Zobacz wÄ…tek - Wypadek motocyklowy - odszkodowanie z OC sprawcy
NAS Analytics TAG

Wypadek motocyklowy - odszkodowanie z OC sprawcy

Przepisy, prawo
_________

Postprzez madcap » 29/5/2011, 11:01

z sÄ…du nie znajÄ…c numeru sprawy, nic siÄ™ nie dowiesz
prędzej przez policję - wyraziłem się ogólnikowo - dostaniesz kontakt do prokuratora, który będzie sporządzał lub już sporządził akt oskarżenia, a dalej myślę, że już sobie poradzisz
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez kowal_71 » 29/5/2011, 11:07

Ok, jutro spróbuję się dostać na policję... Tam mam poprosić o kontakt z prokuratorem zajmującym się tą sprawą, tak? A od niego dostanę nr sprawy?
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Shogun80 » 31/5/2011, 13:50

no i drugie oględziny wycenili na 7800, czyli dwa razy więcej niż poprzednie, powiedzieli że więcej już nie dadzą, jak chce mogę skierować sprawe do sądu. Dodał ,że na miejscu nie było policji, więc muszą jeszcze popytać wskazanych świadków, więc czas w którym zostana wypłacone pieniądze będzie gdzieś za dwa miesiące. Ku...a mać, nie dosyć że bezczelni, to jeszcze wkurwiają...y za naszą kase!!!!!!
Shogun80
Świeżak
 
Posty: 222
Dołączył(a): 18/4/2010, 08:42
Lokalizacja: Poznań/Międzyzdroje

Postprzez madcap » 31/5/2011, 13:54

@up
czy ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą?
i na jakiej podstawie (podstawa prawna) orzekli, że za cirka 2 miesiące?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Shogun80 » 31/5/2011, 14:00

nie, nie orzekł szkody całkowitej, motocykl według ich wyceny jest wart 22tys, nie mam tego na piśmie,tylko tak mi powiedział, że to iż sprawdza to potwierdził to jedno, ale muszą to sprawdzić, bo jest dużo wyłudzeń i muszą popytać świadków i mnie jeszcze raz będą wzywać, a to troche trwa, więc mam się spodziewać że wypłata będzie za dwa miesiące
Shogun80
Świeżak
 
Posty: 222
Dołączył(a): 18/4/2010, 08:42
Lokalizacja: Poznań/Międzyzdroje

Postprzez madcap » 31/5/2011, 14:38

@shogun
musisz dostać decyzję na pismie, wówczas będziemy mogli wrócić do rozmowy
jak będziesz miał, daj znać, podam podstawę prawną i gdzie masz uderzyć
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Shogun80 » 31/5/2011, 17:15

do piątku mam dostać cały kosztorys z opinia na maila, to się odezwe i Ci to prześle
Shogun80
Świeżak
 
Posty: 222
Dołączył(a): 18/4/2010, 08:42
Lokalizacja: Poznań/Międzyzdroje

Postprzez si3pacz » 14/10/2012, 09:35

Wyglada na to, ze jestem nastepny. Zx6r z 2000r dzwon, ja na szczescie pare siniakow i zadrapan. kobieta za kierownica ;\ skrecala w lewo, do policji wielkie pretensje bo przeciez ja jechalem po bus pasie a nie wazne, ze pisze "jednoslady". Czekam na rzeczoznawce, przewertowujac temat zobaczylem, ze ktos napisal jak rama do wymiany to juz raczej szkoda calkowita bedzie - tak? troche nie bardzo wiem jak sie ustosunkowac to tego co wyjdzie po rzeczoznawcy, i jak czy moge cos zrobic zeby nie zanizyli wartosci rynkowej? poza tym jak szkoda calkowita to: poczekac na ile to wszystko wycenia i zobaczyc czy da rade samemu wrak sprzedac drozej a jak nie to powiedziec im zeby zabierali i calosc wyplacili, zrozumialem ze: tak to dziala?
aha i czy za uszczerbek na zdrowiu odszkodowanie jest wyplacane z oc sprawcy czy mojego (np z KRUS albo NW?) i czy wgl jest sens chodzic za paroma siniakami i zadrapaniami?
_________________________________
si3pacz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/10/2012, 09:19

Postprzez surround » 14/10/2012, 09:58

Poczekaj aż dostaniesz kosztorys od ubezpieczyciela. Sprawdź na ile wyceniają pojazd przed wypadkiem, zobacz na ile wyliczą koszty naprawy. Wczytaj się trochę w ten kosztorys, sprawdź ile wynoszą na Twoim rynku koszty roboczogodziny (popytaj w serwisach), a ile przyjmie ubezpieczyciel. Zobacz czy do kosztów naprawy wliczają amortyzację, urealnienie części zamiennych, itp.
Z jakiej części Polski jesteś?
Avatar użytkownika
surround
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16/9/2012, 18:29

Postprzez si3pacz » 14/10/2012, 11:14

Rozumiem.
Podkarpackie.
_________________________________
si3pacz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/10/2012, 09:19

Postprzez madcap » 14/10/2012, 11:37

uszczerbek na zdrowiu też jest wypłacany z OC sprawcy
tak samo jest opłacane z OC sprawcy powołanie niezależnego rzeczoznawcy jesli nie zgodzisz się w wyceną
wycena przeprowadzona przez Autoryzowaną Sewis (tzn. Ty opłacasz ale bierzesz faktury i jest Tobie ta kasa zwracana).
również zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego w sprawie odszkodowań wypłacanych przez ubezpieczycieli: części oryginalne muszą być wymienione na oryginalne (i amortyzacja nie ma tu nic do rzeczy, mimo że TU kombinuja)), jesli coś było robione w oparciu o zamienniki, to zamienniki muszą spełniać wymagania producenta
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez surround » 14/10/2012, 12:06

Szkodę osobową musisz zgłosić osobno do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Jeśli masz jakieś zaświadczenia od lekarza, poniosłeś koszty leków, itp. to masz szansę na wypłatę odszkodowania, ewentualnie zadośćuczynienia. Jeśli nic wielkiego Ci się nie stało to podejrzewam, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty z tego tytułu, a będziesz musiał rozważyć czy opłacalne będzie odwoływanie się do sądu.

Co do odszkodowania: zgłosiłeś też jakie straty poniosłeś w związku z odzieżą? To jest też istotny element. Jeśli nie, to zrób listę co się zniszczyło i podaj wartość (nie musisz załączać faktur). Jeśli był szlif to straty na pewno są.
Avatar użytkownika
surround
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16/9/2012, 18:29

Postprzez hubercik90 » 25/8/2014, 10:36

I niestety tym razem padlo na mnie, XJ6 Diversion z 2009r :( Dziewczyna wyjazdzajac z podporzadkowanej nie ustapila mi pierwszenstwa, uderzajac w nia przelecialem przez maske, na szczescie duzych obrazen nie mam (lekkie stluczenie barku oraz otarcie na udzie).
Teraz mam dylemat czy od razu dzwonic do ubezpieczalni sprawcy zeby wyslali kogos w celu wycenienia motocyklu, czy tez najpierw zabrac go na wlasna reke do serwisu yamahy zeby zrobili wycene naprawy. Jesli chodzi o uszkodzenia to z tego co widac to prawe i lewe owiewki, przednia czacha z szyba, lagi, kolektory pogiete, wgniecenie na baku, powyginana dzwignia zmiany biegow i ogolne przetarcia na boku motocykla + telefon i oczywiscie ubrania. I teraz sam nie wiem jak postepowac, mozecie cos doradzic?
Yamaha XJ6
Avatar użytkownika
hubercik90
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7/4/2014, 20:05
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez hubercik90 » 29/9/2014, 07:18

Kontynuując temat swojej szkody, w dniu dzisiejszym dostałem oficjalna decyzję odnośnie wypłaty odszkodowania i tutaj pojawia się problem ponieważ TU twierdzi że nie ma obowiązku wypłaty wycenionej wartości motocyklu przed szkodą a jedynie różnicę przed i po szkodzie. Teraz pytanie czy mam prawo domagać się wypłaty całości z równoznacznym zabraniem motocykla czy nie bardzo jestem w stanie nic wskórać?
Yamaha XJ6
Avatar użytkownika
hubercik90
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7/4/2014, 20:05
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Fugu » 29/9/2014, 08:32

Jesli motocykl nie jest do kasacji (cena naprawy nie przekracza wartosci) to TU wyplaca koszt naprawy (a nie roznice przed i po szkodzie). Jesli jest do kasacji, to mozesz ubiegac sie wyplaty calej wartosci przed wypadkiem i zabrania moto (czesto wiaze sie to z tym, ze TU wysyla kupca ktory kupuje moto za deklarowana przez TU cene).
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez hubercik90 » 29/9/2014, 09:09

Właśnie w tym rzecz ze została uznana szkoda całkowita i jak napisałem do TU to odpisali mi że "Ubezpieczyciel nie skupuje wraków pojazdów. Żadna ustawa nie nakłada takiego obowiązku. W każdym bądź razie, RESO Europa Service Sp. z o.o. nie zajmuje się tego typu działalnością."
Yamaha XJ6
Avatar użytkownika
hubercik90
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7/4/2014, 20:05
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Fugu » 29/9/2014, 10:40

Powyzej byl skrot myslowy: Nie napisalem "skupuje" ale wskazuje osobe kupujaca i podaje cene transakcji - to jest duza roznica.

Mozesz tez sam sprzedac, ale nie mozesz sprzedac taniej niz i musisz przedstawic umowe sprzedazy.

Zapytaj sie co zrobic, jesli nie sprzedasz rozbitego pojazdu za cene sugerowana przez ubezpieczyciela.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez hubercik90 » 29/9/2014, 15:37

Tak tyle, że tak brzmiała ich odpowiedź a nie moje pytanie. Moje pytanie brzmiało czy jest możliwość wypłaty całości wartości rynkowej motocyklu przed szkodą a w tym przypadku motocykl przechodzi na waszą własność? Dlatego też nie bardzo wiem co mam teraz robić, a szczerze nie widzi mi się zabawa w sprzedawanie pojedynczych części i czekanie aż uda mi się pozbierać na nowe moto :/
Yamaha XJ6
Avatar użytkownika
hubercik90
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7/4/2014, 20:05
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Fugu » 29/9/2014, 15:54

Zdaje sobie sprawe, ze tak brzmiala odpowiedz. I jest poprawna w stosunku do twojego pytania.

Kazalem Ci sie zapytac o cos innego.

A tak BTW - daj troche wiecej informacji - wartosc pojazdu przed wypadkiem, wartosc po, szacowane koszta naprawy, co dokladnie zaoferowalo Ci TU?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez hubercik90 » 29/9/2014, 17:28

Zapytanie poszło, na razie czekam na odpowiedz od TU.

Moje moto to Yamaha XJ6 Diversion z 2009r., przebieg w trakcie kolizji to 14500 km. Moto nie był nigdzie malowany ani zadrapany, do momentu kolizji....

Wartość rynkowa brutto na jaka TU określiło moto przed kolizja: 11800 zł
Wartość pojazdu uszkodzonego: 4500 zł
Rożnica wartości pojazdu przed i po kolizji: 7300 zł.
Yamaha XJ6
Avatar użytkownika
hubercik90
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7/4/2014, 20:05
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê