Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Jazda motocyklem w korku… to...
 
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jazda motocyklem w korku… to...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 10/4/2012, 21:24

LUDZIE!!

Najważniejsze

"pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;"

WIELOŚLADOWYCH !!

Motocykl jest pojazdem jednośladowym!!, i prawo zezwala na wyprzedzanie ciągu pojazdów wielośladowych, jeżeli nie przekracza linii ciągłej. <br><hr>Leszkon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/4/2012, 22:29

W tej całej dyskusji jest jedna sprawa o której nikt nie mówi!!!
Żaden z zapisów prawa o ruchu drogowym mówiący o wyprzedzaniu, obowiązkach wykonującego manewr itd nie mówi że wyprzedzanie musi się wiązać ze zmianą pasa ruchu. <br><hr>Andrzej Kończal
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 11/4/2012, 12:47

motocykl to motocykl.. gorsza rehabilitacja jaką miał np. Wałęsa. W Polsce to standard, że zanim będziemy hospitalizowani to musimy dążyć do ukarania mandatem kobity na miejscu zdarzenia. Bez tego ubezpieczalnia się wykpi... Teraz należy pozwać kobitę z volvo o zapłatę, bo to przecież ona odpowiada a ubezpieczalnia nie jest wyrocznią, i czekać czy sąd podzieli pogląd pana Rysia.. A może w sądzie się trafi jakiś zwolennik pana Kapusty i motocykliści będą mieli rację..<br><hr>aaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2012, 19:18

"W mojej interpretacji jestem jednak zdania, że motocykliści nie mają oficjalnie prawa do przejeżdżania między samochodami z uwagi na brak możliwości zachowania odpowiednich odległości od wyprzedzanych i omijanych pojazdów" - Intrpretacja przepisów przez pseudokierowców ( rybki są cool ale na patelni!) a znajomość prawa to zasadnicza różnica! Poczytaj sobie o odległościach między autami zanim wkroczy między nie motocyklista - 99% nie przestrzega przepisu o którym wspomniałeś a jak zjadą to uważają się za dobroczyńców! <br><hr>4fun
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2012, 22:36

Interpretacja prawa przez pana Profesora oparta jest (ale przykre) o zasadę "widzi mi się", bo czegoś takiego, co ograniczałoby poruszanie się, wyprzedzanie i omijanie w ramach jednego pasa ruchu i w jednym kierunku, w Ustawie prawo o ruchu drogowym absolutnie nie ma (wyłączam określone przypadki szczególne). Jest natomiast definicja pasa ruchu, która odnosi się tylko i wyłącznie do jego szerokości, i to że nie może być on węższy niż ..., ale już jego szerokość może być np. 4 m, a może 5 m (racjonalnie i wg uznania projektanta). I tyle, i aż tyle! Masz rację walcz o swoje i nasze!!!<br><hr>motouczestnik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2012, 23:12

Z tą maksymalną szerokością w poprzedniej notce, to oczywiście mały żarcik, a podobno prawda jest poniżej.
Pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi.
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, minimalna szerokość pasa ruchu zależy od kategorii drogi i wynosi od 2,50 m (drogi dojazdowe) do 3,75 m (autostrady poza terenem zabudowanym). Maksymalna szerokość pasa ruchu na terenie zabudowanym wynosi od 3,5 metra (autostrada) przez 3,0 m (droga zbiorcza) do 2,5 m (dwupasowa droga dojazdowa).<br><hr>motouczestnik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2012, 07:53

BZDURY i BICIE PIANY

Zaraz, .. postawcie się na miejscu kierujacej .... wyjeżdzacie z posesji, na zakorkowaną ulicę , gdzie wszyscy stoją !!! puszcza Was ciężarówka = robi miejce dla Was - Wy wjeżdzacie w lukę na jedno auto a z boku wypada wam rozpędzony koleś !!!

Sam śmigam w korkach między autami i to dość szybko, co jest prowokacją losu, ale jak widzę dziurę w korku to domyślam się że może się coś zadziać nie mówiąc że cały czas na spince jedziesz że jakiś baran bez kierunku wskoczy w taką dziurę !!!

Kolo poprostu nie uważał i tyle bo nie wierze że jachał 20km/h i ona w niego wjechała
<br><hr>Ja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2012, 07:53

BZDURY i BICIE PIANY

Zaraz, .. postawcie się na miejscu kierujacej .... wyjeżdzacie z posesji, na zakorkowaną ulicę , gdzie wszyscy stoją !!! puszcza Was ciężarówka = robi miejce dla Was - Wy wjeżdzacie w lukę na jedno auto a z boku wypada wam rozpędzony koleś !!!

Sam śmigam w korkach między autami i to dość szybko, co jest prowokacją losu, ale jak widzę dziurę w korku to domyślam się że może się coś zadziać nie mówiąc że cały czas na spince jedziesz że jakiś baran bez kierunku wskoczy w taką dziurę !!!

Kolo poprostu nie uważał i tyle bo nie wierze że jachał 20km/h i ona w niego wjechała
<br><hr>Ja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2012, 09:34

Dlaczego rowerzysta może wyprzedzać inne pojazdy z dowolnej strony. Nie jestem pewien czy może, ale zakładając takie uprawnienia nie możemy usprawiedliwić ich, gdy ruszają na czerwonym świetle przez skrzyżowanie. Nie raz byłem świadkiem takiej sytuacji. Albo start na czerwonym lub co gorsza nagle z uczestnika ruch (ulica) staje się nie zgodnie z prawem uczestnikiem w ruchu pieszych ( chodnik ). Ja też mogę motocyklem nagle przejechać z ulicy na chodnik i po pasach przejechać jeśli " nie chce mi się zatrzymywać"? W naszym kraju są równi i równiejsi. Motocykl tak samo jak rower powinien mieć prawnie zdefiniowaną możliwość poruszania się pasem obok innych pojazdów. (omijanie korków). Może mój komentarz wywoła wojnę między użytkownikami 1 śladów, ale chyba warto wspomnieć, a może dobry temat na oddzielny artykuł? P.s. Jeśli volvo potrąciło by rowerzystę, który wykonał ten sam manewr co motocyklista opisany w artykule, to ciekawe jak zachował by się ubezpieczyciel i policja. Wydaje mi się, że art. nie był by taki ciekawy. Zwyczajna kolizja z udziałem rowerzysty, volvo z podporządkowanej jest winne i koniec. Pozdrowienia dla kolegi, walcz dalej i udanego sezonu Wszystkim życzę !<br><hr>stniklas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2012, 20:19

mam dla Pana profesora wiadomość.Gdy zasłabnie w korku i będzie potrzebna pomoc ratownika, to zatrzymam motocykl w korku i poczekał aż się samochody rozsuną na odległość ponad 2 m od siebie bym zgodnie z przepisami przecisnął się motocyklem. Napewno przyjadę za późno.W przypadku nie zwracania uwagi na korki byłbym w 5 min od wezwania. <br><hr>ADAC
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2012, 10:58

Komentatorzy napisał(a):BZDURY i BICIE PIANY

Zaraz, .. postawcie się na miejscu kierujacej .... wyjeżdzacie z posesji, na zakorkowaną ulicę , gdzie wszyscy stoją !!! puszcza Was ciężarówka = robi miejce dla Was - Wy wjeżdzacie w lukę na jedno auto a z boku wypada wam rozpędzony koleś !!!

Sam śmigam w korkach między autami i to dość szybko, co jest prowokacją losu, ale jak widzę dziurę w korku to domyślam się że może się coś zadziać nie mówiąc że cały czas na spince jedziesz że jakiś baran bez kierunku wskoczy w taką dziurę !!!

Kolo poprostu nie uważał i tyle bo nie wierze że jachał 20km/h i ona w niego wjechała
<br><hr>Ja<br>
popieram!
Dodatkowo co innego przejezdzanie miedzy samochodami w korku, a co innego przekraczali lini ciaglej.<br><hr>mich
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2012, 12:07

Ach tam .... po prostu trzeba uważać wykonując nietypowe manewry - zarówno przy włączaniu się do ruchu, jak też jadąc między autami. Dotyczy to i aut i moto. Jak ktoś między autami leci 50 km/h to musi się liczyć z tym, że ktoś zajedzie, zmieni pas i że nie będzie widział motocyklisty więc proponuje ograniczyć prędkość do max. (zależy od sytuacji) ale np. 15km/h myślę, że jest bezpieczne dla obu stron w razie bliskiego kontaktu - czyli jak rowerem. A wina jest po stronie tego co nie zachował ostrożności.

Wyobrażacie sobie co by się działo jakby powstał paragraf mówiący w prost: 'Motocykliści mogą przejeżdżać między autami w korkach' ? Normalnie maniana - szczególnie moto z szeroką kierownicą czuli by się niezręcznie nie mogąc skorzystać z tego przepisu.<br><hr>RadRom
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2012, 23:35

To jest poronione zamiast stosowac zapisy w prawie i tego co nie jest zabronione ktos se napisal pare banialukow bez podstawy prawnej i ktos to uwaza za wykladnie?? To sie kupy wygole nie trzyma a profesor zapewne jest starym zazdrosnym komuchem
<br><hr>weczi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/4/2012, 11:16

Komentatorzy napisał(a):To jest poronione zamiast stosowac zapisy w prawie i tego co nie jest zabronione ktos se napisal pare banialukow bez podstawy prawnej i ktos to uwaza za wykladnie?? To sie kupy wygole nie trzyma a profesor zapewne jest starym zazdrosnym komuchem
<br><hr>weczi<br>
Kim jest pan prof łatwo sprawdzić.
Polecam stronę <a href="http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=77443&lang=pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=77443&lang=pl</a>
A tam co następuje :

dr hab. Ryszard Andrzej Stefański

Adres e-mail: sterysz@interia.pl
Dyscypliny KBN: nauki prawne
Specjalności: postępowanie karne, postępowanie procesowe
Miejsca pracy: Aktualne:
profesor Uczelnia Łazarskiego; Wydział Prawa; Katedra Prawa Karnego
Pełnione funkcje: Nieaktualne:
Wiceprezes Towarzystwo Naukowe Prawa Karnego
Rozprawa doktorska:
Kara dodatkowa zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub innych pojazdów, 05/12/1986, Uniwersytet Łódzki; Wydział Prawa i Administracji,

Uzyskany stopień doktor nauk prawnych
Rozprawa habilitacyjna:
Instytucja pytań prawnych do Sądu Najwyższego w sprawach karnych, 27/03/2002, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej; Wydział Prawa i Administracji,

Uzyskany stopień doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność : postępowanie karne,

Przerażające jest że ktoś interpretujący prawo wg własnego widzi mi się ma tytuł profesora.<br><hr>olo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/4/2012, 11:17

Kim jest pan prof łatwo sprawdzić.
Polecam stronę <a href="http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=77443&lang=pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=77443&lang=pl</a>
A tam co następuje :

dr hab. Ryszard Andrzej Stefański

Adres e-mail: sterysz@interia.pl
Dyscypliny KBN: nauki prawne
Specjalności: postępowanie karne, postępowanie procesowe
Miejsca pracy: Aktualne:
profesor Uczelnia Łazarskiego; Wydział Prawa; Katedra Prawa Karnego
Pełnione funkcje: Nieaktualne:
Wiceprezes Towarzystwo Naukowe Prawa Karnego
Rozprawa doktorska:
Kara dodatkowa zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub innych pojazdów, 05/12/1986, Uniwersytet Łódzki; Wydział Prawa i Administracji,

Uzyskany stopień doktor nauk prawnych
Rozprawa habilitacyjna:
Instytucja pytań prawnych do Sądu Najwyższego w sprawach karnych, 27/03/2002, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej; Wydział Prawa i Administracji,

Uzyskany stopień doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność : postępowanie karne,

Przerażające jest że ktoś interpretujący prawo wg własnego widzi mi się ma tytuł profesora.
<br><hr>olo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/4/2012, 10:01

Komentatorzy napisał(a):"W mojej interpretacji jestem jednak zdania, że motocykliści nie mają oficjalnie prawa do przejeżdżania między samochodami z uwagi na brak możliwości zachowania odpowiednich odległości od wyprzedzanych i omijanych pojazdów" - Intrpretacja przepisów przez pseudokierowców ( rybki są cool ale na patelni!) a znajomość prawa to zasadnicza różnica! Poczytaj sobie o odległościach między autami zanim wkroczy między nie motocyklista - 99% nie przestrzega przepisu o którym wspomniałeś a jak zjadą to uważają się za dobroczyńców! <br><hr>4fun<br>
ale chwila moment: przecież przy wyprzedzaniu (nie pamiętam czy omijaniu) motocyklista ma obowiązek zachować 'bezpieczną odległość', która jednak nie jest zdefiniowana --> jeśli nie spowodował sytuacji niebezpiecznej, to odległość była bezpieczna.<br><hr>bruksel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/4/2012, 14:14

Komentatorzy napisał(a):BZDURY i BICIE PIANY

Zaraz, .. postawcie się na miejscu kierujacej .... wyjeżdzacie z posesji, na zakorkowaną ulicę , gdzie wszyscy stoją !!! puszcza Was ciężarówka = robi miejce dla Was - Wy wjeżdzacie w lukę na jedno auto a z boku wypada wam rozpędzony koleś !!!

Sam śmigam w korkach między autami i to dość szybko, co jest prowokacją losu, ale jak widzę dziurę w korku to domyślam się że może się coś zadziać nie mówiąc że cały czas na spince jedziesz że jakiś baran bez kierunku wskoczy w taką dziurę !!!

Kolo poprostu nie uważał i tyle bo nie wierze że jachał 20km/h i ona w niego wjechała
<br><hr>Ja<br>
za takie "puszczanie" jak to zrobila wymieniona ciezarowka mozna dostac mandat za kierowanie ruchem bez uprawnien. sam widzialem taka sytuacje na wlasne oczy dlatego teraz 4 razy sie zastanawiam zanim komus mrugne swiatlami czy machne reka na zakorkowanej ulicy...<br><hr>zigzaq
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/4/2012, 16:47

Komentatorzy napisał(a):BZDURY i BICIE PIANY

Zaraz, .. postawcie się na miejscu kierujacej .... wyjeżdzacie z posesji, na zakorkowaną ulicę , gdzie wszyscy stoją !!! puszcza Was ciężarówka = robi miejce dla Was - Wy wjeżdzacie w lukę na jedno auto a z boku wypada wam rozpędzony koleś !!!

Sam śmigam w korkach między autami i to dość szybko, co jest prowokacją losu, ale jak widzę dziurę w korku to domyślam się że może się coś zadziać nie mówiąc że cały czas na spince jedziesz że jakiś baran bez kierunku wskoczy w taką dziurę !!!

Kolo poprostu nie uważał i tyle bo nie wierze że jachał 20km/h i ona w niego wjechała
<br><hr>Ja<br>
Komentatorzy napisał(a):za takie "puszczanie" jak to zrobila wymieniona ciezarowka mozna dostac mandat za kierowanie ruchem bez uprawnien. sam widzialem taka sytuacje na wlasne oczy dlatego teraz 4 razy sie zastanawiam zanim komus mrugne swiatlami czy machne reka na zakorkowanej ulicy...<br><hr>zigzaq<br>
Ktos nie zachował ostrożności - w tym przypadku najprawdopodobniej był to motocyklista.

Z drugiej strony jak jeszcze skutery, rowery i motocykle będą stały w korkach to wtedy puszki będą prosić tych jednośladowców, żeby do przodu bokiem i szparami pojechały, bo korek będzie 2x krótszy. Chyba zastrajkuje i zacznę rowerem po Poznaniu w szczycie jeździć, nie przy krawędzi tylko prawą 'koleiną'. A niech na mnie wtedy ktoś trąbnie to rysa gwoździem na światłach i chodnikiem do domku.

Bo w końcu trzeba się zdecydować czy można czy nie można,.

Moim zdaniem problem wynika z zazdrości, bo jak tak może być, że ja stoję a on jedzie ??? część ludzi niestety jest strasznymi "psami ogrodnika".
<br><hr>RADROM
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2012, 13:47

A co z prawem o interpretacji przepisów na korzyść obywatela w przypadku, kiedy te przepisy są niejednoznaczne? <br><hr>Turos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2012, 15:29

Komentatorzy napisał(a):A co z prawem o interpretacji przepisów na korzyść obywatela w przypadku, kiedy te przepisy są niejednoznaczne? <br><hr>Turos<br>
nie ma takiego prawa. to tylko dobra praktyka, której nie nikt nie musi przestrzegać. <br><hr>negate
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr