Zobacz wÄ…tek - Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?
NAS Analytics TAG

Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez freestyle159 » 12/9/2014, 19:31

Panowie, co wy pier... o gladiusie . Sam takowego ujeżdżam i nie mam takich problemów jak Wy. Albo się umie jeździć albo nie i tyle w temacie. :P
Dobrze się manewruje przy niskich prędkościach i co więcej nie czuć jego wagi.
freestyle159
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/8/2013, 11:46


Postprzez lagiboy » 13/9/2014, 08:37

freestyle159 napisał(a):Panowie, co wy pier... o gladiusie . Sam takowego ujeżdżam i nie mam takich problemów jak Wy. Albo się umie jeździć albo nie i tyle w temacie. :P
Dobrze się manewruje przy niskich prędkościach i co więcej nie czuć jego wagi.


gówno tam dobrze. jechałem wolny slalom milion razy i na egzaminie jakoś źle zacząłem i dobijałem kierownicą od dechy do dechy żeby odzyskać te stracone centymetry, a i tak mi zabrakło na ostatnim pachołku paru cm, musiałem położyć dziada bardziej i już czułem jak mi się wali, odkręciłem mocniej gaz żeby go zrównoważyć, nawet egzaminator mi powiedział, że dostaje tutaj mały błąd bo mi się prawie powaliło moto, Leff dobrze pisze, że się wali jak tajska ....., jakbym walnął w pachołek albo się wywalił to jest poważny błąd i koniec egzaminu. Udało się ale do wolnego manewrowania to on jest kiepski, nie mówię że to zły motocykl tylko że mój obecny hornet dałby radę z palcem w dupie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez severian » 14/9/2014, 20:20

Zastanawiam się jakim cudem dziesiątki ludzi zdają pozytywnie egzamin na Gladiusie skoro tym nie da się po prostu jeździć... Rzekłbym,że konkluzja dla narzekających kolegów jest nader niepokojąca.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Badyl82 » 14/9/2014, 22:02

severian napisał(a):Zastanawiam się jakim cudem dziesiątki ludzi zdają pozytywnie egzamin na Gladiusie skoro tym nie da się po prostu jeździć... Rzekłbym,że konkluzja dla narzekających kolegów jest nader niepokojąca.


Nie mówie ze sie nie da zdać, przy mnie 2 gości zdało, także jest to do zrobienia. Ale wg mnie WORDy korzystają z niego m.in. dlatego, żeby % zdawalności był jak najmniejszy.

Ja załatwiam FZ6 i na niej bede zdawał
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez lagiboy » 15/9/2014, 18:37

gladius fajnie jeździ, nawet po mieście, ale do wolnych manewrów i ciasnych zawrotów, slalomów i ciskania się między auta jest po prostu za duży i za ciężki. ja bym go nazwał golasem weekendowym do przejchania poza miasto przez miasto a nie jak street bike który w mieście się wciśnie wszędzie, jest lekki, wąski i zwinny.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez freestyle159 » 15/9/2014, 20:42

Za duży za ciężki? Człowieku co Ty gadasz !!! Chyba nie orientujesz się w danych fabrycznych. Porównaj je ze swoim hornetem i dopiero się wypowiadaj
freestyle159
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/8/2013, 11:46

Postprzez Karol20 » 15/9/2014, 21:32

lagiboy napisał(a):gladius fajnie jeździ, nawet po mieście, ale do wolnych manewrów i ciasnych zawrotów, slalomów i ciskania się między auta jest po prostu za duży i za ciężki. ja bym go nazwał golasem weekendowym do przejchania poza miasto przez miasto a nie jak street bike który w mieście się wciśnie wszędzie, jest lekki, wąski i zwinny.


następny który widział gladiusa tylko w internecie. 2 cylindry w v są za szerokie....
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez lagiboy » 15/9/2014, 23:21

co mi po danych fabrycznych... jeździłem gladiusem, zdawałem gladiusem, i nie chce go więcej doświadczać.
Obrazek
proszę o to mój gladius, którym jeździłem, cały orurowany, jeździłem nim od marca 2014
do 24 maja 2014. poszedł na wymianę na nowego horneta,
Obrazek

teraz trochę danych fabrycznych dla panów...
waga gladiusa 205kg, horneta 179kg(200,4kg)
szerokość gladiusa 760mm, horneta 750mm
i gówno mnie obchodzi że gladius ma V jak mi się kierownica ma zmieścić i podnóżki.
ogarnijcie dupy i pojeździjcie (a nie przejedźcie) jednym i drugim. bo się jakiś kółko różańcowe V-ki zrobiło bo wąska bo siamto owamto tak jakby reszta motocykla nie istniała. poprzyciskajcie się w korkach i wtedy gadajcie, który jest lepszy. Do jeżdżenia po prostej oba są dobre, hornet lepiej zakręca i nie wali się jak gladius na wolnych.
Nie żałuję, że jeździłem gladiusem ale w życiu bym go nie kupił drugi raz, horneta już tak.
stawiam flaszkę, że przejadę hornetem wolniej i ciasniej slalom wolny niż którykowlwiek z was dwóch wyżej gladiusem. lub jak kto woli szybciej i ciaśniej. tak samo ósemkę i zawracanie.
Ostatnio edytowano 16/9/2014, 00:29 przez lagiboy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez jaroaro » 15/9/2014, 23:41

Nie chce wam przeszkadzać w sporze, ale lagiboy, wydaje mi się że dla gladiusa podałeś wagę z paliwem a dla szerszenia bez.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez lagiboy » 16/9/2014, 00:28

jaroaro możesz mieć rację, znajduję w broszurach i informacjach dwie różne wartości 173kg i 200,4kg i na taką też zmienię. co ciekawe ja w instrukcji szerokość mam 750mm (jutro zmierzę) a broszura podaje 740mm.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez freestyle159 » 16/9/2014, 05:39

widzę że masz kolego jakiś problem, nie mówię już o faworyzowaniu jednego z moto(nawet nie umiesz odczytać informacji z danych fabrycznych) Widzę że ktoś tu założył kółko różańcowe dla rzędowej czwórki .Jeździłem hornetem i sfv. Hornet wali się jak tajska dziwka na wolnych obrotach, nie nadaje się do jazdy między samochodami. Za to sfv cudo. Walnij się w mózg i nie spinaj dupska
Masz obejrzyj i siÄ™ nie spinaj. http://joemonster.org/filmy/57014
freestyle159
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/8/2013, 11:46

Postprzez lagiboy » 16/9/2014, 06:51

Nie mam problemu, tak wolę rzędową 4 niż widlastą 2. fajne ze jest wybór, ja już wybrałem i jestem szczęśliwy. Dyskusja przechodzi na poziom masło czy margaryna. Moje osobiste preferencje, podkreślam są to moje preferencje i moja opinia, z którą nie musicie się zgadzać. Takie macie prawo. Tylko mi nie zarzucać ze nie miałem styczności. Mogę mieć inne zdanie? Dziękuję.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez freestyle159 » 16/9/2014, 09:03

nie wydaje mi się że nie masz problemu, spinasz się że to aż szok. Jeśli mówisz, że każdy ma wybór to po co jakieś bzdety wypisujesz. Zostaw sam sobie swoje ........ zdanie.

zegnam ciebie czule - leff
freestyle159
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/8/2013, 11:46

Postprzez lagiboy » 16/9/2014, 09:40

Dobrze, masz rację. Cieszę się że masz Gladiusa. Obyś go nigdy nie zmienił na inny. Pozdrawiam
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez freestyle159 » 16/9/2014, 10:35

Cieszę się że masz horneta. Nigdy go nie zmieniaj, a poza tym .........
Pozdrawiam

14 postow i 4 warny - krotko widze Twoja kariere tutaj - leff
freestyle159
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/8/2013, 11:46

Postprzez Invi » 16/9/2014, 10:48

Nie no, świeżynki spokojnie xD

Gladius jest ciulowy, to spory krok wstecz w porównaniu z SV, która jest bardzo fajnym moto, ale z 1999 roku ;) I choćby w tabelkach miał 80kg wagi, 20cm szerokości i 400KM mocy, to nie zmienia faktu, że stać przy innych nowych motocyklach nie może. Taka Dacia wśród motocykli :D


No i babski :P

Że jest na A, to może i dobrze, nikt nie powiedział że ma być łatwo, ale sam zdawać bym na tym nie chciał, mając takie alternatywy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Glenroy » 16/9/2014, 14:02

Matko jaka napinka ;), chłopaki poluzujcie, umówcie się, dajcie sobie po razie, bo w takich nerwach to do czterdziestki nie pociągnięcie :).

A co do Gladiusa, freestyle159 to że tak owego ujeżdżasz, nie oznacza że jest taki fajny, prawda jest taka, że w porównaniu do SV, którego miał zastąpić, jest po prostu cienki i nic nie zrobisz, że starszą SV jeździ się po prostu lepiej. Lagiboy, nie porównujmy Horneta do Gladiusa, bo Honda ma chociażby porządne zawieszenie USD i ogólnie stoi półkę wyżej niż Gladius, tutaj przystawmy go do Yamahy MT-07, która ma podobne założenia...ma być tania [chyba, że 22.000zł za nowy motocykl to dla kogoś kosmos], a i tak jakbym miał wybierać, to w tym pojedynku wybrał bym MT :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez andy7 » 16/9/2014, 20:16

Pisalem w innym temaciue, Gladius w porownaniu do SV to porownanie kkomotywy parowej do TGV.

Jezdzi sie na nim fajnie ale pod warunkiem, ze jedzie sie prosto, rownie dobrze mozny by mu naleic znaczek HD

A to ze sie takiego ma, no coz, zacytuje Hancze z czterdziestolatka " Polowanie "

- Pamiec ojca szanuj, ale przykladu z iego nie bierz !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez setup » 16/9/2014, 21:13

Motocykl powinien mieć co najmniej 600 cm3 pojemności więc cbf ze swoimi 599 cm3 się nie łapie.
Osobiście uważam że powinno się mieć możliwość wyboru motocykla na egzamin, w końcu co jak co ale moto kupuje się pod siebie, stąd jak internet długi i szeroki są tematy na różnych forach "Jaki najlepszy motocykl dla....."
Pozdrawiam
Marcin Jan
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Badyl82 » 16/9/2014, 21:33

setup napisał(a):Motocykl powinien mieć co najmniej 600 cm3 pojemności więc cbf ze swoimi 599 cm3 się nie łapie.
Osobiście uważam że powinno się mieć możliwość wyboru motocykla na egzamin, w końcu co jak co ale moto kupuje się pod siebie, stąd jak internet długi i szeroki są tematy na różnych forach "Jaki najlepszy motocykl dla....."
Pozdrawiam
Marcin Jan


Minimalna pojemność to 595 i dobrze, bo inaczej prawie żadna "szejseta" by się nie załapała :)
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê