Zobacz wÄ…tek - fazer ? hornet ?
NAS Analytics TAG

fazer ? hornet ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez duddits » 26/7/2009, 12:36

No to już zostało napisane. Pozycja na Fazerze raczej na tzw. "holendra", czyli prawie wyprostowana, nadgarstki masz odciążone. Kręgosłup przez większą część czasu odpoczywa :)
Możesz też rozważyć zakup młodszego brata czyli XJ600. Pozycja za kierownicą i aspiracje podobne, a cena powinna być korzystniejsza.

Jak masz w swojej okolicy jakiś salon Yamahy to polecam Ci jazdy testowe oboma modelami, będą to co prawda nowe maszyny, ale jakieś zdanie sam sobie na tej podstawie będziesz mógł wyrobić. Ja w każdym razie tak zrobiłem i pomogło mi to bardzo w wyborze :)
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez 4est » 26/7/2009, 20:09

Duddits dobrze gada - na testowce bedziesz mial swiezaka, ale zawsze jakies wrazenie z jazdy beda ;-) Yamahe i Honde praktycznie z ulicy ogarniesz i polatasz sobie godzinke noweczka sztunia :)

XJ600 wagowo porownywalna do faziego, ale to duuzo spokojniejszy sprzet :) Cenowo roznie bywa, XJty sa starsze ale tak jak kazde moto w dobrym stanie trzymaja cene...
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa


Postprzez dziadek_XL » 27/7/2009, 12:04

Właśnie wróciłem z komisu oglądałem starego Fazera, ale pojeździć dziadkowi nie dali, a obok stał Bandit z 2001 roku. Strasznie mi się podobał ten motocykl. Przejechać też się nie dali bo powiedzieli, że to motory dla dwudziestolatków :(
Bandit sprawia wrażenie jakiegoś większego i cięższego od Fazera. Może to kwestia koloru ? No to się zakręciłem na dobre, a może jednak Bandit dla dziadka będzie lepszy ?
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez dambandit » 27/7/2009, 12:45

Bandit to masywniejsze moto , optycznie wydaje się wielki . Masa modelu po 2001 roku to 204 kg sam takiego eksploatuję . Więc jak byś chciał dokładnych informacji eksploatacyjnych to wal na priwa . Fazet to na pewno lepsze moto od bandita ale też droższe w widać że nie masz dużych wymagań co do moto więc każdy z nich będzie dobry dla ciebie .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Piter_Stunter » 27/7/2009, 12:46

Jest większy i cięższy.
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez sepo » 27/7/2009, 15:04

Ja jeżdżę Hornetem. Bardzo dobrze wyważona maszyna, leciutko się prowadzi. Do pewnego momentu łagodna i przewidywalna, jak ktoś ją będzie łagodnie traktował to nie powinna sprawiać przykrych niespodzianek.
Idealna do miasta, ale jeżdżąc do 140 km\h nadaje się też żeby nią śmigać w traski. Na dystansie 50 km nawet nie odczujesz żadnego dyskomfortu spowodowanego napierającym wiatrem. Pozycja wyprostowana, także nie bolą plecy i nadgarstki. W tasie jadąc ze stałą prędkością 130 km\h spaliła mi 5 litrów.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez zalo » 27/7/2009, 18:48

dziadek_XL napisał(a):Właśnie wróciłem z komisu oglądałem starego Fazera, ale pojeździć dziadkowi nie dali, a obok stał Bandit z 2001 roku. Strasznie mi się podobał ten motocykl. Przejechać też się nie dali bo powiedzieli, że to motory dla dwudziestolatków :(
Bandit sprawia wrażenie jakiegoś większego i cięższego od Fazera. Może to kwestia koloru ? No to się zakręciłem na dobre, a może jednak Bandit dla dziadka będzie lepszy ?


Jestes zainteresowany banditem to przyjezdzaj mam dwa do wyboru wersja spotrt naprawde jest wygodna a i w granicach 180km/h tez pojedziesz jak bedziesz chcial :D powaznie - naprawde swietny motocykl jezdzilem nakedem jakis czes temu i zmnienilem na zx6r i nie bylem z tej zmiany zbyt zadowolony - pod wzgledem wlasciwosci jezdnych i osiagow super ale jazda w dluzsze trasy byla zbyt meczaca a bandit wrecz storzony jest do tego :D daje linki do moich ofert http://otomoto.pl/suzuki-bandit-gsf-600s-M1279401.html ten bylby idealny dla Ciebie lub jezeli wolisz http://otomoto.pl/suzuki-bandit-gsf-600n-M1373244.html tego proponuje a przejechac sie oczywiscie dam dziadkowi bo jakze inaczej ma ocenic i sie zdecydowac :D - wybor jest Twoj jak postanowisz tak bedzie :D
Pozdrawiam
GSF 600N , GSF 600S SPRZEDAM

ONE LIFE - LIVE IT
Avatar użytkownika
zalo
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 9/10/2006, 10:58
Lokalizacja: KASZUB

Postprzez baktus » 27/7/2009, 20:12

To biez tego którym ci sie dadza przejechac :lol: Bo chyba sobie zarty robisz. To jak oni chca cos sprzedac bez jazdy próbnej.Albo zrób tak,kup na allegro niech wysla kurierem za pobraniem,odbierasz i szmigasz.Proste :wink:
CB 400N
GSF 600N Bandit
FZS 600 Fazer,GSF 1200N
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp

Postprzez dziadek_XL » 27/7/2009, 21:41

zalo napisał(a): a i w granicach 180km/h tez pojedziesz jak bedziesz chcial :D powaznie - naprawde swietny motocykl jezdzilem nakedem jakis czes

Czyli te ponad 200km/h co w katalogach piszą to miedzy bajki włożyć ? Nie żebym miał zjeździć 200km/h Boże uchowaj, ale tak mnie zaciekawiło bo te Bandity mają mniejszą moc 78KM to też sporo więc wyżyłować taki motocyklem można dwieście na zegarze ?
No nic podejdę do tego pragmatycznie. Będę szukał motocykla za swoją kasę możliwie jak najmłodszego i w najlepszej kondycji albo fazer, albo Hornet, albo Bandit. Wybiorę się może do Warszawy na zwiad w tym temacie.
Tylko co tu babci nałgać :)
Widzę, że nie dość ze trudno wybrać co kupić to jeszcze sama forma zakupu karkołomna się zaczyna robić czego nie przewidziałem.
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez Piter_Stunter » 27/7/2009, 22:00

Pojedzie spokojnie ponad 200, chodzi o to że 180 możesz jechać bez przeszkód.
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez dambandit » 28/7/2009, 10:01

Bandit w wersji neked 210 spokojnie w wersji z szybkÄ… ponad 220 pojedzie .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez dziadek_XL » 28/7/2009, 16:39

Fakt 78 koni na 200kg wagi sprzętu to te 200 setki z palcem w uchu powinno dać się wycisnąć, ale kto tyle jeździ i po czym. Coraz bardziej zgłębiam temat i coraz bardziej w lesie jestem, a to z powodu formy i możliwości zakupu motocykla używanego.
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez baktus » 28/7/2009, 19:53

To najlepiej kup co blisko ciebie,w dodrym stanie i tym którym sie przejedziesz.Bo na moje jak długo nie jezdziłes a siadziesz na Bandita który ma tylko 78 km i zniego zejdziesz to cały bedziesz latał od tej mocy :wink: i pomyslisz sobie ze to za mocny sprzet. Na moje tyle koników ci starczy.Poco ci 100 km,po dłuzszej przerwie.
CB 400N
GSF 600N Bandit
FZS 600 Fazer,GSF 1200N
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp

Postprzez dziadek_XL » 29/7/2009, 11:24

Dobrze mówisz. Dzięki za radę. Szukam właśnie jakiegoś lokalnego importera motocykli w tym celu staram się choć jedną nogą albo palcami przeniknąć do środowiska motocyklistów i tu zdziwienie. Wczoraj po dłuższej rozmowie z trzema panami wszyscy zgodnie doradzali mi zakup jakiegoś klasyka typu Virago 750 albo Hondę Shadow, że niby dla mnie to właściwszy motocykl będzie, a i o nie zajeżdżony egzemplarz też łatwiej, choć motory z tego segmentu to mocno leciwe będą za te moje 10 tys zł.
Teraz to już całkiem w ciemnym lesie jestem :(

ps. za 15-20 letni motor 10tys zł
hmmmmmm
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez sepo » 29/7/2009, 11:33

Za 10 tysi będziesz miał horneta 00 lub nawet 01. Bierz Horneta bo Honda to Honda :lol:
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez blackbird1200 » 2/8/2009, 16:20

Jeżdziłem fazerem przez 2 lata,fz6 z 2004 roku,bardzo wygodny,nawet w długie trasy.Zdecydowanie najlepszy wybór z tych trzech propozycji,które podałeś.Wybacza niedoskonałości kierowcy i bardzo elastyczny silnik ma,więc skrzynią biegów wahlować nie będziesz musiał za wiele.Mocy ma również najwięcej z tych trzech motocykli.Zawieszenie miekkie,więc komfort jazdy duży jest,nadaje się rónież do bardziej dynamicznej jazdy,bardzo poręczny w prowadzieniu i przewidywalny.Liniowy przyrost mocy więc nie będzie zaskakiwał swoją nadmierną agresywnością.Zdecydowanie polecam właśnie ten moto
-Jechałem 90 ...
-A kto jechał 200 ?
-Nie wiem,a to tak szybko można panie władzo ?
Avatar użytkownika
blackbird1200
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 20/10/2008, 18:38

Postprzez zalo » 2/8/2009, 23:46

dziadek_XL napisał(a):Dobrze mówisz. Dzięki za radę. Szukam właśnie jakiegoś lokalnego importera motocykli w tym celu staram się choć jedną nogą albo palcami przeniknąć do środowiska motocyklistów i tu zdziwienie. Wczoraj po dłuższej rozmowie z trzema panami wszyscy zgodnie doradzali mi zakup jakiegoś klasyka typu Virago 750 albo Hondę Shadow, że niby dla mnie to właściwszy motocykl będzie, a i o nie zajeżdżony egzemplarz też łatwiej, choć motory z tego segmentu to mocno leciwe będą za te moje 10 tys zł.
Teraz to już całkiem w ciemnym lesie jestem :(

ps. za 15-20 letni motor 10tys zł
hmmmmmm


halo halo Panie nie sluchaj handlazy sluchaj nas - ja bede obstawal przy suzuki - pozadna marka i pozadny motor - bandit radzi sobie i jest maszyna prawi do wszystkiego poza tym masz u mnie za 8 tys osmioletnia maszyne :D
GSF 600N , GSF 600S SPRZEDAM

ONE LIFE - LIVE IT
Avatar użytkownika
zalo
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 9/10/2006, 10:58
Lokalizacja: KASZUB

Postprzez Shaft » 5/8/2009, 22:49

Dodam swoje :)

Miałem kupić :
- CBF 500
- CBF 600
- Suzuki GS500

Wybrałem Fazer FZ600 S ( z owiewką )
Polecam wersjÄ™ z owiewkÄ…. Docenisz w trasie.
Naked fajnie wyglÄ…da, ale wersja z S jeszcze fajniej. Kocie oczy, a raczej OBCE..

Fazer jest bardzo wygodny, Å‚atwy w prowadzeniu, bezawaryjny.
Można śmigać wolniej i szybciej. Radocha na każdym etapie.

Polecam i jeszcze raz polecam faziego.

Ps. Ktoś tu napisał, że Fazi nie wygląda. Hmm o gustach się nie dyskutuje.
Dla mnie plastiki nie wyglądają bo zasłaniają całe serce motocykla.

Ps. 4 est , kiedy jakiś SPOT ? Już wkrótce koniec sezonu..;)

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez dziadek_XL » 7/8/2009, 21:26

Shaft napisał(a):.
Fazer jest bardzo wygodny, Å‚atwy w prowadzeniu, bezawaryjny.
Można śmigać wolniej i szybciej. Radocha na każdym etapie.

Rozmawiam z ludźmi którzy eksploatują te maszyny i w zasadzie potwierdzają to co mówisz, jednak coraz cześciej spoglądam na Bandita w ładnym malowaniu w wersji N co najwyżej z małą owiewką, ten motocykl cos w sobie ma w prezencji wizualnej. Może i cienkie te 78 km w stosunku do 98 z Fazera ale to też nie mało 200km/h godzinę pojedzie, a wygląd i podobno komfort jazdy lepszy. Chciałbym motocyklem w następnym roku machnąć trase 600km w jedną stronę z powiedzmy 3-4 małymi przerwami na sikanie :). oczywiście z babcią na pokłdzie.
Da się to zrobić ? :)
No i chyba Bandita bym taniej kupił, ale w sumie z kim bym nie gadał to słyszę kup pan sobie Virago 750 albo 1000
hmmmm
lepiej się spóźnić na tym świecie, niż na tamtym być za wcześnie

dziadkowo pozdrawiam
dziadek_XL
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/7/2009, 09:48

Postprzez 4est » 7/8/2009, 23:03

Kazdy swoje chwali...;-)
Prawda jest taka, ze na kazdym z wymienionych sprzetow bedzie fun z jazdy. Z czasem czlowiek zaczyna zwracac uwage na wiecej szczegolow (wady/zalety) tego czym jezdzi. Kupuj ti co Ci sie podoba bardziej, to Ty bedziesz tym jezdzil i masz byc zadowolony ;-)

Mnie tez wiele osob odradzalo Fazera - mowili "wariat jestes, 600cm 100KM to duzo na pierwsza szosowke". Z perspektywy czasu nie zaluje ani troszke swojego wyboru i uporu w szukaniu wlasnie tego konkretnego sprzeta.

PS: Shaft - fajnie byloby sie jakos ustawic na male smiganie - moze cos w przyszlym tegodniu wyjdzie... Ostatnio jak lecialem ul. Odrowaza spotkalem jakiegos kolesia na srebrnym Fazerku i nie wiedziec czemu w pierwszej chwili pomyslalem, ze to moze Ty ale po chwili przypomnialem sobie, ze masz Shoei'a XR1000, a ten typ mial Caberg'a :P
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości




na górê