Zobacz wątek - wojsko
NAS Analytics TAG

wojsko

O wszystkim
_________

Postprzez Wilku111 » 2/2/2011, 23:23

Najpierw postrzelać z amunicji kupionej za podatki, a potem zabijać innych żołnierzy w imię pokoju :D
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin


Postprzez madcap » 2/2/2011, 23:52

Husarr napisał(a):(...)Wiewiór jaki paragraf 22?(...)


tytuł książki Josepha Hellera
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Łukasz_15* » 3/2/2011, 22:57

Mówić, że wszyscy wojskowi byli, są i będę kretynami bez perspektyw to tak jakby obrażać wszystkich, którzy walczyli o to, żebyście takie pierdoły mogli tutaj wypisywać. (oczywiście nie wszyscy)
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26

Postprzez Borax » 6/2/2011, 18:24

Też kiedyś myślałem o wojsku, że niby dobrze płatna praca... No to weźmy tą ścieżke finansową": niecały 1000 dla szeregowych, 2000 dla podoficerów, 3000-4000 dla oficerów, więcej już tylko generałowie w sztabach (wszystko oczywiście w przybliżeniu) Czy to jest "dużo" ? Jak dla mnie, to żadna rewelacja, biorąc pod uwagę charakter tej pracy.

Oczywiście, można pojechać na misję. Jest dodatek za ryzyko i rozłąkę. Ale armia starannie pilnuje, żeby żołnierzom nie było zbyt dobrze. Każdy dzień służby jest zaprotokołowany i inaczej liczony - zależnie od tego, czy siedzisz w bazie, jezdzisz na patrole, bierzesz udział w walce, jesteś ranny, albo trafiasz do niewoli - inaczej ci płacą. Wyliczone co do dnia i godziny. Najwięcej oczywiście płacą za akcje zbrojne - jakieś 100-150 zł za dzień.
Zaryzykuje ktoś życiem dla takiej sumy ?
Pewnie, że w cywilu też nie ma kokosów i też bywa ryzyko - ale w cywilu przynajmniej nikt nie chce cie zabić.

Podobno wojsko pomaga wyjść na ludzi. Wojsko nie jest instytucją charytatywną. Jeżeli wpakujesz się w jakieś gówno, to kto za to beknie ? Tak jest ! Twoi przełożeni wszystko zwalą na ciebie, żołnierzu !

W wojsku nie jesteś człowiekiem. Jesteś częścią wyposażenia armii i tak jesteś traktowany.

Podsumowując: armie lepiej omijać szerokim łukiem, a jeżeli już się tam trafi, to dekować się jak tylko się da.
Borax
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/3/2008, 21:43

Postprzez Czester » 6/2/2011, 20:00

Borax napisał(a):Najwięcej oczywiście płacą za akcje zbrojne - jakieś 100-150 zł za dzień.

No ja Cię proszę... tyle to ja mam za siedzenie na dvpie a w Niemczech na ogórkach mają dwa razy tyle więc wątpię, zeby ktoś narażał życie za takie psie pieniądze.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez JędrekZDW » 6/2/2011, 21:28

jeśli chodzi o kase to st.szeregowy otrzymuje na dzien dzisiejszy lekko ponad 2000 , za misje masz płace podstawow plus dodatek za misje za kazde opuszczenie bazy tez dostajesz dodatek kuzyn aktualnie przebywa na afganie wiec info mam z pierwszej ręki .
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez marynarz1 » 6/2/2011, 21:37

Ja dostałem propozycję pracy od wojska jakiś rok temu i proponowali 2200 na początek.
Kiedyś w jakiejś gazecie wyczytałem że wojsko daje umowę na 13 lat i potem nie chcą przedłużyć każdemu do pełnych 15. Trochę lipa.
SUZUKI RF 900 96'
Avatar użytkownika
marynarz1
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 19/1/2010, 20:55
Lokalizacja: Jelonka

Postprzez MaŁy_Bandzior » 6/2/2011, 22:02

Z wojskiem mam tyle wspólnego co stawienie się na komisji :D Z tą umową to wydaje mi się ,że w ciągu 13 lat musisz awansować wyżej niż szeregowy aby dostać przedłużenie zatrudnienia.

Mi marzenia małego chłopca o zostaniu wojskowym wybiły sprawy między innymi Polaków z , którzy zostali posadzeni jako kozły ofiarne za wykonanie rozkazu w Afganistanie. Na prawdę niezła zapłata za narażanie życia na wojnie...
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez JędrekZDW » 6/2/2011, 23:05

Tak chodzi o kontrakt szeregowy musi w ciągu 12 lat awansować na stopień kaprala by przejsc do sluzby stałej . Niestety mon wolał brac ludzi z cywila i szkolic na kaprala niz wyslac juz pracujacego szeregowego . W tym roku na szczescie rozformowali podoficerki dla cywili moze zaczna wysyłac st.szeregowych oby tak sie stało . Bo niestety duzo ludzi po 10 , 12 ltach mimo staran nie zostało wysłanych na podoficerke i zostali zwolnieni do cywila bez emerytury .
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez bryk77 » 7/2/2011, 01:25

Na komisji lekarskiej byłem i dostałem kategorię A. Po zakończeniu edukacji wymeldowałem się i wyemigrowałem. Potem weszła armia zawodowa i po kłopocie. Wojsko to nie dla mnie, ale szczerze mówiąc myślałem o Policji. Mam takie silne poczucie sprawiedliwości.. :wink:

Mam kolegę, który był trepem przez kilka (6 lub 7) lat w wojsku. Kawał skur***yna i tyle w temacie... Ale nie chcę wrzucać wszystkich do tego samego worka. On sam stwierdzil, że wojsko to jest instytucja dla idiotów. W jakim sensie? Nie wiem. Na moje oko to on tam jakiś numer wykręcił i go wyrzucili.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez witoldjusz » 7/2/2011, 11:05

...ja zawsze myślałem że wojsko to nie dla mnie, uciekałem ale mało skutecznie, potem koledzy powiedzieli że NIE DAM DARY W WOJSKU i to przeważyło szalę, zgłosiłem się, i nie załuje, może czas stracony ale teraz tak tego nie odbieram, wspomnienia są bezcenne. Czekam że może wezmą mnie na szkolenie rezerwy, ale na to raczej się nie zanosi
siódmy sezon
na GSX 750 F...i jeszcze nie znudził mi się
Avatar użytkownika
witoldjusz
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4/5/2009, 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez drek » 7/2/2011, 12:25

Borax napisał(a):Też kiedyś myślałem o wojsku, że niby dobrze płatna praca... No to weźmy tą ścieżke finansową": niecały 1000 dla szeregowych, 2000 dla podoficerów, 3000-4000 dla oficerów, więcej już tylko generałowie w sztabach (wszystko oczywiście w przybliżeniu) Czy to jest "dużo" ? Jak dla mnie, to żadna rewelacja, biorąc pod uwagę charakter tej pracy.

Oczywiście, można pojechać na misję. Jest dodatek za ryzyko i rozłąkę. Ale armia starannie pilnuje, żeby żołnierzom nie było zbyt dobrze. Każdy dzień służby jest zaprotokołowany i inaczej liczony - zależnie od tego, czy siedzisz w bazie, jezdzisz na patrole, bierzesz udział w walce, jesteś ranny, albo trafiasz do niewoli - inaczej ci płacą. Wyliczone co do dnia i godziny. Najwięcej oczywiście płacą za akcje zbrojne - jakieś 100-150 zł za dzień.
Zaryzykuje ktoś życiem dla takiej sumy ?
Pewnie, że w cywilu też nie ma kokosów i też bywa ryzyko - ale w cywilu przynajmniej nikt nie chce cie zabić.

Podobno wojsko pomaga wyjść na ludzi. Wojsko nie jest instytucją charytatywną. Jeżeli wpakujesz się w jakieś g...., to kto za to beknie ? Tak jest ! Twoi przełożeni wszystko zwalą na ciebie, żołnierzu !

W wojsku nie jesteś człowiekiem. Jesteś częścią wyposażenia armii i tak jesteś traktowany.

Podsumowując: armie lepiej omijać szerokim łukiem, a jeżeli już się tam trafi, to dekować się jak tylko się da.


Nie wiem gdzie przeczytałeś o zarobkach żołnierzy, pewnie na wp..
Tu masz link do zarobków żołnierzy zawodowych na dzień dzisiejszy:
http://www.wojskowe.info/wynagrodzenie-zolnierza/ a o płacach na misjach to pewnie na pudelku pisali... Strasznie denerwujące jest pisanie głupot przez osoby, które wojsko na co dzień widzą za bramy albo na apelach uroczystych.
Avatar użytkownika
drek
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/11/2009, 11:04

Postprzez SzpiceR » 7/2/2011, 12:56

dorry jak mam za 2.5 tysia byc kierownikiem (nawet w dobrych opcjach w regionie) i męczyc sie z ludzmi wielką odpowiedzialnoscią i niepewną wypłataą a cwiczyc i strzelac sobie za tyle samo z pewną wypłatą i 13sta pensja to kto tu jest IDIOTĄ ponczek? no chyba ze ktos jest bananowcem albo jest ustawiony od małego to faktycznie
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez JędrekZDW » 7/2/2011, 13:07

SzpiceR napisał(a):dorry jak mam za 2.5 tysia byc kierownikiem (nawet w dobrych opcjach w regionie) i męczyc sie z ludzmi wielką odpowiedzialnoscią i niepewną wypłataą a cwiczyc i strzelac sobie za tyle samo z pewną wypłatą i 13sta pensja to kto tu jest IDIOTĄ ponczek? no chyba ze ktos jest bananowcem albo jest ustawiony od małego to faktycznie


Popieram :D
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez witoldjusz » 8/2/2011, 10:07

SzpiceR napisał(a):dorry jak mam za 2.5 tysia byc kierownikiem (nawet w dobrych opcjach w regionie) i męczyc sie z ludzmi wielką odpowiedzialnoscią i niepewną wypłataą a cwiczyc i strzelac sobie za tyle samo z pewną wypłatą i 13sta pensja to kto tu jest IDIOTĄ ponczek? no chyba ze ktos jest bananowcem albo jest ustawiony od małego to faktycznie



dokładnie tak, poza tym w wojsku kładzie się jakiś nacisk na sprawność fizyczną, poszedłem do biura do pracy i z 63 kg mam teraz 92kg, w wojsku by do czegoś takiego pewnie nie doszło
siódmy sezon
na GSX 750 F...i jeszcze nie znudził mi się
Avatar użytkownika
witoldjusz
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4/5/2009, 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr