Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Nowe kategorie prawa jazdy na...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Nowe kategorie prawa jazdy na...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 12:29

Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem ludzi, którzy popierają ten projekt opierając się na niedoświadczeniu młodych kierowców. Skąd macie tą pewność, że mlody kierowca nigdy nie miał styczoności z większym sprzętem wasz wniosek jest taki (zdał prawko teraz wsiądzie na 1000cm3 i na pewno się zabije) no trochę więcej wiary... ale dobra skoro wątpicie w nas to niech przedłużą testy, niech będą trudniejsze a nie dodawać 6 lat do kat. A no dajcie spokój teraz co mamy śmigać na odkurzaczach 250cm3 to jest ŚMIECH dla mnie tym bardziej iż trzeba za każdym razem zdawać nowe prawko za tym idą nie małe pieniądze.<br><hr>Laik<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram w 100%
Najgorsze co może być to uszczęśliwianie ludzi na siłę - każdy chce naszego szczęścia, a tego u nas coraz mniej.

Jeden wsiÄ…dzie na 250 i od razu przerÄ…bie w drzewo inny poradzi sobie i na litrze.

Każdy ma takie coś między uszami i niech z tego korzysta.
<br><hr>Skromne 600<br>
Komentatorzy napisał(a):Statystyki z ostatnich lat. Prawdopodobieństwo spowodowania wypadku jest większe - brawura, przekonanie o własnych ogromnych umiejętnościach, mniejsze doświadczenie.

Odnosicie się do tego zbyt osobiście - nawet jeśli rzeczywiście są wśród Was prawdziwi mistrzowie dwóch kółek, to nie jest to istotne, bo przepisy mają to do siebie, że muszą odnosić się do wszystkich obywateli. A cóż nam wtedy pozstaję poza statystyką właśnie.<br><hr>dzidek<br>
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy nie jesteś jednym z tych ludzi którzy wolą równać się z najgorszymi, a nie najlepszymi? Mówiąc krótko wierzysz w socjalizm...<br><hr>Kiełbas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 12:40

Zaczyna wyglądać na to że urzędnicy państwowi są zainteresowani naszym dobrem.Jak państwo zaczyna się interesowac naszym dobrem to najwyzszy czas abysmy to "dobro" zaczeli przed nim ukrywać,w dobrze pojetym własnym interesie...;DDD - to dlatego tyle kategorii i głównie opłat .<br><hr>Ałła
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 12:53

Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem ludzi, którzy popierają ten projekt opierając się na niedoświadczeniu młodych kierowców. Skąd macie tą pewność, że mlody kierowca nigdy nie miał styczoności z większym sprzętem wasz wniosek jest taki (zdał prawko teraz wsiądzie na 1000cm3 i na pewno się zabije) no trochę więcej wiary... ale dobra skoro wątpicie w nas to niech przedłużą testy, niech będą trudniejsze a nie dodawać 6 lat do kat. A no dajcie spokój teraz co mamy śmigać na odkurzaczach 250cm3 to jest ŚMIECH dla mnie tym bardziej iż trzeba za każdym razem zdawać nowe prawko za tym idą nie małe pieniądze.<br><hr>Laik<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram w 100%
Najgorsze co może być to uszczęśliwianie ludzi na siłę - każdy chce naszego szczęścia, a tego u nas coraz mniej.

Jeden wsiÄ…dzie na 250 i od razu przerÄ…bie w drzewo inny poradzi sobie i na litrze.

Każdy ma takie coś między uszami i niech z tego korzysta.
<br><hr>Skromne 600<br>
Komentatorzy napisał(a):Statystyki z ostatnich lat. Prawdopodobieństwo spowodowania wypadku jest większe - brawura, przekonanie o własnych ogromnych umiejętnościach, mniejsze doświadczenie.

Odnosicie się do tego zbyt osobiście - nawet jeśli rzeczywiście są wśród Was prawdziwi mistrzowie dwóch kółek, to nie jest to istotne, bo przepisy mają to do siebie, że muszą odnosić się do wszystkich obywateli. A cóż nam wtedy pozstaję poza statystyką właśnie.<br><hr>dzidek<br>
Tak piękna idea,tylko ze tu chodzi o kasę ,a nie o poprawienie bezpieczenstwa.Czy podatek drogowy zawarty w cenie paliwa przeznaczany jest na budowe drógTak samo kazda kolejna kategoria to opłata na utrzymanie systemu który ma kontrolować ,a Twoje bezpieczenstwo akurat system najmniej obchodzi...<br><hr>U.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 15:39

mam 18 lat i przyznam się ze prawdopodobnie zrobię sobie prawko na motocykl w kwietniu lub w maju bieżącego roku.<br><hr>pachu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 17:19

Komentatorzy napisał(a):Dlaczego w TV trąbią o tym, że podane kategorie już obowiązują skoro wchodzą za 2 lata ? Może ktoś to naprostować ? <br><hr>JUnior<br>
Komentatorzy napisał(a):A może nie "obowiązują" a zostały "zatwierdzone przez senat" ? To zdecydowana różnica.<br><hr>społeczniak<br>
Komentatorzy napisał(a):No tak. I przed wczoraj od instruktorki dowiedziałem się, że mogę zdawać już tylko do 250ccm, bo nie miałem wystawionego zaświadczenia o ukończeniu kursu. Sam już nie wiem co jest grane :/ <br><hr>kom<br>
zmień instruktorkę....<br><hr>tim011
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 22:49

po co te glupie zmiany?Tylko dla kasy. Jak kots nie ma oleju w glowie to i na 125ccm sie zabije?????<br><hr>dani125
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 00:05

"1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1."
Panowie tego nie rozumiem.Czyli jak odpiorę A w 2012 to musze je wymienić na A2 po wejściu nowych przepisów? Przecież u nas prawo nie działa wstecz?<br><hr>realista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 11:12

Komentatorzy napisał(a):"1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1."
Panowie tego nie rozumiem.Czyli jak odpiorę A w 2012 to musze je wymienić na A2 po wejściu nowych przepisów? Przecież u nas prawo nie działa wstecz?<br><hr>realista<br>
Nie zmienią Ci kategorii, a jedynie wygląd blankiecika. Jeżeli od 19.1.2013 mają już być nowe kategorie, to muszą one być wydrukowane na papierku zwanym prawo jazdy. o to chodzi w słowie "wzór".<br><hr>kombinuj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 11:19

zakładam auto szkołę! ale będę hajs trzepał! :D
Tak naprawdę pomysł z tymi przepisami jest do bani jak całe ministerstwo - mylą doświadczenie w ruchu drogowym z umiejetnosciami prowadzenia motocykla...co ma się piernik do wiatraka? Można nauczyć się za****** jeździć na torze, a w ruchu drogowym być ostatnia łamagą, a można też przejeździć na motocyklu kat A2 sporo po ulicy, potem przesiąść sie na 600ccm i rozsmarować się na najbliższej latarni.<br><hr>sman
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 14:18

Komentatorzy napisał(a):Jeśli zrobię sobie prawo jazdy kat. A w sierpniu 2012 to 19 stycznia 2013 wymienia mi na kat. A2 ??? O co tak w ogóle chodzi z tą wymianą ???<br><hr>aaaaaaa<br>
Nie zmienią, bo prawo nie działa wstecz<br><hr>Opos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 15:38

Komentatorzy napisał(a):"1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1."
Panowie tego nie rozumiem.Czyli jak odpiorę A w 2012 to musze je wymienić na A2 po wejściu nowych przepisów? Przecież u nas prawo nie działa wstecz?<br><hr>realista<br>
prawo nie działa wstecz - odbierzesz prawko przed wejsciem nowych kategorii to bedziesz mial prawko na starych zasadach. Wynienic bedziesz je musial po prostu na nowe, zeby jeszcze raz zabulić urzędasom, ale twoje kategorie zostają.<br><hr>buck satan and the 666 shoterz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 16:57

Moim zdaniem nie będzie trzeba wymieniać prawka jeśli za się przed wprowadzeniem nowych kategorii, ale pewny nie jestem.<br><hr>Laik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 20:30

Poprawcie, jeśli się mylę, ale czy to znaczy, że mając kat A+B nie będę mógł kierować czterokołowcem, chyba, że będzie to czterokołowiec lekki??<br><hr>Kubaz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 21:58

Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem ludzi, którzy popierają ten projekt opierając się na niedoświadczeniu młodych kierowców. Skąd macie tą pewność, że mlody kierowca nigdy nie miał styczoności z większym sprzętem wasz wniosek jest taki (zdał prawko teraz wsiądzie na 1000cm3 i na pewno się zabije) no trochę więcej wiary... ale dobra skoro wątpicie w nas to niech przedłużą testy, niech będą trudniejsze a nie dodawać 6 lat do kat. A no dajcie spokój teraz co mamy śmigać na odkurzaczach 250cm3 to jest ŚMIECH dla mnie tym bardziej iż trzeba za każdym razem zdawać nowe prawko za tym idą nie małe pieniądze.<br><hr>Laik<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram w 100%
Najgorsze co może być to uszczęśliwianie ludzi na siłę - każdy chce naszego szczęścia, a tego u nas coraz mniej.

Jeden wsiÄ…dzie na 250 i od razu przerÄ…bie w drzewo inny poradzi sobie i na litrze.

Każdy ma takie coś między uszami i niech z tego korzysta.
<br><hr>Skromne 600<br>
Komentatorzy napisał(a):Statystyki z ostatnich lat. Prawdopodobieństwo spowodowania wypadku jest większe - brawura, przekonanie o własnych ogromnych umiejętnościach, mniejsze doświadczenie.

Odnosicie się do tego zbyt osobiście - nawet jeśli rzeczywiście są wśród Was prawdziwi mistrzowie dwóch kółek, to nie jest to istotne, bo przepisy mają to do siebie, że muszą odnosić się do wszystkich obywateli. A cóż nam wtedy pozstaję poza statystyką właśnie.<br><hr>dzidek<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy nie jesteś jednym z tych ludzi którzy wolą równać się z najgorszymi, a nie najlepszymi? Mówiąc krótko wierzysz w socjalizm...<br><hr>Kiełbas<br>
Mam wrażenie, że Ty nie do końca rozumiesz termin socjalizm.<br><hr>kulka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 22:23

Komentatorzy napisał(a):mam 18 lat i przyznam się ze prawdopodobnie zrobię sobie prawko na motocykl w kwietniu lub w maju bieżącego roku.<br><hr>pachu<br>
ciesze sie ze powierzyłeś mi swój sekret<br><hr>ontonieja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/1/2011, 12:14

Odnośnie zapytania "realista" do P." 1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1."
Dowidziałem się z |żadnego pewnego| źródła, że nie będzie trzeba wymieniać prawa jazdy na nowe (czyli zgodne z nowymi kategoriami) gdy zda się prawo jazdy przed wprowadzeniem tego przepisu, tych kategorii. Ten punkt mówi o tym, że wymiana będzie dotyczyła tego plastiku, karty no prawa jazdy na nowe (nowy wygląd tak jak kiedyś stare prawa jazdy na nowe gdy do Unii weszliśmy) ale o takiej samej kategorii jaką zdawaliśmy. PODKREŚLAM, ŻE MOJA WIEDZA JEST NIEPOTWIERDZONA JEŻELI SIĘ MYLĘ PROSZĘ O POPRAWIENIE MNIE.<br><hr>Laik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/1/2011, 12:19

Baaaaaaaaaaaaardzo mi się nie podoba art. 124 ust. 3 ..... oczywiście obywatel musi zapłacic za fanaberie rządzących..... Jak nakazują mi zmienić dokument NIE Z MOJEJ WINY to niech sami pokrywają koszty!!! Banda złodzieji..... Całe szczęście że czas do 2028r. - przepisy się pewnie ze 4 razy jeszcze zmienią :/
<br><hr>niepocieszony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/1/2011, 21:41

Z powyższych przepisów wynika, że motocykl nie będzie mógł być wyposażony w napęd elektryczny. Ustawa ma wejść w życie za dwa lata i może się okazać, że będzie już na starcie przestarzała.<br><hr>Huckleberry
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/1/2011, 22:43

A co z moimi kategoriami które już posiadam? Mam prawo jazdy kat. B od 2007 roku i kat. A od 2010. Obie kategorie bezterminowe. Czy to znaczy, że po wejściu tej ustawy w życie, wymianie prawa jazdy na nowy wzór, moje prawo jazdy nagle zrobi się terminowe na 15 lat??<br><hr>szalek89
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/1/2011, 22:49

Komentatorzy napisał(a):po co te glupie zmiany?Tylko dla kasy. Jak kots nie ma oleju w glowie to i na 125ccm sie zabije?????<br><hr>dani125<br>
Biorą dobry przykład z Niemców. Tam też trzeba jeździć przez dwa lata z ograniczoną mocą - do 25kW. Uważam, że to jest dobry pomysł, bo do jazdy sprzętem o mocy powyżej 50KM potrzeba trochę wprawy... Kupowanie 120-konnej 600-tki synkowi na osiemnastkę to idiotyzm... Motocykl to nie auto, którym pojedzie każda łamaga, nowicjusz i emeryt.<br><hr>MAH
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê