Zobacz wątek - Nauka Jazdy, przemyslenia...:)
NAS Analytics TAG

Nauka Jazdy, przemyslenia...:)

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez A7 x » 6/6/2016, 19:24

Gratuluję fajnego zakupu na początek :)
W takim razie powodzenia i nie daj się tam WORD-owi !
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez Ruda_Małpa » 7/6/2016, 08:30

Fajny zakup na początek. Gratulacje. :) Trzymam kciuki za pozytywa ;)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z Wąchocka


Postprzez matt87 » 8/6/2016, 09:50

dziekuje, wiec...teoria za mna egzamin zdany 0 bledow, od egzaminu na kat B minelo juz sporo lat jednak widze ze z uprzejmoscia egzaminatorzy nadal nie maja wiele wspolnego.
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Postprzez A7 x » 8/6/2016, 10:58

Powiem Ci, że to zależy na kogo się trafi.

Też zdawałem B dawno temu, nie tak dawno A i byłem jak najbardziej pozytywnie nastawiony.
Trafiłem na człowieka, który przed egzaminem nas informował, to był bardzo w porządku, żartem rzucił itp.
Egzaminatora też bardzo fajnego trafiłem, nawet sobie pogadaliśmy po egzaminie o zmianach w WORD-zie, także nie mogę złego słowa powiedzieć.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Ruda_Małpa » 8/6/2016, 11:45

Jest tak jak pisze kolega wyżej - zależy na kogo trafisz. Na pierwszym podejściu miałam egzaminatora, który był totalnym chamem i drącym ryja gburem. Za drugim razem trafiłam na gościa, który cierpliwie wytłumaczył jak powinno się wykonać zadania na placu, odpowiedział na pytania, był miły i uśmiechnięty. Po prostu są ludzie i parapety. ;)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z Wąchocka

Postprzez RobsonR » 9/6/2016, 09:15

Wczoraj ponowny egzamin teoretyczny i też zdany - tym razem bezbłędnie :) teraz czuje że jestem bliżej niż dalej! Najlepsze było jak wychodziłem i spotkałem kumpla który podjechał na moto, pytam się co on tu robi, a on że na teorie przyjechał.. i jak to powiedział "trzeba by w końcu zalegalizować ten związek" :))
RobsonR
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5/5/2016, 10:25

Postprzez matt87 » 9/6/2016, 11:33

no to Robson jestesmy na tym samym etapie:) oby nam sie udalo jak najszybciej zdac praktyke:) nie chce mi sie zakladac nowego tematu wiec tutaj sie Was spytam...napisze mi ktos krok po kroku jak zarejestrowac motocykl? mnie wiecej wiem ale nie jestem pewien..
1. wizyta w urzedzie skarbowym wypelnienie druku pcc 3 i oplata skarbowa (do 14dni od dnia zakupu)
2. wydzial komunikacji rejestracja motocykla (do 30 dni od dnia zakupu)
3. przepisanie oc na mnie
4. odbior twardego dowodu rejestracyjnego

No i pytanie, ktore mnie nurtuje od dluzszego czasu - co zrobic jesli w zakrecie kiedy jestesmy zlozeni trzeba bedzie hamowac? da sie w miare bezpiecznie awaryjnie zahamowac w zakrecie?
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Postprzez DedeRR » 9/6/2016, 12:59

Awaryjne hamowanie w zakręcie? Mhm. Takie prawdziwe awaryjne hamowanie, gdy za zakrętem jest przeszkoda, w którą byśmy walnęli to po prostu trzeba wyprostować motocykl i hamować awaryjnie.
A w sytuacji, kiedy za szybko weszliśmy w zakręt, to spróbować pochylić motocykl jeszcze bardziej. No chyba, że trzemy już podnóżkami, to wtedy jest już lipa.

A kolejność czynności po kupnie moto jest ok ;)
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez Croowab » 9/6/2016, 16:30

DedeRR napisał(a):Awaryjne hamowanie w zakręcie? Mhm. Takie prawdziwe awaryjne hamowanie, gdy za zakrętem jest przeszkoda, w którą byśmy walnęli to po prostu trzeba wyprostować motocykl i hamować awaryjnie.

To ciekawe! Wyprostować moto w zakręcie..hmm

DedeRR napisał(a):A w sytuacji, kiedy za szybko weszliśmy w zakręt, to spróbować pochylić motocykl jeszcze bardziej. No chyba, że trzemy już podnóżkami, to wtedy jest już lipa.


Jezeli się przesadzi to często nie ma zmiłuj się.
Same tarcie podnózkami to nic takiego, one sie jeszcze uginaja i można jeszcze pochylic moto.
Ale hamowanie w zakręcie to nic starsznego. Oczywiście siła prostująca motocykl jest spora a do tego masa motocykla przechodzi na przednie koło (oponę). Fakt, że hamować w zakręcie trzeba umieć aby nie zerwać przyczepności.
Z tego co piszesz to chyba nigdy nei hamowałeś w zakręcie ale nie radze prostowac motocykla bo z zakrętu już nie wyjdziesz.
Trzeba odpowiednio wytracic prędkość a co za tym idzie zmiejszyc kąt pochylenia .

Na kursach doszkalających uczą takich rzeczy lub na przykąłd osemke na pochyle.
jestem ciekaw ilu 'doświadczonych" motocyklistów dało rade to zrobić.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez andy7 » 9/6/2016, 21:06

DedeRR napisał(a):1. Awaryjne hamowanie w zakręcie ... gdy za zakrętem jest przeszkoda, w którą byśmy walnęli to po prostu trzeba wyprostować motocykl i hamować awaryjnie.

2. No chyba, że trzemy już podnóżkami, to wtedy jest już lipa.


Kwestia dlugosci zakretu i miejsca gdzei ta przeszkode zauwazysz, no i predkosci.

Moze sie trafic ze Ci sie uda ale w wiekszosci przypadow idziesz w botanike,

Chcialbym zobaczyc jak z konwencjonalnym ukladem hamulcowym bedziesz hamowal awaryjnie, bo z za kompa to fajnie sie pisze. ABS pomoze ale ma tez swoje granice. 25 stopni poczylenia sugeruje producent, jak sie. Mi sie kiedys udalo z troche glebszego pochylenia, ale to szzcegol.

Pelne hamowanie awyryjne ( w pelnym zlozeniu pelne nacisniscie klamki ) mozesz wykonac KTM'ami od roku 2016, I niektorymi modelami BMW oraz Ducati. Cana optymuje od 15 000,- € wzwyz.

Z przedmowca sie zgadzam, slusznie Ci juz napisal.

Obejrzyj sobie przy oazji

" okreg / kolo Kamm'a. Im wiekszy przechyl, tym mniejsza sila przyspieszenia i przyspieszenia nagatywnego, ( hamowania )



:wink: :wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez matt87 » 10/6/2016, 11:52

wpisalem okreg/kolo kamma na YT i nic nie znalazlo! nie chce zakladac nowego tematu wiec bede pytal tutaj, chcialbym kupic stojaki motocyklowe na przod i tyl czy podejda wszystkie, chyba nie musza byc jakies dedykowane? z tego co wiem do stojakow beda mi potrzebne rolki do wahacza i na przod z ich montazem nie ma problemu? jest jakies miejsce w wahaczu gdzie mozna je wkrecic czy co? chcialem jeszcze crash pady kupic ale takie przy ktorych nie trzeba dziurawic owiewek no ale cena ok 500zl masakra, tak czy siak jak nie w tym miesiacy to na przyszly sie chyba wykosztuje i kupie, jaki smar i srodek czyszczacy do lancucha polecacie?
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Postprzez riderZ056 » 10/6/2016, 14:13

matt87 napisał(a):jaki smar i srodek czyszczacy do lancucha polecacie?


Do czyszczenia najlepiej nafta (8zł) + szczotka do naczyń (taka z długą rączką, 5 zł) + coś do osłonięcia reszty motocykla, karton albo coś w tym rodzaju. Ewentualnie szczoteczka do zębów się nada, sam nią czyściłem. Co do smaru kiedyś używałem suchego Wurtha, 50 zł za 400 ml, ale to trochę przegięcie i teraz mam smar do łańcucha marki Smar Do Łańcucha i też nie narzekam.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Postprzez RobsonR » 10/6/2016, 14:46

matt nabrałeś rozpędu po zaliczeniu tej teorii :) ja chyba podejdę do tego mocno lajtowo, zdam egzamin praktyczny, ubiorę się (jeszcze sie zastanawiam nad kaskiem czy warto kupić sobie go na egzamin), wybiorę się do wypożyczalni moto i sobie potestuje jakieś 500-600cc. Znając życie będę miał na to sierpień i kawałek września także maszyny będę szukał na przyszły rok.
RobsonR
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5/5/2016, 10:25

Postprzez andy7 » 10/6/2016, 15:39

matt87 napisał(a):wpisalem okreg/kolo kamma na YT i nic nie znalazlo!


Bo w PL tego nie znaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=kamscher+kreis

https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=kam ... is&tbm=vid

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez andy7 » 10/6/2016, 15:45

andy7 napisał(a):
matt87 napisał(a):wpisalem okreg/kolo kamma na YT i nic nie znalazlo!


Bo w PL tego nie znaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mnie co najwyzej moze dziwic, dlaczego nikt tego na wykladach nie omawia, pewnie uznaja, ze niewazne :mrgreen:

https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=kamscher+kreis

https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=kam ... is&tbm=vid

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Croowab » 10/6/2016, 21:34

Andy, nie przesadzaj, kto w tych czasach gada po szwabsku ??? :) ahahha

oczekujesz, że takich rzeczy będą nauczać na kursach?? 70% instruktorów nigdy na motocyklu nei siedziała i nie ma pojęcia o technice skecania a Ty tu z takimi rzeczami wyskakujesz!!! wstydź się !!
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez andy7 » 11/6/2016, 05:24

Croowab napisał(a):Andy, nie przesadzaj, kto w tych czasach gada po szwabsku ??? :) ahahha

oczekujesz, że takich rzeczy będą nauczać na kursach?? 70% instruktorów nigdy na motocyklu nei siedziała i nie ma pojęcia o technice skecania a Ty tu z takimi rzeczami wyskakujesz!!! wstydź się !!


Popiol na moja rozczochrana :mrgreen:

Wiecej nie bede, oczekuje rozgrzeszenia i przyzekam poprawe :mrgreen:

A tak na serio

To dlaczego w PL sie tego nie wyklada ? Za trudne ?

Kumam, ze jezeli ktos umie jezdzic rowerem, to impulsy skretu wykonuje automatycznie i nie musi w pierwszej fazie o nich wiedziec. Ale aby kogos wyszkolec to trzeba mu jakas wiedze przekazac.

A co do tych 70 % to widac nastapila poprawa, 10 lat temu bylo ich 95 % :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 11/6/2016, 17:39

tak wtącę tylko odnośnie czyszczenia łańcucha, ja do czyszczenia używam albo zmywacza do łańcucha albo jak nie mam to wd-40, do tego szczota do czyszczenia łańcucha i stara koszulka do wyczyszczenia na koniec.
szczotę mam z aliexpress http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... hain+brush na koniec czyszczenia jak już odparują wszystkie rozpuszczalniki nakładam smar do łańcucha WD-40 chain lube na ładną pogodę albo chain wax jak ma być mokro.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez matt87 » 11/6/2016, 22:25

zamowilem juz dzisiaj spray do czyszczenia i do smarowania lancucha z motula wraz z szczotka do czyszczenia lancucha. dzis na chwile wyjechalem moto moze zrobilem z 2/3km kurde fajny ten sprzecik niby 300 a cieszy, szkoda ze z swojej jazdy nie bylem taki zadowolony.. ubralem dzis buty motocylowe i od podnozka do dzwigni zmiany biego praktycznie nie mam luzu troche zle mi sie jechalo czasem nawet szarpalo podczas zmiany biegow ale byc moze dlatego ze zmienialem przy ok 7 tys? no i probowalem robic redukcje z miedzy gazem- porazka, chyba za duzo gazu dawalem bo motocyklem troche szarpalo czasem szarplo w przod dodam ze pierwszy raz w zyciu probowalem miedzy gazu przy redukcji hehe pewnie bym jeszcze troche pojezdzil ale na jednej krzyzowce po lewej stronie skrzyzowania stala policja na swiatlach to byl znak zeby dac spokoj, nastepny wyjazd po zdaniu prawa jazdy...oby w tym roku hehe w ogole przez ostatnie 2miesiace przejezdzilem 3h tylko ;/ w poniedzialek chce sobie umowic 5h jazd dodatkowych i zapisac sie na egzamin.pzdr
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Postprzez lagiboy » 12/6/2016, 10:15

międzygaz robi się bardzo szybko, kwestia wprawy w końcu zacznie wychodzić, wysokość dźwigni zmiany biegów można regulować, powinna być śruba rzymska do regulacji.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na gr