Zobacz wÄ…tek - moc w motocyklu do czego to prowadzi
NAS Analytics TAG

moc w motocyklu do czego to prowadzi

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Glenroy » 19/1/2013, 16:15

cezary1985 napisał(a):też mam kurtkę ozone i przy ślizgu zachowała się wyśmienicie więc nie cena ani marka powoduje to że jeteś i czujesz się bezpiecznie, najlepiej wszyscy ubierzmy się w a*


O właśnie, nie mówię, że w każdym przypadku, ale w większości zarówno 200-konny moto jak i strój z logiem a* itp, służą po prostu do "pokazania się" i przedłużenia przyrodzenia. Wybaczcie, ale wyrobiłem sobie taką opinie po tym, jak to wszyscy ujeżdżacze sportowych litrów patrzą się na mnie i kumpla z którym śmigam, jak siedzimy na swoich 500-ach w rebelu czu ozonie, z wielką pogardą, takie "patrz nieudaczniku, ja mam litra i a*". Nie zaprzeczajcie bo w większości przypadków tak właśnie jest, nie masz litra i drogiego kombi, jesteś zerem.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez cezary1985 » 19/1/2013, 16:25

Glenroy napisał(a):
cezary1985 napisał(a):też mam kurtkę ozone i przy ślizgu zachowała się wyśmienicie więc nie cena ani marka powoduje to że jeteś i czujesz się bezpiecznie, najlepiej wszyscy ubierzmy się w a*


O właśnie, nie mówię, że w każdym przypadku, ale w większości zarówno 200-konny moto jak i strój z logiem a* itp, służą po prostu do "pokazania się" i przedłużenia przyrodzenia. Wybaczcie, ale wyrobiłem sobie taką opinie po tym, jak to wszyscy ujeżdżacze sportowych litrów patrzą się na mnie i kumpla z którym śmigam, jak siedzimy na swoich 500-ach w rebelu czu ozonie, z wielką pogardą, takie "patrz nieudaczniku, ja mam litra i a*". Nie zaprzeczajcie bo w większości przypadków tak właśnie jest, nie masz litra i drogiego kombi, jesteś zerem.


a liczy siÄ™ pasja
Avatar użytkownika
cezary1985
Świeżak
 
Posty: 197
Dołączył(a): 24/11/2011, 20:48
Lokalizacja: Częstochowa/Hofheim am Taunus


Postprzez power_bit » 19/1/2013, 17:32

Moc w motocyklu wa co za tym idzie pojemność można porównać do wódki. Zasadniczo każdy z nas może wypić ćwiartkę (250) i nie trzeba mieć jakoś doświadczenia, jeżeli jesteś w temacie siadasz spokojnie do pół litra (500) po czym kładziesz się grzecznie spać. Zawodowcy natomiast ogarniają litra (1000) mimo, że ich czasem "szarpnie" panują nad sytuacją ;) Jeśli jesteś amatorem, nie siadaj do litra, bo może Cie ostro potargać a nawet zabić :twisted:
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Glenroy » 19/1/2013, 19:18

nabudi napisał(a):ja tez jakos dziwniej nie patrze na kogos kto np smiga na gsie 500 :) obracacie sie w lipnym towarzystwie widocznie :P


Dobrze, że tak nie patrzysz, w końcu mamy być jedną, wielką, szczęśliwą rodzinką, nie napisałem też, że jest to towarzystwo w którym się obracam bo nikt z mojego otoczenia niczego do mnie mieć nie może ;), napisałem tylko na jakich ludzi zdarza mi się trafić, dla niektórych nie robi różnicy czy jeździsz litrem czy 125ccm, w alpinie czy ozonie, ale są osobniki dla których ktoś kto posiada, nie tyle gorszy co tańszy sprzęt, jest po prostu śmieciem na drodze. Jest na prawdę mnóstwo świetnych motocyklistów, z którymi można na prawdę porozmawiać na poziomie, ale są też debile którzy widzą tylko własny koniec nosa i Twój portfel, którzy poza schematem "mam 200 koni i jeżdżę w alpinie" niczego innego nie akceptują. I to nie jest jakiś mały odsetek.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Kaai » 19/1/2013, 19:50

jak do mnie ktoś podjeżdża na gsie w ozonie, to wskazuję mu na moje wszystkie znaczki z a* (buty, dwuczęściowe kombi, rękawice), po czym pokazuję środkowy palec i wykrzykuję (jesteś biednym frajerem!) i odjeżdżam.
myślałem, że wszyscy tak robią? jak macie jeździć w ozonach czy innych reklamówkach to na rower z tym!
jak kogoś nie stać na alpinestars albo dainesa, to za co wy tankujecie biedaki?















ludzie, odpuśćcie z tymi mongolskimi teoriami.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Jasiu123 » 19/1/2013, 19:54

power bit bardzo dobre porównanie :-)
Jasiu123
Świeżak
 
Posty: 380
Dołączył(a): 27/8/2012, 22:28

Postprzez madcap » 19/1/2013, 19:56

w myśl twojej sarkastyczno - ironicznej wypowiedzi skoroubiorę odzież rukki to tym w a* albo d* też powinienem pokazać środkowy palec?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Kaai » 19/1/2013, 19:58

w odzieży firmy rukka nie opłaca się jeździć. bo dzieci z motokillera i kwejka jej nie znają więc nie ma +15 do lansu.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez PrimoGhost » 19/1/2013, 20:17

Nie zgadzam się Kaai... Jak Ci z puszki ( nie daj Boże ) ktoś wymusi i delikatnie polecisz po asfalcie, to z TU lepiej dostać 5 tys zwrotu za Rukkę niż 100 za kurtkę Ozone nawet po uwzględnieniu tych 30 prc "zużycia" :D Ja dostałem ponad 2k przy swoim wypadku za ciuchy ( licząc kask ) przydała się kasa na nowe moto.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Kaai » 19/1/2013, 20:32

dlatego ja mam podświetlone loga alpinestars więc mnie widać z daleka i nikt we mnie nie wjeżdża :D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez PrimoGhost » 19/1/2013, 21:38

świecące na niebiesko wentyle też są ? :D ok. koniec OT bo nas madcap pozabija zaraz. Wracając do mocy / motocykli to porównanie do wódki coś w sobie ma. Przyznaję. Chociaż raz widziałem na YT ruska, który wypił 0,7 duszkiem ;] On mógłby zniszczyć Valentino.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Kaai » 19/1/2013, 22:02

ja siÄ™ nie bojÄ™.
to po 2 latach na 600, spróbuję wypić litra pushkina. jak wypiję, kupuję gixa litrowego:D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez theriddlen » 19/1/2013, 23:14

Ja to zawsze jakiś tolerancyjny byłem pod wieloma względami, i na jednoślady także się to przenosi. Generalnie macham nawet do mijanych kibelków, a wszystko od 125 to już wg. mnie prawdziwy motocykl. Liczy się pasja :D
SV 650
Avatar użytkownika
theriddlen
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 25/9/2012, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Black-Ghost » 20/1/2013, 16:16

A ja mam litra i kombi Dainese ale ze mnie szatan 8) Po prostu ludzie na mniejszych pojemnościach mnie nienawidzą :roll: Ludzie co wy za historie tu szyjecie... Mam litra i drogi kombinezon bo sobie sam na niego zarobiłem. Weźcie się do roboty to przestaniecie narzekać!

Ps. Latam z różnymi kumplami na moto i nie wszyscy mają litra. Każdy wyrabia sobie status przez umiejętności nie motocykl bo wszystko jest dla ludzi tylko z głową!
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez zadzior » 20/1/2013, 17:05

Często ludzie mylnie podchodzą do kwestii pojemności jako do odzwierciedlenia zaawansowania rajdera. Znam sporo osób, które potrafią znacznie więcej ode mnie, a latają na szejsetach etc. Nie ma złotego środka. Liczy się portfel, zachcianka i ogólny cel posiadania moto. power_bit - z życia wzięte, ale aż wzruszające porównanie :D . Pozdro tysiónc.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Voxx » 27/1/2013, 22:27

no dobra to kto stawia pierwszego tyiónca he he :) .........sory za ot ale od tego wątku jakos sucho mi sie zrobiło :)
gsxr 1100
10 sezon 32l
2 gleby
Voxx
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/1/2010, 13:43
Lokalizacja: Beskid Zywiecki

Postprzez Kaai » 27/1/2013, 23:13

senekkorzenna napisał(a):Kaai to mistrz prowokacji ,a tak naprawdę jestem ciekawy jaki to w rzeczywistości masz motocykl?
Od ponad dwóch lat latam CB500S i nigdy ale to nigdy nie brakowało mi mocy a to tylko 57KM podobno za mało.


mam cbr f3 z końcówki 98 (poliftowa) w jak dla mnie najładniejszym malowaniu czarno-szare + kompletne kombi z a*. pisałem chyba o tym już.
więc nie senekk, nie jestem z tych co dużo gadają, a jeżdżą na rowerach.

Primo! w czym masz ubezpieczenie, żę ci za ciuchy wypłacili? w PZU nie ma opcji, w żadnym AC czy czymkiolwiek żeby ubezpieczyć sobie ciuchy. jedynie przy OC, ale to wiadomo.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Seba_ER5 » 27/1/2013, 23:33

Primo mial wyplacone z OC sprawcy. Jak mialem wypadek to i za kask rowniez ze sprawcy OC zaplacili. A jeszcze dresik ;p i koszulka bo turlalem sie kolo domu....
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Kaai » 27/1/2013, 23:44

aaa, no tak, z oc płacą to wiem, a myślałem, że gdzieś masz ciuchy jak ty nabroisz ubezpieczone, ale w PL tego chyba jeszcze nie ma.
a to ile płacą? cena nowego -30%? czy jak tam to leci?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez cezary1985 » 28/1/2013, 00:11

Kaai napisał:
jak do mnie ktoś podjeżdża na gsie w ozonie, to wskazuję mu na moje wszystkie znaczki z a* (buty, dwuczęściowe kombi, rękawice), po czym pokazuję środkowy palec i wykrzykuję (jesteś biednym frajerem!) i odjeżdżam.
myślałem, że wszyscy tak robią? jak macie jeździć w ozonach czy innych reklamówkach to na rower z tym!
jak kogoś nie stać na alpinestars albo dainesa, to za co wy tankujecie biedaki?



i ty sie dziwisz że masz kolegów















ludzie, odpuśćcie z tymi mongolskimi teoriami.


Nie wiem gościu co Ty żeś tutaj narobił. Widzę że jednego posta edytowałeś- coś chyba nie wyszło. Drugiego mogłeś usunąć- nie usunąłeś. Jednego warna już dostałeś za brak edycji- powinieneś się nauczyć. Skoro jeden nie wystarczył- dostajesz drugiego. kravec


nie wiem czy to u mnie tylko tak, może jakiś problem z chromem ale raz mam opcje edycji a raz nie jakbyś KRAVEC zauważył to nawet cytowanie wstawiło mi w jakimś dziwnym miejscu, wstawiłem post po czym w ogóle go nie było jak wstawiłem drugi to dopiero wyświetliło obydwa więc mógłbyś darować takie warny. a i jeszcze czemu jednego posta można usunąć a drugiego nie
Ostatnio edytowano 28/1/2013, 02:58 przez cezary1985, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
cezary1985
Świeżak
 
Posty: 197
Dołączył(a): 24/11/2011, 20:48
Lokalizacja: Częstochowa/Hofheim am Taunus

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na górê