Zobacz wątek - polski rynek uzywanych motorow - same graty i ulepy !
Advertisement
NAS Analytics TAG

polski rynek uzywanych motorow - same graty i ulepy !

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez laser » 30/7/2009, 20:42

icid i oby tak dalej :)
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity


Postprzez Raczek_6 » 30/7/2009, 20:53

Ale tak dla pocieszenia dodam że takie ulepy nie tylko w Polsce można spotkać ;-)
W Niemczech, Francji, Anglii niestety również, znajomy który sprowadza motocykle czasami sam nacinał się na takie paździeże.

Jednak warto kupować w miejscu polecanym przez innych - nawet od handlarza lub z komisu.
Oczywiście chodzi mi o te miejsca gdzie sporo osób kupowało i stan faktyczny jest zgodny z opisem sprzedającego.

Czasami znajomi się śmieją że ostro przepłaciłem za swój motorek ale przynajmniej wiem co mam.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez griso » 30/7/2009, 22:05

FAKTURA VAT !!!

To juz wogole pelny pic na wode !!!Wypisuja takie bzdury w ogloszeniu a jak przyjdzie co do czego to fakturke chca wystawic tylko na co najwyzej 1/3 ceny motocykla, wiec jesli myslales sobie ze odliczysz sobie VAT kupuja moto na firme badz go eksportujac za granice to zapomnij, jeden wielki walek. Tak mialem w kazdym przypadku kupna moto z Vatem, jeszcze nie spotkalem sie z normalna faktura VAT.


Oczywscie ze na zachodzie ulepow tez nie brakuje, ale nie ma czegos takiego jak w Polsce ze 90% motorow to poprostu szroty.
gixxer 750 K7
CBR 1000 RR '08
griso
Świeżak
 
Posty: 159
Dołączył(a): 15/10/2008, 22:15

Postprzez AKCCES » 31/7/2009, 14:50

jak kupywalem auto to trafilem na uczciwego sprzedawce młody chlopak powiedzial szczeze ze co sobota na gazie i wszyskie bramy w okolicy kosil ale zawsze do domu dojechal kupilem i chwale sobie
AKCCES
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9/3/2009, 17:23

Postprzez Rastein » 31/7/2009, 17:02

najciekawsze.... omijasz okazje kupujesz nówka funkiel nie śmigany za cenę kosmiczną i szczęśliwy wracasz do domu (żyjąc w przekonaniu że kupiłeś pożądną maszynę bo za taką cenę szmelcu mi nie wcisneli) po 1 dniu nagle...." trach łub łub łub łub coś stuka nie zważając mkniesz dalej coraz gorzej jazda ci wychodzi bo coś powietrza mało w oponkach ..... tsss tsss tsss po włączeniu świateł długich jakiś złowieszczy dym się zaczął unosić w kierunku twoich nozdrzy niosąc zapach spalenizny.....i nagle światła zgasły Jest to sen jak śmierć, zapadanie się w ciemność prawie dotykalną, pełną wątpiącego lęku i osieroconej tęsknoty (noc już była ciemno się po prostu zrobiło) prubujesz zapalić moto ale w niewyjaśnionych okolicznościach akumulator się rozładował do domu zostało 7 km więc czeka cię podróż pełna przygód....

MORAŁ: tak więc niezawsze nie okazja jest doskonała bo w naszym kraju (nie tylko u nas ale u nas jest to bardziej powszechne) można się naciąć na wszystkim :twisted: :twisted: 8) 8) :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Rastein
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2/6/2008, 15:55

Postprzez Landryss25 » 31/7/2009, 19:04

Smutne ale prawdziwe...
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Invi » 31/7/2009, 22:25

Nie nie dziwne. Poza tym gdzieś w Polsce na pewno jest :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Pawcio415 » 1/8/2009, 16:15

Panowie ja zawsze jak jade po sprzeta,który stoi dość daleko od mojej chaty i w ogłoszeniu jest napisane,że "igła" i takie tam pierdoły to ZAWSZE pytam sprzedającego czy jest pewien tego co mówi i od razu mówię,że jeśli sprzęt nie zgadza się z opisem w ogłoszeniu to koleś ma zwrócić moje koszty podróży. Wtedy albo sprzedawca mieknie albo zaprasza do oględzin. Jak narazie(odpukać w niemalowane) nie zdażyło mi się wtopić.
Ps. Przedwczoraj kupiłem SV 1000 S 2004 w UK i byłem w szoku bo jeszcze nigdy nie widziałem używanego sprzęta w takim stanie.Wygląda jakby prosto z fabryki wyjechał :)
Powodzenia!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez Radzoo » 14/8/2009, 00:21

A przecież są przepisy o rękojmi czy o błędzie w KC i można na ich podstawie odzyskać pieniądze. Ponadto mamy też w Kodeksie karnym przestępstwo "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem". Jeśli zostaniecie oszukani i ktoś wam wciśnie szrota idziecie na policję/prokuraturę i składacie doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli dojdzie do rozprawy możecie w niej dochodzić także roszczeń cywilnych (powództwo adhezyjne) i wtedy nie ponosicie żadnych kosztów procesowych.
Szkoda tylko, że tak boimy się sądów. A różnej maści cwaniaki na tym żerują i czują się bezkarni.[/quote]

Nawet groźba pójścia do sądu działa czasem na knura. Warto podeprzeć się pismem znajomego prawnika i juz gość s...a w gacie.
No chyba że ma lepszego prawnika :)
Radzoo
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12/8/2009, 08:42

Postprzez cichy » 14/8/2009, 08:20

lonewolf napisał(a):No i wszyscy ładnie przytaknęli, ale jak będą kupowali sprzęta to i tak takiego "ulepa" sobie wezmą. Mój fireblade stoi na aukcji od 3 tygodni i nikt go nie chce kupić "bo cena odstrasza". Z tym, że tam ani jednej ryski nie ma, wsio chodzi elegancko, moto oleju malutko bierze no ale co z tego skoro "taki model mogę kupić już za 9k". No pewnie, tylko potem narzekacie że obrysowane, lepione, malowane, podpicowane... więc nie wiecie czego chcecie ;]


Pewnie lepiej żeby kupił od ciebie katowany podczas nauki jazdy na gumie :lol:
Avatar użytkownika
cichy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: polski rynek uzywanych motorow - same graty i ulepy !

Postprzez dziadek_XL » 14/8/2009, 09:23

griso napisał(a):Witam,
Wspolczuje tym co przejada np z Bialegostoku do Wroclawia zeby tam zobaczyc takiego ulepa i wrocic spowrotem, masakra ...
pozdro

Właśnie jestem przed taką wycieczką :( czyli co nie da się kupić porządnego moto bo ktoś musi na nim przyciąć od razu z 3-5 tys zł ?
Kurde to jak mam sobie motor kupić jak mieszkam na białostockim zadupiu ?
Może polecicie jakiś sprawdzonych rzetelnych importerów. Za wszystkie rady będę wdzięczny bo już przestaje wierzyć w cuda, że za 8000 zł uda mi się kupić porządnego bandita na ten przykład, czy fazera , czy horneta. Z zawodu elektromechanikiem jestem ze sporą wiedza techniczną i obyciem z motocyklami choć wiele lat temu, nie dam sobie ulepy wcisnąć tylko jak trafić do kogoś kto nie wciska i nie jechać 500km na darmo ?
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez cichy » 14/8/2009, 11:21

Musisz dobrze gościa wypytać, tzn. nie pytaj o stan ogólny, tylko konkretnie łańcuch, wgniotki na ramie, głębokość bieżnika itd. Staraj się omijać handlarzy.
Jak zacznie się jąkać przez tel. albo ściemniać, że się nie zna, to wiadomo.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Tmek » 14/8/2009, 17:25

cichy napisał(a):Staraj się omijać handlarzy.
Staraj się wyprzedzać handlarzy.
Tmek
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/12/2008, 14:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dziadek_XL » 14/8/2009, 19:24

Tmek napisał(a):
cichy napisał(a):Staraj się omijać handlarzy.
Staraj się wyprzedzać handlarzy.

Handlarze chyba nie skupują motorów w Polsce od właścicieli i potem gonią je o kilka tys drozej. Handlarze to raczej importerzy tak sobie myślę. Może polecicie jakiego sprawdzonego TIPa
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez Aren » 15/8/2009, 14:10

Wypowiem się apropo handlarzy :) od niedawna podpicowuję sobię swojego sprzęta u znajomego handlarza w garażu - on kiedyś bawił się w naprawy, teraz przestał a narzędzia zostały więc korzystam :) Ma sprowadzane motorki z USA, jednak wszystkie sprzęty są naprawdę bezwypadkowe, nic z nimi nie robi, niektóre mają przejechane po 500km! A mimo to opłaca się je przywozić do Polski i sprzedawać. Chcę podkreślić, że nie każdy "igła" od handlarza tą igłą nie jest :)
Avatar użytkownika
Aren
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15/5/2006, 10:25

Postprzez Aren » 15/8/2009, 14:12

Wypowiem się apropo handlarzy :) od niedawna podpicowuję sobię swojego sprzęta u znajomego handlarza w garażu - on kiedyś bawił się w naprawy, teraz przestał a narzędzia zostały więc korzystam :) Ma sprowadzane motorki z USA, jednak wszystkie sprzęty są naprawdę bezwypadkowe, nic z nimi nie robi, niektóre mają przejechane po 500km! A mimo to opłaca się je przywozić do Polski i sprzedawać. Chcę podkreślić, że nie każdy "igła" od handlarza tą igłą nie jest :)
Ostatnio edytowano 15/8/2009, 14:15 przez Aren, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aren
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15/5/2006, 10:25

Postprzez TroyaN1984 » 15/8/2009, 18:04

dziadek_XL napisał(a):
Tmek napisał(a):
cichy napisał(a):Staraj się omijać handlarzy.
Staraj się wyprzedzać handlarzy.

Handlarze chyba nie skupują motorów w Polsce od właścicieli i potem gonią je o kilka tys drozej. Handlarze to raczej importerzy tak sobie myślę. Może polecicie jakiego sprawdzonego TIPa


mylisz się. W Polsce niema problemu z zarobieniem na handlu. Sam tak robię. Ściągam auta np ze Szczecina a sprzedaje u siebie. Różnica jest ogromna. Patrząc na ceny w różnych częściach Polski.

Sam osobiście po swój motorek jechałem ponad 600 km w jedną stronę i było warto. Najważniejsze to drążenie tematu u sprzedającego. Gadasz długo i wszystko zapamiętujesz, dzwonisz po kilka razy z różnymi pytaniami. Dzięki temu łatwo zobaczyć jak dużo z faktów się zmienia i ile to się właśnie zepsuło, no dosłownie przed chwilką sprzedający jechał i coś stzreliło i nie jedzie a panie nówkiel funka nieśmigana była.

Jak już po kliku telefonach nadal jest ta sama wersja to na koniec mówisz że masz tyle i tyle km i że jeśli jest faktycznie tak jak mówi to przyjezdasz i bierzesz a jeśli zajedziesz i zauważysz ewidentną wadę to gość ma ci zwrócic kase za podróż. Wtedy dzieje się najczęściej tak:

-gość mówi że niema sprawy bo auto/motor jest cacuszko
-odkładasz słuchawke
-po godzinie gość dzwoni lub pisze smsa że już nieaktualne bo właśnie sprzedał :D

Dziwny zbieg okoliczności. Co do handlu autkami mam troche doświadczenia i wiem, że handlarza łatwo poznać już po rozmowie :D :))

Podstawowe pytanie, czy sprzęt jest zarejestrowany na pana? 90% nie jest bo ktoś kupił na sprzedaż, zapewne tu podszpachlował, tu podmalował i żeni drożej jakiegoś sierpa :)
Kawasaki Ninja ZX-10R 2006 rok
Avatar użytkownika
TroyaN1984
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 16/5/2006, 09:23
Lokalizacja: Elk/ Białystok

Postprzez dolek » 16/8/2009, 08:27

Po pierwsze moim zdaniem w najgorszym stanie są motocykle sprowadzane z UK.
dolek
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 8/3/2009, 00:14

Postprzez Specnaz75 » 16/8/2009, 10:54

dolek napisał(a):Po pierwsze moim zdaniem w najgorszym stanie są motocykle sprowadzane z UK.


A niby na jakiej podstawie tak sądzisz? Kupowałeś moto z UK?

Mój Bandit 10 lat jeżdżony był w Anglii i jak go kupiłem z przebiegiem 36kkm to miał do wymiany klocki, płyn hamulcowy, przedniego laka i olej. Technicznie jak najbardziej ok (sprawdzony w serwisie).
GSF 600S `99
Specnaz75
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28/7/2007, 17:36
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postprzez przemko27vr4 » 16/8/2009, 11:37

Ogolnie na takiej podstawie sie sadzi ,ze w wielu przypadkach rudy juz sie nimi zajmuje,to na srubce to znowu gdzies indziej. Mysle ze tamtejszy klimat nie zbytnio sprzyja motocyklom aczkolwiek napewno sa wyjatki,ze ktos ma gdzie sprzeta chowac codziennie ale jezeli stoi na dworzu przez caly sezon to w jakim stanie ma byc??
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr