Zobacz wątek - moc w motocyklu do czego to prowadzi
NAS Analytics TAG

moc w motocyklu do czego to prowadzi

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez specificman » 12/1/2013, 23:45

nabudi napisał(a):[...]kazdy ma swoje potrzeby... jeden kupuje litra dla podrywania lasek,jeden an tor, jeden do latania na kole, jeden do jazdy 300/h na prostej, drugi kupi 600 bo jest mniejsza zwinniejsza od wiekszych pojemnosci, lub bo lubi napierdzielac pod czerwone pole non stop i miec non stop 16k obrotow itp itp itp
Amen.
Mniej gadania więcej śmigania. Każdemu według jego potrzeb. Nie zapominajmy o przyjemności z jazdy bo o to w tej zabawie chodzi, a jak i na czym, i dlaczego, to już indywidualna sprawa.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Seba_ER5 » 13/1/2013, 04:29

Panie Black 1km by bylo mi szkoda by do Pana podjechać.

Rosji bardzo ładnie zasyfiona oponka. Rozumiem ,że to na torze tak ją pocharatało i pozbierało gume z toru?

wy kurcze dziwni jesteście i to forum tez... jak nic zeszło na psy.... czy to ważne kto czym jeździ i czy potrafi to wykorzystać w 100% ? prawda jest taka ze nikt z tego forum nie potrafi wydobyc 100% z maszyny...

Amen!
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez specificman » 13/1/2013, 11:30

Senekkorzenna dobrze prawisz. A ja np. po torze nie śmigam. Jeżdżę sobie po mieście swoim golasem, jak ktoś chce mogę oponki pokazać nawet zdjęcie z aktualną gazetą na dowód :). Tylko po co? Co z tego że mam nie domknięte po 1 - 1.5 cm? Nawet w mieście nie będę próbował. A facjatę mam w linku w stopce, gdyby ktoś chciał mnie identyfikować.
Cały temat chwalenia się fotami opon to takie porównywanie siurków trochę, tyle że na odległość.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wrider » 13/1/2013, 12:17

senekkorzenna napisał(a):...
Duchu szacunek! wywołujesz do tablicy pseudo motocyklistów a oni coś tam mamroczą pod nosem że za daleko,że droga za śliska itp.
...


Ja tam bałbym się z Duchem ustawić jak dla niego każdy Nm i każdy koń ma znaczenie.Łatwo wywnioskować, że ostry zap...lka z niego.
:wink: A ja przelatałem tylko na fzsie, a teraz może cbr f3 także nie wiem czy jestem godzien.
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez wrider » 13/1/2013, 12:51

senekkorzenna napisał(a):wrider nie nie tu nie chodzi o ustawkę a jedynie pokazanie czym tak naprawdę latam ,to była taka metamorfoza ponieważ daleki jestem do zachęcania kogokolwiek aby demonstrował swoje umiejętności na publicznej drodze.
Niestety na południu nie mamy torów a do Poznania trochę daleko.
Zachęcam tylko do spotkań i bezpiecznych przelotek a u nas jest trochę górek i ostrych zakrętów.
Niby czasem na patelni spotykają się ludziska z ostrej jazdy ale ona zabrała już dużo żyć.
Sam latam obecnie CB500S i robię dziennie około 40km dojeżdżając do pracy i moc czyli 57 KM nie skraca absolutnie czasu dojazdowego a wręcz przedłużyło go o 2 min do tego co mogłem uzyskać jeżdżąc Z150,powód to lekkość tamtego motocykla i swoboda przeciskania się w korkach.


Kupie nowego sprzęta to się pochwalę na forum. Na sezonie jak coś będzie fajnego organizowane też mogę podjechać.
(jestem z mazowsza)
A wracając do tematu to morał jest chyba prosty nie liczy się posiadana maszyna,a technika. Ktoś się czuje mocny niech wsiada na litra.Ktoś nie, niech kupuje inną pojemność.Poza tym nie każdy lubi szybką jazdę, więc niech każdy jeździ czym chce.
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Jasiu123 » 13/1/2013, 13:08

święta racja... podpinam się pod post wyżej:-)
Jasiu123
Świeżak
 
Posty: 380
Dołączył(a): 27/8/2012, 22:28

Postprzez Kaai » 13/1/2013, 13:53

Rosi;>
Na focie widać Bridgestone Battlaxa (które jak wiemy są szajsowe). Z tego co wyczytałem od Ciebie i z jakiejś strony s1000rr fabrycznie wyjeżdża na PP 2TC albo Metzelerach Racetechach K3, czyżbyś zmienił gumę na gorszą? a może fota nie Twoja?:D
Akurat imho ty nie musisz pokazywać zdjęć opon jak latasz, bo na filmach było duuuuużo widać, ale fota strzelam, że nie Twoja (ofc mogę się mylić.) Takie śledztwo a'la Rutkowski.

//zrobiłem mały research:
0 Results
Searched over 2.2547 billion images

ale w takim razie pozostaje kwestia, czemu latasz na battlaxach, skoro mówiłeś że seryjnie wyjechał na PP 2TC
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez fincher » 13/1/2013, 15:29

W kwestii pojemności to jest jedna dziwna rzecz.
Im większa pojemność tym większy szacunek u innych. Nie wiem czemu ale zauważyłem taką prawidłowość.
Przykład:
Siedzimy sobie z kolegami na parkingu przy moto 6 osób na 50-125. Niedaleko nas stoi grupka sportowych 600-1000. I jeden z nas który przyjechał na skuterze idzie do tych "sportowców" i pyta tam o coś związanego z jazdą. panowie na sportach oczywiście strzelili dziwną minę i powiedzieli nie wiemy. Około tydzień później siedzimy sobie w tej samej grupie i widzimy tych samych sportowców tylko że kolega który wtedy podszedł z pytaniem tym razem przyjechał na Hornecie 600, o dziwo tym razem mimo zadania dokładnie tego samego pytania wszyscy wiedzieli i normalnie odpowiedzieli i pogadali.
A byli to Ci sami "sportowcy" co wcześniej.

I tutaj nasuwa mi się pytanie, czy ktoś kto jeździ na 125cm jest gorszy od tego który jeździ swoim lytrem??
Ponoć "wszyscy jesteśmy równi" ale czy są równi i równiejsi?
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez leff » 13/1/2013, 16:08

bo sa ludzie i taborety ..........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Kaai » 13/1/2013, 16:47

leff napisał(a):bo sa ludzie i taborety ..........

k*rwy i naplety!

wybacz, musiałem zrymować.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez SkoQ » 13/1/2013, 17:09

Chociaż osobiście do skuterowców nic nie mam to nie będę tutaj walił pustym tekstem że wszyscy są równi. Skuter to skuter, przeważnie chiński silnik w chińskim plastiku który tata kupił bo wszyscy mają. Podejrzewam że 70% uzytkowników skuterów ma w dupie całą motocyklową rodzine, i ogólnie nie ogarnia nic poza jazdą prosto. W tych 30% połowa uważa się za dawców bo wsadzili większy cylinder czy rozwiercili tłumik...albo postawili maszt i rozwinęli żagiel xD No to jakie mamy mieć o nich zdanie ? Skuter to masówka na którą może wejść 80 letnia babcia która znaki drogowe widzi tylko jak Hanka Mostowiak prowadzi samochód w durnym serialu.
Nie przeszkadzają mi skuterowcy, bo jest część która naprawdę ogarnia temat i nie mówi na każdego sporta, Ninja bo tylko takiego znają, a na kierowcę dawca. Ale to bardzo mała częś,ć większość to nieogarnięta dzieciarnia uważająca się za demonów szybkości bo wyprzedzają komunikację miejską jak zjeżdża na przystanek... jazda na krawędzi... Ale na ten temat to można pieprzyć i pieprzyć :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Kaai » 13/1/2013, 17:21

ogólnie idea skuterów jest spoko. jeśli myślimy o tym jako o czymś, do miasta, taniego, oszczędnego, w miarę zwinnego.
ale to, że 95% 13 latków ma skutery 70ccm, z tłumikami za 1.5k bo rodzice kupili to temat rzeka.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez fincher » 13/1/2013, 18:06

I właśnie to mnie najbardziej boli.
Że mały odłam młodych motocyklistów którzy jeszcze nie posiadają odpowiednich uprawnień by kierować motocyklem ginie w tłumie "dawców na skuterach".
Całe szczęście że można w bardzo prosty sposób odróżnić grupę "młodych motocyklistów" od "dawców" - po stroju w jakim siadają za sterami.

Pytania poza tematem:
1.Często widzicie młodych na mniejszych pojemnościach którzy są ubrani w odpowiedni strój do jazdy?
2.Często widzicie skuterzystę który "składa się za owiewką" aby jechać 60km/h? :) Ten widok zawsze poprawia mi humor:)
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez Invi » 13/1/2013, 18:16

Czyli jak jadę na uczelnię w zwykłych butach i spodniach to jestem gimnazjalistą na kiblu? :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez fincher » 13/1/2013, 18:25

Invi nie podchwytuj za słówka - wiesz o co chodziło :)

W moich oczach koleś w stroju plażowicza na R6 jest na takim samym poziomie jak gimnazjalista na chińskim skuterku. Tylko ten pierwszy ma motocykl lepszy.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez rosiboj » 13/1/2013, 18:29

Invi napisał(a):Czyli jak jadę na uczelnię w zwykłych butach i spodniach to jestem gimnazjalistą na kiblu? :D

Pokaz w koncu ta swoja opone to ci powiem czy jestes kiblojezdzcem czy mozesz juz uciekac przed ITD ;D

@seneka zeby wyskakiwac z tekstami , ze wklejam jakies lipne zdjecia to byles pierwszy, a jak ci wyslalem zdjecie z wydrukowanym twoim postem przy oponie to juz nie jestes taki szybki zeby powiedziec przepraszam ...
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Invi » 13/1/2013, 19:32

Rosiboj napisał(a):
Invi napisał(a):Czyli jak jadę na uczelnię w zwykłych butach i spodniach to jestem gimnazjalistą na kiblu? :D

Pokaz w koncu ta swoja opone


Chcesz fotę mojej gumy? :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez rosiboj » 13/1/2013, 19:37

Invi napisał(a):
Rosiboj napisał(a):
Invi napisał(a):Czyli jak jadę na uczelnię w zwykłych butach i spodniach to jestem gimnazjalistą na kiblu? :D

Pokaz w koncu ta swoja opone


Chcesz fotę mojej gumy? :twisted:

Tak chce fote twojej legendarnej gumy, tej na ktorej to siejesz ow terror albo taki filmik jak ten

https://www.youtube.com/watch?v=iUwo697qwRI

Tutaj koles na bmw s1000rr tez ma kontrole trakcji jak ty w prawej rece wiec tak to mniej wiecej wyobrazal bym sobie w wykonaniu takiego forumowego napinacza jak ty
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Invi » 13/1/2013, 20:50

I kto tutaj się napina? To nie ja bez przerwy się przechwalam :lol: A umówmy szpanowanie na forum ABS'ami kasą oponami itd jest cholernie lamerskie.

Napisałem ci odnośnie zdjęć i filmików w offtopie, o przeinaczaniu moich postów też. Nie mam ochoty się powtarzać. Na tym filmiku nie ma terroru, terror to był na przykład na filmiku który niedawno pokazywali w TV i policaje strasznie się napinali żeby dorwać autorów. Nie myl pojęć.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez leff » 13/1/2013, 20:55

skonczyliscie porownywac sobie dlugosc ptaszkow? Panowie, troche wiecej powagi mniej walki kogutow.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na gr