Zobacz wątek - Kupno motocykla na codzień
NAS Analytics TAG

Kupno motocykla na codzień

i inne małe pojemności
_________

Kupno motocykla na codzień

Postprzez dipam » 12/2/2014, 10:48

Mój pierwszy post na forum wiec trzeba się przywitać ;)
Jestem Tomek, mieszkam w Wieliczce, pozdrawiam forumowiczów.

Zbliżają się 16 urodziny więc trzeba robić A1, wreszcie :D
Moto potrzebne mi żeby w sezonie dojechać do szkoły (15 km w jedną strone) oraz w weekend wypad gdzieś w góry albo tak z pasji.
Mam 192cm wzrostu i ważę 78kg
Znajdzie siÄ™ jakiÅ› motocykl na mnie?
Ma być możliwie jak najtańszy w utrzymaniu i oszczędny czyli mało palący.
Myślałem nad nsr 125 ale droga w utrzymaniu jak każda 2t i dużo paląca....
Zastanawiam się też nad hondą varadero 125 podobno największa w tej klasie, ale jak z kosztami utrzymania u niej?
Jeszcze jedno pytanko- lepiej 10 letni markowy czy nowy chińsku za tą samą kase?
Jakbyście polecili mi jeszcze jakieś motorki na które się zmieszczę to byłbym wdzięczny.
na motocykla mam max 4 tysiÄ…ce.
ps: pierwsze moto, wcześniej nawet skuterem nie jeździłem.
Pozdrawiam Tomek ;) lwg
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka


Postprzez cioracz » 12/2/2014, 11:00

Witamy na forum. Mam nadzieję że nie będziesz tak jak większość że się zapytają o co chcieli i w dup* nas pocałują :) Więc tak. NSR nie jest tak droga w utrzymaniu, jest najtańszym moto 125 2t w tej klasie w eksploatacji. Każdy tak straszy tymi 2T a jest o niebo lepiej niż na 4t. Bo w 2t robisz częste remonty które zamkną się w granicach 500-700zł tylko że robisz je w miarę często. W 4t robisz remont raz a porządnie za który zapłacisz tyle samo co w 2t. Bo wymieniając jedną rzecz, wymieniasz jeszcze dziesiątki innych. A do tego masz mniejszą moc. I o NSR'ce każdy Ci to powie co ja napisałem wcześniej. Varadero XL to myślę że dla Ciebie będzie motocykl idealny. Będzie to na twoje potrzeby motocykl idealny. Bo tak jak pisałeś to w lekki teren nim też pojedziesz. To 4t także cechy masz takie jak Ci napisałem. Ale to jest V silnik także będziesz musiał przyzwyczaić się do tego typu silników. Ale po jakimś czasie będzie Ci na nim bardzo dobrze :D
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce


Postprzez dipam » 12/2/2014, 12:14

Dzięki za odpowiedź
Czym się różni silnik V od jednocylindrowego?
Zmieszcze się na nsr? moja jazda będzie wmiare wygodna?
na A1 można mieć do 15km a nsr ma koło 28 czyli musze kupić taką która w dowodzie ma 15km? dobrze rozumiem?
jako że codziennie będę w Krakowie to i kontrola się zdarzy i mogą się doczepić o moc? jakoś to sprawdzić?
Jestem bardziej przekonany do nsr ale z drugiej strony wiaderko też fajne... ale 20 sekund do setki a 7 to duuuża różnica :D
na nsr można mieć kufer?
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez cioracz » 12/2/2014, 13:36

dipam napisał(a):Dzięki za odpowiedź
Czym się różni silnik V od jednocylindrowego?
ale 20 sekund do setki a 7 to duuuża różnica :D

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie :p Raczej policja nie powinna się dowalić. Lepiej byłoby gdyby w papierach było wbite 15KM. Policja raczej się nie dowali, ale na przeglądzie mogą być jakieś spiny. Zablokowana nerka idzie 120km/h. Z takim wzrostem to już sam sobie musisz zobaczyć czy będzie Ci wygodnie. A NSR'ki jeszcze z kufrem nie widziałem chyba żeby jakoś przerobić.
Często jest tak: -czy wie pan jaki jest powód zatrzymania?
-Motocykl.
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez SkoQ » 12/2/2014, 13:37

Z mechanicznego punktu widzenia liczbą cylindrów :D żeby była V'ka muszą być dwa :D Z punktu widzenia kierowcy, różnią się charakterystyką silnika :)

Ciężko będzie znaleźć dla Ciebie coś co nie będzie małe, a jeszcze rośniesz, niestety sporty to raczej nie będzie Twoja droga kariery, ale to tylko wróżby.

Musisz kupić zblokowaną jak chcesz tym legalnie jeździć.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez dipam » 12/2/2014, 18:49

Czym dłużej czytam o nsr tym bardziej jestem za nią, a ceny też przystępne.
Znacie jeszcze jakiś "duży" motocykl w tej klasie?
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez cioracz » 12/2/2014, 18:58

Mój koleżka jeździ na Nerce a ma 189cm wzrostu. To fakt NSR'ki są niskie i możesz się czuć jak Marcin Gortat w maluchu ale ogólnie to wygodna jest. Też poluje na Nerkę. :) A patrzyłeś na jakieś enduro, albo ala chopper, nie chodzi mi crousiera bo dla mnie, przynajmniej choppery zaczynają się od 750ccm. Ale to moja opinia. Schadow Honda :) Wiem że to nie jest "duży" motocykl ale nie będziesz na nim wyglądał jak słoń na myszy. :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez dipam » 12/2/2014, 20:39

Enduro to do lasu a ja może kilka razy w roku będę jechał szutrową drogą tak więc odpada.
Jestem za młody na choppera, po prostu mi się nie podobają.

Jak twój kolega o takim wzroście daje rade to i ja dam :D
Tak mnie zastanawia czemu ybr spala 2-2.5l a varadero 3-3.5l a tak po za tym to tata mi tą varadero odradza i sam nie wiem co kupić... chyba nsr :)
są jakieś większe od nsr 2t?
ps: Kolega się mnie pytał i nie wiem co mu odpowiedzieć, chodzi o to że on też kupuje motor ale ma problem bo rodzice mu kupują i tata powiedział że albo 10 letnia ybr albo nowy romet i on nie wie co wybrać (tylko z tych dwóch). Pomożecie?
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez cioracz » 13/2/2014, 00:18

Do kolegi. Przecież jasne że YBR bo jak coś trzeba będzie robić albo coś to każdy Ci powie że Yamaha to Yamaha. :) A dlaczego Ci varadero odradza? Przecież spoko maszyna. Nie rozumiem :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez dipam » 13/2/2014, 12:16

U mnie tata ma podejście że lepiej dla mnie będzie jak kupie chińczyka że niby 2 lata gwarancji i nowszy itd...
A co do varadero to tata popatrzył na rocznik, przebieg i to że 2 cylindry to dla niego minus...bo że jak się zepsuje to koszta 2 razy większe bo 2 tłoki itd... mój wujek miał kiedyś ścigacza chyba aprilia 600 ale nie pamiętam dobrze, i sprzedał bo nie było kasy na remonty, naprawy itd., więcej to stało niż jeździło... i tata myśli że z varadero też tak będzie w sumie to sam się tego boje i już nie wiem co lepsze...
A w varadero minusem jest dość spore spalanie jak na 4t bo ybr (i np. romet) spala 2-2.5 a ta honda 3.5-4 a to spora różnica...
Koledze mówią że ybr to też produkcja chińska, że silnik ten sam itd.. ale raczej kupi ybr.
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez cioracz » 13/2/2014, 13:18

Kompletnie nie zgadzam się z twoim Tatą. Varadero to 4takt także remonty robi się raz a porządnie. Silniki V tak palą .Bez Przesady że ybr tyle spali. Bo na pewno spali więcej 2.5-3.5. Kup chińczyka a obiecuje Ci że po tych dwóch latach gwarancji na pewno dostaniesz tytuł na forum "Mieszkaniec forum" jeśli będziesz chciał sam naprawiać. A poza tym żeby utrzymywać tą gwarancję musisz moto w ich serwisie naprawiać itd. A co jeśli taki serwis będzie na drugim końcu Polski?! Od chinoli trzymaj się z dala. Przekonasz się to co napisałem wcześniej Honda to Honda i już.
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez dipam » 13/2/2014, 13:40

Mieszkam naprzeciwko serwisu chinoli ;p

no nic dalej nie wiem czy nsr czy varadero, musze sobie przemyśleć
dziękuje za odpowiedzi ;)
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez cioracz » 13/2/2014, 14:29

Przemyśleć jak przemyśleć. Ale obejrzyj sb parę i się przewieź i od razu będziesz wiedział :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Madnes » 13/2/2014, 16:32

Jeszcze jedno pytanko- lepiej 10 letni markowy czy nowy chińsku za tą samą kase?
Brat posiadał Yamahe tzr 125 z 1989r przez 3 sezony i dosłownie przez ten czas nic się nie mu się nie zepsuło, także bierz markowego nawet starszego niz 10lat, ale przed kupnem porządnie go obejrzyj ;)
Avatar użytkownika
Madnes
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 31/1/2014, 18:08
Lokalizacja: Lublin

Postprzez dipam » 23/3/2014, 17:43

dalej nie mogę się zdecydować :D
siedziałem na cbr 125 i na nsr i oba są za małe ;(
polecicie mi jakieś duże sm do 4500zł?
dipam
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/2/2014, 10:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez cioracz » 23/3/2014, 18:38

Właśnie to jest jedyna wada Hondy. Są za niskie... Kurde ale ciężko będzie za takie pieniążki znaleźć coś z SuperMoto...
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê