Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Motocykl zarejestrowany jako...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Motocykl zarejestrowany jako...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Motocykl zarejestrowany jako...

Postprzez Åšcigacz » 10/3/2011, 11:50

Dyskusja na temat: Motocykl zarejestrowany jako motorower - co i jak?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Motocykl zarejestrowany jako motorower - co i jak?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 11:50

NIestety taka jest prawda trzeba cos zrobić z małolatami człowiek jedzie sobie motcuklem predkoscia turystyczna około 120km/h a lewym dosłownie frunie gówniarz na swojej nsr-ce lub rs-ce 125ccm natomiast kilkaset metrów dalej ten małolat podruzuje juz karetka to jest zjawisko które wystepuje coraz czesciej i trzeba cos z tym zrobic !!!!!!!!!!!!!<br><hr>arthur86
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 12:09

Jak zwykle sa 2 strony medalu. Oczywistym jest, ze dziecko na motocyklu to slayby pomysl ale kazdy dzieciak ma przeciez rodzicow i nikt mi nie powie, ze spoleczenstwo nie docenia zagrozen zwiazanych z jednosladami (vide okreslanie motocyklistow jako dawcy). Rownie dobrze mozna by grzmiec na kupujacych quady i motocykle terenowe - jesli nie maja homologacji to przepisy kodeksu ich nie dotycza a jednak jakos nie slyszalem o problemach wynikajacych z ujezdzania przez dzieci prezentow komunijnych (ostatnim hitem sa quady i to bynajmniej nie 50 ccm). Druga strona medalu to dorosli - zmuszanie pelnoletniego obywatela do turlania sie po drodze z predkoscia 45km/h to uraganie prawom czlowieka - zarowno jadacego jak i innych uczestnikow ruchu stykajacych sie z takim zawalidroga). Jesli zechce kupic zonie skuter na dojazdy do pracy to oczywiscie kupie przynajmniej 125 ccm i zarejestruje jako motorower. Bo tak jest taniej (koszt prawa jazdy A, ubezpieczenia OC, przegladow itp), szybciej i logiczniej. <br><hr>jarekt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 12:17

Komentatorzy napisał(a):Jak zwykle sa 2 strony medalu. Oczywistym jest, ze dziecko na motocyklu to slayby pomysl ale kazdy dzieciak ma przeciez rodzicow i nikt mi nie powie, ze spoleczenstwo nie docenia zagrozen zwiazanych z jednosladami (vide okreslanie motocyklistow jako dawcy). Rownie dobrze mozna by grzmiec na kupujacych quady i motocykle terenowe - jesli nie maja homologacji to przepisy kodeksu ich nie dotycza a jednak jakos nie slyszalem o problemach wynikajacych z ujezdzania przez dzieci prezentow komunijnych (ostatnim hitem sa quady i to bynajmniej nie 50 ccm). Druga strona medalu to dorosli - zmuszanie pelnoletniego obywatela do turlania sie po drodze z predkoscia 45km/h to uraganie prawom czlowieka - zarowno jadacego jak i innych uczestnikow ruchu stykajacych sie z takim zawalidroga). Jesli zechce kupic zonie skuter na dojazdy do pracy to oczywiscie kupie przynajmniej 125 ccm i zarejestruje jako motorower. Bo tak jest taniej (koszt prawa jazdy A, ubezpieczenia OC, przegladow itp), szybciej i logiczniej. <br><hr>jarekt<br>
krotko mowiac, jestes jednym z tych "ułomnych" (nie obrażaj się;P), którzy są w jednym worku z teoriami "kaski to bzdura", "r1 na pierwsze moto", "stopniowanie prawka to bzdura", "ograniczenia predkosci to bzdura", "anarchia jest fajna". Oczywiście nie twierdze, że masz takie poglądy. ale to podobny system myślenia. Skoro ktoś wymyslil stopniowanie prawka, zrobil to celowo. skoro na skuterach moga jezdzic dzieci, to tylko do 45km/h. zakladajac, że Twoja zona nie ma prawka, to tak jak by nie miała pojęcia o przepisach ruchu drogowego. wiec jakim prawem, moze jezdzic z duza predkoscia i bez ograniczen pojemnosci. dobrze ze nowelizacja nie pozwoli juz takim osobom bez prawda wsiadac na skutery. dobrze ze bedzie prawko AM. (nie bierz niczego personalnie, tłumacze tylko pogląd na cale spoleczenstwo)<br><hr>zaczynałem od 50->125->250 i jestem dumny z tego
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 12:35

Gadacie jakbyście sami nie mieli tuningowanych pięćdziesiątek i 125/50. Przejeździłem kilka lat na pełnym kicie 70cc i pozostałych bzdetach na skuterze i żyję. Co więcej, wsiadłem potem od razu na 600cc i też żyję i mam się dobrze, jestem więc nienormalny?<br><hr>malwersant
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 12:58

Komentatorzy napisał(a):Gadacie jakbyście sami nie mieli tuningowanych pięćdziesiątek i 125/50. Przejeździłem kilka lat na pełnym kicie 70cc i pozostałych bzdetach na skuterze i żyję. Co więcej, wsiadłem potem od razu na 600cc i też żyję i mam się dobrze, jestem więc nienormalny?<br><hr>malwersant<br>
tak, jesteÅ›.<br><hr>normalny
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 13:11

Komentatorzy napisał(a):Gadacie jakbyście sami nie mieli tuningowanych pięćdziesiątek i 125/50. Przejeździłem kilka lat na pełnym kicie 70cc i pozostałych bzdetach na skuterze i żyję. Co więcej, wsiadłem potem od razu na 600cc i też żyję i mam się dobrze, jestem więc nienormalny?<br><hr>malwersant<br>
(biorąc pod uwagę nasze poryte społeczeństwo z dziwnymi normami i skłonnoscią do cwaniakowania) niestety jesteś dość normalny ;/<br><hr>nie ma cwaniaka nad polaka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 13:24

Widze że jest jeszcze zima i naprawdę nie ma o czym pisać. Każdy temat jest dobry do dyskusji :) . <br><hr>Nie o czym gadac
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 13:32

moim zdaniem powinni kłaść wysokie grzywny na tych co jeżdza motocyklami 125 cm rejestrowanymi na 50 i Obowiązkowo niech policja wprowadzi hamowanie przenosne takie jak w niemczech.<br><hr>magik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 13:35

dobrze ze ktoś ten temat poruszył ;)
to już jest przesada 125 na 50 ile koleśi tak lata motorami za TATY pieniądze i leci jak Świr bo nie szanuje to nie on na to zarobił , bo żeby on na to zarobił to by wiedział ile takie coś kosztuje ( pracy ile na to trzeba robić ) i by szanował .A tak pewnie żeby sam zarobił to by miał na jakiegoś odkurzacza !!!! I pewnie to nie tylko mnie wnerwia jak ty zapierdal.... kilka lat na jakiś motorek a "on" mam od tatusia bo poprosił ;/<br><hr>Gumi$
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 13:46

Dobrze ktoś napisał że w okresie zimy, też trzeba jakiś temat zrobić by dyskutować. Z początku myślałem że chodzi o jakieś instrukcje co do rejestracji, a to o narzekanie na małolatów i o ich i ich rodziców nieodpowiedzialności. Tak się składa że sam miałem kiedyś i podkreślę kiedyś skuter zarejestrowany na motorower, i po full tuningu. Odnośnie dostosowania go do wyższych prędk. Na pewno jest on w lepszym stopniu przystosowany niż te popularne chińczyki z supermarketów, które już zablokowane sprawiają ogromne zagrożenie. Kto to wogóle dopuścił. z reguły tym jeżdzą starsi ludzie którzy nie mieli nigdy motocykla ale kupili to jako środek transportu "po bułki" albo "do miasta". Do tego też później ale zostały udostępnione kity o większej poj. nawet fabrycznie są sprzedawane o większej poj. zainstalowane w skuterach. To powinno być wg. mnie zakazane. Co do tych małolatów pędzących z ogromnymi prędk. to kto tu jest winny? Czy wam nigdy nie imponował w młodości spiderman? nigdy nie chcielibyście nim być? Tak samo małolat jak widzi że może sobie sprawić coś mocniejszego to robi! Kogo za to obwiniać? Małolata czy Polskie idealne prawo? Wg. mnie to drugie. Jakby można było jeździć tirem na karte motorowerową to byłoby dobrze i nie było by wypadków? Pozatym jak jesteśmy przy wypadkach, owszem zdarza się jakiś odsetek procentu w którym winni są małolaci, ale duży procent to wina kierowców. Jeśli patrzymy na statystyke wypadków w którzych uczestniczył motocykl to jest to jakiś tam procent. Ale czemu nie patrzycie na statystyke czyja była wina, kto złamał przepisy?<br><hr>Konrad
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 13:50

Komentatorzy napisał(a):Dobrze ktoś napisał że w okresie zimy, też trzeba jakiś temat zrobić by dyskutować. Z początku myślałem że chodzi o jakieś instrukcje co do rejestracji, a to o narzekanie na małolatów i o ich i ich rodziców nieodpowiedzialności. Tak się składa że sam miałem kiedyś i podkreślę kiedyś skuter zarejestrowany na motorower, i po full tuningu. Odnośnie dostosowania go do wyższych prędk. Na pewno jest on w lepszym stopniu przystosowany niż te popularne chińczyki z supermarketów, które już zablokowane sprawiają ogromne zagrożenie. Kto to wogóle dopuścił. z reguły tym jeżdzą starsi ludzie którzy nie mieli nigdy motocykla ale kupili to jako środek transportu "po bułki" albo "do miasta". Do tego też później ale zostały udostępnione kity o większej poj. nawet fabrycznie są sprzedawane o większej poj. zainstalowane w skuterach. To powinno być wg. mnie zakazane. Co do tych małolatów pędzących z ogromnymi prędk. to kto tu jest winny? Czy wam nigdy nie imponował w młodości spiderman? nigdy nie chcielibyście nim być? Tak samo małolat jak widzi że może sobie sprawić coś mocniejszego to robi! Kogo za to obwiniać? Małolata czy Polskie idealne prawo? Wg. mnie to drugie. Jakby można było jeździć tirem na karte motorowerową to byłoby dobrze i nie było by wypadków? Pozatym jak jesteśmy przy wypadkach, owszem zdarza się jakiś odsetek procentu w którym winni są małolaci, ale duży procent to wina kierowców. Jeśli patrzymy na statystyke wypadków w którzych uczestniczył motocykl to jest to jakiś tam procent. Ale czemu nie patrzycie na statystyke czyja była wina, kto złamał przepisy?<br><hr>Konrad<br>
Chodziło mi odnośnie skuterów o to że różnica pomiędzy jakimś chińczykiem a markowym skuterem jest spora. Głownie jeśli chodzi o wykonanie a co za tym idzie i bezpieczeństwo.<br><hr>Konrad
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 14:03

Teraz tak mówicie bo pewnie latacie juz ''600-tami'' ? W wieku 15 lat byście pewnie byli osrani i też chcielibyście taką np. 125/50 ;)<br><hr>anionim
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 14:14

Pozdrowienia jak 16 - 17 lat ma jezdzić w terenie na DT50.
Jeżeli ktoś nie widzi róznicy w zagorżeniu na drodze między RS50 a DT80 to nie mam nic do powiedzenia. Motocykle terenowe powinny mieć mniejsze ograniczenia. Ścig 125 na 50 dla 15 lat to przesada. Ale DT125/50 jest jak najbardziej ok.<br><hr>ado
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 14:35

Komentatorzy napisał(a):Pozdrowienia jak 16 - 17 lat ma jezdzić w terenie na DT50.
Jeżeli ktoś nie widzi róznicy w zagorżeniu na drodze między RS50 a DT80 to nie mam nic do powiedzenia. Motocykle terenowe powinny mieć mniejsze ograniczenia. Ścig 125 na 50 dla 15 lat to przesada. Ale DT125/50 jest jak najbardziej ok.<br><hr>ado<br>
No dokładnie bo na takiej dt nie poleci tyle co na rs ;/
np. enduro czy tam sm, ( np.) DT leci PRAWIE tyle co odblokowany zdrowy motorower ( typu rs, tzr 50 ) ;] <br><hr>Anonim
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 14:40

Komentatorzy napisał(a):Pozdrowienia jak 16 - 17 lat ma jezdzić w terenie na DT50.
Jeżeli ktoś nie widzi róznicy w zagorżeniu na drodze między RS50 a DT80 to nie mam nic do powiedzenia. Motocykle terenowe powinny mieć mniejsze ograniczenia. Ścig 125 na 50 dla 15 lat to przesada. Ale DT125/50 jest jak najbardziej ok.<br><hr>ado<br>
Komentatorzy napisał(a):No dokładnie bo na takiej dt nie poleci tyle co na rs ;/
np. enduro czy tam sm, ( np.) DT leci PRAWIE tyle co odblokowany zdrowy motorower ( typu rs, tzr 50 ) ;] <br><hr>Anonim <br>
A Każdy 125 powinien mieć 11 kw czyli m/w maksymalnej prędkości 80km/h ;) ( No chyba że odblokuje )
A kto jeździ np. zablokowanym skuterem 50km/h ? Chyba nikt.
Same odblokowanie to juz złamanie przepisu bo przekracza dopuszczalne 45km/h. Teraz nawet zablokowanym chińczykiem można 60 dyszek lecieć :P
Nie wiem po co takie durne tematy, chyba naprawdę nie mają o czym pisać. <br><hr>Wszechwiedzący
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 14:58

Komentatorzy napisał(a):Pozdrowienia jak 16 - 17 lat ma jezdzić w terenie na DT50.
Jeżeli ktoś nie widzi róznicy w zagorżeniu na drodze między RS50 a DT80 to nie mam nic do powiedzenia. Motocykle terenowe powinny mieć mniejsze ograniczenia. Ścig 125 na 50 dla 15 lat to przesada. Ale DT125/50 jest jak najbardziej ok.<br><hr>ado<br>
Komentatorzy napisał(a):No dokładnie bo na takiej dt nie poleci tyle co na rs ;/
np. enduro czy tam sm, ( np.) DT leci PRAWIE tyle co odblokowany zdrowy motorower ( typu rs, tzr 50 ) ;] <br><hr>Anonim <br>
Komentatorzy napisał(a):A Każdy 125 powinien mieć 11 kw czyli m/w maksymalnej prędkości 80km/h ;) ( No chyba że odblokuje )
A kto jeździ np. zablokowanym skuterem 50km/h ? Chyba nikt.
Same odblokowanie to juz złamanie przepisu bo przekracza dopuszczalne 45km/h. Teraz nawet zablokowanym chińczykiem można 60 dyszek lecieć :P
Nie wiem po co takie durne tematy, chyba naprawdę nie mają o czym pisać. <br><hr>Wszechwiedzący<br>
Jak byś przeczytał to byś wiedział. <br><hr>:)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 15:16

Małolat jak małolat, ale dorosły człowiek też nie powinien czuć się bezpieczny jeżdżąc 125/50. Znajomy z pracy (35latek) jeździł do roboty skuterkiem 125/50, zatrzymała go policja do kontroli, zatrzymali dowód rejestracyjny i wysłali na przegląd techniczny. Miał sprawę w sądzie o poświadczenie nieprawdy (czy jakoś tak) podczas rejestracji. Nie wiem jak się to skończyło. W każdym razie na wniosku o rejestracje podajemy rodzaj pojazdu i podpisujemy się pod tym, w takim wypadku można się bronić że się nie wiedziało że to jest motocykl.<br><hr>Marek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 15:48

Komentatorzy napisał(a):Jak zwykle sa 2 strony medalu. Oczywistym jest, ze dziecko na motocyklu to slayby pomysl ale kazdy dzieciak ma przeciez rodzicow i nikt mi nie powie, ze spoleczenstwo nie docenia zagrozen zwiazanych z jednosladami (vide okreslanie motocyklistow jako dawcy). Rownie dobrze mozna by grzmiec na kupujacych quady i motocykle terenowe - jesli nie maja homologacji to przepisy kodeksu ich nie dotycza a jednak jakos nie slyszalem o problemach wynikajacych z ujezdzania przez dzieci prezentow komunijnych (ostatnim hitem sa quady i to bynajmniej nie 50 ccm). Druga strona medalu to dorosli - zmuszanie pelnoletniego obywatela do turlania sie po drodze z predkoscia 45km/h to uraganie prawom czlowieka - zarowno jadacego jak i innych uczestnikow ruchu stykajacych sie z takim zawalidroga). Jesli zechce kupic zonie skuter na dojazdy do pracy to oczywiscie kupie przynajmniej 125 ccm i zarejestruje jako motorower. Bo tak jest taniej (koszt prawa jazdy A, ubezpieczenia OC, przegladow itp), szybciej i logiczniej. <br><hr>jarekt<br>
Komentatorzy napisał(a):krotko mowiac, jestes jednym z tych "ułomnych" (nie obrażaj się;P), którzy są w jednym worku z teoriami "kaski to bzdura", "r1 na pierwsze moto", "stopniowanie prawka to bzdura", "ograniczenia predkosci to bzdura", "anarchia jest fajna". Oczywiście nie twierdze, że masz takie poglądy. ale to podobny system myślenia. Skoro ktoś wymyslil stopniowanie prawka, zrobil to celowo. skoro na skuterach moga jezdzic dzieci, to tylko do 45km/h. zakladajac, że Twoja zona nie ma prawka, to tak jak by nie miała pojęcia o przepisach ruchu drogowego. wiec jakim prawem, moze jezdzic z duza predkoscia i bez ograniczen pojemnosci. dobrze ze nowelizacja nie pozwoli juz takim osobom bez prawda wsiadac na skutery. dobrze ze bedzie prawko AM. (nie bierz niczego personalnie, tłumacze tylko pogląd na cale spoleczenstwo)<br><hr>zaczynałem od 50->125->250 i jestem dumny z tego<br>
Za to Ty jesteś typowym socjalistą. To, że ktoś wymyślił jakiś przepis, nie znaczy że robi to dla Twojego bezpieczeństwa, a w 95% robi to dla kasy.
Twoja przykładowa sytuacja moja dziewczyna chce się nauczyć jeździć na moto, nie ma prawka itp. Więc po pierwsze, SAM o nią zadbam, SAM ją nauczę i bardzo chętnie jej kupię 125 zarejestrowaną na 50, co by mogła jeździć ze mną. Bo jazda na motocyklu to nie tylko sytuacje do 50km/h jak dobrze Ci wiadomo. I to JA WIEM NAJLEPIEJ kiedy jest gotowa żeby wsiąść na coś większego i JAK SZYBKO może jechać. A nie jakiś pan minister.
Over and out.<br><hr>Yapan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 16:01

Komentatorzy napisał(a):Gadacie jakbyście sami nie mieli tuningowanych pięćdziesiątek i 125/50. Przejeździłem kilka lat na pełnym kicie 70cc i pozostałych bzdetach na skuterze i żyję. Co więcej, wsiadłem potem od razu na 600cc i też żyję i mam się dobrze, jestem więc nienormalny?<br><hr>malwersant<br>
Komentatorzy napisał(a):(biorąc pod uwagę nasze poryte społeczeństwo z dziwnymi normami i skłonnoscią do cwaniakowania) niestety jesteś dość normalny ;/<br><hr>nie ma cwaniaka nad polaka<br>
a ty narzekasz, bo w wieku 30 lat zorientowałeś się, że kochasz motocykle i zaczynasz powolutku 125->250->400? do sporta 600 dojdziesz jak już nie będziesz mógł się dobrze schylać, dziadku :)<br><hr>Bantumi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê