Zobacz wątek - Forum Prawników - bezpłatne porady...
NAS Analytics TAG

Forum Prawników - bezpłatne porady...

Katalog motocyklowy firm i serwisów
_________

Forum Prawników - bezpłatne porady...

Postprzez Åšcigacz » 15/11/2007, 00:44

Dyskusja na temat: Forum Prawników - bezpłatne porady prawne
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Forum Prawników - bezpłatne porady prawne
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 15/11/2007, 00:44

Witam! Mam ogromny problem, ponieważ osoba u której przepracowałem 2 miesiące nie ma zamiaru wypłacić mi, ani dwum innym osobą, które za mną pracowały wypłaty, ponieważ nagle stwierdziła, że nie ukończyliśmy swojej pracy na czas! Wspomnę, iż nie mieliśmy żadnej umowy o pracę i nie chodzi tu o jakieś marne pieniądze oraz, że praca, którą wykonywaliśmy nie należała do najłatwiejszych (pracowaliśmy na linach, na wysokości), dlatego teraz tak trudno nam się z tym pogodzić!! Człowiek ten prawopodobnie zagarną całe pieniądze przeznaczone na wypłaty (my byliśmy jego podwykonawcami i całą pracę wykonywaliśmy sami), przez pewien czas nie odbierał nawet naszych telefonów, a teraz twierdzi, że zatka nam usta 500 złotymi.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, wiem, że jeżeli nie podpisywaliśmy żadnej umowy to może być trudno w udowodnieniu mu czegokolwiek, ale głęboko wierze w sprawiedliwość naszych Sądów i polskiego prawa!! Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc z Państwa strony<br><hr>:/
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/2/2008, 13:16

mam pytanie...czy kodeks postepowania wykroczen dopuszcza udzialu przedstawiciela spolecznego prosze o podanie arykolow jesi tak i od kiedy obowiazuja bende bardzo wdzieczna bo to bardzo wazne pozdrawiam Mariola<br><hr>Mariola
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/3/2008, 11:41

Komentatorzy napisał(a):mam pytanie...czy kodeks postepowania wykroczen dopuszcza udzialu przedstawiciela spolecznego prosze o podanie arykolow jesi tak i od kiedy obowiazuja bende bardzo wdzieczna bo to bardzo wazne pozdrawiam Mariola<br><hr>Mariola<br>
Instytucja przedstawiciela społecznego nie występuje w postępowaniu w sprawach o wykroczenia.<br><hr>advokat
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2008, 16:51

Rodzicom urodził się chłopczyk z chorobą, na której wyleczenie potrzeba było dużo pieniędzy, których rodzice nie mieli. Chcąc uratować mu życie oddali chłopca do domu dziecka, gdzie wkrótce miał trafić do zamożniejszej rodziny, która miała zapewnić mu leczenie, lecz po kilku latach rodzina zastępcza nie podołała obowiązkom i oddała dziecko z powrotem. W tym samym czasie rodzice biologiczni wzbogacili się i stać ich było na leczenie chłopca.
Czy istnieje jakaś szansa, nawet najmniejsza aby rodzice biologiczni odzyskali dziecko oddane wcześniej do domu dziecka zapewniając mu oczywiście dalsze leczenie??? Proszę o odpowiedź- to dla mnie bardzo ważne, z góry DZIĘKUJĘ!
<br><hr>chirka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/5/2008, 21:37

<a href="http://www.dlaprawnikow.fora.pl" target="blank" class="link">http://www.dlaprawnikow.fora.pl</a>/
dopiero startuje, ale bedzie sie krecic<br><hr>polecam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/5/2008, 12:00

<a href="http://www.prawopolskie.inforlex.pl" target="blank" class="link">www.prawopolskie.inforlex.pl</a> darmowe akty prawne i orzecznictwo<br><hr>qupa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/8/2008, 14:27

Prawnicy to zakała ludzkości. Beznadziejnie piszą prawo i beznadziejnie później je stosują w zależności od IQ a że nie mają większego niż 75 (co najwyżej). To tak wygląda nasz świat.<br><hr>Sprawiedliwy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/8/2008, 11:47

Komentatorzy napisał(a):Prawnicy to zakała ludzkości. Beznadziejnie piszą prawo i beznadziejnie później je stosują w zależności od IQ a że nie mają większego niż 75 (co najwyżej). To tak wygląda nasz świat.<br><hr>Sprawiedliwy<br>
Gdyby to prawnicy pisali prawo - byłoby o niebo lepsze. Piszą je politycy, którzy często o prawie nie mają większego pojęcia. <br><hr>advokat
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/8/2008, 07:47

czesc mam problem chyba wpadłem w bagno albo i glebiej
kupilem samochód za 20tys na zwykla umowe anons
tak to bylo- trafił sie tanio 100%y samochod wada byl taka ze przez bank widnialo tam niby 7tys no i trzeba bylo to pierw splacic i czekac na pisemko z banku no mialo przyjsc juz na moj adres a to trwa to spisalismy wlasnie umowe anons splacilem te 7tys i reszte mu moral z tego taki ze przez dwa miesiace nic nie przychodzilo wiec dzwonilem dowiadywalem sie po trudach dowiedzialem sie ze na ten samochod zgadza sie byl kredyt ale 40tys plus 7 tys odsetek przez to bank sie dowiedzial ze jest u mnie samochod no i go odemnie chcial i nie bylo wyjscia bu go nie oddac no i co wy na to jak odzyskac te pieniadze czy samochod? czy cos sie da zrobic?<br><hr>michu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/9/2008, 08:50

Rodzice przepisali synowi zeby szybko wyszedl z wojska 2h ziemi ( 95 albo 96r). Mial zostac na gospodarstwie dostal wszystkie maszyny. W 2005r. pozostale rodzenstwo dostalo dzialki rolne, ktore przyjelo dobrowolnie a tamten syn kolejne 2h. Szkopul w tym ze u jednego z rodzicow wystapila choroba psychiczna depresja co zostalo zatajone w momencie zrzekania sie wspolwlasnosci na rzecz dzieci. Rodzic zaczal chorowac w 2004r a zostalo to chyba udkomuentowane pobytem w Szpitale w 2005r. Nie pamietam czy przed podzialem czy po. Kwestia do sprawdzenia. Okazalo sie ze przez ziemie 4h ktora dostal syn ma przebiegac autostrada ( nie wiem od kiey sa plany autostrady jest to do sprawdzenia jesli ma znaczenie). Syn otrzymal pieniadze za ziemie po rodzicach po sprzedazy jej pod budowe autostrady. Dostal darowizne 8 krotnie wieksza niz kazde z pozostalych dzieci ktore czuja sie pokrzywdzone.
pytania:
1) Czy mozna podwazyc podzial z powodu choroby psych jednego z rodzicow znoszacych wspolwlasnosc?
2) Czy mozna wystapic z wnioskiem do Sadu o przeprowadzenie jeszcze raz sprawiedliwego podzialu ziemi na wszystkie dzieci?
3) Czy w gre wchodzi mozliwosc podzialu ziemi jeszcze raz z 2005r czy tej wczesniej 2h ( z okresu wojska) tez?<br><hr>abianka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/11/2008, 17:32

Witam,
mam problem z odzyskaniem mojego wynagrodzenia, chodzi o upadłość pewnej firmy, po ogłoszeniu upadłości firma była mi winna wynagrodzenie za wykonaną pracę sądziłam się z tą firmą mam wyroki sądowe z klauzulą, które złożyłam syndykowi sprzedaż majątku trwała dwa lata w tej chwili syndyk powiadomił mnie że odstępuje od sprzedaży dla mnie nie wypłacił moich należności nie wiem co dalej mam robić bardzo proszę o pomoc <br><hr>anna dobrzycka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/11/2008, 09:23

prosze o porade i pomoc.Kiedys kolezanka zyrowala mi kredyt z powodu problemow finansowych splacila go za mnie i oddala spraw do komprnika,w kwietniu tego roku zawarlysmy porozumienie i kolezanka zlozyla w kancelari komorniczej oswiadczenie ze rezygnuje z odsetek a ja bede jej splacac przez kancelarie po 350 zl.300 zl.na zadluzenie a 50 zl na koszty komornicze.Pozostalo mi do splaty jeszcze 1616 zl i doszlysmy do porozumienia ze bede jej to spalacac bezposrednio na kontoa dzisiaj udalysmy sie do kancelari komorniczej w ktorej kolezanka zlozyla jako wierzyciel o umorzenie postepowania egzekucyjnego w przedmiotowej sprawie.Bylysmy zaskoczone bo panie w sekretariacie przyjely wniosek ale powiedzialy ze sprawa umorzona zostanie dopiero jak wplace 202 zl kosztow komorniczych.Nie wiem czy to jest zgodne czy my popelnismy blad.Przeciez jest to tak samo jak podpisuj sie ugode z bankiem i bank tez wtedy sklada wniosek do komornika o umorzenie.Dlatego nie rozumiem czemu mam im wplacic jeszcze od sumy ktora bede wplacac bezposrednio wierzycielowi koszty.Nadmieniam ze z penji tez mi byly potracane zajecia komornicze i tez pokrywali z tego koszyt.Czy moge spokojnie spalcic naleznos wierzycielowi i kosztami komorniczymi sie nie przejmowac tylko co z umorzeniem
_________________
bozka<br><hr>bozka_155
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/12/2008, 18:25

kupiłem dom 1.08.2007 roku. Jestem w nim cały czas zameldowany. Gdybym go sprzedał do końca br nie zapłaciłbym
żadnego podatku w zw. z tzw. ulgą meldunkową. Wiem jednak,
że nie zdążę w tym roku ze sprzedażą, a prezydent podpisał
nowelizację tejże ulgi. Chciałbym wiedzieć, czy zapłacę jakiś
podatek, jeśli sprzedam dom w przyszłym roku. Od czego będzie
on ewentualnie naliczany?<br><hr>Marek Augustyn
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/1/2009, 11:27

Odziedziczyłem nieruchomość dom z gospodarstwem od mojego taty 12 lat temu.A ta darowizna już była obciążona dożywotnią służebnością z prawem korzystania pokoju i kuchni ogrzewaniem i oświetleniem na rzecz mojej babki.
Mój tata nie żyje 12 lat więc została mi służebność na rzecz mojej babki z którą mam ciągle kłopoty.Zastrasza mnie odebraniem mojej własności dlatego,że gdy jestem w pracy nie ma nagrzane w domu.Cała moja rodzina przychodzi i się ze mną kłóci twierdząc,że nie mam nic tu do powiedzenia,wogóle nie szanują mojej prywatności.Jeszcze tego mało moją żonę i moje dziecko traktują jak intruzów twierdząc,że oni są tu bezprawnie.
Proszę o ustawy prawne z uzasadnieniem mojej prośby.
Z góry dziękuję!<br><hr>estor111
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/1/2009, 01:44

Komentatorzy napisał(a):Witam! Mam ogromny problem, ponieważ osoba u której przepracowałem 2 miesiące nie ma zamiaru wypłacić mi, ani dwum innym osobą, które za mną pracowały wypłaty, ponieważ nagle stwierdziła, że nie ukończyliśmy swojej pracy na czas! Wspomnę, iż nie mieliśmy żadnej umowy o pracę i nie chodzi tu o jakieś marne pieniądze oraz, że praca, którą wykonywaliśmy nie należała do najłatwiejszych (pracowaliśmy na linach, na wysokości), dlatego teraz tak trudno nam się z tym pogodzić!! Człowiek ten prawopodobnie zagarną całe pieniądze przeznaczone na wypłaty (my byliśmy jego podwykonawcami i całą pracę wykonywaliśmy sami), przez pewien czas nie odbierał nawet naszych telefonów, a teraz twierdzi, że zatka nam usta 500 złotymi.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, wiem, że jeżeli nie podpisywaliśmy żadnej umowy to może być trudno w udowodnieniu mu czegokolwiek, ale głęboko wierze w sprawiedliwość naszych Sądów i polskiego prawa!! Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc z Państwa strony<br><hr>:/<br>
Naucz siÄ™, *** j. polskiego- wiocho zajebana.<br><hr>mysza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2009, 18:57

dwa tygodnie temu zawarlem zwiazek malzenski.Z poprzedniego zwiazku pozostaly mi dlugi bankowe i inne,ktore sam splacam.W ZWIAZKU z tym mam nastepujace pytanie.Co mam uczynic aby w przypadku mojej smierci tymi dlugami nie zostala obciazona moja obecna malzonka ?<br><hr>adam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/3/2009, 12:21

witam,
w listopadzie podjąłem prace w firmie transportowej jako kierowca na własnej działalnosci gospodarczej. Miałem z nimi podpisaną umowa zlecenie na grudzień. Od tamtej pory nie mam z nimi podpisanej żadnej umowy. Problem polega na tym ze firma obciąża mnie kosztami finansowymi za towar, który został zniszczony w trakcie transportu. Od pewnego czasu nie wykonuje kursów dla tej firmy. Firma nie chce mi zwrócić moich dokumentów: zaświadczenie lekarskie i psychologiczne oraz zaświadczenie o ukończonym kursie przewozu rzeczy. Zasłania się tym, ze odda te dokumenty gdy podpiszę oświadczenie że zwrócę im koszty uszkodzonego towaru lub dam im pieniądze gotówką. Niestety bez tych papierów nie mogę podjąć żadnej innej pracy. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czy jest jakiś sposób aby odzyskać papiery?
proszÄ™ o pomoc<br><hr>Marcin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/4/2009, 01:06

Witam.
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. W marcu złożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie i bez podziału majątku (mamy dorosłe, samodzielne dzieci). Jesteśmy z mężem na etapie wymiany dokumentów. Mąż w odpowiedzi na mój pozew, odpisał do sądu, że się z nim zgadza w całości i również prosi o udzielenie rozwodu we formie przeze mnie zaproponowanej...I pojawił się poważny problem z którym nie wiem jak sobie poradzić, Ja otrzymałam propozycję pracy za granicą. Wyjazd już w ten piątek...a co ze sprawą? Co zrobić aby toczyła się bez mojej obecności?
Zaznaczam, że jestem biedną osobą, nie stać mnie na adwokata(jestem zwolniona z kosztów sądowych, ale chyba już za późno aby poprosić o adwokata z urzędu).
PROSZĘ POMÓŻCIE ..CO ROBIĆ? <br><hr>Agnieszka Malek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/5/2009, 17:52

wyrokiem sadu zarzadzono ode mnie splate korzysci majatkowej w wysokosci 7500 na 30 rat po 250zl na rzecz skarbu panstwa. Wpłacilem juz okolo 650zl i raty sam ustalam gdyz moj budzet ostatnio sie uszczuplił przez utrate pracy.Jestem na zasiłku dla bezrobotnych i mam rowniez inne zobowiazania finansowe wiec nie jestem w stanie płacić tego dalej. jak moge umorzyć spłate reszty<br><hr>łukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do Katalogu Firm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê