Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez encoresin » 12/3/2015, 18:44

Witam.

Ostatnio szukałem kasku dla siebie. Dużo czytałem, sprawdzałem testy SHARP'a i przeglądałem sklepy. Wybór padł na Sharka S700. Wstrzymałem się jednak z zakupem.

Dziś byłem obejrzeć jedno moto, niestety okazało się sprzedane. Koleś był trochę był zdegustowany tym, że ogłoszenie było w necie i przyjechałem za free. Zapytał czy nie chce tanio kasku.

No i zakupiÅ‚em 2 kaski Lazer Kite GL po €50 za sztukÄ™. I teraz pytanie - oglÄ…dajÄ…c google niby kaski sÄ… drogie, jednakże nie ma ich w wielu sklepach. Czy to byÅ‚ dobry zakup? Kaski nowe, w kartonie i 'futerale'.
Avatar użytkownika
encoresin
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10/10/2011, 17:18
Lokalizacja: SPL


Postprzez playMust » 13/3/2015, 16:25

Cześć!

ja się również zwracam do doświadczonych kolegów z pytaniem odnośnie kasku Shoei Gt Air( przeznaczenie kasku -- szybka jazda + wiele kilometrów )

Byłem zdecydowany na zakup tego kasku aczkolwiek po przejrzeniu "kilku" opinii w internecie zacząłem się wachać,
ludzie piszą o tym, że na początku kask jest bardzo wyciszony lecz gdy się już dopasuje/troszkę rozepcha to już niestety nie jest tak super. Kolejna sprawa to test bezpieczeństwa ( SHARP ) w którym wychodzi, że odziwo prawa strona kasku jest naprawdę słaba względem całej reszty, skąd, jak tego nie wiem ( poniżej zamieszczam link do testu )

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/shoei-gt-air

Planując wydać jednak znaczną kwotę na zakup tego kasku spodziewałem się, że wynik będzie w granicach 5 gwiazdek, a nie tylko 3 :(

Trzecią i ostatnią rzeczą która mnie nie pokoi, jest ponoć mimo wszystkich technologii zastosowanych w tym kasku problem z parowaniem szybki.


Reasumując zastanawiam się czy jest to najlepszy wybór za taką kwotę.
playMust
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/3/2015, 15:59


Postprzez Zimny72 » 13/3/2015, 17:38

Moim zdaniem Shoeie są przereklamowane. Mam Sharka s900c za połowę ceny Shoeia GTAir i jestem zadowolony: po rozbiciu wnętrza kasku dociskam go do głowy pompowanymi poduszkami. Fabryczny pinlock daje rade parowaniu, bardzo dobra wentylacja (której nie można niestety wyłączyć), fajne malowania. Zwróć uwagę na Sharka Speed-R - kumpel ma, jest zachwycony i mówi, że lepszy od Shoeiów, które miał wcześniej. Ja znowu czekam, aż pojawi się Shark Skwal z diodami, które można włączyć w nocy - to dopiero jest czaderski kask.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez StunteQ » 13/3/2015, 22:15

Witam
poszukuje kasku cross/enduro w kolorystyce czarny, szary, biały, zielony, nie chcę innych kolorów na kasku. Cena maksymalna to 300zł, zastanawiałem się nad https://www.google.com/search?q=ozone+k ... B900%3B900 oraz http://www.24mx.pl/kask-cross-fly-kinet ... rny-hi-viz oraz http://www.24mx.pl/kask-cross-oneal-2-s ... lat-czarny zwracam sie do was o pomoc ponieważ nie znam się na kaskach.
Dzięki :)
StunteQ
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2/2/2015, 16:33

Postprzez blondynka96 » 21/3/2015, 15:01

Witam. Czy ktokolwiek wie cokolwiek o kasku ls2 ct2? ^_^
Avatar użytkownika
blondynka96
Świeżak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 1/11/2010, 16:31
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez Pampalini » 22/3/2015, 21:42

Witam,

Jestem na etapie poszukiwania mojego drugiego kasku. Niestety nie mam funduszy, które pozwalają na kupno kasku za nawet 1000 zł - w tym roku już miałem masę wydatków i zapewne dopiero na następny sezon będę myślał nad czymś konkretnym.

Za 399 zł znalazłem AIROH PIT ONE - po opiniach w internecie w tym segmencie cenowym i lekko powyżej nie ma chyba nic lepszego jako nowy kask. Jednak forumowicze to forumowicze i dodatkowe opinie się przydadzą.

Zastanawiam się również nad MT Revenge za 360 zł.

I tutaj moje pytanko: który kask lepiej będzie się "sprawował" - wiadomo głośność, bezpieczeństwo oraz jazda przy dużych prędkościach (chcę zwłaszcza zminimalizować podrywanie głowy przy dużych prędkościach i ew. odwróceniu się w bok - wiem, że nie będzie to tak dobre jak przy droższych kaskach).

Więc poproszę o ewentualnie opinie, krótkie opisy o ile ktoś miał styczność z tymi kaskami.

Pozdrawiam
Pampalini
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/3/2015, 21:35
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Rolnik62 » 23/3/2015, 08:29

Ja bym brał airoha, mt to pewnie ten sam szit co naxa, ls2 itd. Przymierzałeś w sklepie który lepiej "leży" ?
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Pampalini » 23/3/2015, 09:54

Rolnik62 napisał(a):Ja bym brał airoha, mt to pewnie ten sam szit co naxa, ls2 itd. Przymierzałeś w sklepie który lepiej "leży" ?


Niestety nie mam takiej możliwości. Na moim zadupiu nie ma sklepów motocyklowych (są 2 z jakąś chińszczyzną).
Pampalini
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/3/2015, 21:35
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Rolnik62 » 23/3/2015, 11:27

Kurde przez neta to jest loteria. Niemożliwe, że nie masz w promieniu 30 kilometrów żadnego sklepu motocyklowego. A pytałeś się tam u tych chińczyków, czy mają hjc, airoh, lazer itd ? Ewentualnie na zamówienie, albo coś ?
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Pampalini » 23/3/2015, 11:42

Rolnik62 napisał(a):Kurde przez neta to jest loteria. Niemożliwe, że nie masz w promieniu 30 kilometrów żadnego sklepu motocyklowego. A pytałeś się tam u tych chińczyków, czy mają hjc, airoh, lazer itd ? Ewentualnie na zamówienie, albo coś ?


Najbliżej 50km Płock. Jutro podjadę do jednego punktu niedaleko mnie - może coś będą mieli na przymiarkę. U chińczyków to jakieś pewno Dragony jak kiedyś sprzed 5 lat. Coś wymyślę.
Pampalini
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/3/2015, 21:35
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez suhy-19 » 23/3/2015, 11:51

rolnik nie przesadzaj z tymi kaskami ls2, bo jak za te pieniÄ…dze to jest naprawdÄ™ fajny kask
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez pSycho?! » 7/4/2015, 22:14

Witam. Zamierzam kupić kask do ceny 500zł. Chciałbym, aby miał blendę lub miejsce na nią.
Proszę o pomoc w wyborze, o opisy kasków które mi polecacie i ich +'sy i -'sy.
Z góry dziękuje.
pSycho?!
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8/3/2015, 17:45
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Zimny72 » 8/4/2015, 11:13

Chyba Kolego z byka spadłeś? ;) Kłania się allegro z opcją wyszukiwania "kask blenda" i ograniczeniem kwoty do 500zł. Nikt tutaj tego za ciebie nie zrobi. Możesz co najwyżej wrzucić pytanie o konkretne kaski, które ci wyjdą z wyszukiwania i ci przypasują. O tym możemy owszem podyskutować.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez qubus333 » 8/4/2015, 18:41

pSycho?! napisał(a): Chciałbym, aby miał blendę lub miejsce na nią.

co to znaczy miejsce na nia? :-) Sam będziesz montował blendę?
Kask ma blendÄ™ albo jej nie ma.
No, chyba że się mylę.

I poprÄ™ Zimnego72 - poszukaj, popatrz co Ci siÄ™ podoba i pytaj.
A na koniec i tak na placu boju (kask z blendą do 500zł) zostanie LAZER Bayamo :-)
Zimny72 - mylÄ™ sie? :-))
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez kravec » 8/4/2015, 19:03

Eeee... jeszcze 2 dojdÄ… jak dobrze poszuka :)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Zimny72 » 9/4/2015, 13:14

qubus333 napisał(a):I poprę Zimnego72 - poszukaj, popatrz co Ci się podoba i pytaj.
A na koniec i tak na placu boju (kask z blendą do 500zł) zostanie LAZER Bayamo :-)
Zimny72 - mylÄ™ sie? :-))


Co by nie było, że jestem taki okropny... ;) qubus333 nie ma do końca racji: praktycznie wybór ograniczy się do Lazera Bayamo, HJC IS-16 i Sharka S700, może znajdzie się jakiś niższy model AGV lub Airoha? :D Widzicie - dziś dzień dobroci dla zwierząt.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kravec » 9/4/2015, 16:01

Zimny- czytasz mi w myślach :)

Więc kolego- do roboty i szukaj szukaj!
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lagiboy » 10/4/2015, 21:43

oglądałem dzisiaj Schuberth SR1 ale nie mieli S2 bo chciałem sobie poprzymierzać. mam RPHA ST+ i X-Spirit II, pierwszy mi nie odpowiada ze względu na blendę i jest wielki jak dynia i głośny, za to jest bajecznie wygodny, drugi jest zajebiście lekki i pole widzenia jest ogromne, niestety był to mój 1 garnek i sprzedawca gówniano mi go dobrał, po godzinie zaczyna mnie cisnąć tak że muszę go zdjąć na chwilę - był taki od samego początku i ani się nie rozklepał ani nie rozciągnął i muszę go wymienić na coś co będzie porównywalne. czytałem, oglądałem, miałem w garści SR1 i jest fajniutki ale nie wiem jak ma się do S2? w ogóle zawracać sobie głowę czy po prostu wziąć większego X-spirit II? jestem z niego zadowolony poza tym że ciśnie więc ewidentnie jest za mały.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez kravec » 11/4/2015, 13:38

Może być tak że nie leży na Twoją głowę- większy nie rozwiąże problemu. Gdzie Cię ciśnie?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lagiboy » 11/4/2015, 14:16

góra czachy i skronie przy czym góra czachy bardziej. może inaczej, nie jestem w stanie założyć kominiarki do niego, po prostu fizycznie nie ma tam już miejsca. byłem w innym sklepie i mierzyłem z innym sprzedawcą x-spirita i GT-air i okazało się że powinienem mieć rozmiar M a nie S, jestem na granicy obu skorup i wcisnę się w Skę ale Mka jest zdecydowanie lepsza. w momencie gdy kupowałem to nie było skorupy M do przymieżenia i ponieważ wsadziłem głowę w Skę sprzedawca powiedział że jest ok, L był za luźny. w innym miejscu sprzedawca mi dawał do założenia i ten i ten oba trzymały się dobrze i nie przemieszczały nawet przy szarpaniu za łeb. na końcu pomierzyli mi czache i wyszło że rozmiar 58, czego nie zrobili w pierwszym sklepie.

szukam czegoś w miarę lekkiego, sportowego, bez blendy, z możliwością dokupienia szyby i pinlocka, zbliżonego do X-spirita pod względem bezpieczeństwa, aerodynamiki, wyciszenia, w czym będzie można spokojnie zerknąć za siebie i pojechać w trasę. w HJC RPHA ST+ nie bardzo się da obejrzeć za siebie i wcale nie jest taki cichy jak podają w testach i dmucha w nim nawet po zamknięciu wszystkich otworów.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê