Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Nowe kategorie prawa jazdy na...
Advertisement
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Nowe kategorie prawa jazdy na...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 11:47

Uff, ulga, 18-stka na początku 2012 więc zdążę ;) A co do tych zmian: to i tak za wiele to nie pomoże, kto będzie co chwila prawo jazdy robił i wgl jeździł takimi komarynkami?, zapewne mało osób, tak więc będzie więcej bez prawa jazdy i na drodze zrobi się niebezpieczniej z racji tego, że tacy motocykliści z pewnością nie będą zatrzymywać się do kontroli. Według mnie nie powinni nic mieszać, kto się będzie miał zabić to choćby miał te 30 lat to i tak się zabije. Zrobić bardziej wymagające szkolenia, a nie bawić się tak jak to oni potrafią... ;/<br><hr>Kris
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 12:06

Komentatorzy napisał(a):Gdyby Polska była normalnym krajem to mając kategorie A1 po przekroczeniu 18 można by z automatu zdobyć kategorie A ewentualnie po egzaminie. Ale znając nasze zachłanne władze to trzeba będzie za każdym razem płacic za pełny kurs co oznacza że za każdym razem tysiak w plecy...<br><hr>Pacek<br>
Komentatorzy napisał(a):Ależ jest tak jak mówisz. Rozszerzenie kategorii prawie nic nie kosztuje. O czym mowa?<br><hr>Kampiszon<br>
Nie kłam. Kosztuje tyle co połowa kursu + opłaty za egzamin pomniejszone o około 30 złotych (teoria). Jak ja robiłem A1+A to wyszło mnie 1000+180 + 400+150. Czyli o 550 złotych drożej, niżbym miał robić 'czyste' A. I za co te 550 złotych zapłaciłem? Za zrobienie ósemek na placu i parę godzin na mieście. No sorry, ale jak ktoś ma A1 i jeździ dwa lata to nie potrzebuje znowu tych ósemek katować.<br><hr>Ananas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 12:12

Kategoria A2 - pomysł oceniam na 4-. Natomiast wykonanie dostaje w pełni zasłużone 2.0 i widzimy się we wrześniu. Dlaczego, pytam się, dlaczego jest obowiązkiem powtórny kurs (skrócony) i egzamin? Skoro mądre głowy wymyśliły, że jedyną przeszkodą w prowadzeniu mocnej maszyny jest wiek, dlaczego AUTOMATYCZNIE po przekroczeniu danej granicy wiekowej nie można się poruszać takim pojazdem? I nie trzeba by wymieniać dokumentów, chodzić na kursy, czekać na egzaminy... Masz wklepaną kategorią A w PJ. W razie kontroli Policja sprawdza Twój wiek (np. z dowodu) i sobie patrzy - 16 lat = do 11kW. 18 lat?. Do 35kW. Powyżej 21? Unlimited. Dziękuję za uwagę.

Ps. Na szczęście mój GS ma w dowodzie 34 kW i 0,1809 kW/kg. Dziewczyna będzie miała czym jeździć na A2...<br><hr>Ananas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 14:24

Komentatorzy napisał(a):Uff, ulga, 18-stka na początku 2012 więc zdążę ;) A co do tych zmian: to i tak za wiele to nie pomoże, kto będzie co chwila prawo jazdy robił i wgl jeździł takimi komarynkami?, zapewne mało osób, tak więc będzie więcej bez prawa jazdy i na drodze zrobi się niebezpieczniej z racji tego, że tacy motocykliści z pewnością nie będą zatrzymywać się do kontroli. Według mnie nie powinni nic mieszać, kto się będzie miał zabić to choćby miał te 30 lat to i tak się zabije. Zrobić bardziej wymagające szkolenia, a nie bawić się tak jak to oni potrafią... ;/<br><hr>Kris<br>
Tak to prawda... jestem w takiej samej sytuacji;) 2012 i w lutym moge robic A.
Jak zrobią od 24 A to nikt nie będzie robił prawka tylko kupi sześćsete i policja mu może pomachać... taka prawda...<br><hr>Saz Cipka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 15:17

Komentatorzy napisał(a):Dlaczego w TV trąbią o tym, że podane kategorie już obowiązują skoro wchodzą za 2 lata ? Może ktoś to naprostować ? <br><hr>JUnior<br>
Komentatorzy napisał(a):A może nie "obowiązują" a zostały "zatwierdzone przez senat" ? To zdecydowana różnica.<br><hr>społeczniak<br>
No tak. I przed wczoraj od instruktorki dowiedziałem się, że mogę zdawać już tylko do 250ccm, bo nie miałem wystawionego zaświadczenia o ukończeniu kursu. Sam już nie wiem co jest grane :/ <br><hr>kom
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 15:54

Komentatorzy napisał(a):Uff, ulga, 18-stka na początku 2012 więc zdążę ;) A co do tych zmian: to i tak za wiele to nie pomoże, kto będzie co chwila prawo jazdy robił i wgl jeździł takimi komarynkami?, zapewne mało osób, tak więc będzie więcej bez prawa jazdy i na drodze zrobi się niebezpieczniej z racji tego, że tacy motocykliści z pewnością nie będą zatrzymywać się do kontroli. Według mnie nie powinni nic mieszać, kto się będzie miał zabić to choćby miał te 30 lat to i tak się zabije. Zrobić bardziej wymagające szkolenia, a nie bawić się tak jak to oni potrafią... ;/<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Tak to prawda... jestem w takiej samej sytuacji;) 2012 i w lutym moge robic A.
Jak zrobią od 24 A to nikt nie będzie robił prawka tylko kupi sześćsete i policja mu może pomachać... taka prawda...<br><hr>Saz Cipka<br>
Nie możesz bo egzaminy na A nie są przeprowadzane w zimie. Więc w lutym nie będziesz mugł zrobić. Chyba że globalne ocieplenie przyjdzie ku uciesze ekodebili.<br><hr>scdszc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 17:23

Komentatorzy napisał(a):Kategoria A2 - pomysł oceniam na 4-. Natomiast wykonanie dostaje w pełni zasłużone 2.0 i widzimy się we wrześniu. Dlaczego, pytam się, dlaczego jest obowiązkiem powtórny kurs (skrócony) i egzamin? Skoro mądre głowy wymyśliły, że jedyną przeszkodą w prowadzeniu mocnej maszyny jest wiek, dlaczego AUTOMATYCZNIE po przekroczeniu danej granicy wiekowej nie można się poruszać takim pojazdem? I nie trzeba by wymieniać dokumentów, chodzić na kursy, czekać na egzaminy... Masz wklepaną kategorią A w PJ. W razie kontroli Policja sprawdza Twój wiek (np. z dowodu) i sobie patrzy - 16 lat = do 11kW. 18 lat?. Do 35kW. Powyżej 21? Unlimited. Dziękuję za uwagę.

Ps. Na szczęście mój GS ma w dowodzie 34 kW i 0,1809 kW/kg. Dziewczyna będzie miała czym jeździć na A2...<br><hr>Ananas<br>
Kasa...<br><hr>Szymon VFR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 17:40

Komentatorzy napisał(a):Na kategorię A2 będzie można zdawać w wieku 18 lat, nie posiadając wcześniej żadnej innej kategorii?

Na A2 łapie się Honda cb350 ;)<br><hr>AdiStreet<br>
Tak<br><hr>Bombel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 17:43

Komentatorzy napisał(a):Uff, ulga, 18-stka na początku 2012 więc zdążę ;) A co do tych zmian: to i tak za wiele to nie pomoże, kto będzie co chwila prawo jazdy robił i wgl jeździł takimi komarynkami?, zapewne mało osób, tak więc będzie więcej bez prawa jazdy i na drodze zrobi się niebezpieczniej z racji tego, że tacy motocykliści z pewnością nie będą zatrzymywać się do kontroli. Według mnie nie powinni nic mieszać, kto się będzie miał zabić to choćby miał te 30 lat to i tak się zabije. Zrobić bardziej wymagające szkolenia, a nie bawić się tak jak to oni potrafią... ;/<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Tak to prawda... jestem w takiej samej sytuacji;) 2012 i w lutym moge robic A.
Jak zrobią od 24 A to nikt nie będzie robił prawka tylko kupi sześćsete i policja mu może pomachać... taka prawda...<br><hr>Saz Cipka<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie możesz bo egzaminy na A nie są przeprowadzane w zimie. Więc w lutym nie będziesz mugł zrobić. Chyba że globalne ocieplenie przyjdzie ku uciesze ekodebili.<br><hr>scdszc<br>
Jeżeli masz już kogoś obrażać to zainwestuj w słownik... Albo przynajmniej przeglądarkę podkreślającą błędy...<br><hr>Bombel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 17:44

Ajtam rozpaczacie, najwyżej więcej ludzi będzie śmigało bez prawka.
Prawo sobie życie sobie, bez paniki:)
Tak jak kradzież to krótkotrwały zabór mienia, niska szkodliwość społeczna czynu, umarzanie sprawy z powodu niewykrycia sprawcy - bo nam się nie chciało....
Spokojnie, oby do wiosny:)))<br><hr>Shot
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 20:02

Komentatorzy napisał(a):Uff, ulga, 18-stka na początku 2012 więc zdążę ;) A co do tych zmian: to i tak za wiele to nie pomoże, kto będzie co chwila prawo jazdy robił i wgl jeździł takimi komarynkami?, zapewne mało osób, tak więc będzie więcej bez prawa jazdy i na drodze zrobi się niebezpieczniej z racji tego, że tacy motocykliści z pewnością nie będą zatrzymywać się do kontroli. Według mnie nie powinni nic mieszać, kto się będzie miał zabić to choćby miał te 30 lat to i tak się zabije. Zrobić bardziej wymagające szkolenia, a nie bawić się tak jak to oni potrafią... ;/<br><hr>Kris<br>
Pamiętajcie, że kurs możecie rozpocząć już 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, więc jest możliwe, aby w dniu urodzin iść na egzamin.<br><hr>Laszlo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 20:10

wiec jesli ktos zacznie robic prawo jazdy A w czerwcu 2012 i odbierze je w listopadzie/grudniu 2012 majac 18lat i wejdzie ta ustawa 19.01.2013 to czy bedzie sie mogl poruszac dowolnymi motocyklami czy po mimo to ze posiada A to tylko tymi do kategori wiekowej czyli 35kW? POZDRAWIAM<br><hr>krzychus3
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 20:39

No to Pełowcy żeście se w dupę sami strzelili ...

AM robione jak inne prawka w i egzamin w WORDzie bajerka jełopy
Pamiętajcie małolaty przy następnych wyborach kto wam to zafundował.


<br><hr>Van Helsing
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 21:49

Moim zdaniem jest to totalna głupota. Rozumiem, że nasz kraj o nas dba i chce dla nas jak najlepiej oraz te całe idee dotyczące poprawienia bezpieczeństwa na drogach, troskę o młodych ludzi tz. dawców organów. Tak rozumiem to wszystko, ale skoro to wolny kraj To Ja Chcę być takim dawcą i widzę po przeczytaniu opini innych na ten temat, że nie tylko ja. Gdyby były w Polsce dobre drogi to wypadków byłoby wiele mniej.<br><hr>Laik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 22:30

Nie rozumiem ludzi, którzy popierają ten projekt opierając się na niedoświadczeniu młodych kierowców. Skąd macie tą pewność, że mlody kierowca nigdy nie miał styczoności z większym sprzętem wasz wniosek jest taki (zdał prawko teraz wsiądzie na 1000cm3 i na pewno się zabije) no trochę więcej wiary... ale dobra skoro wątpicie w nas to niech przedłużą testy, niech będą trudniejsze a nie dodawać 6 lat do kat. A no dajcie spokój teraz co mamy śmigać na odkurzaczach 250cm3 to jest ŚMIECH dla mnie tym bardziej iż trzeba za każdym razem zdawać nowe prawko za tym idą nie małe pieniądze.<br><hr>Laik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 22:47

Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem ludzi, którzy popierają ten projekt opierając się na niedoświadczeniu młodych kierowców. Skąd macie tą pewność, że mlody kierowca nigdy nie miał styczoności z większym sprzętem wasz wniosek jest taki (zdał prawko teraz wsiądzie na 1000cm3 i na pewno się zabije) no trochę więcej wiary... ale dobra skoro wątpicie w nas to niech przedłużą testy, niech będą trudniejsze a nie dodawać 6 lat do kat. A no dajcie spokój teraz co mamy śmigać na odkurzaczach 250cm3 to jest ŚMIECH dla mnie tym bardziej iż trzeba za każdym razem zdawać nowe prawko za tym idą nie małe pieniądze.<br><hr>Laik<br>
Popieram w 100%
Najgorsze co może być to uszczęśliwianie ludzi na siłę - każdy chce naszego szczęścia, a tego u nas coraz mniej.

Jeden wsiądzie na 250 i od razu przerąbie w drzewo inny poradzi sobie i na litrze.

Każdy ma takie coś między uszami i niech z tego korzysta.
<br><hr>Skromne 600
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 00:01

Jeśli zrobię sobie prawo jazdy kat. A w sierpniu 2012 to 19 stycznia 2013 wymienia mi na kat. A2 ??? O co tak w ogóle chodzi z tą wymianą ???<br><hr>aaaaaaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 10:03

Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem ludzi, którzy popierają ten projekt opierając się na niedoświadczeniu młodych kierowców. Skąd macie tą pewność, że mlody kierowca nigdy nie miał styczoności z większym sprzętem wasz wniosek jest taki (zdał prawko teraz wsiądzie na 1000cm3 i na pewno się zabije) no trochę więcej wiary... ale dobra skoro wątpicie w nas to niech przedłużą testy, niech będą trudniejsze a nie dodawać 6 lat do kat. A no dajcie spokój teraz co mamy śmigać na odkurzaczach 250cm3 to jest ŚMIECH dla mnie tym bardziej iż trzeba za każdym razem zdawać nowe prawko za tym idą nie małe pieniądze.<br><hr>Laik<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram w 100%
Najgorsze co może być to uszczęśliwianie ludzi na siłę - każdy chce naszego szczęścia, a tego u nas coraz mniej.

Jeden wsiądzie na 250 i od razu przerąbie w drzewo inny poradzi sobie i na litrze.

Każdy ma takie coś między uszami i niech z tego korzysta.
<br><hr>Skromne 600<br>
Statystyki z ostatnich lat. Prawdopodobieństwo spowodowania wypadku jest większe - brawura, przekonanie o własnych ogromnych umiejętnościach, mniejsze doświadczenie.

Odnosicie się do tego zbyt osobiście - nawet jeśli rzeczywiście są wśród Was prawdziwi mistrzowie dwóch kółek, to nie jest to istotne, bo przepisy mają to do siebie, że muszą odnosić się do wszystkich obywateli. A cóż nam wtedy pozstaję poza statystyką właśnie.<br><hr>dzidek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 10:17

Komentatorzy napisał(a):Uff, ulga, 18-stka na początku 2012 więc zdążę ;) A co do tych zmian: to i tak za wiele to nie pomoże, kto będzie co chwila prawo jazdy robił i wgl jeździł takimi komarynkami?, zapewne mało osób, tak więc będzie więcej bez prawa jazdy i na drodze zrobi się niebezpieczniej z racji tego, że tacy motocykliści z pewnością nie będą zatrzymywać się do kontroli. Według mnie nie powinni nic mieszać, kto się będzie miał zabić to choćby miał te 30 lat to i tak się zabije. Zrobić bardziej wymagające szkolenia, a nie bawić się tak jak to oni potrafią... ;/<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Tak to prawda... jestem w takiej samej sytuacji;) 2012 i w lutym moge robic A.
Jak zrobią od 24 A to nikt nie będzie robił prawka tylko kupi sześćsete i policja mu może pomachać... taka prawda...<br><hr>Saz Cipka<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie możesz bo egzaminy na A nie są przeprowadzane w zimie. Więc w lutym nie będziesz mugł zrobić. Chyba że globalne ocieplenie przyjdzie ku uciesze ekodebili.<br><hr>scdszc<br>
Komentatorzy napisał(a):Jeżeli masz już kogoś obrażać to zainwestuj w słownik... Albo przynajmniej przeglądarkę podkreślającą błędy...<br><hr>Bombel<br>
No pewnie, nikt nie jest taki głupi, żeby robić prawko. Co tam najwyżej z własnej kasy komuś naprawisz auto albo będziesz płacił rentę do końca życia. Luz<br><hr>dzidek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 11:17

Komentatorzy napisał(a):Do Ministerstwa Komunikacji. Piszę ,żeby podziękować w imieniu tych miłośników jednośladów, którzy nie zdążą odebrać prawa jazdy przed 2013.Jestem wdzięczny za troskę, za to jak dbacie Państwo o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.Wasza troska napawa mnie optymizmem i napełnia me serce miłością, bo jest tam wielu którzy nie pozwolą by przytrafiła nam się jakaś krzywda.Pozwolę sobie zauważyć, że odpowiednią edukację można zacząć już od niemowlaka.Proponuję kategorię WD(wózek dziecięcy dla tatusiów-niemowlaki oczywiście w kaskach),AS(smyk)dla rowerków trójkołowych,AS+rowerki-koła 10",AJ rowerki-koła16". Można te kategorie jeszcze rozszeżać np.WD+wózeczki dla bliźniaków. Wszystko zależy od pomysłu urzędnika M.K., no i oczywiście za odpowiednią opłatą. Pozdrawiam
nie-poprawny
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU<br><hr>nie-poprawny<br>
Przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Drodzy ludzie, PŁAĆCIE nam! Naprawdę, jak zapłacicie, to poprawi się bezpieczeństwo! Nie wierzycie? Dlaczego?
Przecież dzięki temu, jakiś kolejny Pan XY z sejmu kupi sobie Ferrari, czy Porsche.

ZŁODZIEJE!!!<br><hr>Krzysiek Lc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr