Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Prawo jazdy kat. A - prezentacja...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Prawo jazdy kat. A - prezentacja...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 10/10/2012, 20:34

Wezcie tez pod uwage ze do takiego egzaminu kursanci beda przygotowani a to znaczy ze do kariery motocyklowej beda tez lepiej przygotowani.<br><hr>R@F
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/10/2012, 22:17

Komentatorzy napisał(a):Wezcie tez pod uwage ze do takiego egzaminu kursanci beda przygotowani a to znaczy ze do kariery motocyklowej beda tez lepiej przygotowani.<br><hr>R@F<br>
może i masz rację ale dla osoby która pierwszy raz wsiądzie na motor i będzie miała zrobić slalom przy 50 km to może mieć koszmarne zakończenia o ile nie tragiczne , a więc nie wiem czy tak fajnie moim zdaniem zdecydowanie WORD udał na głowę z tymi prawami za przeproszeniem ale dla mnie te przepisy wymyślał jakiś idiota który nigdy nie siedział na motorze<br><hr>Arek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/10/2012, 22:35

Komentatorzy napisał(a):Wezcie tez pod uwage ze do takiego egzaminu kursanci beda przygotowani a to znaczy ze do kariery motocyklowej beda tez lepiej przygotowani.<br><hr>R@F<br>
Komentatorzy napisał(a):może i masz rację ale dla osoby która pierwszy raz wsiądzie na motor i będzie miała zrobić slalom przy 50 km to może mieć koszmarne zakończenia o ile nie tragiczne , a więc nie wiem czy tak fajnie moim zdaniem zdecydowanie WORD udał na głowę z tymi prawami za przeproszeniem ale dla mnie te przepisy wymyślał jakiś idiota który nigdy nie siedział na motorze<br><hr>Arek<br>
jak ktoÅ› siada pierwszy raz na motor to raczej NAPEWNO NIE na egzaminie!!<br><hr>motocyklista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 00:05

Komentatorzy napisał(a):eeee, słuchajcie zwolennicy z **** wziętych pierdów, myślę, że te leśne dziady z ministerstawa czy innych instytucji, nie byli w stanie wymyśleć takich reguł, więc jakie lobby doradcze zadziałało? zadajcie sobie pytanie, czy i kto kiedyś słyszał o wypadku śmiertelnym podczas takich parkingowych "manewrów" na motocyklu? co "to" tak naprawdę zmienia? i tak kursanci będą kaleczyć "to" coś a'la ósemka, przy ok. 50km/h w mieście to można omijać studzienki, a prawdziwe niebezpieczeństwo czai się za zakrętem. sami wiecie! kto nauczy wreszcie tych młodych ludzi pokonywania zakrętów, czy dalej będą trzymać się "prawej" łojąc po kratkach ściekowych? czy potem mają uczyć się na podręcznikach i radach kolegów? to za co do k....wy jasnej oni płacą?
i co to ma wspólnego z prawdziwą jazdą motocyklem? niema, i nigdy jak sięgam pamięcią, nigdy nie miało!
na koniec, czy takie same zabawy mają dotyczyć wszystkich kategorii pojemnościowych/wiekowych? <br><hr>j.k<br>
idz jutro do szkoly i sie poucz,a motocykle zostaw doroslym<br><hr>dym
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 07:04

ale garniturowców
99% z nich widziało motocykl w Uwaga pirat pewnie <br><hr>fa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 08:39

To że podnoszona jest poprzeczka to w sumie lepiej ,bo jeszcze nikt techniką ósemki nie opuscił bezpiecznie skrzyżowania:D
Problem tkwi gdzie indziej!!!!Po pierwsze ominięcie przeszkody przy 50 km na h nie ma sensu bo przy takiej prędkości sprawny pojazd powinien zostać zatrzymany przy poprawnym użyciu hamulców .Ominięcie przeszkody ma sens z punktu widzenia konstrukcji motocykla i następuje przy prędkości 70( i powyżej tej wartości) km na h,czyli wtedy kiedy siły żyroskopowe obracających się kół w motocyklu wymagają użycia tzw "przeciwskrętu".
Po drugie który z egzaminatorów WORD wykona to poprawnie na motocyklu o pojemnosci 1200 cc:DDDDD przy tej prędkości na placu jakiegokolwiek WORD-u w Polsce?<br><hr>Samo.uk.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 10:14

Heh... to juz klasyka... Cel jest dobry - podniesienie umiejętności kursantów. Ale wykonanie, jak zwykle u nas, przemyślene przez debili !!! To tak jakby chcieć jeszcze lepiej bzyknąć panienkę i spinać się jak to zrobić, ale za każdym razem nie zdejmować skarpet do wyra ... Czyli jakby sie nie odwrócił, zawsze **** z tyłu. Dziękuję, dobranoc<br><hr>Junior
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 11:20

poza ominieciem przeszkody to pikuÅ›<br><hr>laik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 11:55

I wszystko można wykonać z otwartą szybką! :D<br><hr>Dzoncik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 16:27

Komentatorzy napisał(a):eeee, słuchajcie zwolennicy z **** wziętych pierdów, myślę, że te leśne dziady z ministerstawa czy innych instytucji, nie byli w stanie wymyśleć takich reguł, więc jakie lobby doradcze zadziałało? zadajcie sobie pytanie, czy i kto kiedyś słyszał o wypadku śmiertelnym podczas takich parkingowych "manewrów" na motocyklu? co "to" tak naprawdę zmienia? i tak kursanci będą kaleczyć "to" coś a'la ósemka, przy ok. 50km/h w mieście to można omijać studzienki, a prawdziwe niebezpieczeństwo czai się za zakrętem. sami wiecie! kto nauczy wreszcie tych młodych ludzi pokonywania zakrętów, czy dalej będą trzymać się "prawej" łojąc po kratkach ściekowych? czy potem mają uczyć się na podręcznikach i radach kolegów? to za co do k....wy jasnej oni płacą?
i co to ma wspólnego z prawdziwą jazdą motocyklem? niema, i nigdy jak sięgam pamięcią, nigdy nie miało!
na koniec, czy takie same zabawy mają dotyczyć wszystkich kategorii pojemnościowych/wiekowych? <br><hr>j.k<br>
Komentatorzy napisał(a):idz jutro do szkoly i sie poucz,a motocykle zostaw doroslym<br><hr>dym<br>
naczytałeś się takich odzywek w sieci i powielasz? pierdolnij kmiotku jakimś argumentem, bo to co nasrałes powyżej, to zamało na merytoryczną odpowiedź z mojej strony<br><hr>j.k
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 17:06

W lutym zaczynam kurs na prawo jazdy. Jedyne, co mnie przeraża w nowym egzaminie to fakt, że będę go zdawał na nieznanym mi motocyklu. Awaryjne hamowania miałem tylko w tym sezonie 4, gdy kierowcy zajechali mi drogę. Ograniczenie mocy motocykli też nie jest dla mnie problemem, bo w wieku 18 lat potrzebuję motocykla taniego w utrzymaniu, jakim jest gs 500. Drugą rzeczą, która mi się nie podoba to konieczność ponownego egzaminu po 2 latach, aby mieć kategorię A. Są to dodatkowe koszty i czas.<br><hr>Pablito
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 17:22

A moim zdaniem wkoncu doczekalismy sie egzaminu ktory ma 'jako taki' poziom, pamietajmy ze przed egzaminem jest kurs, na ktorym mozna sie tego wszystkiego nauczyc. Motocyklista od ktorego juz na kursie (pozniej egzaminie) wymaga sie pewnej umiejetnosci panowania nad maszyna, przynajmniej ma swiadomosc, ze taka umiejetnosc bedzie mu moze kiedys potrzebna. Wg. mnie zdrowe podejscie do szkolenia motocyklistow - idace z postepem motoryzacji, bo botocykle sa coraz szybsze a nie coraz wolniejsze, a to co bylo na wczesniejszych egzaminach nadawalo sie najwyzej do pozniejszej jazdy przyslowiowym Komarkiem.
Wczesniej narzekalismy na zbyt niski poziom szkolenia, teraz bedziemy narzekac na zbyt wysoki?<br><hr>klos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 18:05

Widac niemal wszystkie manewry ktore na takim egzaminie powinny byc takze moim zdaniem krok w dobrym kierunku<br><hr>yaro
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/10/2012, 23:14

Komentatorzy napisał(a):Widac niemal wszystkie manewry ktore na takim egzaminie powinny byc takze moim zdaniem krok w dobrym kierunku<br><hr>yaro<br>
Fajnie ze ida do przodu ale mlodziez sie pozabija...<br><hr>piotras
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/10/2012, 11:02

Ominiecie przeszkody to standard w wszystkich starych krajach EU. Nasi nic nowego nie wymyślili skopiowali egzamin u Niemców czy Holendrów.<br><hr>gruby
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/10/2012, 11:27

To teraz zauważcie że w Wielkiej Brytanii podobne testy na Kat. A są już od lat. Sam jak zdawałem w 2010 to musiałem wykonać manewr uniku przeszkody przy 50km/h.

Link przedstawia ustawienie placu podczas egzaminu i jakie manewry trzeba wykonać. Dodam że na Hondzie CG125 jest jeszcze trudniej gdyż rozwinięcie prędkości 50km/h po łuku który nie jest zbyt duży staje się dość trudne i trzeba dość szybko wejść w ten łuk. Pooglądajcie filmy na YT jak wygląda "Practical Test Module 1" a zobaczycie że tutaj ludzie to zdają za pierwszym bez zająknięcia i nawet ku waszemu zdziwieniu służby medyczne nie są potrzebne.

<a href="http://www.smartrider.co.uk/images/Motorcycle%20manoeuvring%20right.jpg" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.smartrider.co.uk/images/Motorcycle%20manoeuvring%20right.jpg</a><br><hr>0G0R3K-15
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez niebieski17 » 12/10/2012, 13:34

Komentatorzy napisał(a):a jezeli zdam teorie w tym roku jeszcze to na jakich przepisach będe zdawał praktyczny w przyszłym roku? nowych czy jeszcze starych? prosze o odpowiedzi<br><hr>mateusz


na nowych. A jeżeli nie masz wymaganych 24 lat, dostaniesz kat A2 więc ze sporymi ograniczeniami mocy.
niebieski17
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/10/2012, 13:18
Lokalizacja: skawina

Postprzez niebieski17 » 12/10/2012, 13:35

Komentatorzy napisał(a):
Komentatorzy napisał(a):a jezeli zdam teorie w tym roku jeszcze to na jakich przepisach będe zdawał praktyczny w przyszłym roku? nowych czy jeszcze starych? prosze o odpowiedzi<br><hr>mateusz<br>
Na starych<br><hr>Maciek


'Niewiedza kłamstwo rodzi' wiec milcz!
niebieski17
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/10/2012, 13:18
Lokalizacja: skawina

Postprzez niebieski17 » 12/10/2012, 13:41

Komentatorzy napisał(a):
Komentatorzy napisał(a):A wie ktoś może jak to wygląda z wiekiem czy dalej od 18 można będzie zdawać czy od 20 iluś dopiero będzie można zdać na motor??<br><hr>krzyzak12<br>
Komentatorzy napisał(a):16 - A1
18 - A2
po 2 latach posiadania A2 można robić pełne A (najwcześniej mając 20 lat)
24 i więcej - od razu A
Myślę że jak ktoś zaczął robić we wrześniu kurs to ma jeszcze szanse zdać po staremu. Jak ktoś teraz zaczyna to już raczej pies pogrzebany. Osoby, którzy zaczną robić prawko wiosną obowiązują powyższe zasady wiekowe.<br><hr>thundercat_user<br>
Nowy zapis bedzie dotyczyć tych którym nie uda sie zdobyć uprawnień (zdać egzaminu) do któregoś tam stycznia. Więc najwiecej teraz zalezy od pogody ;)<br><hr>maestro


większośc WORD'ów juz po pierwszych przymrozkach zawiesza egzaminy na A, aż do wiosny..
niebieski17
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/10/2012, 13:18
Lokalizacja: skawina

Postprzez niebieski17 » 12/10/2012, 13:44

Komentatorzy napisał(a):A nie jest przypadkiem tak, ze jesli kurs juz skonczylem, do konca roku zdam egzamin teoretyczny to egz. praktyczny również bede mial na starych zasadach ?<br><hr>Kopi


nic sie nie dzieje przypadkiem. Nowe zasady, było mówione.
niebieski17
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/10/2012, 13:18
Lokalizacja: skawina

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê