Zobacz wątek - Krótkie pytania, szybkie odpowiedzi.
NAS Analytics TAG

Krótkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Enduro, Cross
_________

Postprzez henio12323 » 31/1/2010, 17:59

to jak nic nie pomogło to albo masz starą linke... chociaż ja ci powiem że ja wsadziłem nawet na jakis czas starą z rometa i nie było różnicy między oryginalną a tą rometowską... a co do spręzyn może bedzie ok ale moze byc tak że sprzęgłe będzie ci ciągnęło :P a w 4T zwłaszcza duzym cięzko wyczuc czy konczą sie obroty czy ciągnie sprzęgło czy po prostu moto orze ziemie :D tak samo kumple kupił yz450f i był wkurzony bo myslał że mu tarcze sprzęgła poszły.. a sie okazało że moto tak ziemie orał że czuł jakby mu sprzęgło puszczalo :P easy pull mysle że najlepsze rozwiązanie 80 zł to cena dobrych spręzyn :P tyle że nie wiadomo czy spręzyny nie bedą złe własnie :P i powiem ci że potem atrakcyjnosc moto wzrasta jak bedziesz chciał sprzedac kumpel to miał w CR :P to gosc między innymi dla tego bajera kupił xD bo wtedy jeszcze to rozwiązanie nie było znane
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez gba4 » 1/2/2010, 18:01

Podczas jazdy moto skreca mi lekko w lewo a podczas hamowania czuje troche taki jakby luz, takie skrzeczenie, domyslam sie ze to moze byc lozysko glowki ramy?


Ile kosztuje zabieg wymiany tego lozyska, same lozysko i czy ogolnie to trudna robota? chce to oddac do warsztatu ale nie wiem z jakimi kosztami sie liczyc bo nie chce tak dalej jezdzic
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29


Postprzez henio12323 » 1/2/2010, 18:08

zobacz łożyska kół ... i zobacz czy to łozyska głowki ramy łątwo to sprawdzic.naciskasz przedni hebel i pchasz moto w tył i przód lekko i czujesz jak masz luz. wymienic jest łatwo wystarczy odkręcic kilka śrub centralną od półek ew zdemontowac kierownice lub przednie zawieszenie - zależy od tego jaki jest dostep. a ile to kosztuje popatrz ile takie łozyska kosztują w necie ;) my Ci nie powiemy z głowy... ogólnie powinienes dac sobie rade z wymianą..
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Enrothe » 1/2/2010, 18:08

Edit: Eh no tak, miałem wrażenie że ten temat jednak obejmuje wszystkie rodzaje motocykli. Jednak się myliłem.
Ostatnio edytowano 1/2/2010, 18:24 przez Enrothe, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Enrothe
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6/7/2008, 23:42

Postprzez henio12323 » 1/2/2010, 18:11

jakas pomyłka kolego :) tu dział cross/enduro
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Hamulec » 1/2/2010, 19:30

gba4 proponuję sprawdzić ciśnienie w oponach, póżniej dokładnie wszystkie łożyska, wizualnie ramę, kierownicę dla spopkoju weż klucz i sprawdż wszystkie śróby mocujace koła, kierę, kanapę itp.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 1/2/2010, 19:38

jak znosi od niedawna a nie miałes ostatnio większej gleby to raczej albo twoje odczucie :P albo cos jest krzywego lub łozyska walnięte. najlepiej daj sie przejechac komus kto umie jeździc dobrze i kto nigdy tym nie jeździł :P wtedy od razu czuc róznice i czy znosi. tak samo kumpel miał krzywego simsona ale jak jeździł to sie przyzwyczaił i dla niego było ok a jak ja siadłem to po całej ulicy mnie nosiło bo nie czaiłem go xd :D wiec od razu taka osoba wychwyci czy cos jest nie tak. druga sprawa włąsnie poskręcaj wszystko i posprawdzaj łozyska. bo jak napisałem moze byc głowka ramy moze byc na wahaczu moze byc na kołach itpppp
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Hamulec » 1/2/2010, 19:48

...no właśnie od kiedy tak czujesz, że Cię znosi i czy kiedyś było ok., bo to ważna sprawa dla Twojego bnezpieczeństwa i lekceważyć nie można. Coś musiało "strzelić" i musisz, to za wszelką cenę wykryc i naprawić.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 1/2/2010, 19:53

dokładnie :D kumpel miał np wypadek CBR 600 i lekko skrzywione lagi moto spoko dało sie jechac ale ostrzejsze hamowanie konczyło sie na przeciwległym pasie :P chyba że ktos miał stalowe łapy i trzymał kiere mocno xD co i tak nie wiem czy dało by zamierzony efekt :D wiec jakby mu przy prędkosci ponad 100 km h cos wyskoczyło nie miałby nawet jak wyhamować.. oczywiscie od razu po wypadku wziął się za remont zawieszenia.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez gba4 » 2/2/2010, 04:20

Motocykl miał szlifa na lewą strone.
Kierownica jest lekko wygięta, wizualnia rama prosta ( rozbieralismy cały moto włącznie z silnikiem)

Po puszczeniu kierownicy moto wchodzi w shimmy.
Wiem ze jednÄ… z usterek jest tez blokujÄ…cy sie przedni zacisk(ciagle troche trzyma) ale od tego chyba nie wchodzilby w shimmy?

Z tego co widze to jak lekko wezmie kiere w lewo to leci w lewi, jak w prawo to w prawo, no coÅ› jest nie tak, mam jednak nadzieje ze rama jest ok..

Jak juz mowilem był szlif na lewą strone, krzywa kiera i tarcza hamulcowa, wgniotka na baku a pozatym nic strasznego nie było..

Jak myslicie? hamulce mają w tym udział? cisnienie w oponach chyba jest ok, sa bardzo mocno napompowane no i gdy hamuje to wlasnie slychac to skrzypienie, robilem taki test jak kolega pisal hebel przedni i ruszalem moto i slychac to skrzypienie z czegos z przodu
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez Duriv » 2/2/2010, 09:16

gba4 :
Zdziwiłbyś się. Wystarczy że jest 1 mm deformacji ramy.

A zacisk - jak najbardziej również może być powodem.

W "Motocykliście Doskonałym" jest opisany wpływ hamowania na kierunek jazdy, jak hamujemy - punkt styku opony się poszerza - i jeśli opona jest łysa, lub częściowo zużyta, motocykl wpada w shimmy, lub po prostu skręca.

Mam nadzieję że pomogłem,

Duriv
Czarny 300cc 2T.
Avatar użytkownika
Duriv
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 16/5/2007, 16:57
Lokalizacja: Lublin

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 15:07

no ale jak miałes glebe wiec z kosmosu to sie nie wzieło :) mogłes skrzywic zawieszenie lub głowkę ramy lub chociażby felge. skrzywienie moze nie byc widoczne gołym okiem ale podczas jazdy moze byc odczuwalne :) co do hamulca raczej on znosic cie nie będzie podczas normalnej jazdy no jedynie jak jest wada hamulca to moze cie znosic podczas hamowania. jeżeli miałes glebe nie ma co sie bawic w łozyska głowki ramy bo one nie sa bezposrednią przyczyną znoszenia tylko upadek. co do znoszenia mozesz miec takie wrazenie poprzez to że masz krzywą kierownice.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez gba4 » 2/2/2010, 17:59

W takim razie co mogło by być problemem?

Co do tego znoszenia no to fakt.. było tak dziwnie, teraz jak ją puszczam to po prostu wpada w shimme i tyle jednak podczas normalej jazdy nic nie czulem nawet na początku

Lozysko glowki ramy napewno ma luz, do tego juz doszlismy.

Ewidentnie krzywa rama? troche sie teraz martwie co z tym moze byc a nawet nie moge skoczyc do mechanika przez pogode i juz zrobic wszystkiego przed sezonem..

A z tym skrecaniem to tak dziwnie bylo, na poczatku mialem krzywa tarcze no i zmienilem ja a po zmianie jej ten zacisk mi sie zrypal i teraz zamiast skrecania mam shimmy.

Moze akurat ze naprawa lozyska ramy i hamulca pomoze? czy raczej szukac przyczyny gdzie indziej?
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 18:03

całą robotę psuje pogoda, bo po naprawie wspomnianych przez Ciebie usterek byś śmignął kawałek i sprawdził czy, to, to czy nie. Wówczas byś wiedział na czym stoisz.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 18:32

własnie ja w sumie powiem ci tak że mam skutera na początku było spoko teraz jade puszczam kiere i od razu kierownica lata :D i to się nasila wraz z pogarszaniem sie stanu łozysk głowki rami :P w skuter nie opłaca mi sie pakowac kasy :) i tak zostało jak narazie. wiec nie wiem wymien łozyska głowki ramy jak masz luz to cie to nie ominie... sprubuj naprostowac kierownice i zdemontuj przedni zacisk przejedz się zobacz czy bedzie znosiło jak bedzie to znaczy że rama krzywa lub felga :P lub zawieszenie ;D wtedy raczej innej opcji nie ma. chyba że to twoje subiektywne odczucia bo i tak moze byc ;D mi tez sie ostatnio zdawało że mi moto znosi okazało sie że po prostu ulice są tak wyprofilowane że mnie znosi zawsze na prawo xd :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez gba4 » 2/2/2010, 18:44

Hehe, no też możliwe bo różnie to mnie znosiło na róznych ulicach :P
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 19:10

ha, ha nie róbcie jaj :) to w terenie miałbym wrażenie, że ciągle coś do góry nogami jadę :shock:
Usterka powodująca takie uczucie jak ma gba4 musi być usterką mechaniczną, a nie nawierzchni :P
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez gba4 » 2/2/2010, 19:13

No zobaczymy, mam nadzieje że z ramą wszystko jest ok bo wtedy bedzie załamka :P oby jednak ten szlif ramy nie ruszyl
XL 125 Varadero
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez henio12323 » 2/2/2010, 19:21

hamulec serio tak było :P wyjechałem CR i po prostu ciągle znosiło na prawo mysle co za ;/ sprawdzałem na odcinku kilkuset metrów xD ciągle na prawo mysle zjade na drugi pas i wtedy z kolei na lewo ;D bardzo czuły moto :P oczywiscie przy puszczaniu kierownicy jak jade to czy pole czy bagno czy wertepy moto sie super prowadzi ;D xd
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Hamulec » 2/2/2010, 19:21

gba4 wiesz co, przyszło mi do głowy, że w czasie śzlifa mogła kierownica( nie mówię teraz o skrzywieniu) się lekko przesunąc, tak jak, to nam się działo kiedyś przy rowerach w czasie wywrotki. Weż przednbie koło między nogi, stań, popatrz czy wszystko jest ok.

henio no może, zależy. nie mówie kategorycznie, że nie ma takiego uczucia. każdy, to odbiera jak odbiera czyli jak napisałeś subiektywnie.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê