Zobacz wątek - Forum Prawników - bezpłatne porady...
NAS Analytics TAG

Forum Prawników - bezpłatne porady...

Katalog motocyklowy firm i serwisów
_________

Postprzez Komentatorzy » 16/5/2010, 00:41

Zwracam się z prośbą o pomoc.Mój chłopak został zatrzymany przez Irlandzką policje i chcą go deportować do kraju POLSKI gdyż ma rok do odsiedzenia i był poszukiwany listem gończym.Od 12 stycznia przebywa w Irlandzkim wiezieniu to już 4 miesiące i czeka na decyzje sądu czy bedą go deportować czy nie bo się nie zgodził na to.Moje pytania brzmią czy jest możliwość aby odsiedział wyrok tutj w Irlandii za czyn popełniony w Polsce??Czy można jeżeli tak to gdzie wysłać takie pismo o przeniesienie wyroku z Polski do Irlandii??Jakich wniosków mogłabym użyć Jeżeli ja nie mogę tego napisać sama to ile by kosztowało coś takiego napisanego przez adwokata??<br><hr>olis
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/9/2010, 10:32

Amatorsko maluje obrazki, które jednak gdzies tam sie podobaja, chociaz w liczbie kilku... Ale jednak sa moje... tak sie składa, że firma w której pracuje zarobkowo twierdzi, że jakikolwiek akt mysli i działania twórczego jej pracowników nalezy do firmy, poniewaz jakies tam dzieło powstało w okresie zatrudnienia, czy coś... Firma prowadzi działalnośc techniczną. Pomóżcie, bo martwię sie. Gościówa.<br><hr>Gościówa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 7/9/2010, 20:17

Utrzymuję się z pracy dorywczej nieudokumentowanej i chcę starac się o stypendium szkolne na dziecko,to czy w oświadczeniu mogę przedstawic te dochody z tej pracy i czy nikt się do tego nie doczepi że nie odprowadzam podatków a to zaledwie 800 zł na 4 osoby.Proszę o poradę.<br><hr>KASIA
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/9/2010, 07:08

<a href="http://www.prawnikow.pl/forum" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.prawnikow.pl/forum</a> - spox.<br><hr>ED
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/10/2010, 13:54

Dzień dobry.
Mojego chłopaka(lat 17) policja złapała z powodu hodowli i handlu konopią i przyznał się do tego że hoduje i że dawał pewnym osobą to ale nie za pieniądze. Okazało się że miał tego 10g i policja i prokuratorka mówili mu że pójdzie siedzieć na 3lata. W takim razie potrzebny jest mu adwokat? Co sąd może mu zrobić???
proszę o pilną odpowiedź<br><hr>Pamcia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/10/2010, 14:52

dzien dobry mam male pytanie moja 6 letnia corka ma astme oskrzelowa czy nalezy mi zaslek pielegnavyjny dla corki stwalam na komisje to mi odmowili i niewiem co mam dalej zrobic prosze o pomoc na sktzynke mailowa iwoncia777@gmail.com<br><hr>iwona
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/11/2010, 12:19

Witam.
Mam problem z synem.Maon 15 lat. Jego kolega z klasy oskarża go o znęcanie się psychiczne i fizyczne (popychanie, wyzywanie używanie obraźliwych słów).W zeszłym tygodniu owa "ofiara" nie wróciła ze szkoły do domu. Wszczęto poszukiwania chłopaka. Znaleziono go na drugi dzień ok.5 km od szkoły-całego i zdrowego. W przesłuchaniu powiedział że uciekł bo bał się chodzić do szkoły. Nadomiar złego oskarżył mojego syna,iż to przez niego i jeszcze jednego kolegę.
KLASA STANOWCZO ZAPRZECZA IZ TAKIE EKSCESY MIŁY MIEJSCE.
Syn również twierdzi że niema sobie nic do żażucenia. Mówi że nawet kilkakrotnie pomagał mu wyjść z opresji a tym czasem on go oskarża.
Dziś byłem z synem na komendzie. Miała byćtylko rozmowa a tym czasem odbyło się regularne przesłuchanie oraz został sporządzony wniosek do sądu z art.207 par.1.
Niewiem co w tej sprawie dalej robić...
Co grozi mojemu synowi?!
Gdzie udać się po pomoc?
Jak wyjść z tej sytuacji?

Błagam o szybką odpowiedź.<br><hr>kielbik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/12/2010, 11:45

Witam Serdecznie, mój temat to :zostałam spadkobierczyniom długów! Proszę o pomoc , Otóż dzisiaj przyszło mi pismo z Kancelarii Prawnej , okazało sie nic o tym wcześniej nie wiedząc że jestem spadkobierczynią zaciągniętego kredytu przez moją świętej pamięci mamę na sumę prawie 28.000 zł Mam 7 dni do spłaty jeśli nie wywiąże sie z tego sprawa będzie skierowana do sądu. Moja mama nie żyję 1,5 roku i po takim czasie coś takiego mi przyszło ,a kredyt był zaciągnięty w Skoku Stefczyka, co mam zrobić żeby sprawę zamknąć ,przecież nie spłacę tego bo nie mam z czego,zaznaczę że nie było żadne prowadzone postępowanie spadkowe po mamie,żaden testament,żaden spadek niczego nie podpisywałam nawet nie wiedziałam że mama zostawiła długi które przeszły na mnie. W załączniku dodałam skan pisma które otrzymałam z Kancelarii Prawnej. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam <br><hr>ZAŁAMANA
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/1/2011, 20:16

Moja sprawa alimentacyjna na dziecko trwała prawie 2 lata(22.01.2009r-29.11.2010)
W listopadzie ubiegłego roku zakonczyła sie -przyznano mi 500zł wraz z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka tj.22.01.2009r.+odsetki.
Od 01.01.2010r sąd przyznal mi zabezpieczenie alimentacyjne w kwocie 500zł do konca kwietnia 2010r.
Niestety w wyroku nie ma nic napisanego czy sad uwzględnia zabezpieczenie alimenacyjne jako alimenty,,,,,w wyroku jest napisane:"zasadza od pozwanego alimenty w kwocie po 500zl miesiecznie,platne z gory do 10dn.kazdego miesiąca do rąk matki z ustawowymi odsetkami w razie opóznieniapłatności ktorejkolwiek z rat poczynajać od dn,.23.01.2009r."
Moje pytanie:
1.czy ojciec mojego dziecka musi zapłacic tylko za okres gdy nie bylo przyznane mi zabezpieczenie alimentacyjne?czy tez za okres zabezpieczenia wraz z odsetkami??

2.do kiedy mam liczyc te odsetki??do zakonczenia sprawy...uzasadnienia wyroku...czy do dnia kiedy ma obowiazek zaplaty(alimentów)??<br><hr>wanpa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/1/2011, 18:23

mój syn miał wypadek przy pracy musiał mieć szyte palce które wciagła mu maszyna proszę o pomoc czy ktoś się orientuje czy jeśli syn który jest zatrudniony do stycznia b.r na okres próbny a przebywając na zwolnieniu lekarskim może nie dostać kolejnej umowy boimy się że poprostu straci tą pracę barbara<br><hr>barbara
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/3/2011, 22:11

Jestem po operacji kręgosłupa podczas której uszkodzono mi korzenie nerwów.Co za tym idzie,niepełnosparwność ruchowa, długa rehabilitacja, długie zwolnienie z pracy, urlop bezpłatny.W chwili obecnej po mojej długiej pracy nad sobą wróciłam do pracy, jednak na komisji zabrano mi stopień umiarkowany ,a przyznano lekki. Przyczyna niepełnosprawności 05R i 10N.Nie przyznano mi karty parkingowej , na której tak mi zalezało, gdyż nadal nie czuję się sprawna , a dzięki niej znacznie ułatwiłoby mi życie , chociażby dojazd do pracy.Odmówiono mi tej kart powołując się na przesłanki zawarte w ustawie o ruchu drogowym.Wszędzie gdzie sie czyta pisze ,że karte parkingową w stopniu lekkim mogą otrzymać osoby o stopniu nepełnosprawności 10 N lub 05R, ale również przesłanki na które powołują sie lekarze orzecznicy. Nikt jednak nie mówi co to jest.Takie tabu , niewiadomo jakie.MOje pytanie:czy jest gdzieś jasno napisane ,że trzeba mieć to i to.... dziękuję.<br><hr>zagubiona
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/7/2011, 16:06

Komentatorzy napisał(a):Witam serdecznie
Chciałam się dowiedzieć odnośnie testamentu-darowizny.
Matka sporządziła testament. w 1999 r. Ojciec nie żyje 15 lat. Co do całości zarżądzeniem majątkiem ma moja siostra. O mnie nic nie wspomiała.Matka zmarła w kwietniu w tym roku.
Wiem że mi się coś należy.
Jeszcze jedno mnie interesuje siostra jak była panienko tj 30 lat wstecz , rodzice jej wpłacili wkład mieszkaniowy czyli dostała darowizne. Miesiąc przed śmiercią matki matka dala jej 10000 zł na kupno samochodu. Samochód kupila siostra.
Czy siostry te darowizny wchodzą w skład masy spadkowej czy zachowek bede mial zwiększony. Czy te darowizny nie mają znaczania.
Przepraszam zdaje mi sie ze nie w tym miejscu piwineam to napisac<br><hr>juszczak40<br>
Witam
Moja siostra została właścicielką domu rodzinnego i działki budowlanej. Moja mama żyje, a mój tata zmarł w 2008 r. Nie wiem, czy majątek został przepisany przed śmiercią taty, czy zrobiła to mama po jego śmierci. Nie spisywałem się na korzyść siostry, ponieważ nie zostałem poinformowany o zamiarach rodziców. Czy w tej sytuacji należy mi się jakaś część, czy zostałem wydziedziczony i nie mam prawa do żadnych roszczeń.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Z poważaniem.<br><hr>Krzysztof
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/9/2011, 14:49

co zrobic gdy nie zlozylam wniosku o udzielenie mi urlopu wychowawczego w terminie i dalej otrzymuje pesje z pracy prosze o pomoc?????<br><hr>wieska
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/1/2012, 19:33

Były mąż jesteśmy po rozwodzie od 2010 rok czerwca.teraz były mąż żada odemnie pieniedzy za spłate czesci majątku.Rozawod był bez orzeczenia winy, chociaz powodem była jego zdrada i odejscie do innej kobiety.Z poczatku mówił ze nic nie chce, a teraz gdy sie okazało ze zmienilam auto ,to mu sie przypomniało i zada pieniedzy.Czy ma prawo?<br><hr>kasia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/2/2012, 13:57

mam 58 lat przez 25 lat byłem pracownikiem parku narodowego. Jako drwal motorniczy, przez fakt na trudne warunki pracy mocno nadwyrężyłem zdrowie. Mieszkaliśmy w wynajmowanym przez park mieszkaniu, niestety z powodu redukcji zatrudnienia zwolnili mnie, mimo tego że wówczas chorowałem. Umowa najmu mieszkania kończyła się rok później, po tym czasie przeprowadzono bez naszej wiedzy i zgody przetarg na to mieszkanie. Niestety przetarg przegraliśmy i dostaliśmy pismo bezzwłocznego opuszczenia mieszkania. Gmina nie ma lokalu zastępczego, my tak samo nie posiadamy żadnego innego lokalu. Jestem w tej chwili bezrobotny, mam 4 dzieci z których jedno nadal sie uczy. Chciałbym się zapytać czy to jest zgodne z prawem jak nas potraktowano i czy nas wyrzucą na bruk skoro nie mamy mieszkania zastępczego? i czy nie przysługuje nam jakiś czas na " wyprowadzkę"?<br><hr>jozek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/2/2012, 19:42

Witam.
Mąż jest właścicielem 1/3 domu, kolejne 1/3 nalezy do jego matki i kolejne 1/3 siostry. My tam nie mieszkamy ponieważ nie mogliśmy tam zamieszkać gdyż jego matka nam na to nie pozwalała. Teraz po roku czasu gdy mąż juz tam nie mieszka matka przyprowadziła sobie do domu swojego faceta i mam takie pytanie czy możemy od niej rzadac tak jak ona od nas kiedys, że w tym domu nie ma mieszkać nikt obcy?
I jak by to wyglądało gdybyśmy chcieli, żeby ona nas spłacała bo my tam nigdy nie zamieszkamy i dodam, że jedynym dochodem matki i siostry są renty (matka renta chorobowa w wysokosci 700 zl a siostra po zmarlym ojcu w wysokosci 1500zl) .Dla nas najlepszym rozwiązaniem by była sprzedaż ale na to też matka sie nie godzi? Można ją jakoś do tego zmusic?
Z góry dziękuje za odpowiedz :)<br><hr>gość
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/2/2012, 17:07

WITAM!
ojciec miał płacić przez 1,5 roku alimenty, czyli do mojej pełnoletności, 350 zł za miesiąc, jeśli nie to co miesiąc +16% . teraz mam 26 lat i samo dowiedziałem się ze miał płacić na mnie alimenty a tego nie robił. czy teraz mogę starać się o nie? i czy musi być przy tym matka? <br><hr>michał
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/3/2012, 17:01

witam moja mama nie placila za mieszkanie kumunallne popadlismy w dlugi. komornik pobiera z taty konta okreslona sume miesieczna,teraz ja z siostra najstarsze dostalysmy wezwanie do zaplaty zaduzenia. obecnie nie mieszkamy z rodzicami ale jestesmy tam nadal tam zameldowane. prosze o porade asia<br><hr>asia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/3/2012, 16:55

Pare miesięcy temu wpłaciłam zaliczkę za meble w sklepie w którym je zamówłam, [meble musiały być zamówione u producenta ponieważ sklep nie posiadał ich aktulnie na stanie] po czym miałam za nimi czekać ok. 1 miesiąca. Termin minał już dawno więc udałam się do sklepu w celu odzyskania jej, lecz usłyszałam ,że zaliczkę mogę odebrać tylko wtedy kiedy ktoś inny zakupi meble które miały byc wyprodukowane dla mnie. Moje pytanie czy taka postawa sprzedawcy jest zgodna z prawem i co mam zrobić w tekiej sytuacji by odzyskać moją zaliczkę?<br><hr>mag
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2012, 07:19

Witam mam taki problem urodziłam synka i złożyłam wniosek o becikowe , ale dostałam odmowe poniewasz kobiety kture do 10 tygodnia ciąży prowadzą ciąże u ginekologa to im sie należy a ja od 17 tygodnia poniewasz gdy byłam wcześniej u lekarza to nigdy nie byyło wolnych terminów i dlatego dopiero w 17 tygodniu zostałam pszyjęta .Teras bym chciała się odwołać do Koszalina lecz niewiem jak napisać to odwołanie.<br><hr>Żaneta
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do Katalogu Firm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr