Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Nowe kategorie prawa jazdy na...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Nowe kategorie prawa jazdy na...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 4/5/2012, 18:20

Komentatorzy napisał(a):Uświadomcie mnie bo nie wiem czy dobrze mysle. Nowe kategorie wejda dopiero w 2013r czyli ja, rocznik '94, bede mogl zrobic prawko na starych zasadach?<br><hr>ciekawski<br>
Komentatorzy napisał(a):Matematyka nie boli.<br><hr>policz sobie<br>
Komentatorzy napisał(a):Koledzy mam takie małe pytanko.Mam 17lat i zamierzam kupić Aprilie RS 125/50 i czy mogę jezdzić nią na kartę motorowerową? <br><hr>Tobik<br>
Czekam na odpowiedź<br><hr>Tobik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 4/5/2012, 18:33

Komentatorzy napisał(a):Uświadomcie mnie bo nie wiem czy dobrze mysle. Nowe kategorie wejda dopiero w 2013r czyli ja, rocznik '94, bede mogl zrobic prawko na starych zasadach?<br><hr>ciekawski<br>
Komentatorzy napisał(a):Matematyka nie boli.<br><hr>policz sobie<br>
Komentatorzy napisał(a):Koledzy mam takie małe pytanko.Mam 17lat i zamierzam kupić Aprilie RS 125/50 i czy mogę jezdzić nią na kartę motorowerową? <br><hr>Tobik<br>
Nie, nie możesz - jest to już pojazd o pojemności 125 ccm, a karta motorowerowa uprawnia Cię do jeżdżenia pojazdami tylko i wyłącznie DO 50 ccm
To, że ona jest zarejestrowana na 50ccm to jest to zrobione nielegalnie, więc po zakupieniu jej - jak pojedziesz na pierwszy przegląd, żeby ją przerejestrować, to LEGALNIE żaden diagnosta Ci nie wyda zaświadczenia, że możesz ją tak zarejestrować = będziesz musiał zarejestrować na 125 ccm a tym to już w ogóle nie możesz na motorowerową jeździć...

nawet jeśli udałoby Ci sie to jakoś obejść to jest to NIELEGALNE i jak będziesz miał np. kotrolę policyjną - mogą zatrzymać Ci dowód (dać w tym czasie zaświadczenie że możesz jeździć np. do 7 dni) i skierować na badanie techniczne - wtedy i tak to wyjdzie na jaw i będą tylko same poważne problemy/kłopoty<br><hr>Gabi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/5/2012, 14:55

Mam pytanie czy jak mam urodziny w grudniu 2012 roku
to bede mogł zdawac prawo jazdy kat. A ?? Czy mnie juz beda obowiązywały nowe zasady?<br><hr>Kamil5435
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2012, 18:40

Komentatorzy napisał(a):Mam pytanie czy jak mam urodziny w grudniu 2012 roku
to bede mogł zdawac prawo jazdy kat. A ?? Czy mnie juz beda obowiązywały nowe zasady?<br><hr>Kamil5435<br>
Zależy... bo słyszałam kiedyś (od jakiegoś indtruktora jazdy) że w niektóryh miastach da się egzamin zdać w zimie - ale nie jestem tego pewna, a mi się coś nie wydaje, żeby tak było, a nawet jak jest to moim zdaniem nie warto...
Natomiast, jeśli mieszkasz w mieście gdzie takiej możliwości nie ma - to kurs możesz zacząć robić we wrześniu 2012 (jeśli jakaś szkoła będzie taki oferować-bo możesz 3 miesiące przed 18. urodzinami), ale egazmin wtedy możesz egzamin zdać dopiero marzec/kwiecień (też to zależne od miasta, np. w Krakowie [jeśli się nie mylę] jest to jakoś początek kwietnia), ale to już będzie 2013 rok, więc będziesz musiał zdawać wg nowych zasad, tzn. A2

pozdrawiam,
Gabi<br><hr>Gabi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/5/2012, 19:45

Komentatorzy napisał(a):Mam pytanie czy jak mam urodziny w grudniu 2012 roku
to bede mogł zdawac prawo jazdy kat. A ?? Czy mnie juz beda obowiązywały nowe zasady?<br><hr>Kamil5435<br>
Jestem dokładnie w tej samej sytuacji i myślę, że mogę coś powiedzieć w tej sprawie. Dzwoniłam dziś do WORDa z pytaniem o sytuację, w której prawko rozpocznę w roku 2012, a praktyczny zdam już po wejściu przepisów, w 2013. Dostałam odpowiedź (a raczej jej brak), iż nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie dostali jakichś tam rozporządzeń, i nie wiadomo. W dodatku nie jest pewne, czy one w ogóle wejdą 1 stycznia. WORDy nie są na to przygotowane. Tak więc - nie pytaj na forach, bo tak naprawdę nie ma odpowiedzi. Trzeba czekać. Ja zaczynam prawko na wszelki wypadek we wrześniu (3 miesiące przed uro), żeby teorię zewnętrzną zdać jeszcze w 2012. Może to mi otworzy drogę do prawka kat.A. Bardzo mi na tym zależy. :( Pozdrawiam. <br><hr>xyz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/5/2012, 16:41

Komentatorzy napisał(a):Mam pytanie czy jak mam urodziny w grudniu 2012 roku
to bede mogł zdawac prawo jazdy kat. A ?? Czy mnie juz beda obowiązywały nowe zasady?<br><hr>Kamil5435<br>
Komentatorzy napisał(a):Jestem dokładnie w tej samej sytuacji i myślę, że mogę coś powiedzieć w tej sprawie. Dzwoniłam dziś do WORDa z pytaniem o sytuację, w której prawko rozpocznę w roku 2012, a praktyczny zdam już po wejściu przepisów, w 2013. Dostałam odpowiedź (a raczej jej brak), iż nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie dostali jakichś tam rozporządzeń, i nie wiadomo. W dodatku nie jest pewne, czy one w ogóle wejdą 1 stycznia. WORDy nie są na to przygotowane. Tak więc - nie pytaj na forach, bo tak naprawdę nie ma odpowiedzi. Trzeba czekać. Ja zaczynam prawko na wszelki wypadek we wrześniu (3 miesiące przed uro), żeby teorię zewnętrzną zdać jeszcze w 2012. Może to mi otworzy drogę do prawka kat.A. Bardzo mi na tym zależy. :( Pozdrawiam. <br><hr>xyz<br>
To trafiłaś na osobę niekompetentną, odpowiedź jest prosta...
ZAWSZE obowiązują Cię przepisy, które obowiązują w dniu zdawania egzaminu, a nie tego kiedy robiłaś kurs
Jeśli rzeczywiście wejdzie to 1 stycznia, a zdasz po tym dniu EGZAMIN (nie kurs) to niestety, ale będziesz mieć po nowych zasadach :(

Pozdrawiam<br><hr>Gabi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/6/2012, 22:04

A jeśli mam urodziny 12 stycznia to będzie szansa że załapię się na stare przepisy? I czy jest w ogóle możliwość zdawania prawa jazdy na motor w ZIMIE? Jeśli tak to gdzie?<br><hr>gość
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/6/2012, 13:35

Komentatorzy napisał(a):A jeśli mam urodziny 12 stycznia to będzie szansa że załapię się na stare przepisy? I czy jest w ogóle możliwość zdawania prawa jazdy na motor w ZIMIE? Jeśli tak to gdzie?<br><hr>gość<br>
Z tego co wiem to przepis wchodzi 13 stycznia, więc abyś się załapał musiałbyś dokładnie 12 podejść do egzaminu i go zdać. Jak kiedys się pytałam to ponoć w niektórych miastach isnieje możliwość zdawania w zimie.
Na pewno NIE jest to Kraków, nie wiem jak jest w Tarnowie, wydaje mi się że jeszcze w tamtym roku prowadzili w zimie (ale tego nie wiem na 100% bo to tylko pogłoski słyszałam-ile w tym prawdy? nie wiem)
W pozostałych miastach nie wiem jak to jest, najlepiej jak byś poszedł do WORD w swojej miejscowości i tam zapytał czy istnieje możliwość zdawania w zimie, bądź do jakiego kolwiek ośrodka szkolenia kierowców (jeśli są tam kompetentni ludzie to na pewno będą potrafili odpowiedzieć, jak nie to nawet potem radzę znaleźć inny OSK)<br><hr>Gabi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez dayer41 » 10/6/2012, 15:12

Hej, w internecie znalazłem następującą informację:

Dobra wiadomość dla kierowców, a zÅ‚a dla rzÄ…du: najprawdopodobniej nowe egzaminy na prawo jazdy bÄ™dÄ… dopiero od 2014 r., ale to oznacza naÅ‚ożenie kar przez BrukselÄ™ – wynika z informacji DGP. Problemem jest przetarg na niezbÄ™dne zmiany w systemach informatycznych, który utknÄ…Å‚ w resorcie spraw wewnÄ™trznych.


Termin wprowadzenia nowego blankietu prawa jazdy oraz nowych zasad egzaminowania kierowców już raz przekÅ‚adaÅ‚ minister transportu SÅ‚awomir Nowak. DziÅ› obowiÄ…zuje styczeÅ„ 2013 r., ale najprawdopodobniej nie zostanie dotrzymany i ustawÄ™ o kierujÄ…cych pojazdami bÄ™dzie trzeba po raz kolejny nowelizować. – To oznacza automatyczne naÅ‚ożenie kary przez BrukselÄ™, gdyż 2013 r. jest ostatecznym terminem dostosowania naszych zasad do wymogów unijnych. Jaka bÄ™dzie kara, okaże siÄ™ po negocjacjach – mówi nasz rozmówca z Ministerstwa Transportu.
Jednak tym razem wina nie leży po stronie tego resortu, bo najprawdopodobniej uda siÄ™ wprowadzić nowy wzór dokumentu prawa jazdy. Problem stanowi dostosowanie systemów informatycznych, nadzorowanych przez resort spraw wewnÄ™trznych, do nowych rozwiÄ…zaÅ„ wprowadzonych ustawÄ… i żądanych przez UniÄ™. – Chodzi np. o bardzo restrykcyjne rejestrowanie wykroczeÅ„ podczas okresu próbnego dla nowych kierowców. Nowe przepisy wymagajÄ… zmian w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – mówi nasz rozmówca z MSW.


Oficjalnie przedstawiciele resortu nie chcÄ… mówić o problemach: – Obecnie prowadzone sÄ… rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Transportu i Komendy Głównej Policji w sprawie szczegółowego zakresu implementacji rozwiÄ…zaÅ„ wynikajÄ…cych z zapisów ustawy o kierujÄ…cych pojazdami w systemie CEPiK – mówi rzecznik MaÅ‚gorzata Woźniak.
Czym siÄ™ zakoÅ„czÄ… rozmowy? WedÅ‚ug naszych informacji wnioskiem do ministra transportu o kolejnÄ… nowelizacjÄ™ ustawy i przesuniÄ™cie terminu na 2014 r. Jak twierdzÄ… rozmówcy DGP, nie ma już szans, aby wkrótce zostaÅ‚ rozstrzygniÄ™ty przetarg na zmiany w CEPiK. Co ciekawe, zostaÅ‚ on ogÅ‚oszony bez rozgÅ‚osu w styczniu br. WczeÅ›niej przez dwa lata odpowiedzialny za informatyzacjÄ™ wiceminister Piotr KoÅ‚odziejczyk obiecywaÅ‚, że Polacy w ogóle nie bÄ™dÄ… musieli wozić ze sobÄ… prawa jazdy. WedÅ‚ug jego zapewnieÅ„ – skÅ‚adanych np. czytelnikom DGP w maju ub.r. – to wygodne rozwiÄ…zanie miaÅ‚o obowiÄ…zywać już w czerwcu 2012 r.
– Nie wiadomo, na czym siÄ™ opieraÅ‚, ale dwa lata zostaÅ‚y zmarnowane. Znów okaże siÄ™, że jesteÅ›my totalnie nieprzygotowani – uważa urzÄ™dnik ministerstwa transportu, które podważaÅ‚o również na etapie uzgodnieÅ„ miÄ™dzyresortowych pomysÅ‚y KoÅ‚odziejczyka.
Co gorsza, aktualnie w resorcie spraw wewnÄ™trznych obecni sÄ… agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy przeÅ›wietlajÄ… umowy zawierane na budowÄ™ i rozbudowÄ™ CEPiK, która kosztowaÅ‚a podatników okoÅ‚o miliard zÅ‚otych. Ich kontrola zakoÅ„czy siÄ™ najwczeÅ›niej za trzy miesiÄ…ce, a wiadomo, że agenci majÄ… wÄ…tpliwoÅ›ci, czy kolejne aneksy zawierane za pominiÄ™ciem przetargów byÅ‚y zgodne z prawem. – W takiej sytuacji nie ma szans, aby rozstrzygnąć przetarg. Znam urzÄ™dników i wiem, że jak wczeÅ›niej bez problemów rozdzielali zamówienia z wolnej rÄ™ki, tak teraz nie rozstrzygnÄ… przetargu – mówi nasz rozmówca.


18-stkę mam w lutym 2013, bardzo zależy mi na prawku kat. A dla motocykli o pojemności 600:D Czy to oznacza, że być może się załapię? Bo skoro termin wprowadzenia nowych blankietów prawka ma być niby przełożony znów, to może istnieje szansa, że te całe nowe kategorie się przeciągną w czasie jeszcze..
GSX-R600 K1 :)
dayer41
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/6/2012, 15:09

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2012, 17:56

To z tymi kategoriami dla motocykli to ździeranie kasy z biednych miłośników jednośladów.
Na kategorie A muszę mieć co najmniej 2 lata A2 by w wieku 20 lat zrobić kat.A Oni się chorzy robią. Myślą, że będzie mniej wypadków, i tu się zdziwią gdy więcej 18-19 latków będą jeździli bez prawka. <br><hr>Proszek98
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez dayer41 » 12/6/2012, 14:16

..dokładnie, rząd jak zwykle bardzo chce nam umilić życie..Ale to przełożenie terminu może mieć wpływ na to prawko kat. A? Bo nie do końca rozumiem :D
GSX-R600 K1 :)
dayer41
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/6/2012, 15:09

Postprzez Komentatorzy » 23/6/2012, 21:30

Komentatorzy napisał(a):Mam pytanie czy jak mam urodziny w grudniu 2012 roku
to bede mogł zdawac prawo jazdy kat. A ?? Czy mnie juz beda obowiązywały nowe zasady?<br><hr>Kamil5435<br>
Komentatorzy napisał(a):Jestem dokładnie w tej samej sytuacji i myślę, że mogę coś powiedzieć w tej sprawie. Dzwoniłam dziś do WORDa z pytaniem o sytuację, w której prawko rozpocznę w roku 2012, a praktyczny zdam już po wejściu przepisów, w 2013. Dostałam odpowiedź (a raczej jej brak), iż nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie dostali jakichś tam rozporządzeń, i nie wiadomo. W dodatku nie jest pewne, czy one w ogóle wejdą 1 stycznia. WORDy nie są na to przygotowane. Tak więc - nie pytaj na forach, bo tak naprawdę nie ma odpowiedzi. Trzeba czekać. Ja zaczynam prawko na wszelki wypadek we wrześniu (3 miesiące przed uro), żeby teorię zewnętrzną zdać jeszcze w 2012. Może to mi otworzy drogę do prawka kat.A. Bardzo mi na tym zależy. :( Pozdrawiam. <br><hr>xyz<br>
Komentatorzy napisał(a):To trafiłaś na osobę niekompetentną, odpowiedź jest prosta...
ZAWSZE obowiązują Cię przepisy, które obowiązują w dniu zdawania egzaminu, a nie tego kiedy robiłaś kurs
Jeśli rzeczywiście wejdzie to 1 stycznia, a zdasz po tym dniu EGZAMIN (nie kurs) to niestety, ale będziesz mieć po nowych zasadach :(

Pozdrawiam<br><hr>Gabi<br>
W takim razie bardzo ubolewam. :( Dziękuję za uświadomienie. <br><hr>xyz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/7/2012, 19:05

Komentatorzy napisał(a):To z tymi kategoriami dla motocykli to ździeranie kasy z biednych miłośników jednośladów.
Na kategorie A muszę mieć co najmniej 2 lata A2 by w wieku 20 lat zrobić kat.A Oni się chorzy robią. Myślą, że będzie mniej wypadków, i tu się zdziwią gdy więcej 18-19 latków będą jeździli bez prawka. <br><hr>Proszek98<br>
Dobrze mówisz kolego zgadzam sie z tobą w 1000 %

A komorowski głupek podpisał tą jebaną ustawe bo myśli że bedzie fajny cula nawet motocyklistą nie jest<br><hr>moje zdanie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/7/2012, 19:56

Wiatm, moze mi ktos wytlumaczyc oco chodzi z tym stosunkiem mocy do masy? Jest tak, ze zeby na kat a1 chce jezdzic na motorze ktory mam moc 11kw to musze wazyc 110 kg? Prosze o pomoc, bo moze zle to rozumiem, a jesli nie to polski rzad upadl tak, ze nizej sie nie da, a ja niestety mam urodziny w c zerwcu i moge a1 robic dopiero w marcu czyli juz w tych chorych przpisach. Mam nadzieje, ze cos sie jeszcze zmieni. Pozdrawiam i prosze o odp.<br><hr>Corillo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/7/2012, 22:50

18 lat kończę 10 stycznia 2012r. załapie się jeszcze na to aby zrobić prawo jazdy kat. A na starych przepisach?? <br><hr>Jacek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/7/2012, 21:17

Komentatorzy napisał(a):18 lat kończę 10 stycznia 2012r. załapie się jeszcze na to aby zrobić prawo jazdy kat. A na starych przepisach?? <br><hr>Jacek<br>
Nie.<br><hr>xXx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/7/2012, 20:16

Komentatorzy napisał(a):Wiatm, moze mi ktos wytlumaczyc oco chodzi z tym stosunkiem mocy do masy? Jest tak, ze zeby na kat a1 chce jezdzic na motorze ktory mam moc 11kw to musze wazyc 110 kg? Prosze o pomoc, bo moze zle to rozumiem, a jesli nie to polski rzad upadl tak, ze nizej sie nie da, a ja niestety mam urodziny w c zerwcu i moge a1 robic dopiero w marcu czyli juz w tych chorych przpisach. Mam nadzieje, ze cos sie jeszcze zmieni. Pozdrawiam i prosze o odp.<br><hr>Corillo<br>
nie ty tylko motor<br><hr>edek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/7/2012, 19:25

Mam pytanie. W styczniu skończę 20 lat. Zaczynam właśnie robić prawko na A i załóżmy, że zdaję je w tym roku. Czy w takim wypadku przepisy, które wchodzą od stycznia będą mnie obowiązywały i będę musiał robić prawko na A2, później 2 lata czekać i dopiero na A?
Bo już się pogubiłem czytając WYMAGANIA WIEKOWE na wikipedii.
ZapodajÄ™ linka:
<a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy</a><br><hr>Bajtek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/7/2012, 12:11

Komentatorzy napisał(a):Wiatm, moze mi ktos wytlumaczyc oco chodzi z tym stosunkiem mocy do masy? Jest tak, ze zeby na kat a1 chce jezdzic na motorze ktory mam moc 11kw to musze wazyc 110 kg? Prosze o pomoc, bo moze zle to rozumiem, a jesli nie to polski rzad upadl tak, ze nizej sie nie da, a ja niestety mam urodziny w c zerwcu i moge a1 robic dopiero w marcu czyli juz w tych chorych przpisach. Mam nadzieje, ze cos sie jeszcze zmieni. Pozdrawiam i prosze o odp.<br><hr>Corillo<br>
Uczyć się a nie prawo jazdy na motor w głowie!!! Stosunek wagi kierowcy!:D DOBRE
Policja już teraz podobno kupuje wagi łazienkowe w tesco w promocji...<br><hr>zdzichu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/8/2012, 14:17

Pojawiły się publikacje o kolejnych przesunięciach na 2014 rok, ile w tym prawdy ?<br><hr>appaloosa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê