Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez Krmtzzz » 23/12/2015, 20:14

To sa nieduze koszta a przynajmniej silnik lepiej pracuje na swiezym. Na złe mu to nie wyjdzie, uwierz mi.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem


Postprzez Walenty » 23/12/2015, 20:24

Ja wymieniam co rok, bo 10k km nie zrobię. Akurat maj, ciepło, także olej sam sobie wymienię :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez suhy-19 » 23/12/2015, 22:15

ja jak bym wymienial co rok to by wychodzila wymiana co jakieÅ› 60k km :lol:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez rosiboj » 23/12/2015, 23:35

xenon mi padl .... jak ja nienawidze, jak mi sie cos psuje .... a najbardziej wkurzajace jest to,ze jaguar w swojej ksiazeczce ani nie pisze jak to wymienic, ani nawet jaki tam jest .... bron boze zebys nawet pomyslal, zeby to samemu wymienic ... i jeszcze ten super sposob na wymiane poprzez wyjecie lampy. To teraz musze wyjac lampe, wyjac zarowke, zalozyc lampe, pojechac po zarowke , wyjac lampe i zalozyc zarowke. Ale mi sie humor popsul na noc
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Walenty » 24/12/2015, 01:02

...a żeby wyjąć lampę najczęściej trzeba zdjąć zderzak, a czasem też elementy wzmocnienia pod nim.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 24/12/2015, 01:17

SpeedyGonzales napisał(a):
Czester napisał(a):Ja i tak wymieniam olej co 10 tyś. km w każdym aucie.

Coż przedwojenna konstrukcja, silniczek chłodzony powietrzem, mineralny olej to nie dziwne że co 10 000 wymiana oleju. Nadal małym fiatem jeździsz??? :lol:

Chciałeś być zabawny? Kiepsko Ci wyszło.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez rosiboj » 24/12/2015, 08:47

Walenty napisał(a):...a żeby wyjąć lampę najczęściej trzeba zdjąć zderzak, a czasem też elementy wzmocnienia pod nim.


Tak ... i zaloze sie, ze do przyszlego roku nikt mi tego nie zrobi, a jako, ze troszke chcialem pojezdzic w swieta skonczy sie na ebay ... modlitwa, zeby przyszlo jak najszybciej i klecie co za baran to tak wymyslil
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Vergon » 24/12/2015, 11:06

Wesołych Świąt ściganty :lol:

https://www.youtube.com/v?v=nvzMXknABEQ
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kaai » 24/12/2015, 11:36

sam xenon wymienic, pamietam w mazdzie jak padł ojcu, bez kanału nie zrobisz xd

czemu ludzie ktorzy maja LPG w aucie, i swieci im sie check engine, pisza ze to przez LPG i tak jezdzi bo nic sie nie dzieje i nic z tmy nie zrobisz?

a potem wyskoczy cos powzne i gosc nawet nie ebdzie wiedzial bo i tak caly czas sie swiecilo?:C
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez cioracz » 24/12/2015, 13:13

Albo przez gaz albo nie przez zależy kto co woli powiedziec. Ja w opelku mam gaz i check praktycznie ciągle się świeci ale wiem że wszystko jest sprawne. Check się świeci bo komuś się nie chciało podłączyc kompa i usunąc błędów z lambdy. Czasami zrestartowanie komputera pomoże a czasem nie ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Glenroy » 24/12/2015, 14:52

cioracz napisał(a):Czasami zrestartowanie komputera pomoże a czasem nie ;)

Nie pomoże, bo po przełączeniu na gaz będzie konflikt danych z sondy i wtrysku. A świeci bo jakiemuś jemiołowi nie chce się zamontować emulatora sondy lambda, żeby symulował ECU poprawne działanie sondy. W innym wypadku komputer dostaje info, że wtryski nie pracują a sonda cały czas wysyła sygnał do wzbogacenia mieszanki i wali "check". W III i IV generacji (Sekwencyjny wtrysk) sondy używa się już tak samo do sterowania składem mieszanki, tak benzyny, jak i gazu.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SpeedyGonzales » 24/12/2015, 15:52

Czester napisał(a):
SpeedyGonzales napisał(a):
Czester napisał(a):Ja i tak wymieniam olej co 10 tyś. km w każdym aucie.

Coż przedwojenna konstrukcja, silniczek chłodzony powietrzem, mineralny olej to nie dziwne że co 10 000 wymiana oleju. Nadal małym fiatem jeździsz??? :lol:

Chciałeś być zabawny? Kiepsko Ci wyszło.

Oj nie strzelaj focha jak dziewczynka, Polonez??? :lol:
Bo we współczesnych autach wymienia się nawet co 30-40kkm a w przeciętnych wózkach (powiedzmy koło 2000roku) 15-20kkm. Jeżeli chcesz zmieniaj co tysiąc nic mi do tego co kto u siebie robi. Ale jeżeli nie jeździsz w sporcie (tory, rajdy, piłowanie golfa tdi-gti czy 316i-M3 na światłach to nie sport) to wystarczy zmieniać ile fabryka każe i tyle.

Wszystkim krzykaczom proponuję także poczytać testy aut robione w znanym piśmie motoryzacyjnym, gdzie rozbierali nowe samochody po 100 000 przebiegu, pojazdy serwisowane wg instrukcji nie co 10 000 olej i z reguły zużycie cylindrów, wałków i reszty mieściło się w tolerancji dla nowych części w większości przypadków.

I na serio Czester bez spiny, do grobu nie zabierzesz, a ja nie mam zamiaru dyskutować z nikim o tematach typu czy "warto przepalać" lub "co ile zmieniać olej" jeżeli ktoś ma z góry wyrobione zdanie bo to jak dyskusja dupy z kijem. Dziękuję za uwagę.


@Rosiboj
teraz nie tylko z xenonami tak jest, akurat to wymyślili zebyś zapłacił zamiast wymieniać samemu. W współczesnych wózkach musisz kasować inspekcje olejowe itd, wypniesz coś na włączonym zapłonie i już masz check. Odnośnie samych żarników ksenonowych to akurat się nie dziwię, bo jest tam napięcie rzędu 15 000V i pewnie masz znaki ostrzegawcze w okolicach lampy albo z tyłu na obudowie żarówki wyładowczej.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez suhy-19 » 24/12/2015, 16:11

mam na stanie 2 letniego peugeota z przebiegiem 20k km i olej byl wymieniany juz 2 razy. czyli mam rozumieć ze naciągają mnie w serwisie :/
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez SpeedyGonzales » 24/12/2015, 16:46

Jeżeli wymiana jest co x kkm lub rok wymienia się w zależności co pierwsze nastąpi. A podobno robisz 60kkm rocznie hm?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Czester » 24/12/2015, 16:52

Należałoby zacząć od tego, po jakim przebiegu dany olej traci swoje właściwości, i po jakim przebiegu zaleca wymianę filtra oleju jego producent. Zalecenia serwisowe producentów aut najmniej mnie w tym zestawieniu interesują. Czy uważasz, że 100 zł co 10.000 km to dużo?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez suhy-19 » 24/12/2015, 16:55

60 robie prywatnym :P a o tym co teraz pisałem to służbowy :P
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez rosiboj » 24/12/2015, 20:51

Trzymajcie sie .....




No wiec jako ze mi cholernie potrzebne sprawne auto, zadzwonilem rano do jaguara i kazali mi przyjechac. Zabrali auto do serwisu, i po 10 minutach przychodzi pan i mowi .... caly reflektor do wymiany???!!!???!? Pytam ,ze niby jak to, padl tylko ksenon, DLR-y dzialaja, jak migam dlugimi to slychac ze silniczek dziala, wszystko sie buja a koles, ze bo te swiatla sa "hermetyczne" i w nich sie nie wymienia zarowek tylko zmienia reflektory. No dobra, to ile taki reflektor? Skoro tak zrobili to pewnie taniej moze .... £870 + VAT za reflektor plus robocizna, a trzeba zdjac zderzak itd wiec 300 + VAT ....



Ja rozumiem, ze tendencje sa takie, ze zamiast naprawiac kondensator wymienia sie caly obwod ale zeby zamiast zarowki za £100 caly reflektor za £1000???? Przegieli pale
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez SpeedyGonzales » 24/12/2015, 21:45

Ale ja nie uważam że to dużo. Nie wiem wyjdzie grosz więcej na kilometr? Żadna różnica. Poza tym powtarzam, każdy ma prawo zmieniać olej co ile chce, lub wcale nie zmieniać a nawet umieścić swój pojazd w zgniatarce jeżeli taką decyzję podjął.

Po jakim przebiegu olej traci właściwości? Jestem ciekaw i mówię bez żadnej złośliwości, bo co 10 000 zmieniało się olej mineralny w prymitywnych silniczkach a przypominam że mamy XXI wiek i super oleje wraz z megadokładną obróbką części.

Poszukajcie sobie testu auto świat golfa astry h i innych po 200 000km. Opisane są usterki takie czy takie ale jeżeli chodzi o zużycie silnika to wielu się zdziwi, a w tamtej astrze olej zmienia się bodajże po 20 000km.

@Rosi zasada jest taka: im większa klasa auta tym większe wydatki, zwłaszcza w markach premium jak Porsche Jaguar R&R i reszta. Za komplet jakichś ceramicznych krzemowych czy węglowych hamulców do sportowego (sportowe typu Porsche Merce AMG itd bo nie mam na myśli np Megane RS) auta kupił byś tańszy samochód w stylu Micra itd, albo i ze dwie podstawowe Pandy podobnie np opony typu Pirreli P Zero proporcjonalne do ceny i osiągny pojazdu. Auta dla bogatych są dla bogatych, (UWAGA zamożny to nie bogaty!) nie jeden po powrocie zza granicy kupował 7er A8 albo Cayenne (W byle Tarnobrzegu jeżdżą co najmniej dwa, można kupić już za jakieś 30 000 panie łokazja!) i płakał, a już szczytem głupoty było kupowanie drogich aut bez sprawdzania ich w serwisie ale to inna bajka.
PS2 mając Jaga również teoretycznie powinieneś mieć szofera, limuzyny są produkowane dla pasażerów no chyba że masz Jaga coupe bądz roadstera.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez mar111cin » 24/12/2015, 22:51

i co zrobisz? nic nie zrobisz, takie życie Bożenko ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez rosiboj » 24/12/2015, 22:56

@SpeedyGonzales Mam rodzinne XF, moim zdaniem to klasa srednia wyzsza a nie jakis luksus. Ogolnie to chodzi mi tu o to , ze robi sie z ludzi baranow. Bo w koncu doszedlem do tego ze mam D3S Osrama i tak, je sie wymienia, nie jest to latwe, bo w malo ktorym aucie to jest ale na milosc boska dlaczego w serwisie w ktorym sa specjalisci i maja dostep do wszelkich informacji robia ze mnie kretyna, rownie dobrze mogl powiedziec, ze w reflektorze panuje proznia kosmiczna, albo ze on swieci bo jest napelniany pylkiem dzwoneczka z piotrusia pana. Tylko stracilem czas bo moglem pojechac odrazu do mietka elektryka zamiast dylac specjalnie do salonu przez pol miasta w wigilie
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê