Zobacz wątek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenę, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenę, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Zimny72 » 22/3/2014, 18:33

Może inaczej: jak jeździć w orzeszku na czubek głowy, albo kasku no name - to już lepiej jeździć w LS2 albo BOXie, bo może nie są rewelacyjne, ale jakieś minimum bezpieczeństwa zapewniają. ;) Mój wywód pokazuje jedynie, że jak ktoś ma wydać coś ok. 300zł za w/w kaski, to wystarczy dołożyć ok. 50zł (prawda że nie tak dużo?) i już się ma kask dobrej firmy i na prawdę dobrej jakości, że o wyciszeniu nie wspomnę. Mam też nadzieję, że Bayamo spowoduje, że BOX i LS2 będą zmuszone poprawić jakościowo swoje kaski, z zachowaniem atrakcyjnej ceny. Bo przecież o to chodzi, żebyśmy jako motocykliści dostawali jak najlepsze kaski w umiarkowanej cenie.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez matrok » 23/3/2014, 00:47

Witam,
Ja rowniez zamierzam kupic kask.
Po przeczytaniu poprzednich wpisow mam wiecej pytan niz przed, i coraz mniej odpowiedzi :D
Tak po krotce, kask ktory zamierzam kupic bedzie uzywany do jazdy po miescie oraz jak narazie krotkie i srednie dystanse w trasie przy predkosci do ok 140-160. Dlatego tez chcialbym kupic cos za ok 1000-1200zl.
Z tego co zostalo napisane to najlepsze kaski w tym przedziale cenowym to:
Shark Speed R Sauer
HJC IS-17
HJC FG-17
Shark S900 oraz
Exo-500
Mam jednak kilka pytan:
a) czy polecilibyscie jeszcze jakies dodtkowe modele do w/w?
b) Jak juz przymierze sobie te kaski i zalozmy ze wszystkie bede dobre i pasowaly na mnie, to wg. was czym sie kierowac w podjeciu ostatecznej decyzji?
c) czym sie rozni wersja sharka s900 od s900c?
d) czy warto jest dolozyc kilka zl i przeskoczyc na wyzsza polke tak do ok 1600zl i np kupic shark vision-r gt carbon lub xr-1100, HJC R-PHA 10+? mam na mysli to czy te kaski do 100zl bede ustepowaly kaskom za 1600zl w jezdzie po miescie i turystycznie. Czy jest znaczaca roznica jaki poziom bezpieczenstwa bedzie zapewniony pomiedzy tymi grupami kaskow?
e) czy macie jakies doswiadczenie z kaskiem reevu msx-1?
matrok
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/3/2014, 08:58


Postprzez Karol20 » 23/3/2014, 01:03

a. Moge odradzic w tej kasie agv.
b. wszystkie pasuja - to w tej kasie to hjc
c. c ma pompowane policzki
d. wedlug mnie warto przynajmniej do rpha 10+ - podobna jakos w innych firmach masz za 2k+. 2 szyby w zestawie + pinlock tez robi swoje.


Generalnie ja jestem zdanie że kask ma chronić głowę a te wszystkie pompowane policzki, blendy, wyciszenia, to sprawa drugorzędna i jak mam wybrać lepszy kask za tą samą cenę bez tych rzeczy to go wezmę.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Zimny72 » 23/3/2014, 01:30

Jak napisałem wyżej: jeżdżę w Sharku s900c. Różnica pomiędzy s900 i s900c polega wyłącznie na tym, że ten drugi ma dodatkowo system pompowanych poduszek, które pomagają lepiej dopasować kask do głowy, szczególnie gdy się rozbije.

Wcześniej testowałem kilka z tych, o które pytasz: HJC IS-17 miał za jasną blendę, był za płytki i nie przekonał mnie system opuszczania blendy na czubku kasku (za daleko dla mnie do sięgania ręką podczas jazdy w pochylonej pozycji). Ale to bardzo dobry kask i wygrywa wiele porównań. Rewelacyjny jakościowo był też Scorpion Exo-500, ale dla mnie był zbyt duży i ciężki - jak się zobaczyłem w lustrze to tak jak bym miał wodogłowie. ;) Najwygodniejszy okazał się Shark: miał najgłębiej zachodzącą i odpowiednio ciemną blendę, ogólnie jest dosyć zgrabny (mały) i przekonały mnie nawiewy. Wygrało też malowanie Creed Mat Lumi pasujące do mojej kurtki. Niemniej wszystkie 3 kaski są porównywalne: mają dobrą wentylację i aerodynamikę, są podobnie wyciszone, mają blendy, podbródki i deflektory na nos. Kwestia indywidualnych upodobań.
Ostatnio edytowano 23/3/2014, 07:11 przez Zimny72, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez strashak » 23/3/2014, 05:52

Dzięki za indywidualne podejście do tematu. Wybór ostatecznie padł na is-16 myśle, ze to będzie zdrowy kompromis jak to ładnie podsumował zimny. Zawsze można zmienić. Kravec co do tego "określenia" nie obrażę się spokojnie, ale może i trochę racji i ona miała co do funduszy na pierwszy kask.
strashak
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/8/2013, 14:10

Postprzez kravec » 23/3/2014, 13:32

I będziesz zadowolony :)

Może i miała. Trochę na pewno miała. Ale argumenty bez sensu. Nie kupujemy na pierwszy kask Araia Chasera za 3000zł, ale staramy się nie jeździć w największych taniochach.

Nie wiem skąd jesteś (dostępność sklepów), ale postaraj się poprzymierzać kilka kasków przed kupnem. Nie każdy każdemu dobrze leży. Ja np. mam problem bo właściwie mogę wybierać w HJC, Shoei'u i niektórych modelach Sharka. Pozostałe firmy nie robią kasków które dla mnie byłyby dobrze dopasowane. Pamiętaj że kask ma być ciasny, ale nie może nigdzie wyraźnie uciskać. Ma trochę ściskać policzki. Zwróć uwagę na przyleganie w okolicach uszu- z tym jest często problem, a nie wszyscy na to zwracają uwagę. I nie ma prawa cisnąć w czoło.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez matrok » 23/3/2014, 22:13

Ok dzieki za info.

W takim razie, zdecyduje sie jednak na ten drozszy kask.
Na te chwile zastanawiam sie nad
a) HJC R-PHA 10+ http://allegro.pl/kask-hjc-rpha-10-plus ... 68731.html oraz
b) Shark Speed-r carbon:
http://allegro.pl/shark-speed-r-carbon- ... 08759.html
Teraz pytanie do Was, ktory i dlaczego kask byscie polecili? ewentualnie jakis inny w tym przedziale cenowym.
Wg. SHARPA, Shark wypada troszke lepiej od HJC ale jest to wersja bez plusa. Ponadto shark jest wielowarstwowy.
Z takich dodatkow to na korzysc sharka przemawia blenda i anti-fog.
http://sharp.direct.gov.uk/compareview/384,435

jeszcze raz wielkie dzieki
matrok
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/3/2014, 08:58

Postprzez kravec » 23/3/2014, 22:52

W wersji Plus główną zmianą jest poprawa mocowania podbródka. Do tego poprawa wydajności bródkowego wlotu powietrza i zmiana w zarysie pinlocka. Także zmian w bezpieczeństwie nie ma.

A co do testów Sharp- niekoniecznie są uznane i budzą dużo kontrowersji. Im więcej się o nich poczyta tym więcej jest wątpliwości (przynajmniej ja tak mam).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Karol20 » 24/3/2014, 00:39

matrok napisał(a):Z takich dodatkow to na korzysc sharka przemawia blenda i anti-fog.


Anti-fog to minus a nie plus. W hjc masz pinlocka w zestawie.

10+ ma jeszcze zmieniony system zamykania przednich wlotow - ale to nie bardzo ma znaczenie.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez malomi » 24/3/2014, 10:15

Shark również daje pinlocka generalnie zestawy są podobne sharka i HJC

pinlock
nosek
podbródek
worek na kask
Shark 5 lat gwarancji.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez matrok » 24/3/2014, 21:52

Czyli na korzysc sharka, przemawia tylko blenda? reszta jest podobna?
na podstawie czego powinienem sie kierowac podejmujac decyzje dotyczaca wyboru kasku (z tych dwoch)?
Wlasnie przegladam internet, rozne recenzje, testy i generalnie wiekszosc osob ktore testowala oba kaski nie ma im nic do zarzucenia.
kravec: czy znasz jeszcze jakies strony gdzie mozna znalezc testy kaskow?
matrok
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/3/2014, 08:58

Postprzez malomi » 24/3/2014, 22:24

Opinii i testów na temat speed-r w języku pl jest mało, ale po angielsku trochę jest.
Ja wybrałem speed-r co mnie denerwuję to hałas, ale kupiłem stopery i jest mega.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez maniak69 » 29/3/2014, 13:38

Witam.
Jestem w trakcie kupowania swojego pierwszego motocykla, a co wiąże się z tym i ubrania no moto. Znalazłem wydaje mi się ciekawe 3 ogłoszenia dotyczące kasku tylko jak na świeżaka przystało nie nam się na tym
http://allegro.pl/agv-stealth-sv-agv-e2 ... 91706.html
http://allegro.pl/kask-nitro-992ff-patr ... 08910.html
http://allegro.pl/airoh-leox-czarny-kas ... persMerged
Proszę o pomoc w ocenieniu tych kasków i czy w ogóle jest sens wydawać na coś takiego pieniądze. Mam budżet na kask max 400 zł. I proszę o ewentualnie inne propozycje w tej cenie.
Pozdro ;)
lewa w górę ;)
maniak69
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5/3/2014, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zimny72 » 29/3/2014, 13:50

Z tej trójki brałbym AGV, o ile pasuje na twoją głowę. Obczaj jeszcze Lazera Bayamo (~350zł).
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Vergon » 29/3/2014, 16:31

Kumpel ma AGV Stealth i jest zadowolony, z tej trójki na bank wygrywa tylko pamiętaj, że w AGV dość szybko rysują się szyby. Poza tym kask fajny.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kravec » 29/3/2014, 21:04

matrok napisał(a):kravec: czy znasz jeszcze jakies strony gdzie mozna znalezc testy kaskow?


Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi- przeoczyłem to zdanie. Testy.. testy.. na stronie motogen'a są- niekoniecznie konkretne, jednak jakiś obraz tworzą. Rzadko bo rzadko ale zdarza się że redakcja ścigacza coś testuje. I motocykl-online ale nie wiem czy tam wrzucają wszystkie testy. Jeśli chciałbyś poczytać o szczękowcach to jeszcze globetrotter (blog?).
Jeśli o ogół budowy kasków- są 2 fajne artykuły- jeden na głównej u nas, drugi na motogenie.

Maniak- bierz kompozytowego AGV. O Nitro nawet nie pytaj- miałem kiedyś, początkowo myślałem że ok. Po pół roku zmieniłem zdanie. Poza tym byłem mały i jeszcze głupszy niż teraz :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Berthi » 31/3/2014, 21:07

Maniak69, nie kupuj kasku przez internet, to nie jest coś na tydzień (nie wiem jak stoisz z kasą) tylko coś na lata. Kask powinno się przymierzyć w sklepie, porównać z innymi modelami. Dzisiaj zakupiłem Sharka S900C, lecz zanim się zdecydowałem na niego miałem na głowie różne kaski, Shoei, Nolany, Scorpiona, HJC... Co jak co, ale dla mnie ciut wygodniejszy od S900C okazał się Exo-500 (jednak wykraczał poza budżet) Zakupiłem owego Sharka i jak na razie nie żałuje :)
Kask polecam każdemu i odradzam kupowania przez internet :)
Berthi
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1/7/2013, 10:21
Lokalizacja: Łęki Dolne

Postprzez Patryku » 1/4/2014, 14:25

Miałem doświadczenia z Nolan -em, Caberg -iem, UVEX -em.
Poszukuję obecnie lekkiej, dobrej "belki", najlepiej z blendą.
Budżet +1000zł
Czekam na Wasze opinie, rady, spostrzeżenia, wady i zalety poszczególnych kasków.
LWG
Patryku
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10/9/2011, 20:15
Lokalizacja: Olecko

Postprzez kravec » 1/4/2014, 16:33

Moje typy to: Shoei GT-air i HJC RPHA ST. Dalej zobacz jeszcze Sharka Speed-R i X-lite X-702. Jednak X-lite niedawno obracałem, miałem na głowie- według mnie kask absolutnie niewarty swojej ceny. Niemniej jednak przymierz- może Tobie akurat ten będzie najlepiej leżał. Marka zła nie jest.

Z dużo droższych jest Schuberth S2.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez maniak69 » 1/4/2014, 17:59

wielkie dzięki za rady. Udało mi się kupić agv za 350 zł nówkę sztukę jeszcze z folią na szybce więc jestem mega zadowolony bo wiem ile kosztuje identyczny nowy.
Pozdro
lewa w górę ;)
maniak69
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5/3/2014, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr