Zobacz wÄ…tek - OSTRZEGAM !!! PILNE !!!! Zabieranie prawka... ??? :(
NAS Analytics TAG

OSTRZEGAM !!! PILNE !!!! Zabieranie prawka... ??? :(

O wszystkim
_________

Postprzez Wiewiór81 » 17/6/2006, 23:10

krzybiel napisał(a):Piszecie teksty, a nawet nikt z Was się nie pofatyguje aby sprawdzić przepisy. Dzwoniłem do sekcji ruchu drogowego komendy głównej ( nie mylić z gównej :-) ) i rzecznik wyraźnie powiedział mi, podpierając się odpowiednimi przepisami, że policja wobec każdego pojazdu motorowego, który przekroczył prędkość o ponad 50km/h może skierować wniosek do sądu o skierowanie na powtórny egzamin.

Przede wszystkim - KGP nie ma sekcji ruchu drogowego - jest BPiRD, czyli Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego. Poza tym - masz częsciowo rację.
Istnieje bardzo ciekawy artykuł w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, który daje policjantowi możliwość zatrzymania Ci uprawnień do kierowania pojazdem "w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów." (Dla dociekliwych: Art. 135 pkt 1 ust. 2 Ustawy). Swobodnie interpretując - jeśli policjant ma podstwę domniemywać, że Sąd Grodzki orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów - to może ci profilaktycznie prawko zabrać.
Oczywiście - nie sądzę, żeby znalazł się policjant, który za przekroczenie prędkości posłuży się tym uprawnieniem - szczególnie, że żaden Sąd Grodzki nie zabierze Ci za to kwitów, więc tylko by podpadł.
Rzecznik opisał ci inny przypadek - policjant NIE ODBIERA ci prawka, tylko kieruje wniosek do SG o jego zatrzymanie - a to już zupełnie inna bajka. Prawko w takim wypadku odbiera ci dopiero SG.

krzybiel napisał(a):Tak więc Panowie nie zatrzymujmy się na wezwanie policji, a jak jakiś smerfik Wam stanie przed mootorkiem to ładnie go omincie i pokarzcie jak Wasz sprzęcik przyspiesza. Ja tak robię od zawsze i jeszcze nigdy nie płaciłem.

Mam nadzieję, że kiedyś któryś z tych ominiętych policjantów po prostu zażąda ustawienia blokady lub rozpocznie pościg - a coraz częściej tak się robi, zapewniam cię. I mam nadzieję, że trochę ci rura zmięknie, jak wylądujesz na glebie w dybach, pozerze.

Pozdrawiam, WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz


Postprzez Ghost » 17/6/2006, 23:24

a jak juz tak uciekasz przed policja to nie mogą poprostu spisać numerów? czy wogle jezdzisz bez tablicy?
Ghost
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30/4/2006, 23:21


Postprzez Thrillco » 18/6/2006, 09:59

Wiewiór..to Ty jednak albo "smerf" albo ktoś blisko związany jesteś:D Ale git-niektórym rzeczywiście przyda się parę takich słów:)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez _Dioda_ » 18/6/2006, 10:14

Właśnie, nic dziwnego, że policja nie lubi dwóch kółek i ich właścicieli. Jeśli pałkerzy trafią kilka razy pod rząd na takiego motocyklistę jak krzybiel, który ucieka, to potem cięty jest na wszystkich... :/ Że już nie wspomnę o niebezpieczeństwie, jakie może stworzyć taki motocyklista, który w stresie stara się zwiać smurfom...
Avatar użytkownika
_Dioda_
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 4/6/2006, 17:38

Postprzez krzybiel » 18/6/2006, 12:44

Nie mam nic przeciwko policjantom ale tylko takim, którzy pilnują ruchu drogowego tam, gdzie trzeba, a nie tam, gdzie można zgarnąć tylko sporo kasy.
Większość z nich czai się tylko w takich miejscach, gdzie łatwo złapać na suszarkę i wydoić trochę kasy. Robię codziennie autem i moto po kilkaset, a nawet zdarze się więcej kilometrów, po całej Polsce i widzę jak kierowcy wjeżdzają na czerwonym świetle, jak parkują przed pasami, jak nie korzystają z kierunkowskazów. Codziennie widzę tego dziesiąki przypadków i codziennie widzę jak obserwują to przejeźdzające radiowozy. I co? I nic, jadą dalej, bo trzeba troche zarobić na suszarce, bo łatwiej i przyjemniej. Otwórzcie wreszcie oczy, 80% drogówki to łapówkarze, każdy zawodowy kierowca Wam to powie!
A co do tych pościgów i blokad, to "Wiewiór81" niech się tak nie podnieca, bo są odgórne wytyczne aby moto nie ścigać, bo potem muszą się grubo tłumaczyć jak sobie kierowca coś zrobi. Mają tylko spisywać numery. Jeżdziłem na moto w Austrii 4 lata i tam policja radzi sobie znakomicie z szaleńcami ale ich poziom inteligencji i kultury przewyższa naszych smerfików o lata świetlne.
P.S. Pozerem nie jestem i daje głowe, że Wiewiórowi81, dupe zleje i na torze i w szachy. Baw się dalej w tym swoim niebieskim mundurku.
ZulusRacingTeam
Avatar użytkownika
krzybiel
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 9/3/2006, 19:36
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Wiewiór81 » 18/6/2006, 19:57

krzybiel napisał(a):(...)bo są odgórne wytyczne aby moto nie ścigać, bo potem muszą się grubo tłumaczyć jak sobie kierowca coś zrobi.(...)

Hahahahahaha :lol:
Ciekawe, kto ci takich głupot nagadał... tak się składa, że kilka dni temu osobiście byłem świadkiem pościgu za motocyklem - na ul. Kasprzaka w Warszawie - na szczęście motonita odpuścił - pewnie miał w głowie takie bzdety jak piszesz i myślał, że za nim nie pojadą.

krzybiel napisał(a):P.S. Pozerem nie jestem i daje głowe, że Wiewiórowi81, dupe zleje i na torze i w szachy. Baw się dalej w tym swoim niebieskim mundurku.

Sorry, nic osobiście do Ciebie nie mam, ale człowiek, który pisze teksty typu "uciekajcie policji, bądźcie cool" jest dla mnie tylko niewyżytym, szpanującym gówniarzem. No offence.
A BTW - prawdopodobnie faktycznie zlałbyś mnie i tu, i tu, bo w szachy gram słabo, a na torze jeszcze nigdy nie miałem okazji pojeździć... a szkoda.

Pozdro, WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez Kwazi » 18/6/2006, 20:01

No Wiewiór81 mamy cię -ja jestem juz pewien ze jesteś panem smerfem :wink: pozdrowienia
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez PajÄ…k » 18/6/2006, 21:45

to co może i smerf ale ma racje ja wiem że częściej na pościgi za motocyklem decydują się policjanci na motocyklach bo reszta nawet nie prubuje bo wie ze nie ma szans z takim sprzętem polenez 1.6 500k przebiegu bez remontu silnika szybko nie jedzie ;)
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez Thrillco » 19/6/2006, 03:33

Pająk...wyjdź z jaskini-ja już z rok nie widziałem oficjalnie oznakowanego policyjnego poldolota:O U nas buja się np nówka Vectra 2.0, Peugeoty 307 i Astry II.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez spider » 19/6/2006, 21:04

nie wiem jak wy Panowie ale wczoraj oglądałem w TV jak elegancki ford focus z białymi drzwiami ścigał gościa na 2-ch kołach i jakoś dziwnie nie odpuszczł, żeby było śmieszniej gość niestety wpadł w korek i nie miał ruchu więc Pan wyskoczył z samochodu wywalił gościa na glebę z nieciekawym narzędziem w ręku i pianą na ustach zakuł gościa w branzoletki zabrał kluczyki i nawet nie było dyskusji. Co się jeszcze okazało Pan na moto nie miał papierków ani na motor ani uprawnień do jego prowadzenia, z komentarzy wynikało że Pan który postanowił podnieść ciśnienie Policji dostanie 2 latka jak się skończy sprawa tego już pewnie się nie dowiemy.(akcja miała miejsce w Warszawie)
Mogę jeszcze dodać że w Krakowie często się widzi jak Panowie w czterech kółkach gonią motory i raczej nie robią sobie nic z zarządzeń że niby nie wolno samochodem gonić motoru, a robią to super prosto widziałem na własne oczy gość jedzie za moto drugi radiowóz podjeżdza z boczku blokując go z boku drugi siedzi na tyle z przodu nic nie podejrzewający cywil ...i po ptokach. Ostatnio w krakowie była aferka mała więc może NIEBIESCY troszkę pofolgują bo chłopaczek uciekał policji bo nie zaczymał się do kontroli tylko miał pecha bo Policjant też miał moto i się tak ścigali że chłopak zginoł na miejscu po zderzeniu z samochodem ..+++
spider
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/6/2006, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Surf Maniac » 19/6/2006, 22:56

Może wiewiór to smerf, ale mądrze gada, a jak slysze takich cwaiaczkow jak krzybiel, to mi sie niedobrze robi :)
...:::Surf Maniac:::...
Surf Maniac
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14/5/2006, 14:03
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Korzen » 20/6/2006, 09:53

Co racja, to racja, ja tam przed panami w niebieskich mundurach nie uciekam, jak by co to zawsze kożna troche pogadać i może coś opuszczą, a jak się ucieka to jest już sprawa przesądzona ( oczywiście na niekorzyść uciekającego )
Korzen
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/5/2006, 11:01
Lokalizacja: Wawa-Bielany

Postprzez Wiewiór81 » 20/6/2006, 10:57

SpideR napisał(a):nie wiem jak wy Panowie ale wczoraj oglądałem w TV (...)

"Uwaga, Pirat" na TVN Turbo...? :D
Masz może nagrany, albo na kompie?

Pozdro, WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Szok.

Postprzez Buker_90 » 20/6/2006, 11:22

No coz-takie zycie motocyklistow....:( :cry: Nie wiadomo czemu nie dotyczy sie to kierowcow aut osobowych???? Jestesmy od nich gorsi???
Avatar użytkownika
Buker_90
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14/6/2006, 11:21
Lokalizacja: 041, TJE.

Postprzez Szafa » 20/6/2006, 11:48

Motocyklisci nie są gorsi od kierowców aut. Kierowcy aut zazdroszczą motocykistą tego że maja motory, potrafia na nich jeżdzic i sie nie boją. Policjanci tez tego zazdroszczą dlatego zatrzymuja kiedy tylko mogą!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez kamus » 20/6/2006, 11:49

Nie tyle ze gorsi, ale katamaraniarze uwazaja nas za zagrozenie.A to tylko przez szalencow drogowych ktorzy nie potrafia sie zachowac na moto...uwazaja ze jak zrobia niezly szpan w centrum miasta to sa super, a to tylko zle wplywa na tych motocyklistow co jezdza dla przyjemnosci, dla sportu a nie dla zaszpanowania "jaki to ja nie jestem super i wogole"... przeciez wiadomo ze jak taki wariat przeleci na gumie przy niezlej predkosci obok matki z malym dzieckiem to ona nie pomysli o tym ze jest "bombowy" tylko ze jest pier***...wystarczy maly blad i mamy przykre zakonczenie.Dlatego wielu ludzi, a zwlaszcza Ci co nie jezdza na moto uwazaja nas za dawcow organow...Przykre ale rzeczywiste........
Przed pijanymi katamaraniarzami chroń nas Boże,

i przed tymi w mundurach o niebieskim kolorze :!:
Avatar użytkownika
kamus
Świeżak
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12/6/2006, 11:16
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Szafa » 20/6/2006, 11:53

Swięte Słowa. Niech Pan Bóg Ci To Wynagrodzi. Żeby tak jeszcze przeczytał to kierowca puszki i to zrozumiał to będę zachwycony. Zreszta nie tylko ja prawda? :?:
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

GOOD RIDE:)

Postprzez Buker_90 » 21/6/2006, 12:15

Puszka to nie jest to samo co motocykl!!!! Ta adrenalina, poczucie prędkość są niepowtarzalne i jadąc autem nigdy tego się nie doświadczy(chyba, że ma się kase na extra furę, tak ok.100tys. :lol: ) Chociaż też trzeba być mądrym. Jeden głupi ruch przy 200km/h kończy się zle-BARDZO ŹLE!!! :evil: SZkoda marnować sobie życia!!! Sorki, błąd-nie marnować tylko STRACIĆ!!!! :cry:
Obrazek
Avatar użytkownika
Buker_90
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14/6/2006, 11:21
Lokalizacja: 041, TJE.

Postprzez Szafa » 21/6/2006, 12:19

Chyba każdy wie że samochód a motocykl to 2 różne rzeczy i nie musisz tego nikomu tłumaczyć. Tym bardziej że jest to forum motocyklowe
:twisted: :twisted: :twisted:
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Jezus.....

Postprzez Buker_90 » 21/6/2006, 12:40

szafa16 napisał(a):Chyba każdy wie że samochód a motocykl to 2 różne rzeczy i nie musisz tego nikomu tłumaczyć. Tym bardziej że jest to forum motocyklowe
:twisted: :twisted: :twisted:


Własnie kolego kłania się twoje czytanie ze zrozuminiem!!! :twisted: Ja niczego nie tłumacze jak przeczkolakowi, tylko przedstawiam swoje zdanie. Przecież mamy DEMOKRACJE. Radze Ci-pomyśl dwa razy zanim napiszesz :lol: Nie chcę żeby ktoś pomyślał, iż uważam, że na tym forum są ludzie którzy nie mają pojęcia o tym pięknym sporcie, bo tak wcale nie jest :!: :evil: Naprawdę uważam, że można tu pogadać z extra ludzmi o pięknym temacie czyli KOCHANYCH MOTOCYKLACH!!!!! :x :evil: :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Buker_90
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14/6/2006, 11:21
Lokalizacja: 041, TJE.

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości




na górê