Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Motocykl zarejestrowany jako...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Motocykl zarejestrowany jako...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 09:18

W niemczech 125 sÄ… rejestrowane jako 50 tylko zablokowane.
A jedżcie sobie 45 km/h po trasie jak Cię tir mija albo w mieście jak na Ciebie trąbią. Myślicie że to takie bezpieczne??? to sobie wsiadzcie na takiego skuterka co jedzie 45 km/h i pojezdzijcie troche to zobaczycie jak szanują kierowcy osobówek i tirów takich użytkowników jezdni którzy im przeszkadzaja swoja predkościa. A jak ktos jezdzil od 8 roku życia a ma już 17 (nie jedno już przeżył na motocyklu i panuje nad maszyna) to może moim zdaniem z powodzeniem jezdzic taka 125 na początku zablokowaną jeden sezon zeby sie wczuć i mase i zachowanie motocykla a pózniej odblokować sobie i cieszyc się jazda ;)<br><hr>grzanaaaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 10:02

Komentatorzy napisał(a):A jak jest w druga stronę. Mam obecnie motorower (skuter), chcę przerobić z 50ccm na 80ccm. Co i jak mam zgłosić, żeby w dowodzie rejestracyjnym zmieniono z motoroweru na motocykl? <br><hr>bmb<br>
sprzedaj i kup coś większego, 80ccm do 50 nie daje zauważalnej różnicy, jedno ślimak, drugie ślimak.

250ccm to idealna pojemność do nauki jazdy<br><hr>emisarius
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez KmL1234 » 11/3/2011, 10:21

50ccm a 80ccm to jest duża różnica!!!
KmL1234
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 29/8/2010, 18:22
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 10:31

Co za g... Nie podajecie żadnego przepisu co i jak przerobić a tylko na karaniu się skupiacie. Zero pożytku z tekstu.<br><hr>motonita
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 10:36

Komentatorzy napisał(a):Paranoja... I to pisze portal z którego można wywnioskować że są za motocyklistami. Ciągle posługujecie się "niebezpieczni 14 latkowie". Nie rozumiem.. Co, synek opuścił się w nauce bo nie chcecie mu skuterka kupić? Co z wami? Będziecie się wypierać jak to na WSCe dziadka bez prawka nie jeździliście? I znowu syndrom "wojny pokoleń", "bo za moich czasów czegoś takiego nie było". A jak już zaczęliście do tego ministerstwa latać to nie mogliście pomyśleć logicznie, że za prawko (A1,A) się płaci? Może niektórzy kombinują dla tego, bo nie mają możliwości zarabiać tak jak jaśnie komercyjna redakcja? Sam mam 18 lat i jeżdżę hondą NSR 125 i się do tego przyznaje. Nie mam pieniędzy by wydawać na prawko i już. Zarejestrowałem na 50, ale od 3 lat nawet nie śniło mi się by po mieście jechać więcej niż 60, a o wypadkach nie wspomnę. To co robicie jest po prostu żałosne.<br><hr>Komarino <br>
Pomyśl, geniuszu, też o innych użytkownikach drogi ZNAJĄCYCH i PRZESTRZEGAJĄCYCH przepisów. A teraz wyobraź sobie sytuację, gdzie 14-latek pędzi swoją "50tką" 100km/h i wjeżdża pod koła jadącego prawidłowo kierowcy samochodu. Śmierć na miejscu. Kryminał, prokurator, sąd, zszargane nerwy, nieprzespane noce, uraz do wszystkich motocyklistów i strach. Czy to rzeczywiście takie pozytywne?
Jeździsz nie od wczoraj, znasz przepisy, panujesz nad maszyną. Stać Cię na benzynę, więc zrób prawko - ono naprawdę nie kosztuje tak dużo. Nie stać Cię? Za jazdę bez papieru płacisz mandat 500zł. A teraz przeczytaj jeszcze raz.<br><hr>willhelm
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 12:53

co do zdjęcia podpisanego mniejwiecej "aprilia rs 125 zegary 200 km/h" - to są zegary od NSR 125 ... <br><hr>NSRman
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:12

Jeżdżę na DT 125/50 od 2 lat, zaczynałem od jawki po stuter Aerox'a. Jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu z policją. Miałem juz ze 100 kontrol i nic się nie czepiali. Mój kumpel miał rs 125/50 i też nic się nie czepiali tylko dziwili się że robią juz takie motorowery. Jeżeli moto masz opanowane i masz doświadczenie i będziesz uważał na tyle żeby nie spowodować wypadku to jest dobrze. Na całym świecie tuningują swe skutery, powstają coraz to nowe firmy tuningowe więc co to za różnica czy jeździć tuningowanym motorowerem czy 125/50 ;)
U diagnosty zrobienie na 50cc to nie problem jeżeli mamy ponad tysiąc zł. w kieszeni.<br><hr>IS NOT A CRIME !!
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:19

Komentatorzy napisał(a):Ja tam jeżdze Yamahą dt 80/50 i jakoś sie zabiłem jeszcze. mam 17 lat motorami już jezdze z jakieś 5 i powiem wam ze nie liczy sie czy to jest 600 czy 50 jak ktoś ma troche oleju w głowie to nawet na pojemności 1800 sie nie rozwali. To że łepki po 14 lat mają 125 to troche przesada i ze rodzice sie zgodzili to też juz jest porażka powinni zaczynać od jakiś ogarków lub innych 50 żeby nabrać troche doświadczenia a nie wsiąść na motor manetka do końca i jazda. Rozumiem co poniektórych tu w komentach<br><hr>Bitner<br>
to poczekaj aż cię policja złapie. Do rutynowej kontroli chociaż.
Albo jak (tfu tfu, nie życzę), zdarzy się wypadek.
MYŚLEĆ TRZEBA!
i uprawnienia też by się przydało mieć.
<br><hr>CB
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:24

Powinni zrobić testy jakieś bo to jest niesprawiedliwe dla kogoś to ma juz dużą wprawę i nie jedno przeżył na swoim jednośladzie.
Nieraz taki 15 latek ma większą wprawę niż ktoś starszy. A to że od 18 lat można jeździć na sam dowód to powinni zakazać. Bo co z tego że ma ukończone 18 lat jak nie zna przepisów ruchu drogowego ? <br><hr>police.man
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:26

Jak przez ten artykuł coś sie zmieni w przepisach lub nie będę mógł zarejestrować synowi motoroweru'' to spalę tą redakcje. <br><hr>Zdzisław K.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:29

Komentatorzy napisał(a):W niemczech 125 są rejestrowane jako 50 tylko zablokowane.
A jedżcie sobie 45 km/h po trasie jak Cię tir mija albo w mieście jak na Ciebie trąbią. Myślicie że to takie bezpieczne??? to sobie wsiadzcie na takiego skuterka co jedzie 45 km/h i pojezdzijcie troche to zobaczycie jak szanują kierowcy osobówek i tirów takich użytkowników jezdni którzy im przeszkadzaja swoja predkościa. A jak ktos jezdzil od 8 roku życia a ma już 17 (nie jedno już przeżył na motocyklu i panuje nad maszyna) to może moim zdaniem z powodzeniem jezdzic taka 125 na początku zablokowaną jeden sezon zeby sie wczuć i mase i zachowanie motocykla a pózniej odblokować sobie i cieszyc się jazda ;)<br><hr>grzanaaaa<br>
trochÄ™ racji, ale...
mało które normalne, prawdziwe motorowery jeżdżą te 45 km/h (chyba tylko najtańsza chińszczyzna). Przeciętny motorower dobrej jakości wyciska 60km/h bez żadnych przeróbek. Z większej górki nawet do 80 poleci. Chińszczyzna zazwyczaj żeby bujnęła się do 80 wymaga już wielu "odblokowań".
A to że trąbią itd itp... nie tylko na motorowery - taka mentalność.
Po prostu zdecydowana większość polskich kierowców to jełopy.
Poza tym motorower to do miasta a nie na trasÄ™...
Choć znam gości (fetorsi), co chyba jako jedyni polacy pojechali na zlot militarny do Normandii 2500km starym ruskim sprzętem, którego prędkość podróżna oscylowała w granicach 60km/h
I co, nie da siÄ™ ;]
Ale to są wyjątki. Dlatego motorowerem również nie powinno się jeździć w trasy. To służy do miasta.
Tak jak kosiarka do koszenia trawy (a nie jak jeden hamerykanin też wsiadł na kosiarkę i chciał pojechać wkoło USA...)<br><hr>CB
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:49

Komentatorzy napisał(a):W niemczech 125 są rejestrowane jako 50 tylko zablokowane.
A jedżcie sobie 45 km/h po trasie jak Cię tir mija albo w mieście jak na Ciebie trąbią. Myślicie że to takie bezpieczne??? to sobie wsiadzcie na takiego skuterka co jedzie 45 km/h i pojezdzijcie troche to zobaczycie jak szanują kierowcy osobówek i tirów takich użytkowników jezdni którzy im przeszkadzaja swoja predkościa. A jak ktos jezdzil od 8 roku życia a ma już 17 (nie jedno już przeżył na motocyklu i panuje nad maszyna) to może moim zdaniem z powodzeniem jezdzic taka 125 na początku zablokowaną jeden sezon zeby sie wczuć i mase i zachowanie motocykla a pózniej odblokować sobie i cieszyc się jazda ;)<br><hr>grzanaaaa<br>
Komentatorzy napisał(a):trochę racji, ale...
mało które normalne, prawdziwe motorowery jeżdżą te 45 km/h (chyba tylko najtańsza chińszczyzna). Przeciętny motorower dobrej jakości wyciska 60km/h bez żadnych przeróbek. Z większej górki nawet do 80 poleci. Chińszczyzna zazwyczaj żeby bujnęła się do 80 wymaga już wielu "odblokowań".
A to że trąbią itd itp... nie tylko na motorowery - taka mentalność.
Po prostu zdecydowana większość polskich kierowców to jełopy.
Poza tym motorower to do miasta a nie na trasÄ™...
Choć znam gości (fetorsi), co chyba jako jedyni polacy pojechali na zlot militarny do Normandii 2500km starym ruskim sprzętem, którego prędkość podróżna oscylowała w granicach 60km/h
I co, nie da siÄ™ ;]
Ale to są wyjątki. Dlatego motorowerem również nie powinno się jeździć w trasy. To służy do miasta.
Tak jak kosiarka do koszenia trawy (a nie jak jeden hamerykanin też wsiadł na kosiarkę i chciał pojechać wkoło USA...)<br><hr>CB<br>
Nawet najtańsza chińszczyzna NA BLOKADACH leci 60km/h<br><hr>:)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 13:53

Komentatorzy napisał(a):W niemczech 125 są rejestrowane jako 50 tylko zablokowane.
A jedżcie sobie 45 km/h po trasie jak Cię tir mija albo w mieście jak na Ciebie trąbią. Myślicie że to takie bezpieczne??? to sobie wsiadzcie na takiego skuterka co jedzie 45 km/h i pojezdzijcie troche to zobaczycie jak szanują kierowcy osobówek i tirów takich użytkowników jezdni którzy im przeszkadzaja swoja predkościa. A jak ktos jezdzil od 8 roku życia a ma już 17 (nie jedno już przeżył na motocyklu i panuje nad maszyna) to może moim zdaniem z powodzeniem jezdzic taka 125 na początku zablokowaną jeden sezon zeby sie wczuć i mase i zachowanie motocykla a pózniej odblokować sobie i cieszyc się jazda ;)<br><hr>grzanaaaa<br>
Komentatorzy napisał(a):trochę racji, ale...
mało które normalne, prawdziwe motorowery jeżdżą te 45 km/h (chyba tylko najtańsza chińszczyzna). Przeciętny motorower dobrej jakości wyciska 60km/h bez żadnych przeróbek. Z większej górki nawet do 80 poleci. Chińszczyzna zazwyczaj żeby bujnęła się do 80 wymaga już wielu "odblokowań".
A to że trąbią itd itp... nie tylko na motorowery - taka mentalność.
Po prostu zdecydowana większość polskich kierowców to jełopy.
Poza tym motorower to do miasta a nie na trasÄ™...
Choć znam gości (fetorsi), co chyba jako jedyni polacy pojechali na zlot militarny do Normandii 2500km starym ruskim sprzętem, którego prędkość podróżna oscylowała w granicach 60km/h
I co, nie da siÄ™ ;]
Ale to są wyjątki. Dlatego motorowerem również nie powinno się jeździć w trasy. To służy do miasta.
Tak jak kosiarka do koszenia trawy (a nie jak jeden hamerykanin też wsiadł na kosiarkę i chciał pojechać wkoło USA...)<br><hr>CB<br>
Komentatorzy napisał(a):Nawet najtańsza chińszczyzna NA BLOKADACH leci 60km/h<br><hr>:)<br>
A co do tras to skuterem raczej nie bo nie wygodnie ale np. motorowerem który utożsamiania się do choppera lub ściga owszem. ( Po 150 km to nie problem )<br><hr>:)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez KmL1234 » 11/3/2011, 14:37

Ale to trochÄ™ bez sensu... Jak jest 80ccm/50ccm to Å‚amie prawo i wielkie halo a jak motorower jedzie np. to 70km/h??
KmL1234
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 29/8/2010, 18:22
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 16:50

Ten artykuł jest po prostu śmieszny. Miałem skuter 50 podrasowanego, który wyciągał 130 km/h. Opony są w stanie w takim skuterku 150 km/h wytrzymać. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że te pojazdy są nie przystosowane do prędkości. Przecież 50/125 np. Aprilia RS to motocykle(rowery) WYŚCIGOWE po prostu z kierunkami, listerkami i lampami !! Hamują na poziomie starych 600tek !! Jedyne co jest ważne w tym artykule, to podkręlenie, że dzieciak w wieku 14 lat jeszcze tak szybko niemyśli przy 140, jak 24 letni facet.<br><hr>w
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 17:07

Komentatorzy napisał(a):Ten artykuł jest po prostu śmieszny. Miałem skuter 50 podrasowanego, który wyciągał 130 km/h. Opony są w stanie w takim skuterku 150 km/h wytrzymać. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że te pojazdy są nie przystosowane do prędkości. Przecież 50/125 np. Aprilia RS to motocykle(rowery) WYŚCIGOWE po prostu z kierunkami, listerkami i lampami !! Hamują na poziomie starych 600tek !! Jedyne co jest ważne w tym artykule, to podkręlenie, że dzieciak w wieku 14 lat jeszcze tak szybko niemyśli przy 140, jak 24 letni facet.<br><hr>w<br>
to chyba mało zrozumiałeś. moim zdaniem w artykule chodzi o nagminne i bezczelne łamanie prawa. <br><hr>The Blaster
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 17:18

każdemu użytkownikowi takiego moto(roweru) życzę jakiejś chociaż drobnej stłuczki i wizyty policji i agenta ubezpieczeń który otwarcie określi "motorower pojemność 125 to motocykl czyli prawo jazdy kat A. nie posiadasz płacisz za naprawę uszkodzonego pojazdu mimo ze masz wykupione OC" i w tym momencie mamusia i tatuś orientują się ze schudną parę tyś PLN za naprawę i może zaczną myśleć czym rozbija się ich dziecko. masz 18 lat odpowiadasz prawnie za swoje czyny i po to są te może głupie ograniczenia<br><hr>gość
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 18:19

Komentatorzy napisał(a):Ten artykuł jest po prostu śmieszny. Miałem skuter 50 podrasowanego, który wyciągał 130 km/h. Opony są w stanie w takim skuterku 150 km/h wytrzymać. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że te pojazdy są nie przystosowane do prędkości. Przecież 50/125 np. Aprilia RS to motocykle(rowery) WYŚCIGOWE po prostu z kierunkami, listerkami i lampami !! Hamują na poziomie starych 600tek !! Jedyne co jest ważne w tym artykule, to podkręlenie, że dzieciak w wieku 14 lat jeszcze tak szybko niemyśli przy 140, jak 24 letni facet.<br><hr>w<br>
Komentatorzy napisał(a):to chyba mało zrozumiałeś. moim zdaniem w artykule chodzi o nagminne i bezczelne łamanie prawa. <br><hr>The Blaster<br>
A bezczelnym i nagminnym nie jest zaginanie tablic, jazda na jednym kole 190+, przez miasto 100km/h ? Ogarnijcie się. Wiadomo że zaraz zostanę zjechany że to "ci tamci, ja jestem święty".
No ale dobra, ścigacz peel wszystko zrobi dla pieniędzy.. <br><hr>Komarino
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 18:32

Komentatorzy napisał(a):Ten artykuł jest po prostu śmieszny. Miałem skuter 50 podrasowanego, który wyciągał 130 km/h. Opony są w stanie w takim skuterku 150 km/h wytrzymać. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że te pojazdy są nie przystosowane do prędkości. Przecież 50/125 np. Aprilia RS to motocykle(rowery) WYŚCIGOWE po prostu z kierunkami, listerkami i lampami !! Hamują na poziomie starych 600tek !! Jedyne co jest ważne w tym artykule, to podkręlenie, że dzieciak w wieku 14 lat jeszcze tak szybko niemyśli przy 140, jak 24 letni facet.<br><hr>w<br>
Komentatorzy napisał(a):to chyba mało zrozumiałeś. moim zdaniem w artykule chodzi o nagminne i bezczelne łamanie prawa. <br><hr>The Blaster<br>
Komentatorzy napisał(a):A bezczelnym i nagminnym nie jest zaginanie tablic, jazda na jednym kole 190+, przez miasto 100km/h ? Ogarnijcie się. Wiadomo że zaraz zostanę zjechany że to "ci tamci, ja jestem święty".
No ale dobra, ścigacz peel wszystko zrobi dla pieniędzy.. <br><hr>Komarino <br>
żałosny jesteś. nie zrozumiałes o co cho i jeszcze nie masz na tyle odwagi aby sie przyznac. Powiedz mi jeszcze w jaki sposob ten scigacz peel trzepie tą niewyobrażalną kasiorę za takie artykuly?<br><hr>The Blaster
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 21:24

A ja powiem ze wiecej wypadkow jest nie przez skutery lecz przez bezmyslnych i glupich motocyklistow... niby maja prawko na motor i co z tego.. jak w głowie 0 rozumu i mysla prawko daje im bezkarnosc...<br><hr>Szczery
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê