Zobacz wątek - Co tam Panie w polityce?
NAS Analytics TAG

Co tam Panie w polityce?

O wszystkim
_________

Postprzez pablo33 » 4/5/2015, 16:35

CzesterTX napisał(a):Kto głosuje na Kukiza?


Ja się zastanawiam nad głosowaniem na Kukiza, ale w sumie martwi mnie to, że jego kampania polega tylko na jednym - na przekonywaniu do jednomandatowych okręgów wyborczych. Ok, to jest ważna kwestia, ale co z innymi problemami? Chciałbym znać jego poglądy na inne sprawy, ale na razie jest to jedna wielka niewiadoma.
pablo33
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/5/2015, 13:58
Lokalizacja: Kalisz


Postprzez mar111cin » 4/5/2015, 19:46

Po tym, co wczoraj powiedział Wipler i dzisiaj powtórzył Korwin, to ja chyba jednak zagłosuję na Kukiza....
Niedawno zwolennicy Korwina musieli go tłumaczyć przed ludźmi, że on nie chciał strzelać do górników, tylko do rozbójników... a teraz co zrobił? policja strzelała z gumowych kul do kiboli terroryzujących stadion, jednego niefortunnie zabili, a Korwin obwinia o to policję i staje za kibolami... masakra jakaś...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Invi » 5/5/2015, 13:02

Każe strzelać do bandytów źle. Broni kiboli też źle :D


Nie ma to jak podejście PO - w sumie to tak, ale też tak, ogólnie to nie mam zdania bo jeszcze ktoś mógłby się nie zgodzić :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez mar111cin » 5/5/2015, 18:02

znowu z drugiej strony, to ten kukiz, to nie wiadomo czy przypadkiem nie jest wystawiony specjalnie, żeby podzielić jeszcze bardziej głosy prawicy...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Invi » 5/5/2015, 18:08

Żeby chociaż Kukiz to było coś więcej niż JOW, które też rewelacyjnym rozwiązaniem nie są...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez lagiboy » 5/5/2015, 20:11

spalić konstytucję, całe prawo i napisać wszystko od nowa.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 5/5/2015, 20:33

senekkorzenna napisał(a):
mar111cin napisał(a):znowu z drugiej strony, to ten kukiz, to nie wiadomo czy przypadkiem nie jest wystawiony specjalnie, żeby podzielić jeszcze bardziej głosy prawicy...


Zaskoczyłeś mnie takim stwierdzeniem :? o Pawle Kukizie,smutne ze tak myślisz.


Senku, a mnie w ogóle, bo sam zaczynam się zastanawiać nad tym samym. Zobacz choćby na to, że zarówno Kukiz, jak i Korwin czy Braun są przeciwni systemowi, to ta sama liga, zobacz teraz, że mass media cały czas za wszystko gnoją Korwina, jakieś afery z Braunem i bóg wie co jeszcze, Kukizowi poparcie rośnie falowo i nikt się go nie czepia, wręcz przeciwnie, zarówno PIS jak i PO twierdzą, że Kukiz jest w porządku, mass media na jego temat milczą. Mam dziwne wrażenie, że to wszystko jest z jakiegoś powodu, Korwina i Brauna ktoś się obawia, bo wszyscy wiedzą, że zrobili by gnój, w kwestii Kukiza jest wszystko na spokojnie, to może zastanawiać nie sądzisz?
Kolejna sprawa, JOW-y, o których Kukiz wszędzie krzyczy, to jest i nie jest dobre, bo może spowodować, że monopol na wybory zyska w zasadzie tylko PiS i PO.
O Korwinie wszędzie mówią jaki to szowinista etc. Korwin nie chce usadzać kobiet w domach i robić z nich kur domowych, chce im dać wybór, czy wolą realizować się zawodowo, czy zająć się domem i dziećmi, bo ich mężowie będą w 100% zapewniać spokój finansowy rodzinie, spokój, na którym państwo nie będzie żerować. Dla mnie to jest proste, i wystarczy na prawdę posłuchać pełnych wypowiedzi Korwina, a nie powycinanych urywków, najwygodniejszych dla mediów.
Fakt jest taki, że Korwin gada na prawdę dobrze i na prawdę do rzeczy, ale ma taki problem, że mówi dobrze, dobrze, i jak w końcu coś pier****ie! To niektórzy rzeczywiście mogą zwątpić :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Invi » 5/5/2015, 20:50

No nawet niekoniecznie. Tak jak z tym strzelaniem do górników, z wypowiedzi jasno wynikało że chodzi o ludzi którzy rozwalają podpalają samochody itd. Ale cały czas powtarzane jest: "Korwin strzelałby do górników" i już 99% ludzi tak się to wryło że nawet nie zastanawiają się ile w tym prawdy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Krmtzzz » 5/5/2015, 22:10

Komorowski jest zalosnym czlowiekiem, wiadomym bylo ze ie nie pojawi na debacie bo by sie skompromitowal jezscze bardziej niz do tej pory. Ten czlowiek zachowuje sie jak 5 latek w sklepie z zabawkami, wchodzi na krzesla, gada glupoty. On jest idiota.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez mar111cin » 5/5/2015, 22:14

ogórkowa ładnie wierszyki recytuje :)
palikot się bardzo dobrze zaprezentował.
kukiz trochę dołożył do pieca
Korwin powiedział prawdę, niewygodną prawdę którą wielu nie chce usłyszeć.
Najbardziej rzeczowy był kowalski.

Głos chyba jednak na Korwina, pojechał z tym zakładem z kukizem - dobry sposób na przejęcie jego elektoratu.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Invi » 6/5/2015, 13:11

senekkorzenna napisał(a):To że w mediach jak i JKM straszy że PO i PIS przejmą sejm nie jest prawdą albo ja nie bardzo wierzę w to.


Ale przecież to oczywiste. Najlepszy przykład - ilu prezydentów większych miast wygrywa tylko dlatego że jest z PiS/PO, mimo ze miasto jest na skraju bankructwa. Nawet totalnie nieudolna Gronkiewicz-Waltz, wygrała na luzie bo ma błogosławieństwo PO.

Ja naprawdę nie rozumiem w czym JOW mogłyby pomóc.
1) Jeśli ktoś liczy że nagle większość głosów dostanie ktoś kto mówi prawdę a nie recytuje PR formułki i ma poparcie mediów, to jest chyba naiwny ;)
2) Większość (a w JOW liczy się tylko większość), nawet nie wie jak nazywa się prezydent ich miasta, a co dopiero jakiś tam ich kandydat na posła, jak pójdą głosować to po prostu poprą tego kto ma plakietkę PO/PiS i tyle.
3)Prosta matematyka, załóżmy że na przykład KORWIN ma 15% poparcia, przy obecnym systemie można zrobić z tym bardzo dużo. Koalicja i realne zmiany jak najbardziej możliwe. A w JOWach? Cud by był gdyby wprowadzili jednego posła.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Invi » 6/5/2015, 15:04

No dobra, ale niech przy JOW dostanie się do sejmu jeden taki Majchrowski. Trochę mało na cokolwiek.

Tusk skompromitował się na każdej linii, a masy i tak na niego głosowały.

Myślę że społeczeństwo jest stanowczo zbyt mało zorientowane w polityce na JOWy. Tutaj możemy sobie pogadać, ale posłuchaj statystycznych Janusza i Grażynę. No chyba że wprowadzimy jakiś cenzus który odbierze głosy ciemnocie, wtedy proszę bardzo :D Wymagane wykształcenie wyższe co najmniej 2 stopnia i nagle PO ma 5% poparcia :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Movi » 6/5/2015, 16:43

Ja od kilka tygodniu widzę totalną nagonkę na Kukiza w mediach- codziennie kukiz. Ja się zastanawiam coraz częściej czy on nie jest właśnie po to podstawiony żeby rozdzielić głosy i przejąć część- za dużo go lansują w mediach. Tak każdy antysystemowiec dostanie trochę i nikt drugiej tury nie zobaczy, tylko standardowo POpaprańce.

Z drugiej jednak strony bardzo się cieszę że chociaż część rodaków nie zagłosuje na PO czy PiS.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Czester » 6/5/2015, 19:00

senekkorzenna napisał(a):Na wsiach królują układy PSL i tu było najwięcej szwindli przy wyborach na wójtów i sołtysów.

Nieczęsto się z Tobą zgadzam, ale tym razem podpisuję się pod powyższym obiema rękami.
Zauważyłem to szczególnie przy okazji ostatnich wyborów samorządowych.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cioracz » 6/5/2015, 19:13

senekkorzenna napisał(a):Na wsiach królują układy PSL i tu było najwięcej szwindli przy wyborach na wójtów i sołtysów.

Na wsiach i małych miasteczkach ;) U nas jak chcesz zarabiac powyzej 2k to albo musisz miec szczescie albo znajomosci w PSL'u bo nikt normalnych Kowalskich do tego kręgu nie wpuści
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Invi » 6/5/2015, 19:37

To jest ktoś kto nie ma znajomości w PSL? xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez cioracz » 6/5/2015, 20:17

No w sumie to nie ma :D
Oglądaliście Korwina w tvp info? Troche sie skompromitwał. Nie sądzilem ze kiedys to powiem ale... Kraśko tym razem mial racje
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Invi » 7/5/2015, 07:59

Ale co powiedział? Bo nie jestem na bieżąco chyba.
Ostatnio edytowano 7/5/2015, 09:16 przez Invi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Walenty » 7/5/2015, 08:36

Nie idę chyba na te wybory.
Debaty nawet nie oglądałem.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 10/5/2015, 22:44

Brawo Kukiz! Rośnie w siłę! Teraz ostra mobilizacja i na jesień cel jest do osiągnięcia!
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr