Zobacz wÄ…tek - odpalenie po zimie
 
NAS Analytics TAG

odpalenie po zimie

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

odpalenie po zimie

Postprzez maniuslwa » 20/2/2008, 14:36

hej jak odpalic GSa 500 po zimie. stał przez 4 miesiace i koles u ktorego trzymalem motor mowil ze bedzie odpalal go co jakies 3 tygodnie a okazalo sie ze nie zrobil tego ani raz teraz jak probuje odpalic to kreci i kreci (czyli akumulator caly??) ale odpalic nie chce wziasc go na popych czy jak??
maniuslwa
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/2/2008, 13:34


Postprzez bandit'a » 20/2/2008, 14:41

Ja swojego gsf odpalić musiałem od kabli z samochodu i po kilku próbach zakręcił. Ale na początku gasł i nie chciał wkręcać się powyżej 5 tys ale potem jakoś sie przebudził na dobre i był ogień.
bandit'a
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6/9/2007, 18:09
Lokalizacja: zary


Postprzez Meciek » 20/2/2008, 15:30

Mój też nie chce odpalić po tej zimie, już 4 razy rozładowałem aku, następną próbe przeprowadzę po wymianie świec i płynu w chłodnicy. Mam nadzieje ,że zaskoczy, w zeszła zimę nie miałem najmniejszego problemu.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez MadboY » 20/2/2008, 15:39

moj byly GS po zeszlej zimie odpalil bez problemu. Nie byl odpalany w czasie postoju ani razu. Tylko, ze ja mu akumulator wyjalem i podladowywalem prostownikiem.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez elco » 20/2/2008, 15:45

To, ze ten znajomy nie przepalal motocykla w czasie zimy to nawet lepiej dla ciebie. Zacznij od sprawdzania swiec(a jezeli nie wymieniales ich pod koniec sezonu, to wymien je teraz), zwykle to one sa glownym powodem problemow z pozimowym odpalaniem. Jezeli to nie pomoze, to trzeba bedzie trzeba szukac przyczyny gdzie indziej.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez slaw.ek » 20/2/2008, 15:58

Ja jak swojego gs-a przepalalem po silnych mrozach to zawsze musiał porzadnie w rure walnąć:D A teraz niedawno jak go przepalałem to bez problemu, odrazu zaskoczył tylko musiał sie porzadnie zagrzac bo obrotow nie chciał bardzo trzymac:)
gs 500--> Yamaha yzf 600r Thundercat
slaw.ek
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6/10/2006, 20:19
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez maniuslwa » 20/2/2008, 16:17

a jakiej firmy swiece poleciacie?? i ewentualnie czym wyczyscic stare swiece?
maniuslwa
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/2/2008, 13:34

Postprzez wojtekgralak » 20/2/2008, 16:36

tez mam GS 500 i tez mam taki problem tyle tylko, ze moj gs przez zime byl malowany i rozebrany ... co do zlozenia nie mam zadnych watpliwosci jest wszystko ok ... bo sam to robilem :D (chcesz cos zrobic dobrze ... zrob to sam) ... ale podobnie jak kolega rozrusznik kreci, ale nie "łapie" ... paliwo zalałem swierze i dodalem nawet troche denaturatu, zeby z przewodow wilgos usunac, teraz laduje aku. zaraz pojde do garazu i bede probowal dalej. Mam pytanie co do tego "startera" ... co to jest za srodek ? i gdzie moge to nabyc i czy naprawde jest taki dobry ? Pozdrawiam.
..:: wojtek ;)
Avatar użytkownika
wojtekgralak
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/2/2008, 16:30
Lokalizacja: Stargard Szcz./Recz/Choszczno/Sokoliniec

Postprzez Leitho » 20/2/2008, 16:57

slawek napisał(a):a jakiej firmy swiece poleciacie??

NGK - najlepszy wspolczynnik cena/jakosc
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Dokaz » 20/2/2008, 18:39

wojtekgralak napisał(a):Mam pytanie co do tego "startera" ... co to jest za srodek ? i gdzie moge to nabyc i czy naprawde jest taki dobry ? Pozdrawiam.


startery sa dostepne w prawie kazdej stacji benzynowej, jest to ostateczność jeżeli chodzi o odpalanie, bo to gówno jest na bazie bardzo łatwo palnych chemikalii, wystarczy iskra i już wybucha ok 10x mocniej niż benzyna... działa na 99% przypadków, ale bardzo szkodzi silnikowi

elo
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58

Postprzez Meciek » 22/2/2008, 20:26

Ja nareszcie swojego odpaliłem, zmieniłem świece i wreszcie zagadał:D Od razu humor mi się polepszył, jeszcze tylko mały serwis i w drogę:D
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez icid » 22/2/2008, 21:41

Senek nie kompromituj sie Prosze!
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez maatiaas » 22/2/2008, 21:53

ja tam nie przepalałem CBR... jeżeli już bardzo chciałem coś zrobić przy moto, to robiłem to co raz było pisane na tym forum. Moto na centralne podnóżki, 6 bieg i poruszałem trochę kołem, aby wszystko ładnie przesmarowało się olejem...ale przecież to było już tyle razy wałkowane ;d;d
Avatar użytkownika
maatiaas
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 15/9/2007, 19:27
Lokalizacja: BIESZCZADY

Postprzez Meciek » 22/2/2008, 22:20

czemu 6 bieg? Ja zostawiłem na luzie.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez icid » 23/2/2008, 00:31

Krótkotrwałe odpalanie wytrąca w oleju szkodliwe subsancje, motocykla nie powinno sie tak przepalać. Wrzucasz luz stawiasz na cenralnej, tlumiki zatykasz żeby wilgoć nie wchodziła i tyle. Zabezpieczasz jeszcze lagi i inne newralgiczne punkty przed korozją , jest do tego specjalny spray.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez siekson » 23/2/2008, 02:07

Generalnie jak wiecie sa dwie szkoly: konserwujemy lub co jakis czas odpalamy. Jest jeszcze wresja extremalna kiedy rzucamy gada i nich parszywieje przez cala zime ;).

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze wszystko ma swoje plusy i minusy. Jedna zime zakonserwowalem motocykl, aku wyciagniety, podladowywany i inne duperele. Efekt byl taki ze na wiosne moto odpalalem przez 2 lub 3 dni i kosztowalo mnie to sporo nerwow. Od tamtej pory preferuje przepalanie co jakis czas, nagrzanie silnika z jesli snieg jest ponizej kolan to przejazdzka po osiedlowej uliczce zeby wszystkie lozyska i plyny sobie pochodzily. Fakt ze moto stoi w ogrzewanym pomieszczeniu wiec tu konserwacja nie odgrywa az takiego znaczenia jakby stal w blaszaku przy -15 C.

Klotnia na ten temat to troche jak spieranie sie nad wyzszoscia swiat bozego narodzenia nad wielkanoca. "Nie przepalaj bo jak sie dobrze nie rozgrzeje to bedzie zle." A z drugiej strony konserwacja i np czesto z nia zwiazane spuszczenie paliwa z gaznikow zle wplywa na gazniki, ktore podobnie jak zbiornik paliwa od srodka sa poddatne na korozje.

Uwazam ze oba sposoby sa rownie dobre a o ich wyborze powinno zadecydowac indywidualne upodobania uzytkownika. Znajomi maja juz wiekowe motocykle w okolicach 10 lat lub wiecej i maszyny niezaleznie czy byly przez te 10 lat konserwowane czy przepalane sprawuja sie tak samo dobrze. Jak to sie mowi: "Jeden lubi czekolade a drugi jak mu nogi smierdzÄ…" :)
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gelo007 » 23/2/2008, 02:14

siekson napisał(a):"Jeden lubi czekolade a drugi jak mu nogi smierdzą" :)

Sorry za offtop >>> ja słyszałem inną wersję >>> "Jednemu Krysia, innemu Marysia"
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez elco » 23/2/2008, 10:36

siekson napisał(a):Generalnie jak wiecie sa dwie szkoly: konserwujemy lub co jakis czas odpalamy. Jest jeszcze wresja extremalna kiedy rzucamy gada i nich parszywieje przez cala zime ;).


Otoz to... przeczytalem na ten temat wiele ksiazek, rozmawialem z wieloma mechanikami i motocyklistami i nigdy nie dostalem tej samej odpowiedzi.
Bynajmniej samo odpalanie motocykla na 15 min i bawienie sie manetka gazu niczego dobrego nie wrozy. Jezeli motocykl zostanie juz odpalony powinien sie troche poruszac po okolicznych drogach pod obciazeniem.
Ja jednak preferuje zostawic zakomserwowany motocykl na cala zime i tuz przed pierwsza przejazdzka wymieniam swiece, gazniki oddaje do synchronizacji i czyszczenia, przesmarowuje wszystkie elementy uwzglednione w serwisie i jak dotad zadnych problemow z odpaleniem motocykla po zimie nie mialem.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Dokaz » 23/2/2008, 12:57

siekson napisał(a):Z wlasnego doswiadczenia wiem ze wszystko ma swoje plusy i minusy. Jedna zime zakonserwowalem motocykl, aku wyciagniety, podladowywany i inne duperele. Efekt byl taki ze na wiosne moto odpalalem przez 2 lub 3 dni i kosztowalo mnie to sporo nerwow. Od tamtej pory preferuje przepalanie co jakis czas, nagrzanie silnika z jesli snieg jest ponizej kolan to przejazdzka po osiedlowej uliczce zeby wszystkie lozyska i plyny sobie pochodzily. Fakt ze moto stoi w ogrzewanym pomieszczeniu wiec tu konserwacja nie odgrywa az takiego znaczenia jakby stal w blaszaku przy -15 C


i tu masz racje, niech każdy sobie jeden sezon przezimuje i zakonserwuje moto, jak mu nie będzie odpalać jak siekson'owi niech bierze sie za drugą szkolę czyli przepalanie co dwa tygodnie... sprawa jest prosta i oczywista

ja swojego gs'a od 4 miesięcy nie tykałem, i jeszcze jeden miesiąc posiedzi w samotności... i troszeczkę zaczynam się martwić czy mi odpali na dotyk po takim czasie... zobaczymy, czas pokaże :)
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58

Postprzez icid » 23/2/2008, 14:21

Ja konserwuje a po każdej zimie wkładam naładowany akumulator ssanie i jeszcze sie nie zdarzyło żeby nie odpalił :D nie wiem jak wy to robicie, że 2 dni wam nie odpala.
Ostatnio edytowano 23/2/2008, 14:23 przez icid, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości




na górê