Zobacz wątek - Nic mnie z tym nie laczy
NAS Analytics TAG

Nic mnie z tym nie laczy

O wszystkim
_________

Postprzez arktan » 24/2/2011, 14:41

też się z tym nie łącze. Moim zdaniem osoby tam się wypowiadające mocno hiperbolizują, choc jest w tym i troche prawdy.
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork


Postprzez mar111cin » 24/2/2011, 14:50

gadają tak jakby gdzie indziej było inaczej. Ludzie są wszędzie, a to z nimi jest problem.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez bryk77 » 24/2/2011, 14:55

Fajny temat. A nawet mam kilka słów do powiedzenia, bo sporo widziałem i słyszałem. Trochę to boli czasami jak drzazga w... Ale to później, bo śmigam do znajomych... :P
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez PrimoGhost » 24/2/2011, 19:28

Kilka miesięcy / lat zagranicą... Zderzenie się z zachodnią kulturą, dla której czas jest świętością a życie ciągłym biegiem... tutaj powoli też to dociera, ale jeszcze nie zawładnęło całym stylem bycia. Ciekawe jak..... podmiot liryczny wtedy oceniałby ten kraj...

" Polska jest jak dziecko z Downem. Należy kochać, nie należy porzucać, ale też nie należy mieć nadziei, że kiedyś wyzdrowieje."
K. Wojewódzki.

Czasami ten świr rzeczywiście powie coś sensownego.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Koval135 » 24/2/2011, 21:19

Ja tam nie mowie ze nienawidze tego kraju ale sie z nim w zadnym wypadku nie utozsamiam,moja ojczyzna to Ślask,reszte polski mam w głebokim powazaniu.generalnie tragedii w pl nie ma,ale zachwycajacy ten kraj dlugo nie bedzie,kazdy kraj ma swoje plusy i minusy-w tym drazni nas to,w tamtym draznilo by co innego.A teksty jak ten z linku-frustrat i tyle.
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez Kula07 » 24/2/2011, 23:08

a ja się utożsamiam i będę utożsamiał :twisted:
nie po to mój dziadek walczył o wolność żebym to teraz w dupie miał.
jak ktoś ma Polskę w dupie to niech wy... do zachodniej "cywilizacji" tam na pewno jest lepiej... pedalstwo, lesbijstwo, arabowie, wszystkim w dupach się po przewracało ale i tak Polska jest najgorsza.
gratuluje podejścia do życia...
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez headhunters » 24/2/2011, 23:25

Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej !! Obecnie jestem na wyspie,i aż szlag mnie trafia jak widzę to wszechobecne gó**no !! Owszem, są i plusy mieszkania w takim mieście,ale ten wyścig szczurów nie dla mnie:) U nas bidnie,ale solidnie.Kocham Polske,jaka by ona nie była !
Kawasaki Z750
Avatar użytkownika
headhunters
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 1/4/2009, 22:32
Lokalizacja: SnK

Postprzez bryk77 » 25/2/2011, 00:02

Koval, zgodzę się co do frustracji, ale niestety jest tam też trochę racji. Brakuje już ludzi starej daty - szczerych, otwartych i słownych. Każdy goni za pieniądzem. I jak już kiedyś wspomniałem co mnie uderza najbardziej podczas pobytu w Polsce to ta wszechobecna zawiść i narzekanie. Taka chora mentalność. Również brak tolerancji. Myślę, że sam wyleczyłem się z rasizmu i uprzedzeń. Te niechlubne wartości są nam niejako wpajane do głów.

Niestety ludzie mają klapki na oczach i widzą zachód jako krainę mlekiem i miodem płynącą. Patrzą głównie na ten zachód przez pryzmat pieniędzy. Spotkałem wiele takich osób, które przyjechały do Irlandii za chlebem. Dostają tacy ludzie pracę w knajpie czy na budowie i wydaje im się, że złapali Pana Boga za nogi, ponieważ po przeliczeniu na polską walutę zarabiają krocie. Nagle stać ich na drogie zabawki, weekendowe wypady za granicę i częste imprezy. Tylko to wszystko jest złudzeniem. Tu jest niemal tak samo ciężko coś osiągnąć jak w Polsce. Fakt, zarobki pozwalają nawet na zakup mieszkania i godny byt osobie, która zarabia na życie robiąc kanapki. To nie zmienia jednak perspektyw na przyszłość, a na tą trzeba zapracować wcześniej - dobre wykrztałcenie i aspiracje zawodowe stanowią kamień milowy w drodze do szczęścia.

Wspomniałem o polskiej mentalności, ale jaka jest, np. w Irlandii? Nie brak tu hipokryzji. Ludzie są zazwyczaj mili i otwarci. Zawsze słyszę how are you, what's the craic etc. Tylko mało w tym szczerości. Nikt nie wnika w moje życie. Odpowiedź jest zawsze automatyczna - I'm fine, good, very well etc. Mimo wszystko ułatwia to kontakt i o ile kiedyś mnie irytowała ta obłuda to teraz pozytywnie do tego podchodzę, bo pozwala to na dobry wstęp do rozmowy. Inną rzeczą jest to, że ludzie z założenia będą się do mnie uśmiechać, a za plecami powiedzą i pomyślą swoje. W Polsce to odrazu widać co kto o Tobie myśli...
Jeśli myślicie, że tylko u nas dużo się pije to jesteście w błędzie. W Irlandii również piją, bo taka jest ta kultura - do pubu się zagląda i to często. Ale co robią po alkoholu to już inna sprawa. Mam kilku znajomych na bramkach w klubach nocnych i wszyscy są zgodni - jeśli ktoś się bije to są to Polacy, Słowacy, Litwini itp.

Czy ktoś z Was widział te filmiki typu "Polak ze Stanów chwali się swoim bogactwem"? Otóż trafiłem na jeden przypadkiem i niezły ubaw miałem. Ale był też taki, w którym było sporo prawdy o nas. Mianowicie co zrobi typowy Polak gdy zauważy, że ktoś się na niego patrzy? Odpowiedź to rzuci mięsem lub po prostu Ci (...) między oczy. Co zrobi taki Amerykanin? Pewnie uśmiechnie się i zapyta czy się znamy. I taka niestety jest prawda.

Znam kilka osób, które wyparły się polskości. Nigdy tego nie zrozumiem. Dla mnie to są ludzie ciemni, ograniczeni, którzy nie widzą niczego poza czubkiem własnego nosa. Sam uważam się za patriotę. Kocham mój kraj i chcę do niego wrócić. Ktoś by zapytał dlaczego w takim razie jeszcze tego nie zrobiłem? Niestety nasz system jest jaki jest i ciężko tu na realne szanse poprawy jakości życia. Normalnego zjadacza chleba nigdy nie będzie stać na własne M3 na nowoczesnym osiedlu w drogiej dzielnicy.

Kolejną sprawą jest poczucie własnej przynależności. Wychowałem się i przez długie lata mieszkałem w Polsce podobnie jak moi przodkowie. W Irlandii spotkałem dużo uciekinierów, tzn. ludzi, których ciężka sytuacja zmusiła do emigracji. Czasami przykro się robi, ale takie jest życie. Nie zawsze mamy wpływ na własny los.

Mam kolegę z Ostrawy (Czechy), z którym rozmawiałem kilka dni temu. Chłopak spłaca kredyt mieszkaniowy. Dobrze mu się tu żyje, ale jak sam stwierdził czegoś mu brakuje. Jest jakoś pusto. Są te wszytkie imprezy, ładny aprtament, w którym mieszka, praca nie do końca satysfakcjonująca. Niby wszystko jest, a jednak czegoś brakuje. Przychodzi mi na myśl termin wegetacja. Ze mną jest podobnie. W Polsce kiepsko zarabiałem, ale czułem, że żyję..

W tym co napisałem jest dużo samokrytycyzmu, ponieważ sam jest samokrytyczny. Próbuję postrzegać świat takim jaki jest, a nie jakim mógłby być.

Temat rzeka.. Mógłbym tak pisać w nieskończoność. Chętnie się podzielę doświadczeniami.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez mirekm71 » 25/2/2011, 06:29

Owszem jest ciezko ale sa slowa, ktore przez gardlo by mi nie przeszly. Czesto slucham narzekania i biadolenia a jak zapytasz na kogo glosowal to powie: ja!!! Glosowac!!! A po co? Sami zlodzieje!!!
Taka mentalnosc pseudo Polakow. Dzieci z probowki bez historii i kultury.
Dobrze zarabialem za granica i co? I nic. Polakiem jestem i tu jest moj dom. A tych co udaja jak im fajnie za granica bo pazernosc nie pozwala zyc godnie w swoim kraju pytam- po cholere predzej czy pozniej wracacie jak tam jest taki raj???
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez TroyaN1984 » 25/2/2011, 06:52

nawiązując do tematu. Jadem wczoraj autem, włączam radyjko a tam jakże piękna informacja. członkowie pisu (w moim mieście) na posiedzeniu rady miasta zlożyli wniosek o nadanie ulicom nazwy:

"Marii i Lecha Kaczyńskich" oraz "Ofiar smoleńska"

To się za przeproszeniem w d.....ie nie mieści.
Kawasaki Ninja ZX-10R 2006 rok
Avatar użytkownika
TroyaN1984
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 16/5/2006, 09:23
Lokalizacja: Elk/ Białystok

Postprzez Czester » 25/2/2011, 08:42

pan_wiewiorka napisał(a):ak patrzę na takie wpisy albo coś takiego słyszę, to normalnie dół, gaszone wapno i woda.

Znów się przez Ciebie popłakałem :lol:
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Seba_ER5 » 25/2/2011, 11:37

Jak czytam te wpis to mi się zbiera :/....
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5221
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez rossavu » 25/2/2011, 11:46

Oczywiscie eneasz... Tylko w Polsce ludzie narzekaja, nikomu sie nie chce pracowac i ogolnie bieda.

Racja, tu jest polska, tu sie ciezko oddycha.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Trener » 25/2/2011, 17:00

Ludzie zamiast narzekać powinni wziąć się za robotę . PL to zajebisciasty kraj , mnie tam się podoba .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez JędrekZDW » 25/2/2011, 17:48

Polska tu żyje i tu umrę . Niema co narzekać < jak sie komuś nie podoba to niech szuka tego odpowiedniego miejsc pozostaje tylko życzyć szczęścia
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez ero24 » 25/2/2011, 20:02

bylem za granica w Angli i Irlandi i wcale nie bylo mi tak kolorowo kasa lepsza ale zycie nie te , bez dupeczki to juz w ogole lipa , a teraz siedze w Pl kasa moze i mniejsza ale czuje ze zyje za to i nie narzekam za duzo bo calego zycia zmarnowac na narzekanie nie mam zamiaru , a komu nie pasuje to szerokosci.

pzdr
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez mar111cin » 15/3/2011, 10:04

Kocham Polskę!
Może za sprawą UE będziemy mieć przez pewien okres bezpłatne nowowybudowane autostrady. Bo inaczej Polska zapłaci karę, za pobieranie opłat za autostrady dofinansowane przez UE. Oczywiście Polska jako kraj przyjazny obywatelowi wystawi przetarg, na firme która policzy co się bardziej opłaca (no tak, bo w ministerstwie kalkulatory pogubili, albo nie pracuje tam nikt kompetentny - czego się bardziej spodziewam, bo to całkiem normalne w tym kraju że rządzą nieudacznicy i nieuki. Lubią też wydawać nasze pieniądze na takie liczenie, bo to też kosztuje, kto wie, może ktoś powtronny ma w tym jakiś interes, w końcu takie liczenie "to drogie rzeczy są"), bo w końcu trzeba wiedzieć czy lepiej zapłacić kare i ściągnąć większą kase od obywateli, czy jednak kara przewyższa potencjalne wpływy. Nie ważne że zwracamy spowrotem do UE pieniądze, lepiej ściągnąć tą kase z obywateli. Zapłacimy tym sposobem podwójnie (ktoś wierzy że w UE pieniądze się biorą z niczego?) bo nie dość że zapłacimy UE to jeszcze zapłacimy za autostrady. Interes życia. Normalnie krew mnie teraz zalała jak dodam sobie to wszystko to obietnic wyborczych rządu. Macie swoją drugą irlandię... Mam nadzieję że ta nauczka da niektórym do myślania i nie będą w następnych wyborach powtarzać marketingowo-medialnych haseł "głosujcie na partię młodych" itp. Polska, kraj przyjazny obywatelowi :lol:


link do krótkiego artykułu : http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,A ... caid=1bf33
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez KAPELA911 » 15/3/2011, 18:20

Ja powiem kocham Polskę bo tu odchodzą takie jaja ze głowa mała nawet numery absurdalne ale jest wesoło da się zyc tylko trzeba na wesolo do wielu rzeczy podchodzic
Avatar użytkownika
KAPELA911
Bywalec
 
Posty: 868
Dołączył(a): 18/7/2008, 13:47
Lokalizacja: Z rajskiej benzyniarni

Postprzez arcadioo997 » 16/3/2011, 09:07

Obrazek
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez nie_mam_motora » 16/3/2011, 10:27

A za co tu kochać? :D

5 lat studiów i mogę sobie za wypłatę kupić niecałe 400 litrów paliwa :D Nie wspomnę o kursach, podyplomówkach, itp które sam sobie musiałem sponsorować ;)

ŁAŁ - no szok po prostu :)

U mnie w pracy redukcje (oświata) a wójt i radni podnoszą sobie diety :)

Drogi mamy dziurawe i żeby przejechać 100km potrzeba dwóch godzin ;)

Ale nie martwię się - jadę do Niemiec po 10 ton cukru :D A im zawiozę 100 kartonów fajek i z 10 kartonów wódzi:D
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na gr