Zobacz wÄ…tek - czy to panewka :-(
NAS Analytics TAG

czy to panewka :-(

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez czubeczek1 » 4/3/2014, 20:20

zgadza się , odpalam cisza , i po paru km. zaczyna pukać , przypuszczam że zależne jest to od temp. otoczenia stąd nie raz zacznie pukać po 5 km nie raz po 15......
nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz ..... obiło mi się o uszy kilka razy , że potrafią się zawieszać szklanki zaworowe.....jednak nie moge dotrzeć do jakiegoś filmiku jaki dźwięk one wydają ???
ja już po kolejnej wymianie oleju , nakręciłem już ok 11000 i wciąż to samo....planuję regulację zaworów za kilka mieś.( od kupna nie regulowałem , nie słychać ich aż nadto , ale nie zaszkodzi sprawdzić) jak obrobię się z codziennymi problemami także może będzie okazja zajrzeć i do owych szklanek...także zobaczymy ...:-(
byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info od kolegów którzy mają podobny problem , jak i osób którym przychodzi coś do głowy :-)
Avatar użytkownika
czubeczek1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/4/2013, 14:49


Postprzez zdrzala » 5/3/2014, 10:20

Zdaje się, że rozwiązałem mój problem. Na razie częściowo co prawda ale stukanie ucichło niemal całkowicie. Odsyłam cię do mojego tematu na innym forum, są tam filmiki, możesz porównać objawy, które wydają się niemal identyczne do twoich.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... i-silnika/
zdrzala
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/2/2010, 23:08
Lokalizacja: Skwierzyna


Re: czy to panewka :-(

Postprzez Kalisz2 » 24/8/2017, 06:37

Witam,
Wiem, że post jest dosyć stary ale czytając go mam wrażenie, że opisem pasuje do dolegliwości w moim motocyklu. Mianowicie w moim GSF również słychać (napewno nie tak mocno jak u autora postu) ale słychać stuki w silniku. Byłem już u dwóch mechaników (ponoć jedni z lepszych na śląsku) jednak obaj stwierdzili, że oni nic nie słyszą:( a ja jednak słyszę. ja w poprzednim sezonie zaliczyłem niegroźny slizg na tym motocyklu który spowodował przetarcie tłumika i pęknięcie owiewki. Generalnie z motocyklem jest wszystko w porządku tylko te nieszczęsne stuki mnie martwią. Motocyklem ciągle jeżdżę i poki co nic się z nim nie dzieje. Po tym upadku postanowiłem zmienić tłumik na przelot i zastanawiam się czy to może być przyczyną? dodam, że nie robiłem po zmianie synchronizacji i regulacji.
Proszę was o pomoc bo nie chciałbym by coś poważnego stało się z moim motocyklem.
PS jestem tutaj całkiem nowy więc z góry sory jeżeli przy pisaniu tej informacji złamałem jakiekolwiek zasady forum.
Kalisz2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2017, 17:33

Re: czy to panewka :-(

Postprzez henio12323 » 24/8/2017, 07:43

to zrób synchronizacje i regulacje, ale wydech i synchrinizacje nie maja zwiazku ze stukami. niektóre silniki po prostu generują jakies dzwięki - ciezko powiedziec po twoim barwnym opisie czy cos jest ok czy też nie.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: czy to panewka :-(

Postprzez Kalisz2 » 24/8/2017, 08:14

Powiedz co mam zrobić, jakich informacji udzielić by rozjaśnić sprawę a zrobie to. Mozę tak opisze to tak jak jak to widzę i słyszę. Po odpaleniu motocykla na biegu jałowym stuki są ciche (trzeba się przysłuchać) jednak słyszalne. Najłatwiej zauważalny dzwięk stuków jest wtedy gdy (i to jest dziwne ale może dlatego że kask tłumi niektóre dzwięki) mam założony kask i jade np. na 2 lub 3 biegu na niskich obrotach bardzo małą prędkością wówczas stuki przynajmniej dla mnie są bez problemu słyszalne, bo mechanicy twierdzili, że nic nie słyszą a jeździli na moto tak jak im kazałem.
Zastanawia mnie czy ślizg który zaliczyłem mógł spowodować uszkodzenie jakichkolwiek elementów silnika. Dodam, że po przewróceniu postawiłem motocykl i pojechałem dalej bez najmniejszych problemów.
Kalisz2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2017, 17:33

Re: czy to panewka :-(

Postprzez henio12323 » 24/8/2017, 10:43

wywrotka raczej wpływu nie ma na fiorum ci nie pomozemy, szukaj lepszych mechaników albo im zaufaj i olej temat. niektóre sprzety po prostu słychać i już czasem to też np sprzegło hałasuje albo inne elementy. kontroluj przy wymianie oleju czy nie ma syfu - jak olej czysty, a moto jeździ to jeździj, jak to panewka to i tak nic nie zrobisz
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: czy to panewka :-(

Postprzez Kalisz2 » 24/8/2017, 11:41

Ok. Dzięki za odpowiedzi, co do oleju to rzeczywiście sprawdzę w jakim jest stanie bo niebawem będę wymieniał.
Kalisz2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2017, 17:33

Re: czy to panewka :-(

Postprzez czubeczek1 » 24/8/2017, 21:34

stukot jest ( bynajmniej u mnie ) gdzieś w silniku ,,,po synchro gaziorów mniej słyszalny ale był nadal.....jeżdziłem z tym przez 3 lata po ok 15000 km rocznie ..... potem moto sprzedałem ...
gdzieś znalazłem wątek że to mogą być luzy na koszu sprzęgłowym ....ja to olałem przyzwyczaiłem się i tak jeździłem...teraz mam 954 i też coś gdzieś tam puka czy stuka ;-)....jak otworzę maskę samochodu to też cos tam sobie puka tyle że w moto to bardziej slyszalne bo masz silnik bezpośrednio pod sobą ....jeśli u ciebie to to samo co u mnie o olej to i ciesz się moto :-)
Avatar użytkownika
czubeczek1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/4/2013, 14:49

Re: czy to panewka :-(

Postprzez Kalisz2 » 1/9/2017, 05:36

zrobie synchronizację i wymienie olej, jeżeli to nie rozwiąże problemu to bede musiał zrobić tak jak mówisz i spróbuje się tym nie przejmowac:). Jako, że jest to mój pierwszy motocykl to pewnie dlatego przejmuje się tak bardzo wszystkim, nawet najmniejszą pierdołą która mnie zaniepokoi. Widać z motocyklami to jak z dziećmi, z pierwszym obchodzić się jak z jajkiem i wszystkim się przejmujesz a przy drugim jest już zupełnie inaczej :D
Kalisz2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/8/2017, 17:33

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na górê