Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Nowe kategorie prawa jazdy na...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Nowe kategorie prawa jazdy na...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 14/1/2011, 21:57

Komentatorzy napisał(a):Bardzo dobrze, utrze to trochę nosa nieodpowiedzialnej młodzieży...18 lat, zdane prawko i siada na 180konnego 1000, gdzie nie miał nigdy wcześniej styczności z jednośladem ani nie posiada wiedzy teoretycznej jak takiego "potwora" należy prowadzić. Dopiero jak się wyłoży i daj boże przeżyje to siada przed kompem i klepie forum oraz poradniki i nabiera rozumu, tylko czasami już 2 szansy się nie dostaje. To nie samochód że wybacza błędy.
Mam nadzieję że zrobią też regulacje odnośnie nauk jazdy, gdzie wymagane będzie uczenie na co najmniej 500 i egzamin też będzie się odbywał na większej pojemności niż dotychczas. Przewidziane powinny być też godziny nauki "winklów" bo manetkę odkręcić każdy potrafi, a jak mówisz o przeciwskrętach to robią oczy...
Dużo winy też mają instruktorzy, klepanie kasy tylko, a on też powinien być na motocyklu, a nie w samochodziku siedzi i on ma pojęcie o jeździe. Zrobił kiedyś uprawnienia A na WS-ce, zdał egzamin i tyle. Wysłać takiego Pana na tor Poznań, posadzić na jakąś RR-kę i niech pokaże czy faktycznie wie czego uczy i dopiero wtedy zaliczyć mu egzamin instruktora.

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów i życzę udanego sezonu 2011<br><hr>daemon<br>
Komentatorzy napisał(a):To o czym mówisz na początku swojej wypowiedzi to socjalizm (propagowany przez UE) w najczystszej postaci, jednak taki koleś nie wsiada na motocykl żeby jeździć z punktu A do punktu B, tylko po to żeby wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej i dowieść że jest jurnym chłopem, natomiast na bzyczku 125cc wzbudzi jedynie litość i ewentualna panna wybierze tego który śmiga motocyklem klasy 1000 (bez prawka). Dlatego albo koleś również zdecyduje się jeździć bez prawka, albo da mu się możliwość zrobienia tej licencji kiedy taką "125" można zrobić wrażenie na pannach czyli w wieku 13-14 lat. Sądzę że lepiej uczyć się przez doświadczenia, po co państwo ma się do tego wtranżalać i tym sztucznie sterować?<br><hr>Kiełbas<br>
Komentatorzy napisał(a):Czyli według ciebie, 18latek, ma sie rozwalić na litrze, zabic siebie, i nie daj boze inne postronne osoby, zeby miec "szacun wsrod ziomkow i dupeczek"? Czysty debilizm. Dla ludzi ktorzy pasjonuja sie motocyklami, nawet taki bzyk starcza, nie mowiac ze te bzyki, rozpedzaja sie do ponad 140km/h. To nie jest duzo?<br><hr>Exilek<br>
Nie do końca zrozumiałeś przesłanie które chciałem przekazać, bo pisałem z lekką ironią o naszych realiach, które z zderzeniu z proponowanymi przepisami mogą zagrać właśnie w taki sposób. Najważniejsze jest doświadczenie i umiejętności, ale jak ktoś ich nie chce zdobyć lub nie umie to i tak tego nie zrobi, przepisy nic nie zmienią, a wręcz wpłyną negatywnie na ilość motocyklistów jeżdżących "tysiącami" bez prawka.<br><hr>Kiełbas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 14/1/2011, 22:14

Komentatorzy napisał(a):raz że cztery razy drożej wszystko w sumie wyjdzie, dwa że to jest takie przymuszanie ludzi żeby zaczynali od mniejszych sprzetów. nie zebym byl z tych co uważają że r6 jest spoko na pierwszego sprzęta, ale prawda jest taka że ci co mają chętke zasuwać na przecinaku od początku swojej kariery motocyklowej, i tak będą to robić bez prawka, tak jak ma to miejsce teraz.
Gmatwanie przepisów nic nie da, cztery kategorie to przesada. Poza tym jak jakiś 18-latek zrobi prawko kat. B to nikt mu nie zabroni jeździć 3-litrowym v6 od ojca.<br><hr>emobikerzfromhell<br>
W pełni się z Tobą zgadzam.<br><hr>Kiełbas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 14/1/2011, 22:15

Komentatorzy napisał(a):Uświadomcie mnie bo nie wiem czy dobrze mysle. Nowe kategorie wejda dopiero w 2013r czyli ja, rocznik '94, bede mogl zrobic prawko na starych zasadach?<br><hr>ciekawski<br>
Dobrze że wprowadzili obowiązkową matmę na maturze. Może niektórzy posiedzą nad podręcznikami od matematyki, i takich pytań nie będzie<br><hr>Zdzibór
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/1/2011, 22:57

wg mnie gimbusy 18 letnie nie powinny śmigać na 500ccm, 500ccm powinna być od 21 roku życia (litry też). Na skuter powinno też być prawko od 16 roku życia, młodsze osoby to zazwyczaj debile (podkreślam "zazwyczaj", żeby ktoś nie poczuł się obrażony. No i taki 10-15 latek nie nadaje się na publiczne drogi, do tego zdejmują blokady i uważają się na króli prostej, a później płacz jak policja zwykłym autem zauważy takiego kozaka i 500 zł)<br><hr>bill_gates_krol_winkli
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/1/2011, 23:02

Komentatorzy napisał(a):hahaha beka.
Dzieki bogu ze ja w tym roku robie prawko<br><hr>zycioweprawdy<br>
jw.^ ja też w tym roku robię:]<br><hr>Maca
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/1/2011, 23:16

mam 19 lat jeżdżę motocyklem o pojemności 650ccm , jest to motocykl Dniepr to jest wół a nie przecinak a poza tym wole weterany niż japończyki :) , jeżeli prawo jazdy wejdzie od 24 lat to co mam sie przesiąść na MZ TS 250 ?? która jest szybsza od ruskich ciężkich weteranów ??<br><hr>ArturzH-SK
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 00:22

Tak... Ci co mają za dużo kasy albo już posiadają prawko, to się cieszą. A że prawdziwym pasjonatom motocykli bez kasy odbiera się możliwość robienia tego, co kochają, to niektórych w ogóle nie obchodzi. Swoją drogą nie wiem, jak można zatwierdzić coś takiego. Oczywiście nasza dobroduszna władza, stara się, żeby w Polsce było jak najlepiej... im. Dla siebie jak najwięcej, a od zwykłych zjadaczy chleba wyciągać na wszystkim, co się da. <br><hr>mowina
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 00:26

Jebbbbaaaan...złodzieje szukają tylko pomysłów jak zarobić kase darmozjady jedne<br><hr>ssaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 00:27

Komentatorzy napisał(a):mam 19 lat jeżdżę motocyklem o pojemności 650ccm , jest to motocykl Dniepr to jest wół a nie przecinak a poza tym wole weterany niż japończyki :) , jeżeli prawo jazdy wejdzie od 24 lat to co mam sie przesiąść na MZ TS 250 ?? która jest szybsza od ruskich ciężkich weteranów ??<br><hr>ArturzH-SK<br>
a może zamiast dniepra i mtz, kup sobie motocykl?<br><hr>ja yeti
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 00:32

To fajnie że rząd wprowadza takie rozdzielenie kategorii. Niech sobie będą egzaminy na każdą kategorię, niech czeka się na nie pół roku, w ostateczności niech będą te wymogi wiekowe. Mam tylko jedno pytanie, skoro to jest dla dobra ludu, czemu za każdy egzamin trzeba płacić?..<br><hr>a tak wogole to zdalem w tym roku i mam tow d.upie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 00:37

Do Ministerstwa Komunikacji. Piszę ,żeby podziękować w imieniu tych miłośników jednośladów, którzy nie zdążą odebrać prawa jazdy przed 2013.Jestem wdzięczny za troskę, za to jak dbacie Państwo o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.Wasza troska napawa mnie optymizmem i napełnia me serce miłością, bo jest tam wielu którzy nie pozwolą by przytrafiła nam się jakaś krzywda.Pozwolę sobie zauważyć, że odpowiednią edukację można zacząć już od niemowlaka.Proponuję kategorię WD(wózek dziecięcy dla tatusiów-niemowlaki oczywiście w kaskach),AS(smyk)dla rowerków trójkołowych,AS+rowerki-koła 10",AJ rowerki-koła16". Można te kategorie jeszcze rozszeżać np.WD+wózeczki dla bliźniaków. Wszystko zależy od pomysłu urzędnika M.K., no i oczywiście za odpowiednią opłatą. Pozdrawiam
nie-poprawny
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU<br><hr>nie-poprawny
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 02:26

Komentatorzy napisał(a):wg mnie gimbusy 18 letnie nie powinny śmigać na 500ccm, 500ccm powinna być od 21 roku życia (litry też). Na skuter powinno też być prawko od 16 roku życia, młodsze osoby to zazwyczaj debile (podkreślam "zazwyczaj", żeby ktoś nie poczuł się obrażony. No i taki 10-15 latek nie nadaje się na publiczne drogi, do tego zdejmują blokady i uważają się na króli prostej, a później płacz jak policja zwykłym autem zauważy takiego kozaka i 500 zł)<br><hr>bill_gates_krol_winkli<br>
Piszesz to na serio, czy naprawdę tak myślisz? Jeżeli to drugie to jestem zaskoczony że wiek jest dla Ciebie decydującym i jedynym wymiernym kryterium dopuszczenia do ruchu ulicznego. Ja jednak wolę, aby to umiejętności o tym decydowały i wbrew temu co mówisz, prawo jazdy odbierałbym ludziom bardzo starym. Młode dzieciaki uczą się szybko, a zdobyta wiedza utrwala się na całe życie, stąd np. w motogp większość zawodników zaczynała jeździć jeszcze przed 10 rokiem życia.<br><hr>Kiełbas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 07:53

Wszystko ok, ale co bedzie w przypadku gdy ktos konczy 18 na poczatku grudnia 2012 (juz wczesniej zapisal sie na egzamin,ma czesciowo wyjezdzone godziny, ale jak wiadomo w zime sie nie zdaje) to czy bedzie mozna dokonczyc kurs w 2013r czy "przepiszÄ…" tego kogos na kat. w tym wypadku A2? (zakladajac ze wczesniej mial A1)<br><hr>kax
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 08:15

Komentatorzy napisał(a):Do Ministerstwa Komunikacji. Piszę ,żeby podziękować w imieniu tych miłośników jednośladów, którzy nie zdążą odebrać prawa jazdy przed 2013.Jestem wdzięczny za troskę, za to jak dbacie Państwo o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.Wasza troska napawa mnie optymizmem i napełnia me serce miłością, bo jest tam wielu którzy nie pozwolą by przytrafiła nam się jakaś krzywda.Pozwolę sobie zauważyć, że odpowiednią edukację można zacząć już od niemowlaka.Proponuję kategorię WD(wózek dziecięcy dla tatusiów-niemowlaki oczywiście w kaskach),AS(smyk)dla rowerków trójkołowych,AS+rowerki-koła 10",AJ rowerki-koła16". Można te kategorie jeszcze rozszeżać np.WD+wózeczki dla bliźniaków. Wszystko zależy od pomysłu urzędnika M.K., no i oczywiście za odpowiednią opłatą. Pozdrawiam
nie-poprawny
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU<br><hr>nie-poprawny<br>
Jezu Nazarejski!!!!!Nie wysyłaj tego ,bo te durnie w ministerstwie gotowi są Twoje propozycje wprowadzic w zycie jako ....przychylne potraktowanie prośby społeczenstwa...:DDDDDDDD <br><hr>Ministrant
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 08:21

Komentatorzy napisał(a):wg mnie gimbusy 18 letnie nie powinny śmigać na 500ccm, 500ccm powinna być od 21 roku życia (litry też). Na skuter powinno też być prawko od 16 roku życia, młodsze osoby to zazwyczaj debile (podkreślam "zazwyczaj", żeby ktoś nie poczuł się obrażony. No i taki 10-15 latek nie nadaje się na publiczne drogi, do tego zdejmują blokady i uważają się na króli prostej, a później płacz jak policja zwykłym autem zauważy takiego kozaka i 500 zł)<br><hr>bill_gates_krol_winkli<br>
No cos jest w Twoim spojzeniu na swiat .Te debile jak piszesz ,to niewatpliwy sukces naszego systemu edukacji. Nie moze to jednak blokowac rozwoju reszcie społeczeństwa.Rada jedna ...własciwa edukacja,i obnizenie wieku do uzyskania uprawnień.
<br><hr>Min.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 09:02

Art125p45: Czyzby zapomnieli o tym, ze motocykl moze byc elektryczny? Czyzby motocykl elektryczny to nie byl (w mysl nowego prawa) motocykl? A skoro to nie mialby byc motocykl, to do jazdy nie byloby wymagane prawko na motocykl. No chyba ze to tylko blad w przedruku...
A poza tym to mi to dynda.<br><hr>Saju
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 09:14

Zanim te przepisy wejdą w życie to ten cały system pi****nie z wielkim chukiem właśnie między innymi przez takie namnarzanie urzędali którzy nie przynoszą zysków generują duże niepotrzebne straty a rozmnarzaja się jak bakterie. <br><hr>aaaaaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 10:06

Gdyby Polska była normalnym krajem to mając kategorie A1 po przekroczeniu 18 można by z automatu zdobyć kategorie A ewentualnie po egzaminie. Ale znając nasze zachłanne władze to trzeba będzie za każdym razem płacic za pełny kurs co oznacza że za każdym razem tysiak w plecy...<br><hr>Pacek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 10:52

Komentatorzy napisał(a):Gdyby Polska była normalnym krajem to mając kategorie A1 po przekroczeniu 18 można by z automatu zdobyć kategorie A ewentualnie po egzaminie. Ale znając nasze zachłanne władze to trzeba będzie za każdym razem płacic za pełny kurs co oznacza że za każdym razem tysiak w plecy...<br><hr>Pacek<br>
Ależ jest tak jak mówisz. Rozszerzenie kategorii prawie nic nie kosztuje. O czym mowa?<br><hr>Kampiszon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 11:04

Na kategorię A2 będzie można zdawać w wieku 18 lat, nie posiadając wcześniej żadnej innej kategorii?

Na A2 Å‚apie siÄ™ Honda cb350 ;)<br><hr>AdiStreet
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê