Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Śmiertelny wypadek z udziałem...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Śmiertelny wypadek z udziałem...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:03

Komentatorzy napisał(a):Wiek wiekiem a wolna amerykanka na polskich drogach to druga sprawa. Nie znam szczegółów wypadku ani dokładnych przyczyn i kto był winny ale z opisu wynika, że kierowca fiata skręcał w lewo. A może to on zajechał drogę motocyklowi, może nie włączył kierunku, nagle zmenił pas ruchu itp. ? Czy w takim przypadku doświadczony, np. 45 letni motocyklista z prawem jazdy miałby wieksze szanse. Wątpię.
Nie jestem zwolennikiem dzieciaków na motocyklach, brawury na jezdni ani jazdy bez uprawnień ale w wielu przypadkach przyczyny tragedii leżą po stronie innych uczestników ruchu niż motocykliści.

Jak było w tym konkretnym przypadku nie wiem. Inna sprawa, że 16-latkowie nie powinni mieć dostępu do R6. Chyba, że ją ukradli ...
<br><hr>Tomek<br>
Czyli z Twojej wypowiedzi wynika że aby 16 latek pojezdził r6 to powinien ją ukrasć???!!A moze powinien pojechac na tor ,bo tam prawki nie obowiazuje..<br><hr>liu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:15

Komentatorzy napisał(a):Wiek wiekiem a wolna amerykanka na polskich drogach to druga sprawa. Nie znam szczegółów wypadku ani dokładnych przyczyn i kto był winny ale z opisu wynika, że kierowca fiata skręcał w lewo. A może to on zajechał drogę motocyklowi, może nie włączył kierunku, nagle zmenił pas ruchu itp. ? Czy w takim przypadku doświadczony, np. 45 letni motocyklista z prawem jazdy miałby wieksze szanse. Wątpię.
Nie jestem zwolennikiem dzieciaków na motocyklach, brawury na jezdni ani jazdy bez uprawnień ale w wielu przypadkach przyczyny tragedii leżą po stronie innych uczestników ruchu niż motocykliści.

Jak było w tym konkretnym przypadku nie wiem. Inna sprawa, że 16-latkowie nie powinni mieć dostępu do R6. Chyba, że ją ukradli ...
<br><hr>Tomek<br>
Komentatorzy napisał(a):Czyli z Twojej wypowiedzi wynika że aby 16 latek pojezdził r6 to powinien ją ukrasć???!!A moze powinien pojechac na tor ,bo tam prawki nie obowiazuje..<br><hr>liu<br>
Na tor? Bardzo dobry pomysł. Można się wyszaleć i nie trzeba na to mieć prawa jazdy.

Na ulicy niestety 16latek może sobie najwyżej motorowerem śmigać.<br><hr>wertal
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:16

Ja pierdziele 16 lat i jechał R6 O.o
Troche przegiecie to jest za duza moc sam wiem gdy jezdzilem majac 15 lat raptorem 700 dal mi sie kumpel przejechac jak przejechalem 200m i przycislem to od razu wylaczylem go i mowilem pier*** nie jade :D
bylem taki przestraszony ze caly sie trzeslem wiec nie wiem skad pomysl 2 16 latkow zeby jechac r6 jak to ma jeszcze wieksza p*** i nie maja tego jeszcze ogarniete<br><hr>tak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:20

Komentatorzy napisał(a):Ktos napisał "selekcja naturalna'...Ja dopiszę młodość pełna pokus i pułapek takich jak :Idiotyczne niczym nie zweryfikowane fora motocyklowe,gdzie kazdy jest lepszy od Rossiego.Prowokujące artykuły w większosci publikacji przy testach motocykli,gdzie gro zdjęć to zdjęcia na" gumie"..i w końcu system represji państwa które cisnie obywatela ,więc poco robic prawo jazdy...<br><hr>Obywatel<br>
Co do prasy to się zgodzę, statystyczny Kowalski patrzy na półkę z prasą motocyklową i co widzi? Supersporta w stoppie.
Narwanym nastolatkom takie rzeczy się podobają, ale czy przy okazji nie robią stereotypu "jeździ sportem więc na bank tak jak na tej focie".<br><hr>etwesh
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:29

kretyni<br><hr>cono
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:30

Ale panowie on zaczynal tak jak kazdy z nas bo go znalem
Najpierw 50cc pozniej HONDA NSR 125 2t i dopiero R6, odradzalem mu to ale sie uparl ...
Z motocykla nic sie nie zostalo ..<br><hr>Zrozpaczony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:33

Za głupotę się płaci, a w przypadku motocyklistów często własnym życiem - tak jak właśnie w tym przypadku. Ja jak miałem 16 lat, to śmigałem na skuterze i jakoś żyłem/żyje.<br><hr>Szubi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:37

Komentatorzy napisał(a):Ale panowie on zaczynal tak jak kazdy z nas bo go znalem
Najpierw 50cc pozniej HONDA NSR 125 2t i dopiero R6, odradzalem mu to ale sie uparl ...
Z motocykla nic sie nie zostalo ..<br><hr>Zrozpaczony<br>
To ile miał lat jak zaczynał?? W szybkim tempie przerzucał się z "pojemności".
Totalny brak oleju w głowie.
<br><hr>mi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:41

Komentatorzy napisał(a):Szkoda chłopaków, sam mam 17 lat i znam pokuse okiełznania takiej bestii i odkręcenia manetki. Szkoda i tyle, wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...<br><hr>Berthi<br>
Komentatorzy napisał(a):przejedź się na 125 2t i zapomnisz o R6 itp na jakiś czas. Potem pojeździj GS500 i znowu masz czas. A potem to już (mam nadzieje) bedziesz na tyle doświadczony że bedziesz mógł jeździć na R6,R1. Nie daj się zwieźć! Olej w głowie to nie wszystko. Pomyślisz sobie: A odręce tylko troche. A potem sie okaże że to troche skończy sie kalectwem. Bedziesz wtedy załował.<br><hr>michal07901<br>
ja odrazu zakupiłem gs 500 - idealny na pierwszy moto, po przesiadce ze skuterka ;) teraz planuje cbr 600<br><hr>dyrix92
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:43

Komentatorzy napisał(a):Ale panowie on zaczynal tak jak kazdy z nas bo go znalem
Najpierw 50cc pozniej HONDA NSR 125 2t i dopiero R6, odradzalem mu to ale sie uparl ...
Z motocykla nic sie nie zostalo ..<br><hr>Zrozpaczony<br>
No nie wiem, jak ja maiłem 15 lat to miałem dopiero pierwszy motocykl, a nie skuter i była to Honda NS-1 o pojemności 80ccm, teraz mam 18 i jak na razie jeździłem GPZ500, ale chyba nie muszę mówić ile koni mniej ma ta Kawa niż r6... Wnioskuję z tego, że Hondę NSR miał rejestrowaną na motorower, ale nie wierzę że rodzice mu ją kupili jak miał 14 lat, tylko pewnie jakoś niedawno(skoro miał 16 lat) więc długo chyba nie pojeździł na tej 125 zanim wsiadł na r6...<br><hr>Gość
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:55

Ale po co oskarżacie tych chłopaków? To nie ich wina tylko typka z punto. Znam wielu młodych chłopaków którzy śmigaja 500-setkami i 600-setkami nawet w ich wieku, i mogę stwierdzić że jeżdżą lepiej niż niejeden doświadczony motocyklista. Ich tylko ogranicza papier. No ale jak by ktoś miał zginąć to i by na 50 by się zabił. Taka prawda. LwG<br><hr>Przemek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 11:55

tylko trzeba też wspomnieć o tym że to nie w całości wina tego 16latka. tylko za małej sprawności spostrzegawczej kierowców!!! "PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!!!"<br><hr>fajfer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:01

Komentatorzy napisał(a):tylko trzeba też wspomnieć o tym że to nie w całości wina tego 16latka. tylko za małej sprawności spostrzegawczej kierowców!!! "PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!!!"<br><hr>fajfer<br>
Po ponownym przeczytaniu artykułu... tym razem ze zrozumieniem... może załapiesz, że to jednak nie była wina kierowcy Punto.<br><hr>Massacre
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:08

no to który nastęny no czekamy , czekamy .... o którym tu jutro przeczytamy. Jak mnie takie wiadomości wk...ja . Jest to prawie jak tradycja już teraz , że ładny dzień , i pierwszy news w gazetach internetowych to zginął motocyklista. Codziennie to samo. Czy to musi tak być że jak się wsiada na moto to zostawia się mózg na półce w domu. Czy nie można tego mózgu zabrać ze sobą na wycieczkę. <br><hr>joker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:13

Komentatorzy napisał(a):Wiek wiekiem a wolna amerykanka na polskich drogach to druga sprawa. Nie znam szczegółów wypadku ani dokładnych przyczyn i kto był winny ale z opisu wynika, że kierowca fiata skręcał w lewo. A może to on zajechał drogę motocyklowi, może nie włączył kierunku, nagle zmenił pas ruchu itp. ? Czy w takim przypadku doświadczony, np. 45 letni motocyklista z prawem jazdy miałby wieksze szanse. Wątpię.
Nie jestem zwolennikiem dzieciaków na motocyklach, brawury na jezdni ani jazdy bez uprawnień ale w wielu przypadkach przyczyny tragedii leżą po stronie innych uczestników ruchu niż motocykliści.

Jak było w tym konkretnym przypadku nie wiem. Inna sprawa, że 16-latkowie nie powinni mieć dostępu do R6. Chyba, że ją ukradli ...
<br><hr>Tomek<br>
Może guma pękła albo tłok... możliwości jest wiele, ale lepiej się skupić na najbardziej prawdopodobnym scenariuszu. 16 latek, podniecony dodatkowo drugim na plecach (bo przecież nie będzie mięczakiem gdy kolega patrzy), daje w roll-gaz przekonany, że R6 wyprzedzi wszystko i ze wszystkim zdąży. Kierowca punto mógł nie załapać, że coś się zbliża, bo tacy zwykle nawet nie widzą moto od przodu a co dopiero od tyłu. ALE:
jak jadę moto to przewiduję różne niedoskonałości innych użytkowników drogi (to się w kodeksie nazywa zasada ograniczonego zaufania). Ale ja ma więcej niż 2x16 lat. 16 latek planuje sekundę-dwie do przodu. Dlatego powinien jechać czymś o pojemności 50-150 cm3. Nie dlatego, że nie ogarnie maszyny. Dlatego, że nie ogarnie otaczającego świata. Na torze niech szaleje nawet R1, na ulicy 150 cm to max.<br><hr>adam_adamus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:15

Komentatorzy napisał(a):no to który nastęny no czekamy , czekamy .... o którym tu jutro przeczytamy. Jak mnie takie wiadomości wk...ja . Jest to prawie jak tradycja już teraz , że ładny dzień , i pierwszy news w gazetach internetowych to zginął motocyklista. Codziennie to samo. Czy to musi tak być że jak się wsiada na moto to zostawia się mózg na półce w domu. Czy nie można tego mózgu zabrać ze sobą na wycieczkę. <br><hr>joker<br>
Wziął, ale mózg 16latka nie nadąża za R6. Niech jeździ czymś mniejszym, to nadal będzie styk mózg-ręka na gazie.<br><hr>mana
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:18

Komentatorzy napisał(a):Ja pierdziele 16 lat i jechał R6 O.o
Troche przegiecie to jest za duza moc sam wiem gdy jezdzilem majac 15 lat raptorem 700 dal mi sie kumpel przejechac jak przejechalem 200m i przycislem to od razu wylaczylem go i mowilem pier*** nie jade :D
bylem taki przestraszony ze caly sie trzeslem wiec nie wiem skad pomysl 2 16 latkow zeby jechac r6 jak to ma jeszcze wieksza p*** i nie maja tego jeszcze ogarniete<br><hr>tak<br>
Zesrałeś się na akcji i tyle. <br><hr>pepe
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:30

Komentatorzy napisał(a):Ale po co oskarżacie tych chłopaków? To nie ich wina tylko typka z punto. Znam wielu młodych chłopaków którzy śmigaja 500-setkami i 600-setkami nawet w ich wieku, i mogę stwierdzić że jeżdżą lepiej niż niejeden doświadczony motocyklista. Ich tylko ogranicza papier. No ale jak by ktoś miał zginąć to i by na 50 by się zabił. Taka prawda. LwG<br><hr>Przemek<br>
Jak ktoś nie ma prawa jazdy, to NIE MOŻE (!!!) poruszać się po publicznych drogach danym pojazdem, kolego on NIE MIAŁ prawa jazdy, jego w ogóle nie winno tam być na tym motocyklu w tym miejscu, nie usprawiedliwiaj głupoty.<br><hr>Szubi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:30

Tych dwóch razem miało tyle ile ja sam. Debile, ale to prawo wieku, to mogę zrozumieć. Debile rodzice, bo nie wierzę że nie wiedzieli; i skąd gnojki mieli kasę na motocykl i nie wytłumaczyli idiotom co to droga, prędkość i odpowiedzialność. Nie ma jazdy bez prawka. Nie ma jazdy niepełnoletniego - dlaczego? Bo nie odpowiada szczyl za swoje działania, ani prawnie, ani finansowo. Skąd OC na ten pojazd. Itd, itd. Wina tego szczyla co prowadził jest bezapelacyjna, ale to rodzice mają ich na sumieniu. Wbijcie sobie tępaki do łba, że motocykl to niebezpieczna rzecz i jak tego nie respektujesz to się na kierowce nie nadajesz. Ograniczone zaufanie do innych użytkowników dróg, przewidywanie - jak zwalniają puchy to nie rura, tylko może coś się dzieje na drodze - nas nic nie chroni! Jest ciepło, sporo 2oo na drogach, ale ilość debili poraża. Czasem sam mam ochotę przywalić któremuś w przyłbicę z pałki, może coś się w makówce poruszy. I tak, z wiekiem się przeważnie mądrzeje i dorasta, dlatego gówniarzeria pisząca o super skillach innej gówniarzerii - WYPAD. Za 15 lat, jak dożyjecie, zrozumiecie dorosły punkt widzenia.<br><hr>lex
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/7/2013, 12:32

Komentatorzy napisał(a):Ale po co oskarżacie tych chłopaków? To nie ich wina tylko typka z punto. Znam wielu młodych chłopaków którzy śmigaja 500-setkami i 600-setkami nawet w ich wieku, i mogę stwierdzić że jeżdżą lepiej niż niejeden doświadczony motocyklista. Ich tylko ogranicza papier. No ale jak by ktoś miał zginąć to i by na 50 by się zabił. Taka prawda. LwG<br><hr>Przemek<br>
50cc nie rozpedzil by sie w tak szybkim czasie. Chłopak jest z okolic Częstochowy i dostał R6 na 16. urodziny z tego słyszałem, więc sorry jesli miał umiejętności to na pewno Częstochowa by o nim słyszała, a tak był bogiem dla kolegów w swoim wieku jeżdżących na skuterach. Gdyby zdobył trochę doświadczenia na drodze i czytania zamiarów innych kierowców na mniejszym sprzęcie to pewnie przewidziałby prawdopodobne zachowanie kierowcy punto. A tak poniosła go fantazja.
Szkoda chłopaka, ale to jest jego wina i osób, które dopuściły go do ruchu.<br><hr>cze100chowa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr