Zobacz wÄ…tek - Jazda bez prawka !
Advertisement
NAS Analytics TAG

Jazda bez prawka !

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Trener » 11/2/2010, 11:58

Jeżeli motocykl na którym sprawca jechał miał OC to z tego OC zostanie wypłacone odszkodowanie ale pózniej firma ubezpieczeniowa zażąda zwrotu kosztów od sprawcy wypadku a ten będzie miał przeje .....
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Re: prawko

Postprzez mianps » 11/2/2010, 12:00

dragon513 napisał(a):A ja pomykam skuterem 125 pełne opłaty przeglady oc i tak dalej dojezdzam do pracy zgodnie z przepisami kamizelka odblaskowa predkosc 45-50km nie szaleje bez brawury spokojna przepisowa jazda ale bez prawka i oby tak dalej pozdrawiam a mója 125 jest z wygladu jak 50 moze dlatego taki spokuj tylko rejerstracja jest wieksza i biała nie zielona spokojnej i bezpiecznej jazdy życze kazdemu :)

haha, jak będziesz miał jakiekolwiek zdarzenie na drodze to możesz sobie to OC w **** wsadzić bo do niczego Ci się nie przyda. Warunkiem obowiązywania OC jest posiadanie uprawnień do kierowania danego pojazdu

dzięki ms407 za szybką odpowiedź :wink:
bardzo mnie satysfakcjonujÄ…ca
Ostatnio edytowano 11/2/2010, 12:02 przez mianps, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.


Postprzez madcap » 11/2/2010, 12:01

z tego co wiem, to fundusz gwarancyjny pokrywa koszty naprawy, ale jak to jest dalej tego nie wiem
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez oldsoul » 22/2/2010, 18:19

Cześć chłopaki !

Ostatnio zamierzam się do zakupu cbr 125/50 jednak konsekwencje z tego tytułu znamy i cenę takiego moto zarejestrowanego na motorower również.
Mam 17 lat i na cbr przejeździł bym tylko ten sezon a na wiosnę przyszłego roku robił bym prawo jazdy normalne więc cbr szła by na sprzedaż.

Koszta zakupu cbr są duże, dodając do tego fakt że trudno znaleźć taką w dobrym stanie za rozsądne pieniądze + mogę się wpakować na minę, do tego na jeden sezon... sprawa staje się mało atrakcyjna.

W mojej głowie narodził się pomysł żeby kupić gs 500 E. i.... jeździć ten sezon bez prawa jazdy. Kwestia mojego doświadczenia odnośnie motocykli niech tu nie będzie poruszana ok ?
A wracając do tematu: zakup GS 500 był by dużo tańszy od CBR i owy GS został by u mnie na dłuuższy czas - to pewne.

Jednak że wiemy że jazda bez prawa jazdy jest procederem niedozwolonym założyłem sobie że dostane 1-2 mandaty w wysokości 500 zł za brak prawa jazdy. A cena jest i tak mniejsza od CBR.
Wracając ponownie do tematu kar, wiem że grozić może również odroczenie prawa jazdy jednak myślę że dotyczy to nieco bardziej skrajnych przypadków np. gdybym prowadził autobus lub ciągnik siodłowy, a nie lekki motocykl w profesjonalnym stroju motocyklowym. Pewnie policjant nie skierował by sprawy do sądu tylko ukarał mandatem.
Mając GS czyli moto które chce się trzymać dłużej nie szkoda by mi było ładować w niego kasy- przeciwnie w CBR motocykl przewidziany na jeden sezon.

Koszta zakupu cbr 125/50 gdzie ceny są od 6000 zł do 6500 zł + opłaty co daje 6500-7000 zł no i jak wiemy 125/50 to dość śliska sprawa to jednak dużo kasy jest za motocykl który z roku na rok dużo traci na wartości. A jak wiemy zmienianie moto co sezon to tania sprawa nie jest.
Za tą cenę mam GS, ubezpieczenie, wszystkie wymiany,przegląd, rejestracje i bardzo dużo paliwa. I jeszcze zostało by mi na mandaty.


DODAM ZE ZA ŻADNE SKARBY ŚWIATA NIE ODPUSZCZĘ SOBIE TEGO SEZONU ! i nie jestem typem 15 -letniego maniaka ścigaczy, ubiór bezpieczeństwo, rozwaga to podstawa jazdy. Dlatego tez GS 500

Co Wy na to ?
Zapraszam na mój profil na bikepics.com :) | | http://www.bikepics.com/members/oldsoul/
oldsoul
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/1/2010, 00:03

Postprzez C-bool » 22/2/2010, 18:48

Już widzę jakie pociski zaraz pójdą :lol: Ja się nie wypowiadam, bo to szkoda słów.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kula07 » 22/2/2010, 18:53

Twoja sprawa, Twoje problemy, jak raz, drugi i trzeci Cie, zatrzymają to będą już na Ciebie polować, do tego w razie jak będziesz miał jakąś stłuczkę czy jakiś wypadek to nie będzie kolorowo
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez zadzior » 22/2/2010, 19:04

To kup sobie mztke za grosze i nie będziesz marudzić.Zresztą twoja sprawa, ja też bym pewnie postąpił tak jak ty, ponieważ jestem idiota,debil,kaskader,pajac no i tak dalej :wink:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez oldsoul » 22/2/2010, 19:06

Nie chce MZ tylko normalny motocykl. I pytam sie które rozwiązanie na jeden sezon będzie tańsze/lepsze ?

Więc jak uważacie, że warto kupić GS czy pakować sie w CBR 125/50 ?
Zapraszam na mój profil na bikepics.com :) | | http://www.bikepics.com/members/oldsoul/
oldsoul
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/1/2010, 00:03

Postprzez hellogrish » 22/2/2010, 22:08

a zalozmy ze bedziesz mial tyle szczescia ze Cie nie zatrzymaja i nie dostaniesz mandatu (wg Twoich wyliczen 3x500 = 1.5 tys do przodu) przejezdzisz caly sezon, a pod sam koniec obudzisz sie nagle w szpitalu.
spowodowales wypadek (w wersji optymistycznej bez ofiar)

1.5tys jakie Ci zostalo nie wystarczy Ci na to co Cie czeka.
Avatar użytkownika
hellogrish
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28/5/2008, 18:40
Lokalizacja: krk / sc

Postprzez mianps » 22/2/2010, 22:23

O nieeeeeee, tego nie odpuszczÄ™ !!!

Czy naprawdę polskie warunki są tak pobłażliwe na takie CHORE myślenie młodych ludzi ?!?
Nieuchronność kary... gdzie to jest? Takie coś w Polsce występuje?
Kalkulacje ile to na mandaty się wyda...a zresztą i tak ubezpieczenie możesz bez prawka wsadzić sobie w d*** MASAKRA :/

Tak jak pisałem gdzie indziej: Za brak prawa jazdy powinno być bezwzględnie zabranie motocykla na jakiś okres na parking policyjny.

Życzę Ci, byś jadąc na motocyklu bez prawka trafił na bezwzględnego policjanta, który na dodatek zna się na motocyklach i znajdzie Ci w tej maszynie co kupisz na ten sezon każde niedociągnięcie i dopisze do mandatu te szczególiki + odroczenie prawa jazdy
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez Trener » 22/2/2010, 23:03

ludzie zrobienie prawka jest naprawde proste . Tak naprawde trzeba być troche debilem żeby nie zdać tego egzaminu .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez icid » 23/2/2010, 00:10

Naprawdę trzeba być debilem żeby zadawać pytania typu jaki motocykl mam sobie kupić nie mając prawka :D
Niedługo ktoś wejdzie i zapyta jakim modelem samochodu najlepiej jedzie się po pijanemu. Albo czy jak się kogoś potrąci to lepiej uciec czy poczekać na policję? Nie masz prawka, nie masz prawa jeździć żadnym moto/samochodem tak samo jak będąc pijanym czy po narkotykach nie masz prawa siedzieć za kierownicą. Rozumiesz to przyjacielu, to bardzo proste i nie ma tu wyjątków. Będą takie pytania, będą warny i bany.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez oldsoul » 23/2/2010, 08:50

Właściwie o to mi chodziło, żeby ktoś zgasił moje głupie pomysły. Macie racje i sprawa jest prosta - nie masz prawa jazdy - nie jezdzisz !

icid i warn był nie potrzebny - nie jestem tym za kogo mnie masz mimo że mam 3 posty i 17 lat.

Poprosiłem o wasze zdanie i je uzyskałem i się z nim zgadzam w popieram. Gdybym sam wierzył że można bez prawka to bym dawno jeździł.

Jednak że w naszym kraju jak ktoś już wyżej napisał są przepisy takie a nie inne i czasem po prostu młodych ludzi takich jak ja kusi do tego aby czynić jak napisałem w pierwszym moim poście. I nie uważam że wątek jaki rozwinąłem jest poradnikiem jak łamać prawo tylko ktos kto przeczyta moj post i bedzie miał podobny problem i pozniej przeczyta pozostałe pod spodem będzie wiedział że tak nie wolno bo jest to

niebezpieczne/nieopłacalne/głupie

Więc może nazwał bym to poradnikiem " Jak nie ulegać wielkiej pokusie motocykla mając 17 lat "

PS. Nikogo do łamania prawa nie namawiam i nie namawiałem- mój pierwszy post był jedynie wyliczeniem i oszacowaniem 2-ch przypadków dotyczących młodego człowieka takiego jak ja.

Pozdrawiam tych co majÄ… " A " ( i zazdroszczÄ™ :p )
Zapraszam na mój profil na bikepics.com :) | | http://www.bikepics.com/members/oldsoul/
oldsoul
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/1/2010, 00:03

policja dostała nagranie jak jade bez kasku i bez uprawnień

Postprzez denis chrapek » 13/7/2013, 21:44

mam problem policja dostała nagranie jak jade bez kasku na moto ale to było w nocy a do tego niemam uprawnień co mi groźi? kara mandat mam 17 lat skończone
denis chrapek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/4/2013, 12:30

Postprzez Losero » 13/7/2013, 22:54

3 letni odkop, nieźle

jeśli masz ukończone 17 lat to z pewnością dostaniesz mandat, za jazdę bez uprawnień i być może za jazdę bez kasku, ale zawsze sprawa może trafić do sądu, jak się nie myśli to teraz spodziewaj się gorszej opcji
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49

Postprzez Starski » 14/7/2013, 18:53

Zależy gdzie jeździłeś? Jeżeli na prywatnym terenie lub wyłączonym z ruchu drogowego to mogą Cię cmoknąć.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez Harakiri 7 » 14/7/2013, 20:44

Starski napisał(a):Zależy gdzie jeździłeś? Jeżeli na prywatnym terenie lub wyłączonym z ruchu drogowego to mogą Cię cmoknąć.


Nie do konca, teren prywatny moze byc publicznym, na ktory kazdy ma mozliwosc wejscia wjechania wiec stwarza sie zagrozenie publiczne.

przyklad, jezdzac po parkingu firmy Castorama musisz miec PJ czy nie ?

Co innego teren odgrodzony na ktory nie wjedziesz, ale wtedy policjant by nie wjechal i nie bylo by sprawy.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Matthaios » 15/7/2013, 16:17

Tylko pod warunkiem, że przed wjazdem na parking Castoramy jest tabliczka "Strefa Ruchu".
Avatar użytkownika
Matthaios
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/5/2012, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Harakiri 7 » 15/7/2013, 21:49

Matthaios napisał(a):Tylko pod warunkiem, że przed wjazdem na parking Castoramy jest tabliczka "Strefa Ruchu".


Nie ma zadnej tabliczki, na stacji paliw tez masz jekies tabliczki, przykladow mozna mnizyc.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê