011, 18:44

Dokładnie, gdyby nie ciuchy to bym był cały pozdzierany, a tak podniosłem, otrzepałem się i zająłem motocyklem. A na tym rondzie może z 10 minut wcześniej jechałem z kumplem i było wszystko ok, więc za drugim razem na pewniaka wleciałem i bum. Bywa. Nie ma reguły, bawiąc się w schodzenie na kolano na normalnych drogach trzeba się liczyć z dużym ryzykiem syfiastej drogi czy nagłego omijania przeszkody. Niestety, tutaj nikt nie zadba o to żeby droga była idealnie czysta jak na torze...
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hejter » 19/1/2011, 22:09

Kvba napisał(a):Dokładnie, gdyby nie ciuchy to bym był cały pozdzierany, a tak podniosłem, otrzepałem się i zająłem motocyklem. A na tym rondzie może z 10 minut wcześniej jechałem z kumplem i było wszystko ok, więc za drugim razem na pewniaka wleciałem i bum. Bywa. Nie ma reguły, bawiąc się w schodzenie na kolano na normalnych drogach trzeba się liczyć z dużym ryzykiem syfiastej drogi czy nagłego omijania przeszkody. Niestety, tutaj nikt nie zadba o to żeby droga była idealnie czysta jak na torze...


na torze czysty asfalt to mus a na drodze ani gmina ani powiat ani inne urzędy nie mają obowiązku utrzymania jej w "sterylnej" czystości jak to ma miejsce na torze. Druga sprawa że droga publiczna nie jest przeznaczona do schodzenia na kolano i do zabaw na jakie można sobie pozwolić na torze.
Aprilia Sl 1000 falco
hejter
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30/12/2010, 06:44
Lokalizacja: z mamy

Postprzez hejter » 20/1/2011, 08:42

pan_wiewiorka napisał(a):
hejter napisał(a): Druga sprawa że droga publiczna nie jest przeznaczona do schodzenia na kolano i do zabaw na jakie można sobie pozwolić na torze.

Piechdolicie kolego drogi. Każda droga jest do tego przeznaczona ale nie znaczy, że każda w konkretnej chwili będzie odpowiednia 8)


wątpię żeby przy projektowaniu jakiegoś odcinka drogowego ktokolwiek brał pod uwagę to że będą się na niej bawić motocykliści z prędkościami przekraczającymi dopuszczalne prędkości
Aprilia Sl 1000 falco
hejter
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30/12/2010, 06:44
Lokalizacja: z mamy

Postprzez RUTRA.RD » 20/1/2011, 09:01

rysując białe linie nie bierze sie pod uwagę motocykli ( bo one śliskie jak nie wiem co ) a co dopiero inne rzeczy
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez RUTRA.RD » 20/1/2011, 09:19

ja na białych miałem w 2010 takie doswiadzenia ze loj - ale kto tym w pl się będzie przejmował
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez witoldjusz » 20/1/2011, 09:36

pan_wiewiorka napisał(a):
hejter napisał(a): Druga sprawa że droga publiczna nie jest przeznaczona do schodzenia na kolano i do zabaw na jakie można sobie pozwolić na torze.

Piechdolicie kolego drogi. Każda droga jest do tego przeznaczona ale nie znaczy, że każda w konkretnej chwili będzie odpowiednia 8)



jednak nie każda, w wawie jest wiele ulic gdzie cieżko by było się położyć, takie koleiny że trzeba krosem jeździć
siódmy sezon
na GSX 750 F...i jeszcze nie znudził mi się
Avatar użytkownika
witoldjusz
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4/5/2009, 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hejter » 20/1/2011, 10:45

pan_wiewiorka napisał(a):Białe linie obecnie są naklejane, taka technologia 3M ;-)
A że śliskie, to fakt. Jednak kiedy są suche przyczepność jest zbliżona.

hejter napisał(a):wątpię żeby przy projektowaniu jakiegoś odcinka drogowego ktokolwiek brał pod uwagę to że będą się na niej bawić motocykliści z prędkościami przekraczającymi dopuszczalne prędkości

Fakt, band i szykan nikt nie robi ale obecnie nie znajdziesz winkla o profilu ujemnym (tak tylko na torze) a po w miarę nowym asfalcie lata się miodnie. Trzeba tylko uważać na pioch i takie tam wynalazki ale z tym projekt czy drogowcy nie mają nic wspólnego.


chodzi mi głównie o przeznaczenie takie drogi ale koniec ot. fakt jest taki że drogi mamy w PL do dvpy, torów jak na lekarstwo i nic się nie zmienia
Aprilia Sl 1000 falco
hejter
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30/12/2010, 06:44
Lokalizacja: z mamy

Postprzez Insekt » 20/1/2011, 11:10

poznan i lublin?? to chyba 2 :twisted:
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Insekt » 20/1/2011, 11:17

A myslalem, ze tam jest w miare normalny, bo widzialem chyba, ze chlopaka odsylali tam zeby potrenowal... :oops:
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Insekt » 20/1/2011, 11:40

http://www.youtube.com/watch?v=MJH1yZwi ... re=related

To jest to? Jakas modernizacja byla czy cos? Bo Monza to to nie jest :roll: Ale potrenowac mozna
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez RUTRA.RD » 20/1/2011, 11:45

tor to ja mam jak na ulice z chłopakami wylecę :) a jak chce bardziej profesjonalnie to rano na obwodnice jedziemy i ogien :)
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez hejter » 20/1/2011, 12:04

jest jeszcze w toruniu ale tam z tego co wiem tylko karting i motocykli nie wpuszczajÄ…...
Aprilia Sl 1000 falco
hejter
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30/12/2010, 06:44
Lokalizacja: z mamy

Postprzez wlamo » 11/4/2011, 14:33

Ja miałem narazie tylko jedną glebę pod koniec sezonu 2010 (początek listopada).
Wracam sobie ze szkoły ogarem 900, a że było zimno to byłem dość grubo ubrany- koszulka bluza i kurtka tekstylna. Stoję na światłach, zielone, ruszam, zapiąłem już 4 więc ponad 60km/h.:D Kiedy mijałem stację benzynową po mojej lewej wyjechał z niej Fiat Brava z 5m przede mną. Zdążyłem schamować do ponad 50km/h, odruchowo położyłem moto i uderzyłem barkiem w bok drzwi pasażera z przodu i odbiłem się. O dziwo już po chwili wstałem, kask cały nawet nie draśnięty, nic mnie nie bolało, nawet żadnego złamania, tylko przetarta kurtka i spodnie na wysokości kolana. Wieczorem jak adrenalina opadła to wszystko zaczęło mnie napi******, a na drugi dzień tylko siniak wielkości malego arbuza- przez całą pierś i całę ramię
Moto nawet nie zgasło bo silnik się wysprzęglił i chodził dalej, jednak nadawał się tylko do kasacji. Facet w którego uderzyłem mówił, że mnie nie widział, bo samochód go zasłanił co butle z gazem wiózł i pomyślał, że go jedna z takich butli z gazem je***/ :lol:
Od tej pory nie jeżdzę, ale na wiosnę 2012 będę robił prawko.
wlamo
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/5/2007, 19:49

Postprzez Gojus_96 » 11/4/2011, 18:19

No to będą dwa Ogary pod rząd. W maju tamtego roku wyjechał mi koleś na rondzie, przestraszyłem się (jezdzilem dopiero rok), zahamowałem za mocno, kólko mi ujechało, i glebłem na łokieć, nic mi sie nie stało, Ogarowi właściwie też nie, ale przestraszyłem się nieźle. Pozdrawiam, i żeby tych postów było tytaj jak najmniej :)
Lewa w górę !!!
Gojus_96
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19/7/2010, 11:46
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie

Postprzez kaktus79 » 13/4/2011, 14:07

U mnie pierwsza gleba była równie szybka, co idiotyczna. Pierwszy albo drugi miesiąc jazdy, wyjeżdżałem z posesji, gdzie łączenie z drogą główną jest na dosyć znacznym spadku. Przednie koło zjechało, tylne zostało na górce i zabrakło mi paru centymetrów nogi do podparcia się przy zatrzymaniu. Od tej pory zawsze zatrzymuję się obydwoma kołami przed spadkiem. :)
Pozdrawiam,
kaktus

http://gsx.kaktus.pl (otwórz link)
kaktus79
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29/3/2011, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez thomaskr » 16/5/2011, 14:05

U mnie pierwsza gleba jak u kolegi wyżej bardzo szybko, choć o dziwo bo jeżdżę bardzo yhm spokojnie:) po miesiącu użytkowania standardowa droga do pracy, ostry zakręt w lewo wychodzę z zakrętu i tir przede mną, patrzę na licznik 60km/h, więc się wychylam wolne więc go zaczynam brać a tu kolo mi wyjeżdża przede mnie, chciałem przyhamować no i gleba;( wstałem wkur*** moto leży w rowie i wygląda jak ruina... No i jak kulturalnie jeździć???
thomaskr
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/4/2011, 22:00

Postprzez DunPeal » 17/5/2011, 15:31

hmm tak sie zastanawiam, dlaczego wiekszosc kladzie motor na asfalcie? przeciez hamujac do ostatniej chwili normalnie heblami duzo lepiej wytracisz predkosc, no i w jakims tam stopniu masz w dalszym ciagu kontrole nad moto. lecac po asfalcie nie kontrolujesz nic.
rozumiem ze ktos ma taki odruch, ale ten odruch nie jest dobry.
DunPeal
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3/4/2011, 14:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez thomaskr » 17/5/2011, 22:29

Heh gdyby wszystko było takie proste chyba nikt z nas nie położył by motocyklu. Oczywiście że chyba nikt nie kładzie moto po to by wytracić prędkość (bezsensu) bo po to są zajebiste hamulce:) ale wiadomo to są ułamki sekund i nie zawsze jesteś w odpowiedniej pozycji żeby szybko przyhamować i w ogóle temat rzeka:)
thomaskr
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/4/2011, 22:00

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê