Zobacz wątek - Forum Prawników - bezpłatne porady...
NAS Analytics TAG

Forum Prawników - bezpłatne porady...

Katalog motocyklowy firm i serwisów
_________

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2012, 07:19

Witam mam taki problem urodziłam synka i złożyłam wniosek o becikowe , ale dostałam odmowe poniewasz kobiety kture do 10 tygodnia ciąży prowadzą ciąże u ginekologa to im sie należy a ja od 17 tygodnia poniewasz gdy byłam wcześniej u lekarza to nigdy nie byyło wolnych terminów i dlatego dopiero w 17 tygodniu zostałam pszyjęta .Teras bym chciała się odwołać do Koszalina lecz niewiem jak napisać to odwołanie.<br><hr>Żaneta
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 11/4/2012, 15:17

Witam serdecznie. Chciałabym prosić o odpowiedź na męczące mnie od pewnego czasu pytanie. Moi rodzice rozwiedli się w grudniu 2010, a po zaledwie paru miesiącach mój ojciec wziął ponowny ślub. Do wspólnoty majątkowej nadal należy auto którym posługuje się wyłącznie mój ojciec, oraz dom w którym mieszkam ja z mamą i dwoma siostrami (25 i 14 lat), ta ostatnia małoletnia uczy się a średnia (ja jestem najstarsza) uczy się i pracuje. Niestety ani mnie ani średniej siostry nie stać ja wynajem oraz kupno sobie mieszkania, zwłaszcza że przy zarobkach mojej mamy (1200zł) nie zostawimy jej tak ze wszystkimi rachunkami jakie pochłania utrzymanie domu - ojciec się domem z żaden sposób nie interesuje. Lecz tydzień temu jego adwokat przesłał naszej mamie pismo z wezwaniem o podział majątku, że mama ma w 6 miesięcy przy tych zarobkach spłacić mu ponad 400.000PLN wartości domu...
Nie ma ani słowa o nas, trzech córkach. Czy można nas tak wyrzucić na ulicę?<br><hr>Zalamana
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 27/4/2012, 11:35

Komentatorzy napisał(a):WITAM!
ojciec miał płacić przez 1,5 roku alimenty, czyli do mojej pełnoletności, 350 zł za miesiąc, jeśli nie to co miesiąc +16% . teraz mam 26 lat i samo dowiedziałem się ze miał płacić na mnie alimenty a tego nie robił. czy teraz mogę starać się o nie? i czy musi być przy tym matka? <br><hr>michał<br>
witam w ubiegłym roku w grudniu odwołalismy wraz z mezem sprawe rozwodowa .dla naszego synka ponownie mezowi zaufałam niestety okazało sie ze było to wielka pomyłka maz zawiudł nas nadal zaczoł znecac sie nad nami ponownie sa wzywane interwencje policji postanowiłam ponownie wniesc o rozwud ..prosze mi powiedziec czy poprzednia sprawa bedzie połaczona z obecną ?<br><hr>marzena
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/5/2012, 17:17

Jakie 5 lat temu rodzice zrobili testament.W nim przepisali dom i dzialke na siostre.Bylam z tym niezadowolona ,najprawdopodobnie w testamencie wydziedziczyli mnie moi rodzice.NIE WIEM Z JAKIEGO POWODU;BO POWODU NIE BYLO! Marta zmarla 3 lata temu ojcec w zeszlym roku.Rok przed smiercia matki obaj rodzice zmienili zdanie i przepisali u Notariusza dom i dzialke na siostre.Zrobili to tylko dla tego zebym nic nie dostala.Z siostra nie mam kontaktu.Nalezy mi sie zachowek?<br><hr>I.S
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/5/2012, 23:35

Witam serdeczne , mam 22 lata imam wielki problem , może znajdę na forum odpowiedź. W lutym zrezygnowałem ze studiów dziennych , ponieważ bardzo źle się czułem . Bardzo bolała mnie głowa , myślałem że to przeziębienie i zażywałem leki na grypę . W maju ból stał się nie do zniesienia i poszedłem do lekarza który stwierdził nadciśnienie . Brałem leki ale nic nie pomagało , w końcu zauważyłem lekkie wzniesienie na czubku głowy . Poszedłem do neurologa , który też nic nie widział i "dla świętego spokoju" skierował mnie na TK głowy - wynik zaskakujący guz łuski czaszki stan poważny i operacja w11 czerwca z częściowym usunięciem kości i opony twardej . Tragedia - nie mam pracy i mógłbym starać się o rentę socjalną , ale jak mogę udowodnić , że to schorzenie powstało w czasie nauki w szkole wyższej , żeby móc starać się o rentę socjalną . Leczenie potrwa długo a potem operacja uzupełnienia czaszki . Bardzo proszę o radę co mam dalej robić? Pozdrawiam Jakub<br><hr>Jakub
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2012, 11:37

Witam
Mam pytanie .Babcia kupilła ciągnik .Ciągnik był zarejestrowany na nią .Niestety babcia zmarła .
Upłyneło już sporo lat i dziadek chciałby traz sprzedać CIĄGNIK .
Co tej sytuacji zrobić .Akt notarialny ? jaki koszt czy inna forma przeniesienia ciągnika na dziadka .<br><hr>Tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2012, 11:37

Witam
Mam pytanie .Babcia kupilła ciągnik .Ciągnik był zarejestrowany na nią .Niestety babcia zmarła .
Upłyneło już sporo lat i dziadek chciałby traz sprzedać CIĄGNIK .
Co tej sytuacji zrobić .Akt notarialny ? jaki koszt czy inna forma przeniesienia ciągnika na dziadka .<br><hr>Tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/6/2012, 17:21

witam , ewa
Chcę prosić o poradę w sprawie następującej: mój mąż włożył pieniądze do firmy na sprzęt w którj to miał zostać wspólnikiem.Tym wspólnikiem nigdy nie został , pracował przez 3 miesiące za darmo w końcu się wycofał bo nic z tego nie mniał a żyć trzeba było i spłacać kredyty , które zaciągnął.Zostało mu tylko umowa spisana pomiędzy tym właścicielem firmy a mężem , która zawiera ile pieniędzy i na co włożył mój mąż do tego interesu, umowa zawiera podpis i numer dowodu osobistego zarówno mojego męża jak i tego właściciela firmy z podpisami obu panów.Jest to okres już 3 lat i mąż nie może odzyskać nić ponieważ polubownie się nie da .Proszę o odpowiedz czy jest podstawa do odzyskania tych należności w sądzie.<br><hr>ewa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/9/2012, 21:00

Witam mój problem polega na tym, że w wieku 16lat urodziłam córeczkę. Dziś mam 18 lat i przywrócone prawa rodzicielskie ojciec mojego dziecka nie interesował się nim. Ostatni raz widział ją jak miała tydzień. Ostatnio dowiedziałam się, że zabił swoje drugie dziecko! Nie mam ustalonego ojcostwa i alimentów. Obecnie uczę się w szkole zaocznej i jestem na utrzymaniu rodziców czy przysługuję mi adwokat? Nie muszę dodawać,że chodzi mi o darmowego adwokata. Jakie powinnam podjąć pierwsze kroki do ustalenia ojcostwa i alimentów? Czekam na odpowiedź. Dziękuję.<br><hr>Elżbieta
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/9/2012, 13:21

Witam, mam 22 lata na pewnej stronie internetowej zamówiłam bezpłatny biuletyn, nie było mnie w domu przez 2 miesiące, gdy wrociłam okazało się że dostałam bezpłatny biuletyn i następną część na wrzesień plus fakturę do zapłaty. Napisałam do tej firmy że interesował mnie bezpłatny biuletyn i nie zgadzałam się na dalszą wysyłkę, aczkolwiek oni twierdzą że nie odwołałam tego w ciągu 2 tygodniu co oznacza akceptację na prenumeratę kwartalną i muszę zapłacić za to. Pisałam że odeślę im wszystko byle tylko unieważnili wysyłki ale oni nie chcą się zgodzić i każą mi zapłacić za fakturę. co mogę zrobić w tej sprawie ? muszę zapłacić? dodam jeszcze ze adres na który wysyłali ja nie jestem zameldowana. <br><hr>falubaziara90
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/10/2012, 11:04

Witam serdecznie,dom w ktorym mieszka mama jest dziadkow po smierci ich nic nie robili zeby dom zostal przepisany na nichtz.na moich rodzicow ,tata zmarl dziesiec lat temu ,podatek przychodzi na mame ,co trzeba zrobic zeby mama byla wlascicielka?<br><hr>ewa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/11/2012, 14:30

Czym różni sie służebność korzystania z mieszkania a prawo do bezpłatnego korzystania z mieszkania? <br><hr>1990Anka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/11/2012, 13:05

Zapraszam na <a href="http://legalfashionn.blogspot.com" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://legalfashionn.blogspot.com</a>/<br><hr>Kasia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/12/2012, 00:28

Kredyt pod 2-4% od 50 000 - 150 000 000 ˆ (być może i więcej omówimy) od 1 - 35 lat! Email nokia8800silver@yandex.ru Związek przez ĺëĺęňđîííóţ uczczę<br><hr>Eric
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/12/2012, 00:30

Szybka finansowa pomoc pod 2-4% od 50 000 - 150 000 000 ˆ (być może i więcej omówimy) od 1 - 35 lat! Email nokia8800silver@yandex.ru Związek przez ĺëĺęňđîííóţ uczczę<br><hr>Eric
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2013, 19:27

witam . mój problem polega na tym , ze będąc osobą nieletnią zostałem przez kuratora zabrany do ośrodka wychowawczego ( z powodu nie chodzenia do szkoły ) , niedawno dostałem mandat za nie zapięcie pasów ,którego nie przyjąłem i po rozprawie sądowej zostałem ukarany mandatem wysokości 100 zł. Teraz staram się o zaświadczenie o niekaralności , czy te zdarzenia są uważane za karalność ? <br><hr>xx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2014, 12:05

Witam. Nie można zmienić listy obecności w grudniu , gdyż ten rok jest zamknięty od dwóch tygodni. jeżeli pracownicy mieli wypisaną kartę urlopowa i podpisana przez przełożonego, to to zmiana w liście obecności bez zgody pracowników jest fałszowaniem dokumentów? wszystko to załatwiła bez zgody pracowników , czy jest to możliwe i co może wynikać z takiej sytuacji?<br><hr>Asia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/2/2014, 15:44

Komentatorzy napisał(a):Czym różni sie służebność korzystania z mieszkania a prawo do bezpłatnego korzystania z mieszkania? <br><hr>1990Anka<br>
Służebność mieszkania - to ograniczone prawo rzeczowe. Jeśli jest ujawnione w księdze wieczystej jest skuteczne względem każdoczesnego właściciela nieruchomości. W przypadku zwykłego prawa użytkowania mieszkania - to jedynie stosunek prawny łączący aktualnego właściciela mieszkania z korzystającym. Służebność daje więc znacznie większe prawa dla uprawnionego.
<a href="http://prawne.org" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://prawne.org</a><br><hr>prawe.org
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/2/2014, 15:47

Komentatorzy napisał(a):witam . mój problem polega na tym , ze będąc osobą nieletnią zostałem przez kuratora zabrany do ośrodka wychowawczego ( z powodu nie chodzenia do szkoły ) , niedawno dostałem mandat za nie zapięcie pasów ,którego nie przyjąłem i po rozprawie sądowej zostałem ukarany mandatem wysokości 100 zł. Teraz staram się o zaświadczenie o niekaralności , czy te zdarzenia są uważane za karalność ? <br><hr>xx<br>
Ukaranie grzywnÄ… za wykroczenie nie trafia do Krajowego Rejestru Karnego. Natomiast do rejestru trafiajÄ… informacje o nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.
<a href="http://prawne.org" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://prawne.org</a><br><hr>Prawne.org
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/8/2014, 16:24

Służebność mieszkania - w tej kwestii można się odwoływać do zapisów prawnych umożliwiających wyegzekwowanie dotrzymywania umów. Istnieje możliwość zabezpiecznia się w tej kwestii od strony prawnej: <a href="http://kancelarialuty.pl/jak-skutecznie-zabezpieczyc-sie-przed-nienalezytym-wykonaniem-umowy-czesc-i" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://kancelarialuty.pl/jak-skutecznie-zabezpieczyc-sie-przed-nienalezytym-wykonaniem-umowy-czesc-i</a>/<br><hr>Prawko
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do Katalogu Firm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê