Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Nowe kategorie prawa jazdy na...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Nowe kategorie prawa jazdy na...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 4/8/2012, 22:47

Mam takie pytanko.
Czy posidanie prawa jazdy kat. A1 skraca minimalny wiek na kat A ??
niestety tak sie złożyło że 18 koncze dopiero w sierpniu 2013 i jeszcze niemoge robić A<br><hr>kplanik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 5/8/2012, 09:36

Komentatorzy napisał(a):Mam takie pytanko.
Czy posidanie prawa jazdy kat. A1 skraca minimalny wiek na kat A ??
niestety tak sie złożyło że 18 koncze dopiero w sierpniu 2013 i jeszcze niemoge robić A<br><hr>kplanik<br>
W mysl nowych zasad kat. A1 nie skraca minimalnego wieku na kat. A. TAki wyjatek ma tylko i wylacznie kat A2. posiadanie przez 2 lata kat. A2 uprawnia do zdobycia kat A, badz mozesz czekac do 24 roku zycia by od razu zrobic kat. A <br><hr>Motocyklista ;) kat. A i B ;)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/8/2012, 07:49

Komentatorzy napisał(a):Mam takie pytanko.
Czy posidanie prawa jazdy kat. A1 skraca minimalny wiek na kat A ??
niestety tak sie złożyło że 18 koncze dopiero w sierpniu 2013 i jeszcze niemoge robić A<br><hr>kplanik<br>
Komentatorzy napisał(a):W mysl nowych zasad kat. A1 nie skraca minimalnego wieku na kat. A. TAki wyjatek ma tylko i wylacznie kat A2. posiadanie przez 2 lata kat. A2 uprawnia do zdobycia kat A, badz mozesz czekac do 24 roku zycia by od razu zrobic kat. A <br><hr>Motocyklista ;) kat. A i B ;)<br>
dzięki za odpowiedz<br><hr>kplanik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/8/2012, 16:25

Witam, mam pytanko. Mam 21 lat i zacząłem robić kurs na kat A i nie wiem czy się wyrobię do stycznia ze zdaniem egzaminu (rożne rzeczy mogą się wydarzyć, ręka złamana, zła pogoda itp). A dokładnie chodzi mi o to czy jeżeli egzamin ustalony będę miał np na 20 stycznia 2013 to otrzymam kat A? Pzdr.<br><hr>Pablotur
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/8/2012, 16:25

Witam, mam pytanko. Mam 21 lat i zacząłem robić kurs na kat A i nie wiem czy się wyrobię do stycznia ze zdaniem egzaminu (rożne rzeczy mogą się wydarzyć, ręka złamana, zła pogoda itp). A dokładnie chodzi mi o to czy jeżeli egzamin ustalony będę miał np na 20 stycznia 2013 to otrzymam kat A? Pzdr.<br><hr>Pablotur
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/8/2012, 20:29

siema mam 17 lat wlasnie na poczatku wakacji dostalem wymarzona R6 i tak sie zastanawiam gdyz w kwietniu 2013 roku bede miac 18 i chcialem zrobic sobie kat.A a tutaj debile daja nam jakas A2 -jakie motocykle sa na A2 ...a zreszta i tak mnie nie zlapja...To jest chore czlowiek w wieku 18 lat jest osoba pelnoletnia ktora odpowida za swoje czyny, czemu takie cioty co sobie robia A i wyjezdzaja na ulice naprzykla jakas R1 czy tam nawet jakas 600-tkÄ… i nie umieja jezdzic sa nieodpowiedzialni i sie rozbijaja przy tym zabijaja innych ludzi...przez takie osoby moge zapomniec o jezdzie na legalu z prawkiem a nie ryzykowac mandatem gdyz mam juz dosyc swojej cagivy 180125<br><hr>za mlody za szybki
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/8/2012, 20:56

Komentatorzy napisał(a):siema mam 17 lat wlasnie na poczatku wakacji dostalem wymarzona R6 i tak sie zastanawiam gdyz w kwietniu 2013 roku bede miac 18 i chcialem zrobic sobie kat.A a tutaj debile daja nam jakas A2 -jakie motocykle sa na A2 ...a zreszta i tak mnie nie zlapja...To jest chore czlowiek w wieku 18 lat jest osoba pelnoletnia ktora odpowida za swoje czyny, czemu takie cioty co sobie robia A i wyjezdzaja na ulice naprzykla jakas R1 czy tam nawet jakas 600-tką i nie umieja jezdzic sa nieodpowiedzialni i sie rozbijaja przy tym zabijaja innych ludzi...przez takie osoby moge zapomniec o jezdzie na legalu z prawkiem a nie ryzykowac mandatem gdyz mam juz dosyc swojej cagivy 180125<br><hr>za mlody za szybki<br>
Mam podobny problem tylko, ze jeszcze na szczescie nic nie stoi w garazu jeszcze. Bede musial robic a2 i kawe 250r, a miala byc 600rr ;( Pracowalem na nia przez 3 wakacje i w soboty jeszcze dorabialem. Zalosni wyzyskiwacze kasy od mlodych ludzi... <br><hr>nikko
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/8/2012, 19:05

Komentatorzy napisał(a):Mam pytanie. W styczniu skończę 20 lat. Zaczynam właśnie robić prawko na A i załóżmy, że zdaję je w tym roku. Czy w takim wypadku przepisy, które wchodzą od stycznia będą mnie obowiązywały i będę musiał robić prawko na A2, później 2 lata czekać i dopiero na A?
Bo już się pogubiłem czytając WYMAGANIA WIEKOWE na wikipedii.
ZapodajÄ™ linka:
<a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy</a><br><hr>Bajtek<br>
Jeśli zdasz przed czasem to będziesz je miał ponieważ prawo nie działa wstecz .<br><hr>Daniel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/8/2012, 00:45

Komentatorzy napisał(a):Witam, mam pytanko. Mam 21 lat i zacząłem robić kurs na kat A i nie wiem czy się wyrobię do stycznia ze zdaniem egzaminu (rożne rzeczy mogą się wydarzyć, ręka złamana, zła pogoda itp). A dokładnie chodzi mi o to czy jeżeli egzamin ustalony będę miał np na 20 stycznia 2013 to otrzymam kat A? Pzdr.<br><hr>Pablotur<br>
to rob szybciej zebys zdazył<br><hr>;)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/9/2012, 18:39

Witam , mam pytanie zapisałam sie w 2012 roku na prawo jazdy ale nie wiem jak wyrobie sie z czasem . Więc moje pytanie sie tyczy tego czy zapisując się w 2012 r jak w styczniu lub w lutym będe podchodziła do egzaminu to po starych zasadach czy już na nowych ??<br><hr>Justyna
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/9/2012, 11:14

Komentatorzy napisał(a):Witam , mam pytanie zapisałam sie w 2012 roku na prawo jazdy ale nie wiem jak wyrobie sie z czasem . Więc moje pytanie sie tyczy tego czy zapisując się w 2012 r jak w styczniu lub w lutym będe podchodziła do egzaminu to po starych zasadach czy już na nowych ??<br><hr>Justyna<br>
Jesli egzamin teoretyczny zdasz jeszcze na starch zasadach to i praktyczny jest na starych<br><hr>Dante
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/9/2012, 17:52

Witam , mam pytanie a mianowicie jesli zrobie kurs na kategorie" A" teraz na jesień , a na egzamin zapisze się po nowym roku na wiosnę to nie beda mi robili problemow z jakimis ograniczeniami wiekowymi ? czy tez jakies A2 czy cos ?<br><hr>Olaf
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/9/2012, 17:56

Komentatorzy napisał(a):To z tymi kategoriami dla motocykli to ździeranie kasy z biednych miłośników jednośladów.
Na kategorie A muszę mieć co najmniej 2 lata A2 by w wieku 20 lat zrobić kat.A Oni się chorzy robią. Myślą, że będzie mniej wypadków, i tu się zdziwią gdy więcej 18-19 latków będą jeździli bez prawka. <br><hr>Proszek98<br>
Masz racje i wiesz co ? jesli ja nie wyrobie sie z prawkiem (mam 20 lat) to sam bede jezdzil bez prawka.<br><hr>Olaf
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/9/2012, 09:42

Czegoś tu nie rozumiem...Być może się mylę... Wszyscy teraz tak się śpieszą żeby zrobić kat. A, lecz i tak będą musieli ją wymienić na odpowiednią do wieku :

Art. 124.

1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1.

Teraz załóżmy, że ja mam 18 lat i zrobię teraz prawko przed nowymi przepisami A, to po wejściu nowej ustawy i tak będę musiał je wymienić na A2 więc nie widzę sensu teraz robić prawka na "żeby zdążyć". Oprócz tego za wymianę u urzędzie trzeba będzie uiścić "opłatę ewidencyjną" a znając nasz urząd to będzie ona dość wysoka. Reasumując, większe koszty człowiek poniesie robiąc prawko na A przed nowymi przepisami, bo zapłaci za kurs, lekarza, egzamin i dodatkowo opłatę za wymianę prawka A na A2. Pozdrawiam.<br><hr>Wojtiz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/9/2012, 19:11

Komentatorzy napisał(a):Czegoś tu nie rozumiem...Być może się mylę... Wszyscy teraz tak się śpieszą żeby zrobić kat. A, lecz i tak będą musieli ją wymienić na odpowiednią do wieku :

Art. 124.

1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1.

Teraz załóżmy, że ja mam 18 lat i zrobię teraz prawko przed nowymi przepisami A, to po wejściu nowej ustawy i tak będę musiał je wymienić na A2 więc nie widzę sensu teraz robić prawka na "żeby zdążyć". Oprócz tego za wymianę u urzędzie trzeba będzie uiścić "opłatę ewidencyjną" a znając nasz urząd to będzie ona dość wysoka. Reasumując, większe koszty człowiek poniesie robiąc prawko na A przed nowymi przepisami, bo zapłaci za kurs, lekarza, egzamin i dodatkowo opłatę za wymianę prawka A na A2. Pozdrawiam.<br><hr>Wojtiz<br>
Mylisz się ponieważ prawo nie działa w stecz więc jeśli zrobisz kat.A przed 18 stycznia 2013r to nie bedziesz musiał go wymienic na a2 tylko na nową plakietke o ile bedzie trzeba je wymieniać...chyba logiczne że zrobił bym prawko na czołg a nie wymienią mi go na myśliwiec bo nie mają takiego prawa :P<br><hr>tecus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/9/2012, 13:11

Komentatorzy napisał(a):Czegoś tu nie rozumiem...Być może się mylę... Wszyscy teraz tak się śpieszą żeby zrobić kat. A, lecz i tak będą musieli ją wymienić na odpowiednią do wieku :

Art. 124.

1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1.

Teraz załóżmy, że ja mam 18 lat i zrobię teraz prawko przed nowymi przepisami A, to po wejściu nowej ustawy i tak będę musiał je wymienić na A2 więc nie widzę sensu teraz robić prawka na "żeby zdążyć". Oprócz tego za wymianę u urzędzie trzeba będzie uiścić "opłatę ewidencyjną" a znając nasz urząd to będzie ona dość wysoka. Reasumując, większe koszty człowiek poniesie robiąc prawko na A przed nowymi przepisami, bo zapłaci za kurs, lekarza, egzamin i dodatkowo opłatę za wymianę prawka A na A2. Pozdrawiam.<br><hr>Wojtiz<br>
Czyli zapisując się dziś na prawo jazdy (26 Październik 2012) na kat.A i nie wyrobię się przed zimą ze zdaniem egzaminu (np. z powodu pogody) do 18 Stycznia kiedy to wchodzą nowe przepisy. To egzamin będę zdawał na starych zasadach? Czy na nowych?<br><hr>ten typ mes
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/9/2012, 20:12

Komentatorzy napisał(a):Czegoś tu nie rozumiem...Być może się mylę... Wszyscy teraz tak się śpieszą żeby zrobić kat. A, lecz i tak będą musieli ją wymienić na odpowiednią do wieku :

Art. 124.

1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1.

Teraz załóżmy, że ja mam 18 lat i zrobię teraz prawko przed nowymi przepisami A, to po wejściu nowej ustawy i tak będę musiał je wymienić na A2 więc nie widzę sensu teraz robić prawka na "żeby zdążyć". Oprócz tego za wymianę u urzędzie trzeba będzie uiścić "opłatę ewidencyjną" a znając nasz urząd to będzie ona dość wysoka. Reasumując, większe koszty człowiek poniesie robiąc prawko na A przed nowymi przepisami, bo zapłaci za kurs, lekarza, egzamin i dodatkowo opłatę za wymianę prawka A na A2. Pozdrawiam.<br><hr>Wojtiz<br>
Mi się wydaje, że jak ktoś zrobił np. 15 lat temu prawko i 15 lat trwa ważność tego prawka to musi wymienić na nowe<br><hr>Fobison
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez ppoki » 30/9/2012, 19:33

Czytałem, że te zmiany maja wejść dopiero w 2014. To raczej prwda czy tylko takie pogłoski? Jak myślicie?
ppoki
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 15/7/2012, 15:57
Lokalizacja: Piasecznia

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2012, 10:04

Witam wszystkich. Moim zdaniem kazdy ktory jest zainteresowany najlepiej niech uda sie do swojego WORD-u i tam otrzyma informacje. To bedzie najpewniejsze zrodlo. Pozdrawiam<br><hr>Motocyklista ;) kat. A i B ;)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/10/2012, 17:50

Komentatorzy napisał(a):Czegoś tu nie rozumiem...Być może się mylę... Wszyscy teraz tak się śpieszą żeby zrobić kat. A, lecz i tak będą musieli ją wymienić na odpowiednią do wieku :

Art. 124.

1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1.

Teraz załóżmy, że ja mam 18 lat i zrobię teraz prawko przed nowymi przepisami A, to po wejściu nowej ustawy i tak będę musiał je wymienić na A2 więc nie widzę sensu teraz robić prawka na "żeby zdążyć". Oprócz tego za wymianę u urzędzie trzeba będzie uiścić "opłatę ewidencyjną" a znając nasz urząd to będzie ona dość wysoka. Reasumując, większe koszty człowiek poniesie robiąc prawko na A przed nowymi przepisami, bo zapłaci za kurs, lekarza, egzamin i dodatkowo opłatę za wymianę prawka A na A2. Pozdrawiam.<br><hr>Wojtiz<br>
to by było bez sensu jeżeli teraz zdałem na A i mi mieli by niby na A2 wymienić?! prawa się cofnąć nie da.<br><hr>CJ
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê